Mimarlık & Mühendislik

Mimarlık & Mühendislik

Mimarlık & Mühendislik

Tüm Ustalar

Kayıtlı 216 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Mimarlık & Mühendislik Firmaları

Kaan Aşkın

iç mimar mehmet yılmaz

dekorasyon

Esse Mimarlık

Tamamlanan 10 yılın verdiği tecrübe ve ciddi projelerde çalışma şansının verdiği deneyim ile hayalle

yakup telli

MÜCAHİT TALHA AKCELEP

muhammed ali beken

Rafet öztürk

Mehmet Arslan

Makine Mühendisi

Kübra Yıldız

Son gelen Mimarlık & Mühendislik talepleri

Yarısı açik olan teras kapatilacak cati ile ve bir yatak odasi bir mutfak yapilacak
Çanakkale / Biga
50 metre kare beton uzerine prefabrik yapi ruhsatli olmasini istiyoruz betonu su ve elektrigi hazir
Çanakkale / Biga
1000 metrekare arsa içerisinde 3 katlı betonarme yapı. 100 metrekare temel. 75 metrekare kapalı alan. 3 katın biri bodrum kat. Zemin kat dükkan/ofis, üst kat 2+1 konut olacak şekilde. Mutfak salon birlikte. Tek banyolu. Bahçe düzenlemeli.
Çanakkale / Biga

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Mimarlık & Mühendislik ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Mimarlık & Mühendislik

Mühendislik Hizmetleri Nedir? 

Kurumsal ve bireysel işleriniz için herhangi bir ürün, malzeme ve makine tasarımına ihtiyacınız olduğu durumlarda profesyonel mühendislik hizmetleri veren firmalarla çalışmanız büyük önem taşıyor. Almak istediğiniz mühendislik hizmetlerinde uzman kadrosu ile çalışan farklı birçok şirket bulunuyor. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarla siz de tasarlamak istediğiniz ürün ve cihaza uygun tasarımları yapabilecek şirketlere ulaşabilirsiniz. 

Mühendislik çok geniş kapsamlı düşünülmesi gereken meslek dallarından bir tanesidir. Genel olarak mühendislik işlemleri sayesinde firmanızda kullanmak istediğiniz ürünlerin tasarımını yaptırma imkânınız bulunuyor. Bu sayede firmanızda üretip, kullanacağınız ürünler direkt olarak size özel tasarlanmış olacak ve firmanız ile tam uyumlu halde çalışacaktır.  

Hizmet alacağınız mühendislik firmasının, yaptırmak istediğiniz işin kapsamına göre farklı sertifikalara sahip olması gerekiyor. Örneğin, bir makinenin tasarımı için anlaştığınız mühendislik firmasının CAD mühendislik araçları üzerine uzmanlaşmış kadrosu ile hizmet veriyor olması gerekmektedir. Aynı zamanda üretilecek parça ya da direkt olarak makine üzerinde gerekli fizibilite ve analizlerin de yapılmış olması gerekiyor. Mühendislik hizmetleri sayesinde detaylı üretim hizmetine sahip olabilirsiniz. Üretim hizmetlerinin yanı sıra mühendislik şirketleri maliyet analizi ve ürün çeşitlendirme gibi konularda da müşterilerine yardımcı olmaktadır. 

Mühendislik hizmetleri sadece ürün tasarımını değil aynı zamanda tesisat planlamasını da kapsıyor. Günümüzde doğalgaz kullanımının bu kadar artması ile birlikte mühendislik firmaları, doğalgaz tesisatı üzerine de hizmet veriyor. Evinize doğalgaz hattı çektirmek istiyorsanız, mühendislik firmaları ile iletişime geçerek doğalgaz tesisat fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Ürün Çeşitliliği Hizmetleri 

Mühendislik firmaları sadece sıfırdan ürün ya da makine tasarımı yapmaz. Bununla birlikte hali hazırda firmanızda ya da fabrikanızda ürettiğiniz bir ürün için mühendislik firmalarından geliştirme talep edebilirsiniz. Bu sayede üretip, piyasaya sürdüğünüz ürün tasarımını geliştirebilir, ürün çeşitliliğini kısa sürede arttırabilirsiniz. 

Mühendislik firmalarında görev yapan tasarım mühendisleri, ürün tasarımının her alanında çalışmaktadır. Tasarım mühendisleri firmanızın geliştirilmesini istediğiniz ürünün tüm detayları ortaya çıktıktan sonra hayata geçirilebilir bir tasarım yapmakta görevlidir. Ortaya çıkan son ürün, üretime hazır hale getirilene kadar firma tarafından birçok kez revize edilir. Anlaştığınız teslim tarihine kadar tasarlanan ürün, teknik detayları ile tüm kalite standartları çerçevesinde üretilir ve mükemmel hali tarafınıza teslim edilir. 

Makine Mühendisliğinde Aradığınız Kalite 

Makine mühendisliğinde ürün tasarımının istenilen mekanik özellikleri karşılaması gerekmektedir. Tasarlanan projeye uygun malzeme seçimi ise iyi tasarlanarak yapılmalıdır. Aksi takdirde yanlış malzeme seçimine bağlı olarak üretilen üründe çeşitli deformeler ortaya çıkabiliyor. İnternet üzerinden alacağınız hizmet üzerine çalışan farklı birçok mühendislik firmasına ulaşabilirsiniz. Mühendis ilanları sayesinde firmalardan tasarlamak istediğiniz ürüne dair fiyat bilgisi de alabilirsiniz.  

Mühendislik, her yönü ile dikkat gerektiren bir meslektir. Bu nedenle ürünün tasarlanması, geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi gibi tüm aşamalarda son derece dikkatli olunmalıdır. Genelde mühendislerin sadece ürün tasarımı yaptığı düşünülse de mühendisler üretimin her aşamasında görevlidir. Tasarlanan bir makinenin torna, freze ve CNC gibi hangi üretim metotları kullanılarak üretilmesi gerektiğine de makine mühendisleri tarafından karar verilmektedir. Üretim yöntemleri, üretilecek parçaya ve kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle üretimi yapılacak makinenin iyi tasarlanması ve tasarımın her adımına özen gösterilmesi gerekmektedir. 

Üretim Hizmetleri Hangi Aşamalardan Oluşmaktadır? 

Mühendislik firmaları tarafından verilen üretim hizmetlerinin farklı birkaç aşaması bulunuyor. Bu aşamaların doğru şekilde takip edilmesi, üretilen ürünün kalitesini ciddi şekilde etkiliyor. Hizmet alacağınız mühendislik firmasının, üretim aşamasında tüm adımları dikkatlice atması ve ürün geliştirmesi ve üretiminde aceleci davranmaması gerekiyor. Peki, üretim hizmetleri aşamaları nelerdir, hangi adımlara dikkat edilmesi gerekiyor? 

  • Prototip Oluşturma; 

Üretim hizmetlerinin ilk aşaması olan prototip oluşturmada, mühendislik firmasından istediğiniz ürün geliştirmeleri genel olarak hesaplanır, ürün tasarımı yapılır ve hayata geçirilmesi için ilk adımlar atılır. Üretim hizmetleri sırasında ilk önce tasarlanan ürünün prototipi üretilir. Üretilen bu prototipin üretim kolaylığı, performansı, beklenen kaliteyi ne kadar karşıladığı ve görsel olarak göze hitap edip etmediği üzerinde tartışılır ve gerekli görüldüğü durumlarda ürün tekrar tasarlanır. Prototip üretilmeden direkt olarak hayata geçirilen tasarımlarda hatalı üretimin fark edilmeme olasılığı çok yüksektir.  

  • Üretim Yönetimi 

Prototip oluşturulduktan sonra geliştirilir ve ürünün son hali alıcıya iletilir. Prototip üzerinde yapılan tüm geliştirmeler üretim yönetimini kapsamaktadır. Bu evrede ilk tasarımın üzerine çeşitli geliştirmeler uygulanır ve prototip çeşitlendirilir. Üretim yönetiminde ürünün performans analizi yapılarak olabilecek en iyi ürün üzerine geliştirmelere devam edilir. Bu evrede ürün hakkında olabilecek tüm geliştirmeler üzerine mühendis kadrosu ile birlikte fikirler ortaya atılır ve en mantıklı seçenekler değerlendirilir. 

Mühendislik Hizmetleri İçin Uygun Firma Tercihi 

Almak istediğiniz çeşitli mühendislik hizmetleri için farklı birçok firmayı tercih etme şansınız bulunuyor. Bu firmalar arasından projeniz için yüksek kaliteyi en uygun fiyatlara sunan firmaları tercih ederek hem aklınızdaki ürün tasarımını hayata geçirebilir hem de bu sırada kar edebilirsiniz. Mühendislik firmaları farklı ürün tasarımları için farklı fiyat vermektedir. Bu nedenle yaptıracağınız ürün tasarımı için farklı mühendis ilanları arasından seçim yapabilir ya da birkaç firma ile fiyat anlaşması yapabilirsiniz. 

İnternet üzerinde çeşitli ürün tasarımı, ürün geliştirme ve diğer mühendislik hizmetleri için çalışan firmalar yer alıyor. Bu firmalardan verdikleri tüm hizmet detaylarını ve bu hizmetin ücreti konusunda iletişime geçebilirsiniz. Tasarlanması gereken ürün ile ilgili zaman sorununuz varsa, çok daha kalabalık bir mühendis kadrosuna sahip firmalar ile anlaşabilirsiniz. Bu sayede ürününüzün tasarım, prototip oluşturma, geliştirme ve sonuçlandırma süreci çok daha hızlı ilerleyecektir. 

Mühendislik Firmanızın Müşteri Potansiyelini Arttırın 

Mühendislik firmaları, diğer şirketlere kıyasla daha spesifik ürün ve hizmet üzerine hizmet vermektedir. Bu nedenle müşteri kitlesi diğer sektörlere göre daha düşüktür. Firmanın piyasada tutunabilmesi için müşterilerin kendilerine ulaşabilmesi ya da firmanın müşteriler ile yakın ilişkiler kurarak sürekli piyasayı takip etmesi gereklidir. Ustala.com’da birbirinden farklı onlarca kategoride açılan müşteri ilanlarını kontrol edebilirsiniz. Mühendis ilanları sayfasında, mühendislik hizmeti almak isteyen kişilerin açtığı ilanları görüntüleyebilir, bu ilanlara fiyat ve hizmet teklifi vererek müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte artık müşterilerin size ulaşmasını beklemek yerine siz müşterilerinize ulaşabilirsiniz. 

Mühendislik Hizmetlerinde Doğru Firma Seçimi 

Mühendislik firmalarının gerçekleştirebileceği bir projeniz mi var? Kendinize uygun mühendislik firmasını internet üzerinden aramak yerine, tüm mühendislik firmalarını tek bir platformda görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede tüm firmaların önceki işlerinden aldıkları olumlu ve olumsuz yorumları karşılaştırabilir, firmalardan alacağınız hizmetin kalitesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. 

Mühendislik ilanları sayesinde siz de almak istediğiniz hizmet detaylarını anlatan bir ilan açarak firmaların size fiyat teklifi vermesini sağlayabilirsiniz. Ustala.com sayesinde açacağınız mühendislik ilanları yüzlerce farklı firmaya ulaşmaktadır. Bu sayede ilanınıza gelen tüm fiyat tekliflerini karşılaştırabilir ve size en uygun fiyat avantajları sunan firmaları keşfedebilirsiniz.

İlanınıza teklif veren firmaların, daha önceki mühendislik işlerinden aldığı olumlu ve olumsuz tüm yorumları da firma sayfasında bulabilirsiniz. Böylece daha önce birlikte hiç iş yapmadığınız firmaların daha önceki işlerine gösterdiği önemi öğrenebilirsiniz.