Halı Yıkama

Konya Halı Yıkama

Konya Halı Yıkama

Tüm Ustalar

Kayıtlı 53 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Konya Halı Yıkama Firmaları

konya önem koltuk yıkama

Kemal Demirkaya

Son gelen Konya Halı Yıkama talepleri

Halılarım yıkanacak ve güzel kokmali
İzmir / Menemen
Halı yıkama
Kocaeli / İzmit
halı yıkama
Ankara / Altındağ

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

110.2k

Kullanıcı

82.6k

İş talebi

73.7k

Mesajlaşma

88.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Halı Yıkama ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Halı Yıkama

Halılarınızı Güvenilir Ellere Teslim Edin

Halılarınız zamanla tozlanır, kirlenir ve içerisinde sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek bakterileri barındırırlar. Günümüzde birçok kişi apartman dairelerinde yaşadığından halılarını pratik bir şekilde yıkama imkanları yoktur. Ustala.com’a üye olarak ilan verebilir çevrenizdeki Konya halı yıkama firmalarından teklif alabilirsiniz. Uygun teklifleri değerlendirerek bir tercih yapabilir ve halılarınızı yıkanmak üzere emanet verebilirsiniz. Konya halı yıkama firmaları tecrübeli personeli ve özel yıkama yöntemleri ile halılarınızı tertemiz yapacaktır. Halılarınız evinizden alınarak özel yıkama yöntemleri ile yıkanır. Yıkanan halılar kurutularak tarafınıza teslim edilir.

Evlerde toz, kir, yemek artıkları, nem ve rutubet gibi faktörler halılarınızın kirlenmesine neden olabilir. Bu kirler zamanla bakteri barındırmaya başlar ve bu durum sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Halıların belirli aralıklarla temizlenmesinde fayda vardır. Periyodik temizliklerinizi yaptırmak için Ustala.com’a üye olabilir, ilan verebilir ve Konya halı yıkama firmalarından teklif alabilirsiniz. Konya halı yıkama Selçuklu ilçesinde de hizmetinizde olacak birçok firma bulunmaktadır. Şimdi halı yıkama yöntemlerinden bahsederek kafanızda bir fikir oluşturmaya çalışacağız.

Fırça Makinesi Kullanımı

Anlaştığınız Konya halı yıkama firmaları, halılarınızı evinizden alır ve yıkama aşamasına getirir. Halı yıkama için geliştirilen özel makinelerden biri fırçalı makinelerdir. Öncelikle halılar ıslatılır ve üzerlerine temizlik maddesi dökülür. Temizlik maddesi ve temizleme yöntemi halının cinsine göre seçilmelidir. Islatılan ve temizlik maddesi dökülen halılar fırçalı makineler yardımıyla güzelce fırçalanır ve üzerindeki lekelerden kurtulması sağlanır. Yıkanan halılar sıkılarak kurutulur ve sizlere teslim edilir. Bu yöntem hızlı ve ekonomik bir yöntemdir. Halılarınız kısa sürede yıkanır ve kurutulur.

Havuz Sistemini Kullanmak

Konya halı yıkama firmaları, halılarınızı evden alarak yıkanacak adrese getirir. Halılar bir havuz içerisinde bir gece bekletilir. Bekleme esnasında su içerisine temizlik ürünleri atılır ve kirlerin yumuşaması sağlanır. Bekleyen halılar kirleri yumuşadıktan sonra fırçalı makineler yardımıyla fırçalanır. Böylece halı üzerinde bulunan kirler kolayca çıkarılabilir. Bu yöntem sayesinde kısa zamanda birçok halı yıkanabilir. Konya halı yıkama firmaları için avantajlı bir yöntemdir. Aynı zamanda uygun maliyetli olan bu yöntem firmalar ve müşteriler tarafından tercih edilmektedir.

Otomatik Halı Yıkama

Konya halı yıkama fiyatları, uygulanan yöntemlere göre değişiklik göstermektedir. Halınızın dokusu ve türü de uygulanacak yöntem de belirleyici olmaktadır. Ustala.com üzerinden ilan vererek Konya halı yıkama firmalarından teklif alabilir ve halılarınız için en uygun yıkama yöntemini öğrenebilirsiniz. Evinizden alınan halılar havuzlarda bir gece bekletilir ve kirlerin yumuşaması sağlanır. Havuzdan çıkarılan halılar otomatik yıkama makineleri yardımıyla güzelce yıkanır ve kurutulur. Tertemiz halılar evinize teslim edilir. Bu yöntemde çok kullanılan ve müşteriler tarafından tercih edilen yöntemler arasındadır. Elbette her halı için uygulanamayabilir. Bu konuda gerekli bilgiyi Konya halı yıkama firmalarından alabilirsiniz.

Bant Sistemi ile Halı Yıkama

Günümüzde gelişen endüstriyel otomasyon teknolojileri halı yıkama işlemlerini pratikleştirmiştir. Otomasyon tabanlı yöntemlerde halılar daha verimli temizlenirken, halı kirlerinin birbirine bulaşması engellenebilir. Yıkama bandının ilk kısmında halı sıcak su ile ıslatılır. Bant üzerinde ilerleyen halılar fırçalama kısmına geldiklerinde otomatik olarak fırçalanır. Fırçalama ünitelerinden otomatik olarak temizleyici kimyasallar verilmektedir. Bu temizlik ürünleri otomasyon sistemi sayesinde halılara aktarılır. Halı bant üzerinde ilerlemeye devam ederken ikinci fırçalama ünitesinden geçer. Duru su ile fırçalama yapılır ve halı üzerindeki deterjan oranı azaltılır. Deterjan oranı azaltılan halı basınçlı merdane ile sıkılır. Sonrasında durulama jetleri altına gelen halılar basınçlı su ile durulanır. Günümüzde tam otomatik halı yıkama makineleri halılarınızı güvenle yıkayarak tertemiz yapabilir. Konya halı yıkama firmaları da teknolojinin faydalarından yararlanmaktadır. Yıkama yöntemleri hakkında detaylı bilgiyi firma yetkililerinden alabilirsiniz.

Halı Çeşitlerine Göre Yıkama Tavsiyeleri

Konya halı yıkama fiyatları ve yöntemleri, halının dokusuna, hammaddesine, iplik ve yün kalitesine hatta rengine göre değişiklik göstermektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta fiyatlardan ziyade halılarınız için en uygun temizleme yöntemidir. Yanlış uygulamalar halılarınıza zarar verebilir, rengini soldurabilir ve çeşitli deformasyonlara neden olabilir. Bu nedenle güvenilir Konya halı yıkama firmaları ile çalışılmalıdır. Ustala.com üzerinden müşteri yorumlarını okuyabilir ve puanlarını görebilirsiniz. Böylelikle daha doğru firma seçimi yapabilirsiniz.

Yün Halılar Nasıl Yıkanır? 

Ülkemizde en çok tercih edilen halı türü, yün halılardır. Doğal bir hammadde olan ipek halılara göre oldukça uygun maliyetli olması tercih sebebi olarak görülebilir. Türk kültüründe yaygın olan yün halılar hemen hemen her evde kullanılmaktadır. Yün halıları senede iki kez bahar aylarında yıkatmanızda fayda vardır. Böylece halı üzerinde biriken kirlerden ve bakterilerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Sağlıklı  yaşam alanları için halılarınızın bakımını önemsemenizi öneririz.

İpek Halılar Nasıl Yıkanır?

Değerli bir dokuma hammaddesi olan ipek kullanılan halılar özenle yıkanmalıdır. Bu halılar özel yöntemlerle yıkanmalı dokusuna zarar verilmemelidir. İpek halılar kimyasal içermeyen doğal temizlik ürünleri ile yıkanmalıdır. Yıkamada kullanılan suyun kireç düzeyi ve sertliği dahi halının dokusunu etkilemektedir. Leke çıkarıcı temizlik ürünlerini tecrübeli Konya halı yıkama firmaları uygulamalıdır.

Hereke Halıları Nasıl Yıkanır?

Hereke halıları, dünyanın en sık dokunan halıları arasında gösterilmektedir. Böyle bir halınız varsa en iyi Konya halı yıkama firmaların hizmet almanız gerekmektedir. Bu halılar yıkanırken kimyasal içermeyen doğal temizlik ürünleri kullanılmalıdır. Bu halılar doğal temizleyicilerle ve özel yöntemlerle yıkanır. Hereke halıları güneş ışığına maruz kalmadan gölgede kurutulmalıdır.

Isparta Halıları Nasıl Yıkanır?

Isparta halıları desenleri ve canlı renkleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle yıkama sırasında renklerini soldurmamaya ve zarar vermemeye özen gösterilmelidir. Bu halılarda, lacivert, kiremit kırmızısı, beyaz, bej, yeşil ve sarı renkler kullanılabilir. Ayrıca kenarlıklarda siyah veya kahverengi tercih edilmektedir. Renklerin solmaması için yumuşak fırçalara sahip makineler kullanılmalıdır.

Milas Halıları Nasıl Yıkanır?

Milas halılarının yapımında yün ve doğal boyalar kullanılmaktadır. Bu halıların yıkanmasına özen gösterilmeli dokularına zarar verilmemelidir. Doğal temizlik ürünleri kullanılmalı kimyasal ürünlerden uzak durulmalıdır.

Bahsettiklerimizin dışında birçok halı çeşidi bulunmaktadır. Ustala.com üzerinde vereceğiniz ilanda halılarınız hakkında bilgi verebilirsiniz. Ayrıca anlaştığınız Konya halı yıkama firmalarından yıkama yöntemleri hakkında detaylı bilgi almalısınız. Yıkama yöntemleri belirlenen halılar evlerinizden alınarak özel yöntemlerle kirden arındırılır ve tarafınıza teslim edilir.

Halı Yıkama Fiyatları

Konya halı yıkama fiyatları, halılarınızın dokusuna, kullanılan hammaddesine, sayısına ve tercih edilen yönteme göre değişmektedir. Ustala.com üzerinden ilan verebilir Konya halı yıkama firmalarından fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Firma seçerken fiyattan çok kullanılan temizleme yöntemlerine dikkat etmelisiniz. Halılarınızın zarar görmeden yıkanması ve tarafınıza teslim edilmesi için bu çok önemlidir.   

Konya halı yıkama firmaları, Ustala.com’a üye olarak çevrenizdeki müşteri ilanlarını inceleyebilir ve kolaylıkla teklif verebilirsiniz. Daha fazla müşteriye zahmetsiz bir şekilde ulaşarak kazançlarınızı arttırabilir ve işlerinizi büyütebilirsiniz. Ustala.com’da başarılı olmanın yolu müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktır. Alacağınız yorumlar ve puanlar sayesinde daha fazla müşteri ile etkileşime geçebilirsiniz. Sizde ustala.com’daki yerinizi alın ve işlerinizi büyütün!