Halı Yıkama

Eskişehir Halı Yıkama

Eskişehir Halı Yıkama

Tüm Ustalar

Kayıtlı 53 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Eskişehir Halı Yıkama Firmaları

Eslife Halı Yıkama

Halı ve kilim yıkama, Stor perde yıkama, Zebra Perde Yıkama Hizmeti, Battaniye ve Yorgan Yıkama Hizm

Son gelen Eskişehir Halı Yıkama talepleri

Sorunluluk
Antalya / Kepez
5 ADET MAKİNA HALISI VAR FAKAT METREKARESİNİ BİLMİYIRUM ÇOK BÜYÜK DEĞİLLER
İzmir / Konak
Halılarım yıkanacak ve güzel kokmali
İzmir / Menemen

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

120.5k

Kullanıcı

93.1k

İş talebi

79.8k

Mesajlaşma

91.3k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Halı Yıkama ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Halı Yıkama

Eskişehir Halı Yıkama

Halı yıkama denilince özellikle kadınların yılda ortalama büyük temizlik diye adlandırdıkları işlerin başında halı yıkama gelir. Ancak halı yıkama sanıldığı kadar kolay bir iş olmamakla birlikte doğru yıkanmadığı zaman hijyenden çok kirlerin diplerde daha fazla yapışması ile mikrobik bir hal alır. Neyse ki kadınların iş alanında faaliyetlerinin artması ile birlikte farklı iş alanları açılmıştır. Bunlardan biride temizlik sektöründe ki halı yıkama fabrikalarıdır. Evinizin hijyeni için en önemli parçalarından biri olan halı yıkama işlemini halı yıkama firmalarına yaptırabilirsiniz. Eskişehir’deki en iyi halı yıkama firmalarını tek tek aramak için uğraşmayın. Hemen Ustala.com’a üye olup ilan vererek, halı yıkama alanındaki en iyi firmaların sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. 

Halılar evlerimizin en önemli parçaları olmakla birlikte evimizin genel havasını değiştiren önemli dekorasyon unsurlarıdır. Halılarımızı seçerken gösterdiğimiz özeni temizliğinde de vermemiz gerekmektedir. Severek ve beğenerek aldığımız halılarımızın zaman içerisinde renklerinin solacağı, yıpranacağı ve kirleneceği aşikar. Bu yüzden halı temizliğinin düzenli aralıklarla ve doğru bir şekilde yapılması halının ömrünü uzatmak ile birlikte yeniliğini koruyacaktır. Bu yüzden her halı elde ev imkanlarında yıkanmaz ve yıkamaya göndereceğiniz firmaların da önemi büyüktür. Günümüzde birçok durum için teknolojinin sunduğu imkanlardan yararlanmaktayız bırakın halılarımızı da profesyoneller tarafından yıkansın. Eskişehir halı yıkama firmaları bu alanda oldukça gelişmiş ve kendini piyasada kanıtlamıştır. 

Peki Profesyonel Halı Yıkama Aşamaları Nelerdir?

Öncelikle bilmek gerekir ki her halı aynı şekilde yıkanmaz. Halıların dokuları, renkleri, iplik kaliteleri birbirinden oldukça farklı yapıdadır ve her bir çeşit halı yapısına uygun olarak yıkanmalıdır. Evde halı yıkamak hem zahmetli hem de ekonomik açıdan zorlayıcı bir iştir. Halı yıkamak için bir gününüzü ayırmak gerekebilir ayrıca beden yorgunluğu da cabası. Bu yüzden profesyonel halı yıkama hizmetini tercih etmek en kârlı yol olacaktır. Ayrıca evde derinlemesine halı yıkama yapılamayacağı için halıdaki kirler tamamen çıkmayacaktır. Peki profesyonel halı yıkama yapılmadan önce Eskişehir halı yıkamacılar ne gibi konuları ele alırlar? Örneğin; halınızın türü, dokusu, Halınızın ebatları gibi konularda bilgi edindikten sonra halının özelliklerine göre yıkama işlemlerini başlatırlar. 

Eskişehir halı yıkama firmalarına ve Eskişehir halı yıkamacılarına halılarınızı teslim ettikten sonra şu şekilde temizleme işlemine başlamaktadırlar; Derinlemesine Halı Yıkama, Şampuanla Halı Yıkama Buharla Halı Yıkama, Kuru Temizleme, Köpükle Halı Yıkama… Tüm halıların yıkamaları farklı olduğu gibi yıkama süreleri de yıkama şekline göre farklılık gösterir. 

Ama en uzun yıkama şekli derinlemesine halı yıkama yöntemidir. Bu yöntemde yıkanan halıların öncelikle tozları alınır güzelce süpürülür ve yıkama işlemlerine başlanır. Fakat bazı durumlarda derinlemesine temizlik gerekmez. Mesela ipek halınız ya da deri halınız var ise derin temizliğe gerek yoktur. Halıların yapılarına uygun yıkama yöntemine geçilir. Eskişehir halı yıkama firmaları halıları yapılarına uygun halı şampuanları ile yıkarlar. Bazı müşteriler halılarının organik, bitkisel halı şampuanları ile temizlenmesini talep ederler. Müşteri belirtmediği sürece Eskişehir halı yıkamacıları sadece bitkisel şampuan gerektiren halıları bitkisel şampuan ile yıkarlar. Örneğin ipek ve yün halılar yapıları gereği daha hassas ve doğal olduklarından dolayı renklerinde solma ve yıpranma ya da renklerinin birbirine geçme durumu olmasın diye genellikle bu tarz halı şampuanları tercih edilmektedir. Bazı halılar sadece buhar ile temizlenmektedir buhar makinasının içerisine halı deterjanı konularak yıkama esnasında yüksek sıcaklıktaki su buharı ile temizleme işlem gerçekleştirilir. Halıların ıslanmaması gereken durumlarla da karşılaşılmaktadır. Bu gibi durumlarda ise kuru temizleme yöntemi uygulanmaktadır. Köpükle halı yıkama seçeneği ise halıya sıkılan köpüğün kuruması ile halı yıkanmaya başlayan yöntemdir. Halı yıkamada en çok dikkat edilmesi gereken halı çeşitleri yün, ipek ve deri halılardır.

Yün halıların su sıcaklıklarının doğru bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. Aksi takdirde halıda çekme gerçekleşebilir şekli ve görüntüsü bozulur. İpek halılarda da renklerin birbirine geçmemesi için uygun bitkisel halı yıkama şampuanı ile yıkanması ve hızlı hareket edilmesi gerekmektedir. Deri model halılarda süpürme işlemi olmadan yumuşak fırçalar, bitkisel halı şampuanı ve suyun sıcaklığına dikkat edilerek yıkanmalı kuruma işleminden sonra deri halılara özel bakım yağları ile cilalanmalıdır. Profesyonel halı yıkama işlemlerinde genellikle halılar gerek duyulduğu zamanlarda ilk olarak süpürülür kirden ve tozdan arındırılır, ardından iyice ıslatarak ve suyun halının diplerine kadar emilmesi bekletilerek başlanır. Ardından halıya uygun halı şampuanı dökülerek fırçalama işlemi gerçekleştirilir. Halı yıkama makineleri halının üzerinde belli hareketler ile fırçalama işlemini sürdürür. Şampuanla yıkama tamamlandıktan sonra durulama işlemine geçilir. Halının kirden ve lekeden iyice arındığı anda yüksek ve geniş demir parçalarına asılır ve kurumaya bırakılır. Kuruyan halılara halı parfümü sıkıldıktan sonra paketlenerek evlere teslim edilir. Genel olarak halı yıkama süresi 2 gün civarında dır. Ancak bazı halılar daha titizlik gerektiğinden dolayı bu süre 3 güne çıkabilir.

Bazı halıların zor kirleri bulunur ve hal yıkama işlemi tamamlandıktan sonra lekelerin yeniden ortaya çıktığı görülür bu gibi durumlarda daha kuvvetli leke çıkarıcılar bu sefer sadece var olan lekenin üzerine sıkılarak bir süre bekletilir ve aynı işlem tekrarlanır. Gerekirse bu gibi durumlarda lekenin üzerine sıcak buhar verilir ve lekenin daha kolay yumuşaması sağlanır. Böylece inatçı lekeler de buharla temizleme yöntemi sayesinde daha kolay çıkabilir. 

Halı yıkama da en zorlayıcı ve zaman alıcı halıların başında saggy ismi verilen uzun tüyleri olan hayvan postunu andıran halılardır. Ancak Eskişehir halı yıkama firmaları böyle zorlu halılarla da kolayca başa çıkabilmektedir. Shaggy halılar uzun tüylerinden (ipliklerinden) dolayı kiri, tozu ve yerlere dökülen küçük parçacıkları kolayca içine gizler. Bu yüzden de shaggy halılar diğer halılara göre daha fazla kir barındırır. Süpürürken bile zorlandığımız bu halıların yıkamasını evde kendi imkanlarımızla yaptığımızı düşünsenize! Ne kadar temizlemiş olabiliriz ki? Profesyonel halı yıkamada shaggy halılar öncelikle yüksek wattlı süpürge makineleri ile tozdan ve kirden arındırılır, ve ardından diğer halılara nazaran daha uzun süre ıslatılır. Suyu iyice içine çeken shaggy halılar uygun halı şampuanı ile ve halı yıkama makineleri ile iyice yıkanır. Kuruma süresi diğer halılara göre daha uzun olan shaggy halılar bu şekilde net olarak temizlenir. 

Daha önce halılarınızı halı yıkamaya göndermediyseniz halılarınızın alt kısımlarını kontrol etmenizi öneririm, halıların alt kısımlarında lekeler görmeniz mümkün, sanki bir şey dökülmüş gibi lekeler görüyorsanız bu halılarınızı iyi yıkayamadığınız anlamına gelir. Siz üstünü ne kadar fırçalarsanız fırçalayın o kirler hep halınızın diplerine çökecektir. İnsan gücü ile maalesef çok ta iyi yıkanmamaktadır. İşte bu kirler halınızın arka kısmından görülebilmektedir. Bu yüzden halı yıkama işini mutlaka profesyonellere bırakmanızı tavsiye ederiz.

Eğer evinizde evcil hayvanınız var ise maalesef halı ve koltukların daha sık batmaya bu durumda daha sık yıkanmaya mahkûmdur. Evcil kedi ve ya köpeğinizin en ufak bir dışkısı ya da idrarı evi inanılmaz kötü bir koku ile sarması yanı sıra maalesef silinmesi de yetmemektedir. Silinen yerler kuruduğunda koku yeniden gelebilir, ve bu durumda ev halkı için pekte sağlıklı sayılmaz. Böyle bir durum söz konusu olduğunda mutlaka halılarınızı yıkamaya göndermenizi öneririm.

Halı yıkama fiyatları halının dokusuna, büyüklüğüne ve çeşidine göre değişmek ile birlikte ortalama olarak Eskişehir halı yıkama fiyatları m2’si 8 TL’den başlamaktadır.