İç Mimari

İç Mimari

İç Mimari

Tüm Ustalar

Kayıtlı 76 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İç Mimari Firmaları

Kaan Aşkın

iç mimar mehmet yılmaz

dekorasyon

yakup telli

muhammed ali beken

Rafet öztürk

Mehmet Arslan

Makine Mühendisi

Kübra Yıldız

Dekart Mimarlık

Mehmet Akay

Son gelen İç Mimari talepleri

200 M2 EV YENİLEME
Antalya / Muratpaşa
Na tamam villa komple işi yapılacak
İstanbul / Başakşehir
mutfak dolabi mutfak tezgahi banyo dolabi banyo tezgahi
İstanbul / Küçükçekmece

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

İç Mimari ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre İç Mimari

Zengin Tasarımlarla İç Mekanlarınız Güzelleşsin

İç mimari nedir? İç mimari tasarım kısaca mekanların iç kısımlarının tasarlanması işidir. İç mekanların daha kullanışlı ve estetik bir görünümde olması için yaşam alanları en iyi şekilde tasarlanır ve dekore edilir. Mekanların iç tasarımları ile uğraşan kişilere iç mimar denir. Mimarlar almış oldukları eğitim neticesinde iç mekanları hem görsel açıdan hem de kullanım açısından en iyi ve kullanışlı hale sokar. İyi bir iç tasarım için çalışacağınız mimarın yeteneği ve bilgisi kadar aynı zamanda yeteneği de ön planda  olmalıdır. Yetenekli ve bilgili bir mimar iç mekanları zenginleştirme konusunda gerçek bir uzmandır. Alanında başarılı bir mimar mekanın durumunu en iyi şekilde ele alır, gerekli teknik destek ve çözümler belirler ve mekana uygun ayarlamalar yapar. Mekanın en doğru şekilde kullanılması konusunda eldeki imkanları en iyi şekilde kullanır. Böylece yaşanılası güzel alanlar en iyi projelendirme sonrasında ortaya çıkar.

İç mekanların en güzel şekilde zenginleştirilmesi ve güzelleştirilmesi konusunda destek olan uzman mimar ile çalışmak en iyi şanstır. Mimarla çalıştığınız durumda, dekore etmek veya dönüştürmek istediğiniz mekanı kullanışlı ve daha estetik bir hale getirebilirsiniz. 

İç Mekanların Tasarlanmasında Nelere Dikkat Edilir?

İç mekanların tasarlanmasında çeşitli tekniklerden ve faktörlerden yararlanılır. Bu alanda uzman kişiler yani mimarlar iç mekanları doğru tercihlerle dekore edilmesi konusunda gerekli işlevleri tespit ederek dönüştürmek için harekete geçer. İç mimar ortamın en uygun şekilde hazırlanması için gerekli araştırma ve çalışmaları yapar. Mimar projeyi şekillendirirken mekanın konumu, cephesi, metrekaresi gibi durumlarla birlikte o alana uygun renk, ışık ve biçim faktöründen yararlanır. Mekanın yönüne ve durumuna göre renk uyumu ayarlanır, ışık sistemi etkin hale getirilir ve mekanın biçimine uygun tercihlere dikkat edilir. Yüzey, şekil ve doku açısından dokunsal faktörlere de dikkat edilir. Mimari dokunuş yapılacak olan alanın aldığı güneş ışığı projenin ana unsurlarından biridir. Aynı zamanda mekanın dokusu ve zevkleriniz ön planda olacak şekilde planlamalar hazırlanır. Gürültü ve yankı gibi rahatsız edici iç faktörlerin ortadan kalkması için gerekli ses yalıtımına önem verilir. Estetik konusunda mekan sahibinin zevki de göz önüne alınarak gerekli çalışmalar başlatılır. Mekanın tasarımının yapıldığı her adımda mimar ve mekan sahibi birlikte çalışır. Mimarın mobilya seçimi ve kullanımı konusunda da geniş bir bilgi birikimine sahip olması gerekir. İyi bir tasarımcının hangi mekanlar için hangi mobilya ve aksesuarların kullanılacağını bilmesi gerekir. Mobilya halı, cam, duvar kaplama, aydınlatma gibi çeşitli öğeler için nokta atışı yapabilmeli. Bu dekoratif parçaların mekana yerleşimi konusunda iç mimar etkili bir iş ortaya koymalıdır. Tüm bunları yapabilmek için tasarımcının iyi bir gözlemci ve araştırmacı olması lazım. Birlikte çalışacağınız mimarın teknolojisi, zamanın yeniliklerini ve trendleri takip eden birisi olmasına dikkat etmelisiniz. Bir mimarın bilgi birikiminin yüksek olması yanında yenilikleri de takip ediyor olması gerekir. Mekanın ruhunu yansıtan doğru bir tasarım için hem yetenekli hem de başarılı bir mimar ile birlikte hareket etmelisiniz. 

Uzman Mimarlar Aracılığıyla Etkili İç Mekanlar

İç mimarlık ofisleri mimarların çalışması açısından uygun konsepte olan çalışma alanlarıdır. Buralarda mimarlar yeteneklerini sunmak ve sergilemek için gerekli projeleri hazırlamak için çalışırlar. Böylece uzman mimarlar iç mekanların estetik görünüme kavuşmasını sağlamak için en verimli şekilde çalışır. Çalışma verimini arttırıcı bir ofiste çalışan mimar, yeteneklerini sergileyebileceği uygun imkanlar sayesinde başarılı işlere imza atar. Başarılı ve uzman bir mimar yaşam alanlarını kullanışlı ve şık bir hale dönüştürür. Mimarın bu alanda bakış açısı ne kadar zengin ve olumluysa işinde de o kadar başarılı olur. Başarılı ve yetenekli bir mimar en olumsuz koşullarda bile en yüksek faydayı sağlayacak iç mekanlara imza atar. Örneğin günün modasını iyi takip eden, yenilikleri değerlendiren, imkanları fırsata dönüştürebilen bir mimar mekanların muhteşem şekilde tasarlanmasında büyük rol oynar. Gelişime açık olmayan, yeniliklere açık olmayan, zamanı geriden takip eden bir tasarımcının vereceği çok bir şey yoktur. İyi bir tasarımcı bilgi birikimi ve deneyimi dışında her gün değişen yeni çağa, teknolojiye ve modaya ayak uydurmasını bilmelidir. Son gelişmeleri yakından takip etmeli, güncel tasarımlar hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Böylece iç mekan tasarımlarında daha başarılı ve kıskanılası işlere imza atması mümkün olabilir.

İç Mimar Neler Yapar?

İç mimar yani tasarımcının işi mekanların tasarımı ve dekorunu en iyi şekilde projelendirmektir. Estetik bakış açısı kuvvetli olması gereken iç mimarlar mekanı hem işlevsel hem de görünüm olarak kusursuz bir hale getirmek için çalışır. İç mimarlar;

  • Müşterilerin istekleri doğrultusunda mekanın gereksinimlerini belirler.
  • Mekanın kullanım alanlarını düzenler.
  • Elektrik ve yalıtım dahil olmak üzere tasarımları oluşturur.
  • Aydınlatma, ses ve yalıtım gibi mekanla ilgili pek çok faktörü ele alır.
  • Malzeme ve işçilik de dahil olmak üzere tüm işin bütçelendirmesini oluşturur.
  • Proje boyunca işin başında bulunarak doğru yönlendirmelerde bulunmak.
  • Proje sona erdiğinde müşteri memnuniyetiyle ilgili geri bildirim almak.

Tüm bu faktörler tek tek incelenerek mekanın öncelikli kullanışlı bir yaşam merkezine dönüştürülmesi sağlanır. Sonrasında estetiğe geçilerek mekanın dekor kısmına ağırlık verilir. İç mekanlar mimar tarafından dekore edilirken mekan sahibinin zevkleri ve beğenileri dikkate alınır. Mekan dekorunda mobilya ve eşya seçiminde, duvar ve tavandaki dekor ve detaylara kadar her ayrıntı tek tek ele alınır. Kıskanılası yaşam alanları yaratmanın anahtarı iç mimar ve mekan sahibinin uyumlu ve ortak çalışmasıyla ortaya çıkar. Mekanın proje kısmından bitişine kadar gerekli araştırma ve takipleri tasarımcı en iyi şekilde hazırlar. 

İç Mimar Ücretleri

İç mimar ücretleri ile ilgili kısa bir araştırma yapabilirsiniz. İlanınızı yayına alarak, gelen teklifleri karşılaştırıp fiyat konusunda ortalama bir bilgiye sahip olabilmeniz mümkün. Mimarların sunmuş olduğu fiyat tekliflerine baktığımızda fiyatların alanın büyüklüğüne göre değiştiğini göreceksiniz. İç mekan tasarımında yeteneğini ve bilgisini konuşturan mimarların sunmuş olduğu fiyat tekliflerini inceleyerek bütçenize uygun olan mimarla iletişime geçebilirsiniz.  

İç Mimar Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İç mekanların zenginleştirilmesi ve güzelleştirilmesi adına yapmanız gereken ilk iş bu alanda uzman mimar arayışında olmaktır. Mekanların istediğiniz gibi ideal görünüm ve kullanımı konusunda size yardımcı olacak çok sayıda mimara ilan vererek ulaşabilirsiniz. İç mekanları fikirleriyle zenginleştirecek olan tasarımcıların seçiminde iyi bir mimarla çalışmak için tasarımcının referans bilgilerine göz atmayı unutmayın. İyi bir tasarımcı daha önce yapmış olduğu başarılı işler sayesinde adından söz ettirir. Daha önceki mekan tasarımlarına göz atarak tasarımcının yeteneği hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Fiyat Tekliflerini Değerlendirin

İç mimar seçiminde kolaylık sağlamak adına ustala.com’a vakit kaybetmeden ilan verebilirsiniz. İlanınıza teklif veren mimarlar içinde ekonominize uygun olan mimar ile anlaşarak iç mekanlarınızı uzman aracılığı ile zenginleştirebilirsiniz. Hem kaliteli hem de ekonomik şekilde mekanlarınızın iç tasarımlarını zenginleştirmek için çalışmayı düşündüğünüz mimarlarla etkileşim içinde olun.  

Yeteneklerinizi Sergileyin

Müşterilerle etkili bir iletişim geliştirmek ve adınızı duyurmak için Ustala.com’da yerinizi alın. Yaratıcı işlerinizi sergileyebileceğiniz mükemmel projelerle adınızı duyurarak, müşteri portföyünüzü günden güne çoğaltabilirsiniz.