Banyo Yenileme

İstanbul Banyo Yenileme

İstanbul Banyo Yenileme

Tüm Ustalar

Kayıtlı 150 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İstanbul Banyo Yenileme Firmaları

Alper Sert

idris yag

Berkay Karahan

mehmet yavuz

serkan Bozacı

Duşakabin imalat perakende satış banyo tadilat

Sait Han

Galip dinler

ömer dager

TD YAPI

adem tokay

Son gelen İstanbul Banyo Yenileme talepleri

ekonomik banyo yenileme
İstanbul / Üsküdar
banyo yenileme+ bunun yanı sıra 3 adet amerikan kapı yenilmesi mevcut iş esnasında oluşabilicek exstralar ayrıca konuşulur
İstanbul / Beyoğlu
DUŞ KABİNİ DEĞİŞECEK, DUVAR TAŞLARI YENİDEN YAPIŞACAK. SİLİKON İŞLERİ YAPILACAK
Kayseri / Melikgazi

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Banyo Yenileme ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Banyo Yenileme

İlham Verici Banyolara Kavuşun

Banyonuz eskimiş ve yıpranmış olabilir. Yapmanız gereken Ustala.com’a girerek yeni bir üyelik oluşturmak ve ilan vermektir. Bu şekilde İstanbul banyo tamiri yapan firmalar size ulaşabilir. Yeni ve ferah banyolara kavuşabilirsiniz. Banyolar, evin en önemli kısımlarındandır. Banyolarınızın, temiz ve yeni olması sağlığınız açısından değer taşımaktadır. İstanbul banyo yaptırmak için birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır. Ustala.com ile oluşturacağınız ilanlara firmalardan teklif alabilir, aralarından size en uygun firmayı tercih edebilirsiniz. Bu yazımızda yeni bir banyoya sahip olmanızı kolaylaştıracak ipuçlarından bahsedeceğiz. Banyolarınızı tümden değiştirebilir veya onararak güzelleştirebilirsiniz.

Duvarların Yenilemek

Duvarlar yaşam alanlarımızı ön planda tutan öğelerdir. Bu nedenle işe banyo duvarlarını yenilemek veya onarmakla başlayabilirsiniz. İstanbul banyo tamiri yapan firma ile anlaştığınızda nasıl bir yol izleyeceğini belirlemelisiniz. Banyonuzu tamamen mi değiştireceksiniz, yoksa onararak mı devam edeceksiniz? Karar vermelisiniz.

Duvarlarınızın değişiminde maliyeti azaltabilirsiniz. Suya karşı dayanıklı boyalar ile fayanslar boyanabilir. Ayrıca fayans boyanırken epoksi ve yağlı boyalarda kullanılabilir. Boyayı seçtikten sonra fayans üzerine mutlaka astar uygulanmalıdır. Bu şekilde boya duvara tutunabilir. Daha sonra ikinci kat boya vurularak üzerine cila uygulanabilir. Stencil uygulaması sayesinde duvarlarınıza seramik desenleri verebilirsiniz. Boyamanın yanı sıra seramikler de değiştirilebilir. İstanbul banyo tamiri yapan firma evinizi keşif için ziyaret ettiğinde size uygun opsiyonları anlatacaktır. Böylece mantıklı gelen seçeneği banyolarınızda uygulayabilirsiniz. Yazımızın ilerleyen kısımlarında banyo tasarım trendlerinden bahsedeceğiz.

Depolama Alanları

Banyo içerisinde bulunan depolama alanlarınız zamanla nemden deforme olabilir. Bu depolama alanlarınızı, dolaplarınızı onarabilir veya yenileyebilirsiniz. İstanbul banyo tamiri yapan firmalardan öneri alabilirsiniz. Banyonuza uygun mobilyaları sizlere tavsiye edeceklerdir. Bunun yanında saklama alanlarınız yeterli gelmiyor olabilir. Yeni dolaplar ekleyerek saklama alanlarınızı genişletebilirsiniz. Banyo içerisindeki dolapları boyatarak farklı bir hava katabilirsiniz. Su ile temas etmeyecek dolaplar için yapışkanlı folyolar da tercih edilebilir. Dolapların yanı sıra şık raflar iyi birer depolama alanı olabilir. Uygun banyo tiplerine duvar rafları monte edebilirsiniz. Ayrıca duşakabin ve duş raflarından yardım alarak pratik çözümler üretebilirsiniz.

Batarya ve Duş Başlıklarının Değişimi

Küçük değişiklik ve eklemeler alana renk katabilir. Eğer lavabo ve banyo bataryalarınız eskimişse yenileyebilirsiniz. Farklı renk ve model seçenekleri ile istediğiniz tasarımı güçlendirebilirsiniz. Bunun yanında duş setlerini de değiştirebilirsiniz. İstanbul banyo onarımı yapan firmalar ile konuşarak planlama yapabilirsiniz. Bu şekilde banyonuzu gönül rahatlığıyla yenileyebilirsiniz. Duş başlıklarını değiştirebilirsiniz. Tüm bu yeniliklerin maliyeti sizleri sarsmayacaktır. Aksine yeniliğin verdiği mutluluk sizlere ilham kaynağı olacaktır. Ayna seçimlerine de dikkat ederek hayalinizdeki banyolara kavuşabilirsiniz. İnternet veya yapı marketlerden ayna modellerini inceleyerek seçim yapabilirsiniz. İstanbul banyo onarım personelinden aynaları montajlamasını isteyebilirsiniz. Elbette ekstra ücretlendirme yapılacağını unutmamalısınız.

Konumuza ek olarak bir tüyo daha vermek isteriz. Aydınlatma ürünleri banyolarınızın görünümü için oldukça önemlidir. Tavan armatürleri ve ekstra aydınlatmaları inceleyerek banyonuza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Banyo Onarımı Nasıl Yapılır?

Banyo onarımı birkaç farklı işlemden meydana gelmektedir. İstanbul banyo onarım firmaları tadilat işlemleri farklı aşamalardan oluşur. Personel öncelikle keşif yapmaktadır. Banyo incelendikten sonra plan oluşturulur. Personel sizlerin istekleri doğrultusunda bir yol çizer. Duşakabin yeri, klozet şekli ve yeri, banyo dolaplarının ölçüleri ve yerleri, ayna ve aydınlatmaların yerleri belirlenir. Elbette çamaşır makinesi gibi araçların banyoda bulundurulacağı yerler de belirlenir. Ölçüler dikkatle alındıktan sonra onarım ve yenileme işlemlerine geçilir.

Eski evlerin özellikleri farklı olabilir. Fayansları günümüzde kullanılan yapıştırıcıların aksine, harç ile yapıştırılmıştır. Duvarları yamuk ve mastara uygun olmayabilir. Yatay ve dikey olarak duvarlarda yamuk olabilir. Bu tarz evlerde duvarı düzgün hale getirmek zaman alır ve zahmetlidir. Bu nedenle tecrübeli İstanbul banyo onarım firmaları ve ustaları ile çalışmak oldukça önemlidir. Yeni evlerde genellikle fayanslar yapıştırıcı kullanılarak yapıştırılmıştır. Fayanslar kontrol edilirken vurulduğunda tok bir ses geliyorsa hava almış demektir. Böyle durumlarda fayanslar sökülerek yeni fayanslar yapıştırılır. Ancak herhangi bir sorun yok ise üzerine yapıştırma yapılabilir. Böylece zaman ve maliyetten tasarruf elde edilebilir. Tüm senaryolar için farklı maliyetler çıkarılacağını unutmamalısınız!

Yapıştırma teknikler biraz farklı olabilir eskiden çekiçleme işlemi yapılmaktaydı. Ancak günümüzde betonlaştırıcı astarlar uygulanmaktadır. Bu astarların özelliği fayans üzerine sıva yapılmış gibi tırtıklı hale getirmesidir. Bu şekilde üzerine yapılacak fayansı gayet güzel taşımaktadır. Yapıştırıcı sürüldükten sonra montaj işlerine geçilebilir. İstanbul banyo onarım firmaları fayansları yapıştırarak derslerini verdikten sonra bir gün beklemektedir. Bir gün geçtiğinde fayanslar kuru bez ile silinmelidir. Tesisatçı çağrılarak musluklar yerlerine takılır. Yenilenecek ise bataryalar, duşakabin, dolaplar ve aydınlatmalar değiştirilir. İstanbul banyo onarım firmaları tadilat işlerini ortalama 7-10 gün arasında bitirmektedir. Şimdi biraz günümüz banyo trendlerinden bahsederek fikir oluşturmak istiyoruz.

Rustik Banyolar

Banyolar vakit geçirdiğimiz temizlendiğimiz alanlardır. Hatta birçoğumuz müzik dinleyerek duş alabiliriz. Banyolarımız da ilham verici dekorasyon tercihleri yapmanız hayatınıza renk katabilir. Rustik banyolarda ahşap ön planda tutulmaktadır. Ahşabı dolaplarınızda ve aynalarınızda kullanabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir durumdur. Banyolarınızda küçük dokunuşlar yaparak rustik tasarımlar elde edebilirsiniz. Öncelikle iyi bir İstanbul banyo onarım firması ile anlaşarak gerekli tadilat işlerini halletmelisiniz. Sonrasında tasarıma geçebilirsiniz. Öncelikle hoşlandığınız tasarımları inceleyerek bir liste oluşturabilirsiniz. Sonrasında banyonuza hangi tasarımın yakışacağını belirlemelisiniz. Karar verdikten sonra hemen işe koyulabilirsiniz. Unutmayın hayatınızda yapacağınız küçük değişiklikler size büyük mutluluklar getirebilir. Kır evi hissiyatı yaratmak için natürel ve dokulu banyo tekstil ürünleri kullanılabilir. Böylece klasik izler taşıyan ancak modern bir banyoya kavuşabilirsiniz.

Beyaz Banyolar

Banyolarınızı en popüler renklerden biri olan beyaz ile yenilemek isteyebilirsiniz. Beyazın yanında küçük dokunuşlarla farklı renkler de eklenebilir. Renk geçişleri sağlanırken bitkileri kullanabilirsiniz. Özellikle son yıllarda evlerde, banyo dahil her yerde bitkilere yer verilmektedir. Bitkiler banyonuza yaşam alanı hissiyatı verecektir. Elbette iyi bir İstanbul banyo onarım firması ile çalışmanız önemlidir. Fayansların güzel gözükmesi ve montajının iyi yapılması gerekmektedir.

Karışık Stiller

Banyolarınızda uyumsuz ancak göze hoş gelen fayans modelleri tercih edebilirsiniz. Bu durumu uyumsuzluğun uyumu olarak adlandırabiliriz. Desenli fayanslar veya duvar kağıtları kullanılabilir. Hatta karışıklığın içerisinde küçük tablolara yer verilebilir. Dolaplar ve depolama alanları renklendirilebilir. Bu şekilde banyolarınızda ki yaşam alanı hissiyatını arttırabilirsiniz.

Bu yazıda banyo onarım ve yenilemek isteyenler için çeşitli tasarım fikirlerinden bahsettik. Banyolar yaşamımızda büyük yer kaplayan mekanlardır. Bu nedenle Ustala.com ile banyolarınızı tecrübeli İstanbul banyo onarım firmalarına teslim edebilirsiniz. Yenilikten korkmayın ve hayatınıza renk katın!

İstanbul banyo onarım firmaları, Ustala.com ile müşterilerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz. Siteye girerek üyelik işlemlerini tamamlayabilir ve müşteri ilanlarına teklif verebilirsiniz. Böylelikle zamandan ve reklam maliyetlerinden tasarruf sağlayabilirsiniz. Firmanız daha fazla kazanarak büyüyebilir ve sürekli kazançlar elde edebilirsiniz.