Duvar Kağıdı

Ankara Altındağ Duvar Kağıdı

Ankara Duvar Kağıdı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 124 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Altındağ Duvar Kağıdı Firmaları

erol seltekin

Son gelen Altındağ Duvar Kağıdı talepleri

Duvar Kağıdını biz temin ettik. Bir duvara uygulanacak, yapıştırma vs malzemeleri ustamızın temin etmesini rica ediyoruz.
İstanbul / Kadıköy
Duvar kağıdı sökülüp yenisi yapilacak
Ankara / Sincan
2 metrelik duvarıma poster duvar kağıdım var onun yapıştırılmasını istiyorum
İstanbul / Başakşehir

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Duvar Kağıdı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Ankara'da ki Duvar Kağıdı Ustaları Kimlerdir?

Ankara'da Duvar Kağıdı ustası, duvarların daha estetik görünmesi adına duvar üzerine duvar kağıdı yapan kişilere verilen unvan. Duvar Kağıdı ustası genellikle duvar kağıdı imal etmez, işi gereği hazır duvar kağıtlarını duvara uygular. Ankara duvar kağıdı ustaları; ev, restoran, otel, işyeri gibi mekânların içine Ankara'da duvar kağıdı uygulaması yapabilir. Kusursuz bir duvar kağıdı işlemi için aradığınız Ankara'da duvar kağıdı ustasını Ustala.com’a ilan vererek bulabilirsiniz. 

Ankara duvar kağıdı ustası, duvar kağıdı uygulama işlemi sırasında kullanılacak malzemelere hâkimdir. Amacı göze hitap eden işlevsel mekânlar yaratılmasına yardımcı olmaktır. Ankara'da duvar kağıdı yaptırmak doğru usta ile çalışıldığı takdirde kolay ve kısa süren bir işlemdir. Ankara'da duvar kağıdı fiyatları Duvar Kağıdının malzemesine ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Duvar Kağıdı uygulamasında maksimum verim almak için doğru ustaya duvar kağıdı yaptırmalısınız.

Ankara'da Duvar Kağıdı Ustasının Görevleri Nedir?

  • En önemli görevi duvar kağıdını düzgün bir şekilde duvara yapıştırarak mekânın görsel bütünlüğünün sağlanmasına yardımcı olmak. duvar kağıdı ustasının diğer görevleri şu şekilde sıralanabilir;
  • Duvar kağıdı yapılacak alana ne kadar duvar kağıdı ve malzeme kullanılacağını belirleyerek müşteri için maliyet hesabı yapmak.
  • Duvar kağıdı yapıştırma esnasında kullanılacak malzemelerle ilgili müşteriye bilgilendirme yapmak ve malzemeleri temin etmek.
  • Duvar kağıdının duvara yapışmasını sağlayacak malzemelerin hazırlanması ve temini sağlamak.
  • Uygulanacak duvar kağıdı desenli ise desenlerin yönüne dikkat ederek işlem yapmak
  • Duvar kağıdını doğru tekniklerle duvara düzgün bir şekilde yapıştırarak kâğıdın uzu süre kullanılmasını sağlamak.
  • Uygulama sırasında mümkün olduğu kadar temiz çalışarak, işlem bittikten sonra mümkün olan en temiz ortamı bırakmak.
  • Duvar kağıdının yıpranmaması için bakımı ve temizlenmesi ile ilgili gerekli bilgileri müşteri ile paylaşmak.

Duvar Kâğıtları ve Çeşitleri

Dayanıklı yapısı sayesinde uzun süre kullanılabilir olması, kullanım kolaylığı, ekonomik olması ve şık yapısıyla mekânı dekoratif olarak tamamlaması sebebiyle duvar kâğıtları kullanımı özellikle son yıllarda iyice arttı. Evler, işyerleri, restoranlar, oteller gibi mekânlarda sıklıkla kullanılan duvar kâğıtları kalitelerine göre 5 ile 15 yıl arasında değişen kullanım sürelerine sahiptirler. Bu süre Duvar Kağıdının kalitesi kadar kullanıldığı ortamın şartlarına göre de değişir. Duvar Kağıdı modelleri üretildikleri malzemelere göre isimlendirilirler. 

Vinil Duvar Kâğıtları

Günümüzde en çok kullanılan ithal Duvar Kağıdı çeşitlerinden birisi olan vinil duvar kağıtları, son teknolojiyle üretilmiş kağıt üzerine desenler basıldıktan sonra PVC ile kaplanması ile elde edilir. Banyo da dâhil birçok alanda kullanılabilen vinil duvar kâğıtları geniş bir desen ve renk yelpazesine sahiptir. Su geçirmez özelliği, dayanıklı ve kolay temizlenebilir yapısı ile son derece kullanışlı bir duvar kağıdı çeşididir. Özel bir talep olmadığı takdirde rulo şeklinde satılırlar. İşlem sırasında rulolar aralarda boşluklar olmayacak şekilde üst üste binmeden yan yana yapıştırılmalıdır.

Tekstil Duvar Kaplamaları

Yüzeyi tekstil ürünlerinden oluşan bir duvar kağıdı olan tekstil duvar kaplamaları genel olarak ipek, keten, pamuk gibi doğal liflerden üretiliyor olsa da akrilik, viskoz, polyester gibi yatay lifli çeşitleri de bulunmaktadır. Gün ışığı ve darbelere dayanıklı olduğu gibi temizlenmesi de oldukça basittir. Dokuma olmayan ya da vinil yüzey alternatifleri de bulunur. Yatırım maliyeti vinil duvar kağıdından daha yüksek olsa da işleme maliyeti daha düşüktür. Tercihe göre antibakteriyel olarak da üretilebilen tekstil duvar kâğıtları, evlerin yanı sıra hastane, işyeri, restoran ya da kafe gibi mekânlarda da kullanılabilmektedir.

Akustik Duvar Kaplamaları

Kullanılan mekânlarda ses yalıtımı sağlamak için özel olarak üretilen bir duvar kağıdı çeşidi olan akustik duvar kaplamaları, hem şık bir dekoratif ürün olarak kullanılırken hem de ses yalıtımı sağlayarak konforlu bir mekân yaratmaya yardımcı olur. Toplantı odalar, oteller, okullar, ofisler, konferans salonu gibi ses yalıtımının önemli olduğu mekânlarda sıklıkla kullanılır.

Özel Duvar Kaplamaları

Genellikle talep üzerine özel olarak, doğal malzemelerden üretilen duvar kaplamaları, doğal malzemelerden oluşan materyallerin kâğıt zemin üzerine örtülmesi, preslenmesi ya da serpiştirilmesi yöntemi ile üretilirler. Kullanıldığı mekânlara şık bir görüntü vererek mekanların havasını anında değiştirdiğinden, dekoratif amaçlı sıklıkla kullanılır.

Tabanı Dokuma Olmayan Duvar Kaplamaları

Tabanı dokuma olmayan malzemelerden üretilen duvar kaplamasıdır. Tekstil, vinil gibi dokuma olmayan yüzey seçeneklerine sahiptir. Dokuma olmayan tabana ship duvar kaplamalarının en önemli özelliği hava geçirgenliğine sahip olmasıdır. Sağlıklı ve çevre dostu yapısı sebebiyle sıklıkla tercih edilir.

Ankara'da Duvar Kağıdı Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Duvar kâğıtlarının uzun süre güzel gözükmesi için doğru bir tercih yapmak ve kâğıdı duvara özenle yapıştırmak oldukça önemlidir. Ankara'da Duvar Kağıdı seçerken hem istekleri karşılayan hem de kullanılacak mekâna uygun seçenekler değerlendirilmelidir. Duvar Kağıdı seçilirken dikkat edilmesi gereken ilk nokta istenilen duvar kağıdının silinebilir olup olmadığını kontrol etmek olmalıdır. Duvar Kağıdının üzerindeki işaretlerden anlaşılabilen bu durum kâğıdın kullanılacağı mekâna göre ekstra önem taşımaktadır. Duvar Kağıdının üzerindeki işaretlerden aynı zamanda kâğıdın ışık duyarlılığı, sökülebilir özellikte olup olmadığı da anlaşılır. Işık duyarlılığı özellikle çok güneş ışığı alan mekânlarda önemlidir çünkü duvar kağıdının ışığa duyarlılığı düşükse güneş ışığı sebebiyle zamanla renklerinde solma görülebilir.  

Duvar Kağıdı seçilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise seçilecek kâğıdın kalitesidir. Kaliteli duvar kâğıtları hem daha şık duracağı gibi hem de daha dayanıklı olacaklarından uzun süre kullanılabileceklerdir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise duvar kağıdının uygulanacağı duvarların ölçülerinin doğru bir şekilde alınması ve kâğıtların duvara özenli bir şekilde yapıştırılmasıdır. Duvar kâğıtlarının duvarın her yerini kapladığından ve yapıştırıldıktan sonra içerisinde hava baloncukları olmadığından emin olunmalıdır. Desenli duvar kâğıtları uygulanırken desenlerin yönüne dikkat edilmelidir.

Ankara'da Duvar Kağıdı Uygulaması

Duvar kâğıtları uygulanırken dikkat edilmesi gereken ilk konu, duvar kağıdının uygulanacağı duvarın yüzeyinin hazırlanmasıdır. Zemin üzerinde yağlı boya, cam boya gibi tutkalın emilmesinde sorun yaratacak maddeler bulunuyor ise öncelikli olarak duvara dönüşüm astarı uygulanmalıdır. Eğer duvar yüzeyinde yeni çekilmiş alçı varsa ve zımparalama işlemi yapılmamışsa polizolan sürerek üzerinde yer alan tozların giderilmesi gerekmektedir. Var olan duvar kağıdı üzerine yeniden duvar kağıdı uygulamak sağlıklı olmayacağından, önceden yapılan duvar kağıdı yenisi uygulanmadan sökülmelidir. Duvar kağıdının uygulanacağı yüzey hazırlandıktan sonra duvar yüksekliği ve genişliğinin ölçümü yapılır. Duvar kağıdı, duvar yüksekliğinden beş on santim fazla pay kalacak şekilde kesilir ve sonrasında tutkallama işlemi yapılmaya başlanır. Duvar Kağıdı yapıştırma işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de tutkallama aşamasında kullanılan fırçanın kıl dökmediğinden emin olmaktır. Fırça kıl döktüğü takdirde duvar kağıdı duvara yapıştıktan sonra pürüzlü bir yüzeye sahip olacak ve kötü duracaktır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise tutkalın kâğıda eşit ve düzgün bir şekilde sürüldüğünden emin olmaktır. Tutkallama işlemi sonrasında duvar kâğıtları üst üste gelecek şekilde katlanır ve tutkalı daha iyi emmeleri için bir süre beklenir. Bekleme işlemi tamamlandıktan sonra duvar kâğıtları dik olarak duvara dikkatlice uygulanır. Bu işlem sırasında kâğıtların duvara yamuk yapıştırılmadığından emin olunmalıdır aksi takdirde duvar kağıdı sökülerek duvar temizlendikten sonra yeniden duvar kağıdı uygulanması gerekir.