Çatı Yapımı

Muğla Çatı Yapımı

Muğla Çatı Yapımı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 116 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Muğla Çatı Yapımı Firmaları

Yusuf cevik

Kavrazlı Yapı

Enes kaval

Eka İzolasyon | Yapı olarak temelden çatıya bütün yalıtım çözümleriyle yanınızdayız.

Son gelen Muğla Çatı Yapımı talepleri

80 m2 alana lambiri tavan yapılacak
Aydın / Çine
Bimsten orulmus bahce evine 90 m2 cati yapimi malzemeler tarafimizdan temin edilecek
Ankara / Altındağ
Çatımız şaçaklar dahil 70metrekare. Eski çatı tamamen sökülecek. Demir profil taşıyıcı yapılacak ve ahşap ile kaplanacak. Üstten çakma lambiri tavan istiyoruz. 2 yerde pencere açıklığı olacak. Çatıda OSB, membran, taşyünü izolasyonu ve kiremit katmanları olacak. Çatının altında oluşan alanda yaklaşık 20metrekare yan duvarlar lambiri kaplama olacak.
İzmir / Çeşme

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Çatı Yapımı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Çatı Yapımı

Muğla Çatı Yapımı Ustalarına Hemen Ulaşın!

Muğla çatı yapımı, bilgi ve deneyim gerektiren bir iştir. Güvenli ve korunaklı çatılara sahip olmak istiyorsanız alanında uzman kişilerle çalışmanız gerekmektedir. Ustala.com sizler için en iyi çatı yapım ustasını bulabilir. Ustala.com’a üyelik sözleşmesini okuyarak üye olduktan sonra ilanınızı verebilirsiniz. Verdiğiniz ilana tecrübeli çatıcılar teklif verecektir. Bu teklifler içerisinden size en uygun çatı yapım ustasını seçerek, çatılarınızı gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Bu yazıda çatı yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken hususlardan bahsedeceğiz.

Çatılar, yapının dekoratif tasarımında önemli yer kaplamaktadır. Çatı, evinizin mimari koşullarına uygun olarak tasarlanmalı ve uygulanmalıdır. Çatınızı tasarlayacak mimar veya mühendis gerekli yönetmeliklere hakim olmalı ve çatıyı ona göre projelendirmelidir. Çatı yapım ustası projeleri dikkatle inceleyerek uygulama işlemini gerçekleştirir. Can ve mal güvenliği açısından yönetmeliklere uygun çatılar yapmak önemlidir. Çatılarda uygulanacak malzeme türüne göre yapım teknikleri ve görünüş değişmektedir. Elbette malzeme türü fark etmeksizin belirli yapım aşamaları bulunmaktadır. Tüm çatı tiplerinden bu aşamalar uygulanabilir. Çatı yapım ustası, tüm yapım tekniklerine hakim olmalıdır. Böylece kusursuz işler ortaya çıkabilir, sağlam ve uzun ömürlü çatılar inşa edebilir.

Çatı yaptırmaya karar verirken hangi tip malzemenin size uygun olduğu araştırılmalıdır. Çatının görevleri, altında bulunan yapıyı nem, rüzgar, yağmur, sıcak, kar ve benzeri doğa koşullarına karşı korumaktır. Çatı seçilirken öncelikle bulunduğunuz konumun iklimi göz önünde bulundurulur. İklim koşulları incelenerek karar verildikten sonra sizin için en uygun malzemeyi seçmelisiniz. Bu konular hakkında çatı yapım ustasından tavsiye alabilirsiniz. Projede gerekli koşullar belirtilecektir. Bu koşullara bakılarak malzeme alımı yapılır. Çatı yapım firmaları evinize gelerek keşif yapacak ve sizi bu konuda bilgilendirecektir. Muğla'da çatı yapımında iki önemli nokta vardır. Bunlardan biri çatı iskeletidir. Çatı iskeleti, üzerindeki malzemeyi taşır ve çatının denge unsurudur. Diğer önemli kısım ise çatı örtüsüdür. Çatı örtüsü, yapıyı rüzgar, kar, yağmur, sıcak ve benzeri iklim koşullarına karşı korumaktadır. Çatı örtüsü, çatı iskeletinin üzerine konumlandırılır ve çeşitli malzemeler kullanılabilir. Çatı yapım ustası, işleri çatı iskeleti ve çatı örtüsü yapımı olarak ikiye ayıracaktır.

Çatı İskeleti Yapımı

Çatı iskeleti yapımına geçmeden önce gerekli mühendislik hesapları yapılmalıdır. Çatı iskeleti, çatı örtüsünü tutarak dengeyi sağlamaktadır. Çatı iskeletleri mimar veya mühendisler tarafından tasarlanarak uygulanabilir. Özellikle büyük yapılarda çatılar, inşaat mühendisleri tarafından projelendirilmelidir. Tasarım ise mimarlar tarafından yapılabilir. Çatı iskeleti çatı örtüsünü ayakta tutmalıdır. Kötü hava koşullarına karşı dayanıklı olmalıdır. Bu hesapların eksiksiz bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Çatı iskeleti, fırtınalara ve kar yağışlarına dayanıklı olmalıdır. Çatı iskeletinde meydana gelebilecek arızalar daha büyük masraflara yol açabilir. Bunun yanında can güvenliğinizi riske atmak istemezsiniz. Muğla'da çatı yapımında tecrübeli bir çatı yapım ustası ve ekibi çalışmalıdır. Maliyeti düşürmek için güvenlikten ve sağlamlıktan ödün verilmemelidir. Bölgenin ve yapının şartlarına göre çatı iskeletleri tasarlanmalıdır. Çatılar yoğun kar yağışlarına ve fırtınalara dayanmalıdır. Yapılacak ihmaller can ve mal kayıplarına neden olabilir. Çizilen projeler tecrübeli bir çatı yapım ustası tarafından uygulamaya dökülmelidir. Çatının sağlamlığını etkileyecek bir diğer unsur ise çatı örtüsüdür.

Çatı Örtüsü Yapımı

Çatı örtüsü çatıyı, su sızmalarına ve kötü hava koşullarına karşı koruyan iskelet üzerine konumlandırılan bölümdür. Çatıların iki önemli kısmından biridir. Çatı iskeleti, çatı örtüsünde kullanılacak malzemeye göre tasarlanmaktadır. Çatı örtüsünde kullanılacak malzeme türü oldukça önemlidir. Çatı iskeleti ve çatı örtüsünde kullanılacak malzemeler çatı maliyetini belirlemektedir.

Çatı örtüleri metal ve metal olmayan olarak iki kısma ayrılmaktadır. Çatı üzerine yağan kar ve yağmurun tahliye edilmesinde ilk olarak çatı örtüsü kullanılmaktadır. Çatı örtülerinde kullanılan çatı malzemeleri sağlam ve kaliteli olmalıdır. Bütçenize ve yapı özelliklerine göre en doğru malzeme seçilmelidir. Kalitesiz malzeme kullanılan çatılarda, çatlaklar, kırılma ve sızdırmalar meydana gelebilir. Kullanılan malzeme, soğuk havalarda sertleşerek çatlayabilir, sıcak havalarda ise yumuşayarak delinebilir. Bu nedenle bir sorunla karşılaşmamak için kaliteli malzeme kullanılmalıdır.

Muğla'da Çatı Yapımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çatı genellikle yaz aylarında yapılır. Bunun nedeni yaz aylarında inşaat sektörünün canlanmasıdır. İnşaat sektöründe ki hareketlilik çatı yapımlarını da arttırmaktadır. Kış aylarında ise çatı yapım işleri azalmaktadır. Çatı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta iş sağlığı ve güvenliğidir. Çatı yapım ustası tüm detaylara dikkat etmelidir. İş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini alarak, tüm kurallara eksiksiz bir şekilde uymalıdır. Böylelikle iş kazalarının önüne geçilebilir.

Çatı yapım ustası, oldukça dikkatli çalışmalıdır. Kaliteli malzemelerin seçilmesi, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulması, ısı yalıtımı olan bir malzeme kullanımı önemlidir. Aksi halde çatılarda çatlaklar meydana gelebilir, bu çatlaklardan sızıntılar olabilir. Bu durum hem maddi hem manevi zarar etmenize neden olabilir.

Uzun ömürlü bir çatı sistemi için kaliteli malzeme kullanılmalı ve tecrübeli bir çatı yapım ustası ile çalışılmalıdır. Ustala.com ile en tecrübeli çatı yapım ustasını bulabilirsiniz. İlan vererek çatıcı ustalarının size teklif vermesini sağlayabilirsiniz. Kalitesiz yapılan çatılarda, sızma, çatlama ve fırtınalarda uçma meydana gelebilir. Bu durum can ve mal kayıplarına neden olabilir. Çatılar sağlam ve dayanıklı yapılmalıdır. Bu sorunlar masraf etmenize neden olacaktır. Çatılarda ısı yalıtımı yapılmalıdır. Isı yalıtımı yaparak enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Muğla'da Ahşap Çatı Yapımı

Çatı yapımı, yeni binalarda veya restore edilirken yapılan bir uygulamadır. Yapı özelliklerine göre çatılarda farklı malzemeler kullanılabilir. Ahşap, alüminyum ve daha farklı malzemeler kullanılarak yapılabilir. Ahşap çatı yapımı, öncelikle ahşap veya çelik malzeme ile iskelet oluşturmakla başlar. Ülkemizde çoğunlukla ahşap malzeme kullanılmaktadır. Ahşap çatı yapımı, tecrübe ve ustalık gerektiren bir iştir. İyi bir çatı yapım ustası tarafından yapılmalıdır. Ölçüleri belirlenen çatıyı uygulamaya dökmelidir.

Ahşap bir çatı yapılırken, çatı iskeletinin sağlam olmasına dikkat edilmelidir. İhtiyaç durumuna göre çatı örtüsünün hemen altına izolasyon malzemesi döşenmelidir. Bu şekilde enerji tasarrufu sağlanabilir. Montaj işlemlerinin yanlış yapılması, ciddi problemlere neden olabilir. İzolasyon yapılmadığında, ahşap çatılarda ciddi ısı kayıpları yaşanabilir. Ayrıca yanlış uygulamalar su sızıntılarına neden olabilir. Su sızıntıları beraberinde rutubet gibi sorunlara yol açabilir.

Muğla Çatı Yapımı Fiyatları

Çatı yapım fiyatları, çeşitli parametrelere göre değişiklik göstermektedir. Çatı yapım ustasının tecrübesi, çatı malzemeleri, kullanılacak malzeme miktarı ve işçilik fiyatları etkiler. Tecrübeli ustalara Ustala.com ile ulaşabilir, çatılarınızı gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Elbette personel sayısı ve proje yapım süresi de fiyatları etkilemektedir. Ancak ufak miktarlar için kalitesiz çatıları tercih etmenizi tavsiye etmeyiz. Bu durum ileride size daha büyük masraflar çıkarabilir.

Tecrübeli çatıcılar, ustala.com’a üye olarak müşterilerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra verilen ilanlara teklif verebilir müşteriler ile anlaşabilirsiniz. Ustala.com daha fazla müşteriye daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır.