Su Tesisatı

Ankara Su Tesisatı

Ankara Su Tesisatı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 1041 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Ankara Su Tesisatı Firmaları

Mustafa Akat

20 yıllık tecrübe ile hizmetinizdeyiz

Gokhan comak

30 yıldır tesisat sektörünün içindeyiz geçmişten bugüne teknolojik olarak gelişen tesisat sistemini

Serhat Atesoglu

Doğalgaz kombi tesisat proje su tesisatı

Hamza Doğan

ibrahim kesikbaş

profesyonel tesisat hizmeti

mustafa Akbulut

Suleyman

Kendim yapmaktayım

Orhan

Ayaz

Son gelen Ankara Su Tesisatı talepleri

Su tesisatı arızası
Balıkesir / Edremit
Klozet şu kaçırıyor duvarla birleşim yerinden
Sakarya / Karasu
Kombi yeri degisimi
Ankara / Keçiören

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Su Tesisatı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Su Tesisatı

Su Tesisatı İşlerinizi Ustala.com ile Halledin!

Evinize tesisat mı döşetmek istiyorsunuz? Peki, en iyi firma hangisi?, nasıl yapılacak? gibi soruları bir kenara bırakın! Ustala.com’a girerek yeni bir üyelik oluşturun ve tüm dertlerinize çare olacak Ankara su tesisat firmalarına hemen ulaşın! Üyelik işlemlerinizi kolayca halledebilir, Ankara su tesisat firmalarını aradığınıza dair ilan verebilirsiniz.

Su tesisatı ciddiye alınması gereken bir konudur. Su tesisatı çekim işlemi inşaat esnasında yapılmalıdır. Kaynaktan çıkan su, borular yardımıyla binanıza veya evinize gelmekte ve su tesisatı ile musluklarınıza aktarılmaktadır. Ev ya da iş yerlerinizde bulunan suları güvenle ve sağlıklı kullanmanızı sağlayan su tesisatı, sizlere konforlu bir yaşam sunmaktadır. Ayrıca su tesisatı, bir yapının en önemli kısmıdır. Periyodik bakımları düzenli olarak yapılmalı, can ve mal güvenliği için sızıntılar onarılmalıdır.

Yapıların su tesisatı, profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Projelendirmeden, montaja tüm personel bilgili olmalı ve tesisat dikkatle çekilmelidir. Yemek yaparken, eşyalarınızı yıkarken ve birçok yerde su kullanmaktayız. Su yaşam kaynağımızdır. Tükettiğimiz suların sağlıklı bir şekilde evimize ulaşmasını sağlamalıyız. Yanlış tesisat işlemleri su kaybına, eşyalarınızın zarar görmesine en önemlisi sağlığınızın olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Bu yazımızda Ankara su tesisat firmalarından, su tesisatının nasıl çekildiğinden bahsedeceğiz. Su tesisatı, hayatımızda en çok kullandığımız mekanizmalardan biridir. Meydana gelebilecek arızalar canınızı sıkabilir. Hayatınızın akışını bozarak, huzursuz edebilir. Bu nedenle tecrübeli Ankara su tesisatı şirketleri ile çalışmak uzun vadeli kullanımlar için önemlidir.

Atık Su Tesisatı Nasıl Çekilir?

Atık su tesisatı, bina içerisinde veya herhangi bir yapıda bulunan her şeyi etkilemektedir. Atık su tesisatı yapı ömrünü etkilemektedir. Bina içi su tesisatı çeşitli kurallar çerçevesinde yapılmalıdır. Ankara su tesisat firmaları tüm bu kurallara dikkat etmektedir. Gelin bu kurallardan bahsedelim;

Kat boruları kısa tutulmalıdır. Borular su akışını kolay ve pratik hale getirecek şekilde tasarlanmalı ve döşenmelidir. Düşeyden yataya doğru geçen tesisat bağlantı noktalarında, yay dirsek ve açık dirsek kullanılmalıdır. Alt katlara döşenen borular, bina dışına en kolay yoldan çıkarılmalıdır. Her kolona erişilebilecek bir temizleme kapağı konmalıdır. Yatay borulara %2 eğim verilmelidir. Zemin üzerine döşenen borular korunmalı, her kolon üzerine havalık borusu ve şapkası takılmalı, atık su borularının ucuna takılacak olan eklere uygun ölçüler bırakılmalıdır. Atık su tesisatı döşendikten sonra boru içerisine kaçabilecek harç, beton ve taş parçalarını önlemek amacıyla ağızları kapatılmalıdır. Atık su borularında kullanılan contaların sızdırmazlıkları kontrol edilmelidir.

Ankara su tesisat firmaları tüm detayları titizlikle uygulamalıdır. Bu sizlerin mal ve can güvenliği açısından çok önemlidir. Atık su tesisatı sızdırma yapmadan kesintisiz çalışmalıdır. Kullanımı kolay ve sağlık açısından müşteriye sorun çıkarmamalıdır. Sarsılma ve oynamalar engellenmeli, bunun için vitrifiye gereçleri yere iyi sabitlenmelidir. Tesisat döşenmeden önce boruların içi iyice temizlenmelidir. Tesisatta kullanılacak araç gereçler, taşıma esnasında dikkatle korunmalıdır. Tüm rezervuarlar için uygun malzeme kullanılmalıdır. Tüm kirli sular bina içerisinde herhangi bir yere zarar vermeden dışarı atılmalıdır. Özellikle koku, gaz ve böcekler borulardan sızarak yaşam alanlarına zarar vermemelidir. Borular darbe ve yüklere karşı dayanıklı olmalıdır.

Temiz Su Tesisatı Nasıl Çekilir?

Temiz su kaynaktan çıkar ve borular yardımıyla evlerimize kadar gelir. Su tesisatı yapılara döşendiğinde temiz su kullanıma hazır hale gelir. Ankara su tesisat firmaları, temiz su tesisatını sağlığınızı düşünerek en kaliteli malzeme ile standartlara uygun bir şekilde çekmektedir. Temiz su kullanımdan sonra atık su olarak doğaya geri gönderilmektedir. Temiz su tesisatı bina yapım aşamasında döşenmelidir. Ankara su tesisat firmaları tecrübeli ve profesyonel ekipleri ile tüm isteklerinizi yerine getirebilir. Profesyonel işler temiz su tesisatını sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Su tesisatlarının yanlış döşenmesi sızıntılara ve daha büyük sorunlara yol açabilir.

Temiz su tesisatı suyun binaya dağılımını sağlamaktadır. Suyun dairelere ve musluklara ulaşmasını sağlayan borular sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Ayrıca uzun yıllar ihtiyacınızı karşılamalıdır. Ankara su tesisatı şirketleri gelişen teknoloji ve standartlara uygun tasarımları ile sizlere kaliteli hizmet sunmaktadır. Unutulmamalıdır ki, özensiz yapılan bir tesisat, ileride büyük masraflar çıkarabilir. Bu nedenle iş mutlaka tecrübeli şirketlere verilmelidir.

Doğalgaz Su Tesisatı Nasıl Döşenir?

Doğalgaz su tesisatı dışarıdan görülebilecek şekilde döşenmelidir. Böylece arıza durumunda kolay müdahale edilebilir. Arızalar daha kolay tespit edilebilir. Sıva altlarına doğalgaz tesisatı döşenmemelidir. Doğalgaz arızalarından, can ve mal güvenliği tehlike altına gireceğinden her şey yönetmeliklere uygun yapılmalıdır. Doğalgaz boruları kapalı yerlerden, asansör boşluklarından veya hava boşluklarından geçirilemez.

Gaz boru bağlantı elemanları plastik esaslı ve sızdırmaz malzemelerden yapılmalıdır. Standartlara uygun, sızdırmazlık testlerinden geçmiş malzemeler doğalgaz su tesisatlarında kullanılmalıdır. Borular fiziksel darbelere karşı korunaklı olmalıdır. Gaz taşıyan, çelik borular binanın ulaşılabilir yerlerine konumlandırılmalıdır.

Doğalgaz su tesisat boruları korozyona karşı korunmalıdır. Korozyon, paslanmazlık anlamına gelmektedir. Borular uzun yıllar yenileme gerektirmeden kullanılabilmelidir. Korozyona karşı güvenli boruların döşenmesi ile gaz tüketim elemanları da korunmaktadır. Doğalgaz su tesisatlarının geçirilmemesi gereken yerler şöyledir; Asma tavan içerisinden, duman bacalarından veya yakınından, asansör boşluklarından, çöp ve yanıcı madde depolarından, davlumbaz içinden ve içerisine girilmesi zor olan yerlerden.

Tesisat Üzerinde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su tesisatında problem yaşıyorsanız, Ustala.com’a ilan vererek Ankara su tesisat firmalarının size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Su kaçağı tespiti için kullanılan birçok yöntem vardır. Akustik dinleme cihazları ile insan kulağının duyamayacağı sesler dinlenerek kaçak bulunabilir. Tesisat içerisinde basınçlı su olduğundan, sızdırma olan yerden az da olsa ses gelecektir. Akustik dinleme cihazları ile kaçaklar tespit edilir, Ankara su tesisat firmaları tarafından onarılır.

Termal kameralar yardımı ile su kaçağı tespiti yapılabilir. Termal kameraların sadece yer altındaki borular için kullanıldığı söylenir ancak bu yanlış bir bilgidir. Özellikle sıcak su bulunan tesisatlar da verimli olacaktır. Su sızan yerleri kolaylıkla tespit ederek onarıma geçebilirsiniz.

Bunlar dışında arıza tespiti için birçok yöntem bulunmaktadır. Arıza durumunda ilanınızı vererek Ankara su tesisat firmaları ile iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.  

Ankara Su Tesisat Fiyatları

Ankara su tesisat fiyatları, yapıda kullanılacak malzeme, projelendirme, personel sayısı, yapının büyüklüğü, tesisat sayısı, süre gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak su tesisatı yaşamınızda önemli bir yer kaplar ve ne kadar sağlam ve kullanışlı olursa yaşam kaliteniz buna oranla yükselecektir. Su tesisat işlerinde masraftan kaçınılmaması gerekir. Aksi halde su tesisatında oluşacak problemleri gidermek daha zor ve maliyetli olacaktır. Tecrübeli ve uzman ekiplere sahip, Ankara su tesisat firmaları ile çalışarak gönül rahatlığıyla suyunuzu kullanabilirsiniz.

Ankara Su Tesisat Firmaları Müşterilerinize Ulaşmak için Doğru Yerdesiniz!

Güvenilir ve tecrübeli Ankara su tesisat firmaları, kazancınızı arttırmak ve daha fazla müşteriye hızla ulaşmak için doğru adrestesiniz. Ustala.com ile farklı bir müşteri deneyimine hazır olun! Siteye girerek üyelik işlemlerinizi halledebilir ve müşteri ilanlarını inceleyerek size uygun müşterilere teklifinizi yapabilirsiniz.