Çatı Yapımı

İzmir Çatı Yapımı

İzmir Çatı Yapımı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 116 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İzmir Çatı Yapımı Firmaları

Volkan yapi

Şener ÇELİK

REER ÇELİK

REER ÇELİK 1995 yılında Hasan ULUDAĞ’ın kurmuş olduğu Emre alüminyum doğrama olarak hizmet vermeye b

Ersin Çıran

oguz cetin

Bahadır sayınlı

30 yıllık tecrübe ile çatı işlerinizde hizmetinizdeyiz

Son gelen İzmir Çatı Yapımı talepleri

80 m2 alana lambiri tavan yapılacak
Aydın / Çine
Bimsten orulmus bahce evine 90 m2 cati yapimi malzemeler tarafimizdan temin edilecek
Ankara / Altındağ
Çatımız şaçaklar dahil 70metrekare. Eski çatı tamamen sökülecek. Demir profil taşıyıcı yapılacak ve ahşap ile kaplanacak. Üstten çakma lambiri tavan istiyoruz. 2 yerde pencere açıklığı olacak. Çatıda OSB, membran, taşyünü izolasyonu ve kiremit katmanları olacak. Çatının altında oluşan alanda yaklaşık 20metrekare yan duvarlar lambiri kaplama olacak.
İzmir / Çeşme

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Çatı Yapımı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Çatı Yapımı

İzmir Çatı Yapımı

Bazı işler bilgi ve deneyim gerektirmektedir. Çatı işlerinde planlı ve titiz çalışmak çok önemlidir. Çatılar, yapıları kötü hava şartlarından koruyan kısımdır. Bu nedenle tecrübeli ve profesyonel ekiplerle çalışılmalıdır. Ustala.com’a girerek üyelik işlemlerini tamamlayabilir ve ilan verebilirsiniz. Alanında uzman ve tecrübeli İzmir çatı yapımı firmaları ilanlarınıza teklif verecektir. Teklif veren firmalar arasından sizin için en uygun firma veya İzmir çatı yapım ustası ve ekibini seçerek işe koyulabilirsiniz. Bu yazıda çatı yaptırmak isteyenlerin nelere dikkat etmesi gerektiğine ve hangi çatı malzemelerini tercih etmesi gerektiğine değineceğiz.

Çatılar görsel açıdan da önem taşımaktadır. Evinizin mimarisine uygun çatı modelleri tercih edilmeli ve yapısal olarak tasarlanmalıdır. Elbette çatıyı tasarlayacak mimar, mühendis ve uygulayacak İzmir çatı yapım ustası gerekli yönetmeliklere eksiksiz uymalıdır. Can ve mal güvenliği açısından yönetmeliklere uymak önemlidir. Çatılarda kullanılan malzeme çeşidine göre yapım teknikleri ve görünüşleri değişmektedir. Malzeme türüne bakılmaksızın çatıların belirgin yapım aşamaları bulunmaktadır. İzmir çatı yapım ustası, tüm aşamalara eksiksiz bir şekilde hakim olmalıdır. Çizilen ve tasarlanan projeyi yerine getirmeli ve müşteri isteklerini dinlemelidir. Böylece sağlam ve uzun ömürlü çatılar inşa edilebilir.

Çatı yaptırmaya karar vermeden önce hangi tip çatı malzemelerin size uygun olduğunu araştırmalısınız. Bir çatının asli görevi altında bulunan yapıyı nem, soğuk, sıcak, rüzgar, kar ve benzeri hava koşullarından korumaktır. Çatı seçilirken öncelikle evinizin bulunduğu konumun iklimi göz önünde bulundurulmalıdır. İklim koşullarından sonra bütçenize uygun çatı sistemlerini inceleyebilirsiniz. Çatı yaptırmadan önce Ustala.com üzerinden anlaştığınız İzmir çatı yapımı firmaları ile keşif yapabilir beraber en uygun sistemi ve malzemeleri seçebilirsiniz. Bu konuda İzmir çatı yapımı firmaları ve İzmir çatı yapım ustası sizlere gerekli desteği verecektir. Çatı yapımında iki önemli detay ortaya çıkmaktadır. Bu iki önemli nokta ortaya çıkarak çatıyı oluşturmaktadır. Bu iki nokta çatı iskeleti ve çatı örtüsüdür. Çatı örtüsü, yapıyı kar, yağmur, rüzgar, sıcak, soğuk ve benzeri iklim koşullarına karşı korurken, çatı iskeleti çatı örtüsünü sağlam bir şekilde tutmaya yarayan kısımdır. Yani çatı İzmir çatı yapımı süreçlerini çatı iskeleti yapımı ve çatı örtüsü yapımı olarak iki kısma ayırabiliriz.

Çatı İskeleti Nasıl Yapılır?

Çatı iskeleti yapılırken gerekli mühendislik hesapları yapılmalıdır. Çatılar mimar veya mühendis tarafından tasarlanarak uygulanmalıdır. Gerekli deprem ve yapı yönetmeliklerine uygun bir şekilde tasarlanmalıdır. Özellikle yüksek ve büyük yapılarda yapılan çatı sistemleri mutlaka inşaat mühendisleri tarafından projelendirilmelidir. Tasarım ise mimarlar tarafından yapılabilir. Çatı iskeleti, çatı örtüsünü ayakta tutmakla birlikte zorlu hava koşullarına karşı korumalı ve dayanmalıdır. Bu nedenle tüm hesapların eksiksiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çatı iskeleti yoğun fırtınalara, yoğun kar yağışlarına dayanıklı bir şekilde tasarlanmalıdır. Çatı maliyetlerini düşürmek için bazı hesaplardan esneklik sağlanmamalıdır. Unutulmamalıdır ki çatıda meydana gelebilecek olumsuzluklar size daha büyük zararlara mal olabilir. Bu nedenle alanında uzman İzmir çatı yapımı firmaları ile çalışarak çatılarınızı güvenilir ellere teslim etmelisiniz. Çatı iskelet standartları kesinlikle düşürülmemelidir. Bölgenin ve yapının şartlarına göre çatılar projelendirilmelidir. Yoğun kar yağışlarından ve fırtınalarda çatılarınızın çökmesini istemezsiniz. Çatı iskeletinde yapılacak yanlış ve ihmaller can ve mal kayıplarına neden olabilir. Elbette çizilen projelerin tecrübeli ve dikkatli bir İzmir çatı yapım ustası tarafından yapılması gerekmektedir. Çatının sağlamlığını etkileyecek diğer unsur ise çatı örtüsüdür. Çatı örtüleri de çatı iskeleti ve yapının özelliklerine göre seçilmelidir.

Çatı Örtüsü Nasıl Yapılır?

Çatı örtüsü su sızlamalarına ve hava koşullarına karşı yapıyı koruyan ve çatı iskeleti üzerine serilen kısımdır. Çatıların iki önemli kısmından biridir. Çatı iskeleti, çatı örtüsünde tercih edilecek malzemeye göre tasarlanmalıdır. Çatı örtüsünde kullanılacak malzeme türü oldukça önemlidir. Çatı iskeleti ve çatı örtüsünde kullanılacak malzemeler, İzmir çatı yapımı maliyetlerini etkilemektedir.

Çatı örtüleri, metal ve metal olmayan çatı örtüleri olarak ikiye ayrılmalıdır. Bunlarla ilgili farklı hesaplamalar bulunmaktadır. Çatı üzerine yağan kar ve yağmurun tahliye edilmesinde ilk olarak çatı örtüleri kullanılmaktadır. Çatı örtülerinde kullanılan çatı malzemeleri kaliteli ve sağlam olmalıdır. Önemli nokta ise bütçenize göre ve yapı özelliklerine göre en uygun malzeme seçilmelidir. Kalitesiz malzeme kullanılan çatılarda zamanla çatlama, kırılma ve sızdırma gibi sorunlar görülebilir. Kullanılacak malzeme soğuk havalarda sertleşerek çatlayabilir aynı zamanda sıcak havalarda yumuşayarak çatlayabilir. Bu nedenle daha uygun olacak diye malzeme kalitesinden ödün verilmemelidir.

İzmir Çatı Yapımı Fiyatları

İzmir çatı yapımı, fiyatları çeşitli parametrelere bakarak değişiklik göstermektedir. Müşteri hangi çatı sistemini kullanacağına karar vermeli ve kendine bir bütçe belirlemelidir. İzmir çatı yapımı fiyatları müşteri taleplerine, kullanılacak malzeme türüne, çatının büyüklüğüne ve ölçülerine göre değişiklik göstermektedir. Elbette personel sayısı, işçilik ve proje süresi gibi konular fiyatı doğrudan etkilemektedir.

Çatı Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler  

İzmir çatı yapım işleri, genellikle yaz aylarında uygulanmaktadır. Yaz aylarında inşaat sektörü oldukça hareketlenmektedir. İnşaat sektörüne paralel olarak yeni çatı yapımları da hızlanmaktadır. Kış aylarında ise hava koşullarından dolayı çatı işleri azalmaktadır. Çatı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biride iş güvenliğidir. İzmir çatıcı personeli kesinlikle iş güvenliği kurallarına uymalıdır. İş kazalarının önüne geçmek adına, iş güvenliği kuralları zorunluluk haline gelmiştir.

İzmir çatı yapımında, uzun vadede zararlı çıkmamak adına dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Uzun ömürlü malzemelerin tercih edilmesi, tecrübeli İzmir çatı yapımı firmaları ile çalışılması, kaliteli malzeme kullanımı ve ısı yalıtımı olan bir çatı sisteminin tercih edilmesi faydalı olacaktır. Aksi halde çatılarda meydana gelebilecek çatlaklardan su sızıntıları meydana gelebilir. Bu durum zarar etmenize neden olabilir.

Özetleyecek olursak, uzun ömürlü bir sistem için doğru çatı sistemleri tercih edilmelidir. Bu konuda uzman kişilerden yardım almak gerekebilir. Ustala.com üzerinden en tecrübeli İzmir çatı yapımı firmalarına ve İzmir çatıcı ustalarına ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ilan vermektir. Firma ve ustalar ilanlarınıza teklif vererek sizinle iletişime geçecektir. Doğru çatı sistemlerini seçtikten sonra işinin ehli bir İzmir çatı yapım ustasına teslim edilmelidir. Çatı yapımında kaliteli malzeme kullanımı oldukça önemlidir. Kalitesiz malzeme ile yapılan çatılarda, sızıntı, çökme ve fırtınalarda uçma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlar çatı sitemlerinden zarar etmenize neden olabilir. Çatı sistemlerinde sadece su izolasyonu önemli değildir. Bunun yanında iyi bir sistem, ısı yalıtım özelliğine de sahip olmalıdır. Isı yalıtımlı sistemlerin tercih edilmesi ısı izolasyonunu sağlayarak binada enerji tasarrufu sağlamanıza imkan tanıyacaktır.

İzmir çatı yapımı firmaları ve ustaları, Ustala.com ile müşterilerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Üyelik işlemlerini tamamlayarak müşteri ilanlarına teklif verebilirsiniz. Daha fazla müşteriye daha az zahmetle ulaşabilirsiniz. Kazançlarınızı Ustala.com ile arttırabilirsiniz.