Çatı Yapımı

İstanbul Bakırköy Çatı Yapımı

İstanbul Çatı Yapımı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 119 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Bakırköy Çatı Yapımı Firmaları

said kuyumcu

30 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren firmamız siz değerli müşterilerimize çelik ve ahşap cati

Son gelen Bakırköy Çatı Yapımı talepleri

Çatıda bazı bölgelerden su damlıyor. tamir edilecek ve yenilenecek yerler var. Derelerde temizlik ve tamirler gerekiyor.
Kocaeli / Körfez
35 m2 lik eski bir garaj önü şuan 4 yönü kapanmış bir oda idareten pwc kaplama yapıldı fakat su akıtıyor çatı yaptırmak istiyorum
İstanbul / Beşiktaş
mevcut 80 m2 çatı sökülüp yükseltilecek ve şiling ile kaplanacak
Aydın / Merkez

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Çatı Yapımı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Çatılarınızı Emin Ellere Emanet Edin!

Çatılar bir evin en önemli kısımlarındandır. Kötü hava şartlarından evimizi koruyarak içerisinde daha rahat yaşamamızı sağlar. Yapıları dış etkilerden koruyan çatılar, olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Çatılarınızı tecrübeli bir İstanbul çatı yapımı ustasına yaptırmanız gerekmektedir. İstanbul’daki en iyi İstanbul çatı yapım ustasını Ustala.com ile bulabilirsiniz. Çatılar aynı zamanda görsel açıdan önemlidir. Bu nedenle iyi bir işçilikle tecrübeli eller tarafından yapılmalıdır. Çatılarda kullanılan malzeme türüne göre yapım teknikleri ve görünüşleri değişmektedir. Malzeme türü ne olursa olsun çatıların belirli yapım aşamaları bulunmaktadır. İstanbul çatı yapım ustası, bu aşamaları ayrıntılı bir şekilde bilmelidir. Böylece sağlam ve korunaklı bir çatı inşa edebilir. Çatı iskeletinin yapımı sağlam bir çatının temellerini oluşturmaktadır. Çatının sağlam olması için öncelikle çatı iskeletinin düzgün tasarlanıp, tecrübeli kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Çatı iskeleti, kaliteli ve sağlam malzemeden yapılmalıdır. Çatı iskeleti sağlam olursa, çatı uzun yıllar zarar görmeden duracaktır. Böylece evlerinizi kötü hava koşullarından rahatlıkla koruyabilirsiniz. Çatının eksiksiz yapılması için uzman ellerden destek almanız gerekir. Çatı işleri masraflıdır ve geri dönüşü zor hataları kabul etmez. Ustala.com ile uzman bir İstanbul çatı yapım ustası bulabilirsiniz. Bulacağınız kişi iş ahlakına uygun bir şekilde çalışarak işlerinizi belirlenen zamanda tamamlamalıdır.

Çatı Yapımında Bilinmesi Gerekenler  

İyi bir İstanbul çatı yapım ustası tüm teknik aşamalara hakim olmalıdır. İstanbul çatı yapımı işlerini eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlayarak müşteriye teslim etmelidir. Sağlam ve kaliteli işler çıkarmanın yolu yapım tekniklerini çok iyi bilmektir. Bina yapısına en uygun çatı modeli, çatı için kullanılabilecek malzeme çeşitliliği gibi konular hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bunun yanında gerekli ölçümler nasıl yapılır, en doğru mantolama işlemleri nelerdir? Sorularına anında yanıt verilmelidir. Çatı yapılırken eğim iyi hesaplanmalıdır. Çatıda biriken suların evinize zarar vermemesi gerekir. Bu nedenle sular en kısa yoldan oluklara gönderilmeli ve tahliye edilmelidir. Günümüzde suyun her damlası kıymetlidir. Çatılara gelen suyun depolarda biriktirilerek muhafaza edilmesi ve zor zamanlarda kullanılması mantıklı bir tercih olacaktır. Eğim hesaplanırken bölgenin iklim koşulları dikkate alınmalıdır. Bunların dışında bina yapısına bakılarak kullanılacak malzemeler belirlenmelidir.

İstanbul çatı yapımında, kullanılacak malzemelerin kalitesi ve bina yapısına uygunluğu önemlidir. Evlerde genellikle çatı iskeleti ahşaptan yapılsa da büyük yapılarda, fabrika çatılarında metal malzemeler kullanılabilir. Büyük yapılarda betonarme veya çelik malzeme kullanılmalıdır. Ayrıca yapılacak çatı deprem yönetmeliklerine uygun tasarlanmalıdır.

Çatı Yapım Teknikleri Nelerdir?

İstanbul çatı yapımı teknikleri çeşitlilik göstermektedir. Sağlam bir çatı için malzeme seçimi önemli olsa da malzemelerin kullanım teknikleri de önemlidir. İstanbul çatı yapım ustası tüm tekniklere hakim olmalıdır. İstanbul çatı yapım ustası bu alanda gerekli tecrübe ve donanıma sahip olmalıdır. Ustala.com sizlere bu alanda hizmet vererek tecrübeli ustalara yorulmadan ulaşmanızı sağlayan bir platformdur. Çatıları yaparken bina için uygun malzemeleri tespit edebilmek ve doğru şekilde uygulayabilmek önemlidir. Mühendisler tarafından hazırlanan gerekli teknik alt yapıyı ve projeleri iyi okuyarak uygulamaya geçirilmelidir. Çatıların ülkemizde mevcut deprem yönetmeliklerine uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. Küçük yapılar ile büyük yapıların çatı yapım teknikleri birbirinden farklıdır. Büyük yapılarda daha çok betonarme ve çelik malzemeler tercih edilirken, küçük yapılarda ahşap malzemeler tercih edilmelidir. Tecrübeli bir İstanbul çatı yapım ustasına yaptırılan çatılar uzun vade kullanım sağlayacaktır.

İstanbul Çatı Yapımında Kullanılan Malzemeler    

Çatılarda çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Müşteri talepleri ve kullanım alanlarına göre malzemeler değişmektedir. 

Kiremit

Su sızdırmaz kiremitler kavisli yapıları sayesinde estetik görünümler meydana getirmektedir. Pürüzsüz yüzeyleri sayesinde toz ve kir tutmaz. Zorlu iklim koşullarına karşı dayanıklıdır. Uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir nitekim en çok kullanılan çatı malzemesidir. Kiremit genellikle ahşap iskelet üzerine döşenmektedir. Çatı ve cephe sistemlerinin vazgeçilmez malzemesidir. Uygun maliyetli ve yüksek kalitede özgün kiremitleri çatılarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Çatı Kaplama Levhaları

Çatı kaplama levhaları, deprem olasılığında çatılara ekstra yük bindirmez. Hafif ve estetik bir malzemedir. Günümüzde yeni çatılarda ve onarımlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Ekonomik ve pratik bir malzemedir. Su geçirmez yapısı sayesinde nem ve rutubete karşı dayanıklıdır. Yapısı gereği çevre dostum bir malzemedir.

Kiremit Altı Yalıtım Örgüsü

Toprak ve beton esaslı kiremitler gibi çatı kaplama malzemelerinin altında, su kaçaklarını önlemek amacıyla yapılmaktadır. Çatılardan sızan sular binaya zarar verebilir. İyi bir yalıtıma sahip olmayan binalarda rutubete neden olarak çeşitli sağlık sorunlarına dahi yol açabilir. Bu nedenle artık yalıtımda önemli bir hal almıştır. Birçok çatıda yalıtım malzemeleri kullanılmaya başlamıştır. Müşteri talepleri de bu yöndedir.

OSB Çatı Malzemesi

Yapılarda sıklıkla tercih edilen bir malzemedir. Yapıların çevre emniyetinin alınmasında önemli bir rol üstlenmektedir. Ara bölme duvarlarında, asma katların yapımında ve zeminlerin yükseltilmesinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Plywood Çatı Malzemesi

Hafif olmasına rağmen, dayanıklı, rahat kullanımlı ve çevre dostu bir üründür. Geniş uygulama alanlarına sahip olan malzeme sıklıkla tercih edilmektedir. Plywood, ağaç tabakalarından oluşmaktadır. İstanbul çatı yapımında kullanılabilir. 

Cam Yünü

Rüzgar ve kötü hava koşullarına karşı son derece dayanıklı olan shingle, farklı renk ve modelleri ile çatılarınıza renk katabilir. Uygulaması kolaydır ve ek aksesuarlara gerek duymaz. Tercih edilen İstanbul çatı yapımı malzemeleri arasında yer almaktadır.

İstanbul Çatı Yapımı Fiyatları

Ev ve iş yerlerinizin çatılarını yaptırırken ne kadar bütçe ayırmalısınız? İstanbul çatı yapımı fiyatları, çeşitli parametrelere göre değişmektedir. Çatı yapımında malzeme kullanımı, çatının ölçüleri, çalışacak personel sayısı ve yapım süresi etkili olmaktadır. Uzun vadeli kullanımlar için kaliteli malzeme kullanımı oldukça önemlidir. Kalitesiz malzemeler, çatıların kısa sürede yıpranmasına ve bozulmasına neden olabilir. Yani çatılarınızı uzun süre sorunsuz kullanmak istiyorsanız mutlaka kaliteli malzeme kullanmalısınız. Ayrıca İstanbul çatı yapımı, tecrübeli ellere bırakılmalıdır. Alanında uzman personel tarafından yönetmeliklere uygun tasarlanarak montajı yapılmalıdır. Kalitesiz işçilik büyük sorunlara neden olabilir. Çatıları onarmak içinde para harcamak zorunda kalabilirsiniz. Çatılarınızı düzgün ve sağlam yaptırarak uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çatı yapınızın tüm parçalarını etkilemektedir. Çatılarınız sızdırırsa bu yapının bozulmasına ve rutubete neden olabilir. Rutubet hastalıklara ve eşyaların zarar görmesine neden olabilir.

İstanbul çatı yapımı firmaları ve ustaları, müşterilerinize hızlıca ulaşarak işlerinizi büyütebilirsiniz. Ustala.com’a üye olarak müşteri ilanlarına teklif verebilir, kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Dijitalleşen dünyada yerinizi alarak kısa sürede firmanızı ve işlerinizi büyütebilirsiniz. Ustala.com ile çevrenizde çatı yaptırmak isteyen müşterilere ulaşabilirsiniz. Müşteri ağınızı genişletebilir profesyonel işlere imza atabilirsiniz.