Bilgisayar Tamiri

İstanbul Bilgisayar Tamiri

İstanbul Bilgisayar Tamiri

Tüm Ustalar

Kayıtlı 93 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İstanbul Bilgisayar Tamiri Firmaları

ilker ertuğ

Muhammed said

Serhat ÖZTÜRK

Harun yılmaz

Güvenlik kamerası. Alarm. Bilgisayar hizmetleri.

can şener

semih dalkıran

Muhammet Karataş

Ali İhsa Sivritepe

yalçın Özkan

Son gelen İstanbul Bilgisayar Tamiri talepleri

boya lazım ondan dolayı
İstanbul / Pendik
Harddisk çalışmıyor bakım arıza giderim ve temizlik
Antalya / Konyaaltı

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

104.4k

Kullanıcı

76.9k

İş talebi

71.4k

Mesajlaşma

87.4k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Bilgisayar Tamiri ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Bilgisayar Tamiri

Bilgisayarınızı Güvenli Eller Onarsın

Bilgisayarlar çağımızın en büyük icatlarındandır. İşlerin büyük bir bölümü bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Ancak bilgisayarlar zamanla çeşitli arızalar nedeniyle kullanılamaz hale gelebilir. Bu durum işlerinizin aksamasına veya eğlencenin bölünmesine neden olabilir. Donanımsal arızaların yanında bireysel hatalarda bilgisayarlarda sorunlara yol açabilir. Ustala.com’a üye olarak İstanbul bilgisayar tamiri yapan yerlere kolayca ulaşabilirsiniz. Bilgisayar problemleri kullanıcı kaynaklı yanlış müdahalelerden meydana gelmiş olabilir. Arızalanan bilgisayarları İstanbul bilgisayarcı servislerine göstermeniz faydalı olacaktır. Gezerek bilgisayarcı aramak yerine Ustala.com’dan çevrenizdeki İstanbul bilgisayar tamiri servislerine kolayca ulaşabilirsiniz. Böylece bilgisayarlarınızı hızla onararak işleminize devam edebilirsiniz.

Bilgisayar kullanıcıları yeni veya eskiyen bilgisayarlarında bazı sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Arızaların bir kısmı kolay tamir edilebilirken, bazıları çözülmesi zor ve servis gerektiren arızalardır. Çözümü kolay gözüken arızaların altında farklı sebepler yatabilir. Kullanıcılar sorunları anlık olarak çözdüklerini umsalar da uzun vadede daha büyük sorunlarla karşılaşabilirler. Arızalanan bilgisayarları iyi bir İstanbul bilgisayarcı servisine göstermek faydalı olacaktır.

Kullanıcılar arızaları çözebileceklerini tahmin ederek daha büyük arızalara neden olabilir. Örneğin, fan sesi yükseldiğin açarak içini çeşitli yöntemlerle temizlemek isteyebilirler. Ancak yanlış uygulamalar daha büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle iyi bir İstanbul bilgisayar tamiri servisinde bilgisayar arızasına baktırılmalıdır. İstanbul bilgisayar tamiri servisi sorunun kaynağına inerek onarımı gerçekleştirecektir. Yıldırım düşmesi, elektrik tesisatında meydana gelen dalgalanmalar ve benzeri sorunlar bilgisayar arızalarına neden olabilir. Bilgisayarın bağlı olduğu yerde UPS kullanılmıyorsa büyük sorunlar meydana gelebilir. UPS elektrik dalgalanmalarını engelleyerek cihazları korumaktadır. Bilgisayarlar çeşitli kısımlardan oluşmaktadır ve her birinde farklı arızalar meydana gelebilir.

Anakart Arızaları Nelerdir? Nasıl Onarılır?

Bilgisayarın en önemli parçalarından biri anakarttır. Anakart bilgisayarda gerçekleşen bütün işlemlerin kontrol edildiği kısımdır. Anakartın değişmesi durumunda işlemci ve RAM gibi parçalarında değişmesi gerekebilir. Bu sebeple anakart arızaları masraflı ve onarımı uzun süren arızalardır. Bilgisayarınızı iyi bir İstanbul laptop tamircisine göstermeniz gerekebilir. İstanbul laptop tamircisi, anakartı değiştirmeden önce birkaç test yaparak sorunun anakartta olup olmadığını kontrol edecektir. Sonrasında onarım hakkında gerekli bilgilendirmeler tarafınıza yapılacaktır.

Anakart, bozulmadan önce çeşitli uyarılar verebilir. Bu arızalar gerçekleşmeden ve bilgisayarın anakartı zarar görmeden önce iyi bir İstanbul bilgisayar tamiri servisi bularak arızayı göstermeniz gerekmektedir.

Anakart arızası ile karşılaştığınızda uyarıları iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Bilgisayara taktığınız klavye, mouse ya da USB ile bağladığınız herhangi bir cihaz tanınmıyorsa, bağlantı kopmaları yaşanıyorsa anakart arızalanmış olabilir. Bilgisayarınız gittikçe daha yavaş açılıyorsa, ekran kartı anakarta dahilse ve ekranda çizgiler belirmeye başlıyorsa anakart arızalarına işaret olabilir. Yine anakart ilk açılışta kendini test etmiyorsa ve yanık kokusu geliyorsa, kapasitörlerde şişme varsa arıza anakarttan kaynaklı olabilir. İstanbul laptop tamircisi, tüm arıza nedenlerini inceler ve sizlere arıza hakkında bilgilendirme yapar. Genellikle anakart arızaları belirti göstermeden bilgisayarınızın bir anda kapanmasına neden olabilir. Bilgisayar tamircisi diğer parçaları da test ederek sorunun kaynağını bulmaya çalışacaktır.

İşlemci Arızaları Nelerdir? Nasıl Onarılır?  

Anakart ve işlemci uyumu başlarda belirlenirse oluşacak problemler minimuma indirilebilir. İşlemcilerde en kararsız kalınan anlar, hız aşırtması yapılan zamanlardır. Kullanıcılar işlemciye fazla voltaj vererek hızı arttırma yoluna gidebilir. Bu işlem detaylı bilgi gerektirmektedir. Bilgi sahibi olmadan yapılan uygulamalar bilgisayarınıza geri dönüşü zor zararlar verebilir.

Bilgisayarda yaptığınız işlemler sırasında fan çok fazla çalışıyorsa tozlanmış olabilir. Bilgisayarlarınızı belirli aralıklarla İstanbul bilgisayar tamiri servisine temizletebilirsiniz. Fan temizlendiğinde hızlı ve sesli çalışma problemi devam ediyorsa farklı bir arıza meydana gelmiş olabilir.

Bilgisayar kendi kendine kapanıyorsa, işlemci fanlarının dönüp dönmediği kontrol edilmelidir. Bilgisayarın kapanma sebeplerinden biri de kullanım sıcaklığının belirlenen koşulların üzerine çıkmasıdır. Bu durum işlemci arızalarının göstergesi olabilir.

Bazı işlemciler yüksek performanstan dolayı fazla ısınabilirler. Soğutmak için daha büyük fanlara ihtiyaç duyulabilir. Fanların çalışma performansları kontrol edilmelidir ve müşteriye gerekli çözümler alternatifleriyle beraber sunulmalıdır. İstanbul bilgisayar tamiri servisi testleri yaparak sorunun kaynağını bulacaktır.

RAM Nedir? RAM Arızaları Nasıl Tespit Edilir?

RAM, sadece bilgisayarların değil aynı zamanda tablet, akıllı telefon gibi cihazlarında en önemli parçalarındandır. RAM cihazlarda yapılacak işlemlerin hızlanmasını sağlamaktadır. Bilgisayarınızın Ram’i yeterli değilse yapılacak işlemler yavaş olabilir. Ram, bilgisayarın yaptığı işlemleri geçici olarak depolayan hafıza birimidir.

Bilgisayarınızı ilk açtığınızda hızlı çalışıyor ancak sonrasında yavaşlıyorsa RAM sorunları ortaya çıkmış olabilir. Bilgisayarınız giderek yavaşlıyorsa, İstanbul bilgisayar tamiri servisine göstermeniz gerekebilir.

Performans ve hız düşüklüğünde olduğu gibi ani kitlenme ve donmalar, RAM’inizin arızalandığının göstergesi olabilir. Rastgele kilitlemeler ve donmalar RAM’inizden şüphelenmenizde fazda vardır. İstanbul bilgisayar tamiri servisine göstererek sorunun kaynağını araştırabilirsiniz. Bilgisayarı açtığınızda kasanın içinden sesli uyarı alıyorsanız bu durum grafik kartınızın tanındığı anlamına gelir. RAM’iniz arızalanmış olabilir veya grafik kartınızda sorun olabilir. Bilgisayar tamircisi sorunu inceleyerek arızayı tespit edecektir. Sıkça kullandığınız dosyaları açamıyorsanız RAM arızasından şüphelenebilirsiniz.

Hard Disk Arızaları Nelerdir? Neler Yapılmalıdır?

Hard disk, bilgisayarın fiziksel hafıza birimidir. Bilgisayarda yaptığınız tüm yüklemeler Hard disk üzerinde kayıt edilmektedir. Hard diskinizde zamanla çeşitli arızalar meydana gelebilir. Hard disk fiziksel bir donanım olduğundan belirli bir ömrü vardır. Kullanım şeklinize, gösterdiğiniz özene ve kullanım süresine oranlar hard diskinizin ömrü kısa veya uzun olabilir.

Bilgisayarınız çok geç açılıyorsa, işlem yaparken bilgisayarınız takılıyorsa, oyun oynarken donma oluyorsa, bilgisayar hard diski görünmüyorsa ve bilgisayardaki programlar çok geç açılıyorsa hard disk arızası olabilir. Bilgisayarınız açıldığında içerisinden çizik sesleri geliyorsa arıza meydana gelmiş olabilir. Ustala.com’a girerek üyelik işlemlerini tamamlamalı ve ilanınızı vermelisiniz. Tecrübeli bir İstanbul bilgisayar tamir servisi ile anlaşarak bilgisayarınızı onarabilirsiniz.

Ekran Kartı Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Ekran kartları, bilgisayarın ekrana görüntü vermesini sağlayan birimdir. Ekran kartlarının sahip olduğu en önemli bileşenler şunlardır; görüntü işlemcisi, görüntü belleği veya Video-Ram ve RAMDAC’dir.

Bilgisayarınız açıldığında uzun süre uyarı sesi geliyorsa ve bilgisayar ekranına görüntü gelmiyorsa ekran kartı problemi olabilir. Ekran kartınız yerinden oynamış olabilir. Bu durum temassızlığa neden olabilir. Kart yerinden çıkarılarak düzgün bir şekilde takılmalıdır. İstanbul bilgisayar tamiri servisine bu işlemi yaptırmak mantıklı olacaktır. Ekran kartı arızaları kullanıcı tarafından tahmin edilmesi en kolay olan arızalardır. Bunun nedeni ise görsel olarak bu arızaları bulabilmenizdir. Ekran arızaları ile karşı karşıya kaldığınızda Ustala.com’a ilan vererek iyi bir İstanbul bilgisayar tamiri servisine ekran kartınızı yaptırabilir, bilgisayarınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İstanbul bilgisayar tamiri servisleri, işlerinizi arttırmak ve daha fazla kazanç elde etmek istiyorsanız Ustala.com doğru adres! Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra çevrenizdeki ilanları inceleyebilir ve uygun gördüğünüz ilanlara hemen teklif verebilirsiniz. Tecrübe ve bilgi birikiminizle, müşteri memnuniyeti odaklı çalışabilirsiniz. Puanlarınızı arttırarak daha fazla müşteriyle etkileşime geçme fırsatı elde edebilirsiniz.