Bu alanda 578 hizmet veren var. Talep oluştur, teklifler hemen gelsin

Son gelen Elektrik Arıza, Onarım ve Bakım talepleri

Eski tesisat yenilenecek, yeni elektrik tesisatı yapılacak
Ankara / Mamak
kapitone yapabilen berjer yapabilen koltuk kumaş kaplayabilen
İstanbul / Kağıthane
ofis içi ısınma siteminde aksaklık. ısınma ölçümünü yapan cihaz sürekli çalışır vaziyette. Isınmayı durdurunca fatura işlemeye devam ediyor
İstanbul / Şişli

Ankara Elektrik Arıza, Onarım ve Bakım Ustaları

Mehmet Kuyar
Fatih KARAKOC
Fatih KARAKOC
Eyüp Ayhan
FURKAN SEDEF
ERCAN AÇIKGÖZ
Hizmetlerimizde kalite ve uzun ömür daima ön planda dır, çünkü gelişigüzel işçilik hem müşteriyi hemde hizmet verenin kendisini mağdur eder, öyle ki hizmet sonrası tesisatın müşterinin ihtiyacına cevap vermemesi, tesisat ta eksikliklerin olması gibi durumlar sonradan tekrar tadilat gerektirebileceği için çok büyük bir titizlik gerektirmekte ancak sektörde ki bazı elektrikçiler zamandan kazanmak adına yaptıkları işçilikten taviz vermekte bu da ileride tesisatta sık sık arızalara ve daha büyük sorunlara yol açmaktadır, bu yüzden kaliteli malzeme seçimi kadar kaliteli hizmet veren seçimi de çok önemlidir.
zafer senol
emre karaoglu
ertuğrul şimşek
ev içinde her türlü onarım arıza montaj yaparim
Ayhan memik

Elektrik Arızalarını Hemen Giderin!

Elektrik arızaları, hemen giderilmesi gereken problemlerdir. Aksi durumda can ve mal kaybına neden olabilir. Evlerde veya işyerlerinde elektrikle ilgili şüphelendiğiniz bir durum olduğunda, iyi bir usta çağırarak sorunu halletmelisiniz. Ustala.com ustalara kolayca ulaşmanıza imkan veren bir sitedir. Üyelik işlemlerinizi tamamlayarak ilan verebilir ve tecrübeli Ankara elektrik arıza ustalarının sizi bulmasını bekleyebilirsiniz. İlana verilen teklifleri değerlendirip en uygun Ankara elektrik arıza ustaları arasından seçim yapabilirsiniz.

Elektrik arıza tespiti yapılırken ilk iş, güvenlik tedbirlerini almak olacaktır. Elektrik ile ilgili tahmin edilemeyen bir sorunla karşılaşıldığında hemen bir Ankara elektrik ustası çağrılmalıdır. Usta gelene kadar hiçbir yere dokunmamanız gerekmektedir. Elektrik şakası olmayan bir iştir. Çocuklarınızı ve yakınlarınızı arızanın büyüklüğüne göre evden uzaklaştırabilirsiniz. Elektrik arızaları evin yapısına göre yangın çıkarma riski taşımaktadır. Özellikle ahşap evlerde önlemler titizlikle alınmalıdır. Evlerinize elektrik tesisatı çekilirken tüm koruma elemanlarının, tesisatta bulunduğundan emin olunmalıdır. Arıza durumunda çok dikkatli olunmalı ve acele edilmelidir. Şalterler indirilerek Ankara elektrik ustası beklenmelidir. Hemen Ustala.com’a ilan verebilir ustalara hızlıca ulaşabilirsiniz. Birçok durumda koruma elemanları hattı kesecektir. Ancak nadir görülse de bazı arızalar büyük tehlike içerebilir. Hemen çözüme kavuşturulmalıdır.

Bir şeyden şüphelendiğiniz de ilanınızı vererek arızalara önceden önlem alabilirsiniz. Elektrik arızalarının giderilmesi hayati önem taşımaktadır. Ev ve iş yerlerinde çok kullanılan elektrik şebekesinden beslenen aletlerde sorunlar meydana gelebilir. Yanlış malzeme kullanımı ve proje hataları başlıca arıza nedenlerinden olabilir.

Elektrik Arızaları

Ev ve işyerlerinizde, kullandığınız şebekede çeşitli arızalar meydana gelebilir. Güç sistemi şebekesinde kısa devre durumu gibi sorunlar ciddi ekonomik sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle tesisatın ilk kurulumu tecrübeli eller tarafından yapılmalıdır. Elektrik arızaları, transformatörler, makineler, insan hataları ve çevresel koşullardan etkilenerek meydana gelen anormal durumlardır. Elektrik arızaları, kontrolsüz elektrik akışlarına, ekipman ve eşyalarınızın zarar görmesine, hatta insanların ve hayvanların ölümüne yol açabilir. Bu nedenle elektrik arızalarının üzerinde dikkatle durulmalıdır. Arıza durumlarında tecrübeli bir Ankara elektrik ustası ile anlaşarak arızanın nedenleri bulunmalıdır.

Elektrik arızaları, nominal değerlerden gelen akım ve gerilimlerin sapmasıdır. Standart çalışma şartlarında elektrik şebekeleri nominal akım ve gerilim taşır. Ancak arıza durumlarında, aşırı yüksek akımların akması ile karşılaşılabilir. Bu durum yangınların çıkmasına, elektronik cihazların zarar görmesine, can ve mal kaybına neden olabilir. Tesisatınızda arıza analizleri doğru yapılarak, elektromekanik röleler, devre kesiciler ve diğer koruma elemanları titizlikle seçilmelidir. Bu elemanlar arıza esnasında devreyi açarak can ve mal kayıplarını önleyebilir.

Elektrik Arızalarının Nedenleri Nelerdir?

Elektrik arızalarında, birçok öngörülen ve öngörülmeyen nedenle karşılaşılabilir. Hava koşulları, arızalara neden olan faktörlerden biridir. Aşırı rüzgarlar, ağır yağmur, sel, havai hatlar ve iletkenler üzerinde buz birikmeleri, iletim hatlarında buzlanma ve benzeri durumlar güç sistemlerinde arızalara neden olarak tesisatınıza zarar verebilir. Arıza tipini anlamak için tecrübeli bir Ankara elektrik ustası ile anlaşmanız faydalı olacaktır. Ekipman arızaları, tesisatınızı etkileyen faktörlerdendir. Jeneratörler, motorlar, transformatörler, reaktörler, anahtarlama elemanları ve benzeri cihazlarda meydana gelebilecek arızalar da tesisatınıza zarar verebilir. Arızalar, izolasyon sorunlarından, makinelerin ömürlerinden, kablolarda bozulma ve kopmalardan kaynaklanan kısa devre sorunlarına neden olabilir. Bu arızalar, aşırı akımlara ve beraberinde makinelerin bozulmasına, yangınlara, can ve mal kayıplarına neden olabilir. Ankara elektrik ustası tüm detaylara bakarak arızasını bulacak ve onaracaktır.

İnsan hataları elektrik arızalarının büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Ekipman ve cihazların yanlış kullanımı, tesisata uygun olmayan derecelendirmeler arızalarda etkili rol oynayabilir. Tesisat bakımlarından sonra metal ve iletken parçalarının unutulması, tesisat bakımı sırasında dikkatsizce devreye alma gibi hatalardan kaynaklı arızalar oluşabilir. Bu nedenle tecrübeli ve dikkatli bir Ankara elektrik ustası ile çalışmak önem taşımaktadır. Zaman zaman yangın dumanı arızalara neden olabilir. Duman parçaları nedeniyle hava iyonlaşarak hattın etrafını sarar, hatlar arası veya iletkenler arasında izolatör görevi görerek arızaya neden olabilir. Bu flashover dediğimiz olay, izolatörlerin yüksek voltajdan ötürü hareket kapasitelerini kaybetmelerine neden olabilir.

Elektrik Arızalarının Olumsuz Etkileri Nelerdir?

Elektrik arızaları birçok etkiye neden olmaktadır. Aşırı akım akışı, bu etkilerin en başında gelir. Arızalar akım akışı için çok düşük empedanslı bir yol oluşturabilir. Bu durum kaynaktan çekilen çok büyük akım akışlarına neden olabilir. Röleler devreye girer ancak bu sürede yalıtım ve iletkenler zarar görebilir.

Elektrik arızaların en önemli etkisi de insan sağlığı üzerinedir. Personel çalışırken arızalar meydana gelebilir ve bu durum insan üzerinde büyük şoklara neden olabilir. Akım ve gerilimin şiddetine bağlı olarak ölümle veya felçle sonuçlanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus iş sağlığı ve güvenliğidir. Anlaştığınız Ankara elektrik ustasını iş güvenliği kurallarına uyması konusunda uyarınız.

Elektrik arızalarının yol açtığı olumsuzluklardan biri de ekipman kayıplarıdır. Kısa devre hatalarından kaynaklanan aşırı akım geçişi cihazlara veya makinelere zarar verebilir. Bu akımlar cihazın hatalı çalışarak bozulmasına ve hatta bazı durumlarda insan sağlığına zarar vermesine neden olabilir. Tesisatın periyodik olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Burada sizlere de görevler düşmektedir. Şüphelendiğiniz durumlarda Ustala.com’a ilan vererek tecrübeli Ankara elektrik arıza ustalarına ulaşabilirsiniz. Bazen aşırı akımlar ekipmanların yanmasına neden olabilir. Böyle durumlarda elektrik kesilmeli ve Ankara elektrik ustası çağrılmalıdır. Arızalar sadece bulunduğu yeri etkilemez, birbiri ile bağlantılı aktif devreleri de etkilemektedir. Oralarda da büyük arızalara neden olabilir.

Elektrik arızaları, kısa devre durumlarında iki iletken arasında bulunan hava iyonizasyonu nedeniyle, oluşan kıvılcımlar yangına neden olabilir. Elektrik arızaları nedeniyle meydana gelen yangınlara sıklıkla rastlamaktayız.  

Hata Sınırlama Cihazları

İnsan hatalarını ve dolayısıyla arızaları en aza indirmek amacıyla çeşitli devre koruyucu elemanlar geliştirilmiştir. Ancak çevre koşullarını aza indirmek her zaman mümkün olmayabilir. Hata giderme, şebekeler için çok önemlidir. Arıza oluştuğunda devreyi bozarsak, mülklere ve cihazlara zarar verebiliriz.

Bu hata sınırlama cihazlarından bazıları şöyledir; devre kesiciler, sigortalar, röleler ve çeşitli güç koruma cihazlarıdır.

Sigortalar, birincil koruma cihazlarıdır. Evlerinizde sıklıkla kullanılmaktadır. İki metal parçayı birleştiren bir kasa veya camın içine yerleştirilmiş ince bir teldir. Devrede aşırı akımlar durumunda tel eriyerek sigorta devreyi açar ve tesisatınızı korur. Böylece Ankara elektrik ustası onarımı güvenli bir şekilde gerçekleştirebilir.

Devre kesiciler, arıza durumlarında devrenin otomatik olarak açılmasına neden olur. Birçok çeşidi mevcuttur.

Röle, koşul bazlı çalıştırma anahtarlarıdır. Manyetik ve normalde açık ve kapalı kontaklardan oluşmaktadır. Kullanım ihtiyacına göre birçok çeşidi mevcuttur.

Ayrıca zayıf akım tesisatında da arızalar meydana gelebilir. Telefon ve data internet hatlarında meydana gelebilecek arızalar Ankara elektrik ustasının elinde bulunan çeşitli cihazlar ile bulunarak onarılır.   

Elektrik Ustaları Artık Müşterilerinize Kolaylıkla Ulaşabilirsiniz!

Ankara elektrik arıza ustaları, artık müşteri aramakla zaman kaybetmeyin! Ustala.com’a girerek üyelik işlemlerinizi tamamlayınız. Sonrasında müşteri ilanlarını inceleyerek size uygun ilanlara teklif verebilir ve yeni müşterilerle çalışma imkanı bulabilirsiniz. Ustala.com reklama ihtiyaç duymadan müşterilerinize ulaşarak yüksek kazançlar elde etmenizi amaçlar.