Halı Yıkama

Ankara Halı Yıkama

Ankara Halı Yıkama

Tüm Ustalar

Kayıtlı 53 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Ankara Halı Yıkama Firmaları

Şemsettin Birdal

ATLANTİK KOLTUK YIKAMA

Aydın uğurlu

Mustafa Ciftci

Şahane halı ve koltuk yıkama olarak hizmetinizdeyiz

Son gelen Ankara Halı Yıkama talepleri

Sorunluluk
Antalya / Kepez
5 ADET MAKİNA HALISI VAR FAKAT METREKARESİNİ BİLMİYIRUM ÇOK BÜYÜK DEĞİLLER
İzmir / Konak
Halılarım yıkanacak ve güzel kokmali
İzmir / Menemen

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

120.5k

Kullanıcı

93.1k

İş talebi

79.8k

Mesajlaşma

91.3k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Halı Yıkama ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Halı Yıkama

Keçiören Halı Yıkama

Geçmişten günümüze gelen alışkanlık, sağlığımız, mekandaki ısı kaybının engellenmesi, yaşam alanlarında dekoru sağlaması gibi faydaları olan halılar en gerekli eşyalarımızdandır. Halı yumuşaklığı ve hız kesici özelliğinden dolayı evde yaşayan her yaştan birey için tehlikesiz bir alan sağlar. Yeni yürümeye başlamış çocuklar için soğuk ve sert bir zemin yerine halı gibi yumuşak ve koruyucu bir zemin çok daha güvenlidir. Yine çocukların üstünde oynadığı, yuvarlandığı, yere düşen birçok şeyi ağızlarına attığı halıların temizliği sağlık açısından özen gösterilmesi gereken bir konudur. Güvenli ve üst düzey hijyen için halılarınızı Ustala.com’un usta ellerine emanet edebilirsiniz. Son zamanlarda halı ve kilimlerin popülaritesi sürekli olarak artmaktadır. Ev ve ofislerde dekorasyon tarzını belirleyen en temel unsurlardan biri haline gelmiştir. Desenleri, renkleri ve yumuşaklığı ile halı ve kilimler diğer bütün zemin kaplama malzemelerinden farklılık gösterirler. Halınızı yıkatmanın en önemli nedeni temizliktir. Temiz bir mekanda sağlıklı bir hayat süreriz. Halımızın temizliğini vaktinde periyodik aralıklarla yaparsak ailemizin, çocuklarımızın, kendimizin yani herkesin temizliğini ve sağlığını korumuş oluruz. Bu sebeple halılarınızı yılda en az iki ya da üç kere yıkatmanız gerekir.

Keçiören halı yıkama ustaları artık çok yakınınızda, seçeneklerinizi kendiniz belirleyin boşuna zaman kaybetmeyin. Keçiören halı yıkama tavsiyesi almak için Ustala.com'da ilanınızı oluşturun, konuyla ilgili en uzman kişiler en hızlı biçimde size ulaşsın. Üye girişinizi yapın, hangi hizmeti almak istediğinizi seçin, adresinizi girin, ilanı oluşturun ve alanında profesyonel Keçiören halı yıkama ustalarından gelen teklifler arasından size en uygun olanı seçin. Yapmanız gereken bu kadar kolay..

Halı Yıkamanın Faydaları

Periyodik halı yıkama halının ömrünü uzatır. Halıların ömrü, liflerin renklerinin solması ve yaşlanması 2 ile 3 yıl arasında değişmektedir. Seneler boyunca süren kirlenme ve lekeler, halıya zamanla zarar verecektir. Bu sebeple çoğu halı sahibi halıyı belli bir sene kullandıktan sonra değiştirmek zorunda kalır. Periyodik ve uygun temizleme yöntemleri, halı ömrünü büyük ölçüde artırarak, halıya yapmış olduğunuz yatırımınızı koruyacaktır.

Mekan içi havanın kalitesini iyileştirir ve korur. Ev ve ofislerde kullanılan halıların alerjisi ve astımı olan kişileri kötü etkilediği gibi bir yanlış anlaşılma vardır, bu doğru değildir. Esasen halılar alerjik koşulları yaratan kirleticileri tuzağa düşürür, içine çeker. Bu sebeple düzenli halı temizlenmesi sorunu ortadan kaldırır. Halılarınızın düzenli olarak temizlenmesi için Keçiören halı yıkama firmalarından en iyilerine Ustala’dan ulaşabilirsiniz.

Temiz halıları korumak daha kolaydır. Düzenli bir halı yıkama yapılırsa, kirler halı elyafının içine girmediğinden haftalık temizliği daha kolay olacaktır. Belirli aralıklarla yıkanmayan halıların kirlerini dışarı çekmek için daha güçlü bir vakum uygulamak gerekir. Makinenin halıya uyguladığı güç sebebi ile oluşan zorlanma, halı temelini lüzumsuz yere zayıflatacaktır.

Periyodik yapılan halı yıkama ile daha az kir oluşacaktır. Kirleri daha uzun zaman bırakmak daha çok kirlenmeye sebep olacaktır. Dolayısıyla daha derinlemesine temizlik ihtiyacını ortaya çıkaracaktır.

Profesyonel halı yıkama sayesinde oda ya da ofisin görüntüsü daha temiz ve ferah olacaktır. Temiz halılar, bir ev ya da ofise kişilik ve tarz katacaktır.

Bakterileri öldürür ve onların çoğalmasını engeller. Halılarda nemli kirler, küf dahil olmak üzere birçok kirletici için bir üreme alanıdır.

Halı liflerinin diplerindeki toz akarlarını ve tahtakurularını temizler.

Temiz halılar çalışma isteğinizi ve verimliliğini artırır. Sağlıklı ve mutlu bir personel, temiz ve kokulu ortamda daha iyi biçimde çalışır.

Halılarınızın her zaman yeni gibi ve güzel görünmesini sağlar.

Halı garantisini koruyarak evinizin değerini arttırır. Çoğu halı üreticisinin, yanlış temizlik tekniği kullanıldığında halı garantisini sona erdirmek için açıklamaları vardır.

Halı Yıkama Nasıl Yapılır

Toz alma: Halıların tüy aralarına girmiş kirlerin kuru halde halıdan çıkarılma işidir. Bu iş askıda halı dövülerek ya da elektrik süpürgesiyle de yapılabilir. Ancak Keçiören halı yıkamacılar bu işi kapalı bir hazneye sahip halıları tersinden döverek çalışan, çıkan pislikleri havaya karışmadan kapalı bir hazneye toplayan hijyenik ve çok daha etkili bir toz alma işlemi sağlayan ekipmanlar kullanılarak yaparlar. Yıkama ile halıdan çıkarılma imkanı olmayan tüy aralarına girmiş kirler bu sayede etkili bir biçimde halılardan çıkarılmış olur. Toz alma işlemi ile yıkanan halılar çok daha temiz ve daha hijyenik  bir forma kavuşur.

Leke kontrol, türüne ve cinsine göre ayırma: Halılar aydınlatılmış bir yerde gözle kontrol edilir. Leke varsa lekenin ve halının türüne uygun leke çözücü ile yıkama öncesi leke temizlenir. Halılar uygun yıkama yöntemi, şampuan ve fırça kullanılarak yıkanması için türüne göre ayrılır. Halıların zarar görmemesini engelleyen ve insan ve doğayı kirletmeyen, gerekli yetki belgeleri ve standartlarına uygun leke çözücüler kullanılmalıdır.

Ön yıkama ve yıkama: Halı yıkama kirlerin fırçalar ve şampuan köpüğü ile halıdan çıkarılması işlemidir. Halılar yere serilerek döner fırçalı makineler, el fırçası ve yerde ray üzerinde gidip gelen hareketli  fırçalarla yıkanıp gelberi ve basınçlı su ile durulanabilir. Fakat halı yıkama firmaları  yürüyen bir bant üstünde hareket eden fırçalardan, gelberi ve bol su ile durulama yapan ünitelerden oluşan, halıları yere değdirmeden ayrı ayrı yıkayan, halıların türüne ve tüy cinsine göre baskı uygulayan makineler kullanmaktadır. Bu işlem etkili bir kir ve leke mücadelesi sağlamaktadır.

Sıkma ve durulama: Yıkama ve durulama yapıldıktan sonra santrifüj etkisi ile çalışan çamaşır makinesine benzeyen bir şekilde durulama suyunu halılardan uzaklaştıran sıkma makineleri ile sıkma işlemi yapılır. Halılar yeterli sürede ve devirde sıkılmazsa  halılarda sararma ve parlaklık kaybı gibi olumsuz etkiler oluşabilir. iyi durulanmamış ve sıkılmamış halılarda hijyenik ve temiz bir yıkama yapılmış olmaz.

Kurutma: Halıların askılara asılıp havalandırılarak kurutulmasıdır. Halılar iyi kurumazsa kokma ve çürüme, bakteri ve mantar oluşumu, küf oluşumu gibi olumsuzluklar olabilir. Uzun süre askılarda bekletilen halılarda ise tozlanma, askı izi, renk kaybı, sararma ve parlaklığını yitirme gibi olumsuzluklar olabilir. Bu yüzden firmalar kapalı yalıtımlı bir odada, gerekli sıcaklıkta, ortamdaki nemi emerek suya dönüştürün ve odanın dışına atan, 6 ila 12 saat arasında halıları kurutan makineler kullanırlar.

Kıl/tüy toplama: Yaşken halılardan çıkarılamayan tüy ve kılların çıkarılması işlemidir. Elle fırçalayarak, tüy toplama tarağı ile ya da elektrik süpürgesiyle yapılabilir. Ancak Ankara Keçiören halı yıkama firmaları yüksek hızda dönen fırçalar ve güçlü bir vakum sistemine sahip bir bant üzerinde halılara işlem uygulayan, çıkan maddeleri kapalı bir haznede depolayan, halılara ve çevreye zarar vermeden etkili bir tüy/kıl toplama işlemi yapan makineler kullanır.

Kalite kontrol ve paketleme: Halılar aydınlatılmış bir ortamda gözle kontrol edilir. Hav aralarında tüy, kir, kıl kaldı mı diye bakılır. Çıkması imkansız leke varsa gerekli işlemlerin yapılıp lekenin çıkmadığına dair not yapıştırılır. Tamirat ve tadilatlar yapılır. Olumsuz bir durum yoksa parfüm sıkılır, paketlenir ve servise hazırlanır.

Tüm bu işlemleri en iyi şekilde yapacak olan Keçiören halı yıkama firmalarına Ustala.com’a ilan vererek kolayca ulaşabilirsiniz. 

Halı Yıkama İlanlarını Kaçırmayın

Ustala.com üzerinden gelen ilanları inceleyerek Keçiören halı yıkama hizmeti almak isteyen müşterilere ulaşın. İşin ustasıysanız yapmanız gereken çok basit! Keçiören halı yıkama ilanları kısmına giriş yapıp, size en uygun ilanlara teklif vererek hızlı şekilde aradığınız müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu sayede hem kolayca müşteri bulursunuz hem de kazancınıza kazanç katarsınız. Sayısız ilan arasında konum olarak size en yakın müşteriye kolayca ulaşabilir, bu şekilde müşteri bağlantılarınızı hızlı bir şekilde çoğaltabilirsiniz.