Su Tesisatı Tamiri

Su Tesisatı Tamiri

Su Tesisatı Tamiri

Tüm Ustalar

Kayıtlı 171 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Su Tesisatı Tamiri Firmaları

Cafer AKIN

ishak ekinci

Harun Öztürk

Ahmet ORAL

Vedat Kuş

rıza eren dikbaş

Mustafa Akat

20 yıllık tecrübe ile hizmetinizdeyiz

A.Kadir Taşdemir

Başkan Tesisat

Son gelen Su Tesisatı Tamiri talepleri

Evde su tesisatı arızası
Balıkesir / Edremit
Su kacak tespiti ve tamiri..........................
Kırklareli / Lüleburgaz
banyo musluk su sızdırıyor
İstanbul / Kartal

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Su Tesisatı Tamiri ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Su Tesisatı Tamiri

Su Tesisatı Tamiri

Tesisat sıvılar, ısıtma ve soğutma, atık giderme gibi bir çok alanda uygulanan döşeme işlemine denir. Binalardaki suyu, kullanım alanlarına kadar ileten boru hattına bina temiz su tesisatı denir. Tüm tesisat döşeme ve tamirat işleri için Ustala.com’a üye olarak ilan verebilirsiniz.

Dairelerde temiz su tesisatında borular genellikle sıva üstü döşenir. Tesisat işine başlamadan önce yapılacak işin planlaması hazırlanır. Boruların geçeceği yerler tespit edilir ve işaretlenir. Temiz su tesisatının su akıtma kısımlarının iyi düzenlenmesi ve iyi planlanması hem kolay çalışma hem de malzeme tasarrufunu sağlamaktadır. Temiz su tesisatı borularının mutlaka duvardan döşenmesi gerekmektedir. Arıza çıktığında su tesisatı ustası böylece daha kolay çalışacaktır. İlk olarak soğuk su tesisat yapılır bu tesisat işi bittiğinde sıcak su tesisatı için işaretlemeler yapılır. Sıcak su borusunun, soğuk su borusunun üstüne geçecek şekilde olmalıdır. Ve sıcak su ağızları, her zaman solda olacak şekilde bırakılmalıdır.

Su Tesisatı Kaçak Tamiri

Tesisat tamir işlerinde su kaçağı bulma işi için geliştirilen kameraları pahalı olduğu için her su tesisatı ustası bulundurmaz. Bu yüzden usta çağırırken mutlaka kameralı olmasını isteyin. Bu kamera basit bir dinleme ve kameradan oluşan bir cihazdır. Tabi ki su kaçağını bulmada en etkili faktör cihazı kullanan su tesisatı ustasının tecrübesidir. Ancak bazı çok deneyimli su tesisatçı ustaları çoğu kez cihaza ihtiyaç bile duymadan su kaçağının yerini tespit edebiliyorlar. Bazı ustalarda su kaçağının yerini bulamaz ve tüm tesisatı değiştirmenizi ister. Ancak bir adetten fazla patlak boru yoksa tüm tesisatı değiştirmeye gerek yoktur. Güvenle tamirat işini yaptırabileceğiniz su tesisatı ustasını Ustala.com’da bulabilirsiniz.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Kırılmadan su kaçağını tamir etmek biraz zordur. Açıkçası çok basit kaçaklar hariç imkansızdır. Ama su kaçağı tespiti yapılırken kırmaya gerek yoktur. Kaçak tespit edilirken temiz su boruları üzerinde basınç testi yapılır. Su kaçağı tespitinde tesisatçı ve tamirci firmalarının önemi büyüktür. Gelişmiş teknolojiler kullanan ve kendini sürekli olarak yenileyen ve geliştiren tesisatçı firmaları ile çalışmak her zaman en iyisidir. Tabi ki yıllardan beri tanıdığınız evinizin her ihtiyacına koşan usta bir tanıdığınız yok ise. İnternette su tesisatçıları ile ya da tesisat tamir diye arattığınızda birçok firma çıkar. Firma ararken araştırmayı iyi yapmalıyız. Mesela firma bünyesinde bulunan ustalar sürekli değişiyor mu? Firmada çalışan ustalar nerede yetişmiş tecrübeli mi gibi soruları sorabilirsiniz. Çalışan personellerin kendileri yetiştiren firmalar güvenlik açısından en iyi olan firmalardır.

Su Kaçağı Tespitinde Usta Faktörü

Genellikle basit su kaçaklarını hemen hemen her usta kolaylıkla tespit edebilir. Önemli olan tespit edilmesi çok zor kaçakların yerini bulabilmektir. Bazı firmalar kendini işinde henüz ispatlamamış çalışanını servise çıkarmaz ve bu da çok doğrudur. Aksi takdirde gönderdiği eleman tadilat tesisat yapacağı yere daha fazla zarar verebilir. Bu da her iki tarafın başını ağrıtır bir sürü iş çıkartır. Bu yüzden su tesisatı için işe aldıkları elemanlarına öncelikle belirli bir süre eğitim vermeleri gerekmektedir. Daha sonra servise çıkarılmalıdırlar. Su kaçağı tespiti yaparken ustaların bazı dikkat etmesi gereken yerler vardır. Bunlar: Öncelikle ustaların işlerinden dolayı kesinlikle sabırlı ve azimli ve sakin olması gerekmektedir. Azimli ustalar, sıkıntılı ve zor bir kaçak ile karşılaştıklarında o işten hemen vazgeçmezler, tam tersi azimli kalarak su kaçağının nerelerde olduğunu tespit etmek için üzerine giderler, kaçağı bulurlar ve işi başarı ile bitirirler. Özellikle pis su borularını kontrol ederken, yani su kaçağını ararken su kaçağı tespit kamerasını borunun içine doğru çok yavaş hareketlerle göndermek gerekir. Eğer hızlı bir şekilde geçirilirse kırık, çatlak noktalar net bir şekilde görülmez.

Her evde su tesisatı yapılırken soğuk ve sıcak su boruları için basınç testinin yapılması gerekir. Yapılan bazı hataların başında da temiz su testi yapılmadan önce kaçak tespit işlemini sonlandırmak oluyor. Buna dikkat etmek gerekir. Basınç testi aşamasında kullanılan manometrelerin periyodik aralıklar ile yenisiyle değiştirmek gereklidir. Kaçak kontrolü sırasında bazı atık su borularının eğimsiz olduğu anlaşılırsa boruların geçiş noktaları tekrardan kontrol edilmelidir. Boruların içerisinde kalan sular her zaman suyun sızıntı yapmasına sebep olmaz. Kullanılan su kaçağı kamerasına iyi hakim olmak gerek kullanımını doğru yapmak son derece önemlidir. Kullanılan cihazlar yurtdışı üretimi olduğundan kullanma talimatını ve kullanım videolarını doğru anlamak gerekir. Sadece mutfak ve lavabolarda su kaçağı kontrolü yapılmaz. Elbette kombinin kalorifer borularında da su olduğundan dolayı kaçak oralarda da olabilir. Kalorifer borularında termal kamerayı gezdirmeden önce renk paletinin gökkuşağı kısmının seçili olduğundan emin olmak gereklidir.

Önemli bilgilendirme olarak; boru çatlaklarının yer tespiti için kullanılan dedektörün hız ayarının 512 hz ayarlı olması gerekmektedir bununda kontrolünün yapılması gereklidir. Eğer toprak altında yapılıyorsa da derinlik mesafesini göz önünde bulundurarak sinyali artırmak gerekir. Bir diğer önemli konu da çatlak yada patlamış boru tamiri yapılırken eğer kimyasal bir ilaç kullanılması gerekiyorsa o yerlerde tesisat sistemi kapalı devre olarak çalıştırılmalıdır. Çünkü açık devrede tesisat borularına kimyasal uygulama yaparsanız sağlıklı olmaz. Patlak ya da çatlamış borunun tamir işi bittikten sonra farklı bir yerde tesisat kaçağı var mı yok mu diye kontrol edilir ve işlem tamamlanır.

Mutfakta Su Kaçağı nasıl Tespit edilir?

Mutfak dolaplarının alt kısmında patlamış su borusu alt katın tavanından su akıtarak veya mutfağın seramik aralarından dışarıya sızar ve kaçak olduğunu anlarız.

Banyoda Su Kaçağı nasıl tespit edilir?

Banyolarda genel olarak çok su olan yerler duşun alt kısımları veya klozetin pis su borusundan kaçaklar olmaktadır. Kişiler bir tamirci çağırmadan duşun borusuna ucu sivri aletlerle tıkanıklığı açmaya çalışırlar ve buda boruların delinmesine neden olur.

Parke Altında Su Kaçağı Tespiti

Eğer parkeleriniz kabarmış sa bu kesin su kaçağının olduğu habercisidir. Kabaran parke belirtilerinde genellikle kalorifer borularından kaynaklandığı görülmekte bazı evlerde alttan ısıtma sistemi bulunuyor yada peteklerden su sızdığında bu su parkelerin altından geçiyor. Kaçak var ise kombinin suyu gerekenden fazla eksilir demektir. Kombinin suyunu aralıklar ile kontrol etmenizde fayda var.

Demir Borularda Su Kaçağı Tespiti

En sağlam tesisat çeşididir. Ancak herhangi bir çürüme yada korozyon olursa maalesef tamiratı yapılmaz. Komple tesisatı değiştirmek gerekir. Ancak ortalama 30 yıl kullanılabilecek kadar dayanıklı borulardır. Demir borular genellikle eski evlerde görülür.

Koridorda Su Kaçağı Tespiti

Banyo, mutfak ve tuvalete dağıtım borularının dağıtım yapıldığı yerler koridorlardır. Koridorlarda genel olarak sıcak ve soğuk su kaçağı meydana gelir. Ancak basit tamir işi ile sıkıntı çözülebilir.

Tuvalette Su Kaçağı Tespiti

Eski yapı evlerin alaturka veya alafranga tuvaletlerde genelde atık su borularında su kaçağı oluşur. Eski tip tuvaletlerde daha sık yıkama yapıldığından dolayı fayans derz aralarının daha hızlı erimesine yol açar. Derz temizleyici olarak kullanılan ağır kimyasal temizlik ürünleri derzlerin zamanla erimesine ve buda su sızıntısına yol açar. Bu sebeple bu tarz ürünleri kullanırken derzlerinizi kontrol etmenizi öneririm.