Süpürgelik

Süpürgelik

Süpürgelik

Tüm Ustalar

Kayıtlı 13 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Süpürgelik Firmaları

fikri seyrek

enes yurduseven

Umit gneysu

Burak Bilal

Emre Demir

mobilya dekarasyon ustasıyım şirket değilim mesai saatleri dışında mobilya montaj ve kurulum yapıyor

Bülent ildes

Parkeci.laminant.rabita.sistre cila süpurkelik cakimi lamine silim cola.tamirat.ahsap 35 yillik tecr

Fardin hosseinzadeh

10 yıldır bu işi yapıyorum, işimi gören zaten kaliteyi fark edecek, 3boyutlu poster yapıyorum, kağıd

Eray tokuz

Her turlu. Mobilya imalati tadilat tamirat isleriniz itina ile garantili yapilir

Cemil güneş

30 yıllık tecrübe genç nesil

Son gelen Süpürgelik talepleri

90 m2 evin tüm süpürgelikleri değişecek duvardan 10cm lik bir supurgelik takilacak
İstanbul / Pendik
50 metre supurkelik takilacak
Antalya / Muratpaşa
80 m2 evin süpürgelikleri degişecek . malzemeyi ben temin edeceğim
Antalya / Konyaaltı

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

120.5k

Kullanıcı

93.1k

İş talebi

79.8k

Mesajlaşma

91.3k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Süpürgelik ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Süpürgelik

Süpürgelikler, duvarların dip kısımlarına yerleştirilen ve duvarla yer döşemesini birbirine bağlayan önemli araçlardan biridir. Kendisi küçük işlevi büyük olan bu süpürgelikler aslında yaşam alanlarının olmazsa olmazıdır. Sadece duvar diplerinde değil farklı yerlerde de kullanılırlar. Süpürgelikler çok çeşitli ve farklı malzemelerden yapılmaktadır. Asıl kullanım amacı köşe bitişlerinde ve duvar diplerinde oluşan kötü görüntüyü ortadan kaldırmaktır. Ama sadece bununla kalmaz aynı zamanda duvarın çizilmelerine karşı koruma kalkanı oluşturur ve laminat parkelerin kabarmasını önler. Nasıl mı? Süpürgelik olmayan bir ev düşünün paspas yapıyorsunuz ya da yere bir şey döküldü, dökülen sıvı süpürgelik olmazsa anında laminat parkenin altına girip orada zemine kadar emilecek ve buda zamanda parkelerin kabarmasına sebep olacak. Anlayacağınız süpürgelik kullanmanın birçok artı yönü var ve süpürgelikler her evin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Süpürgelikler zemin kaplama işleminden sonra yapılır. Sadece duvar diplerine değil aynı zamanda mutfak tezgahlarının Üst kısımlarında da kullanılmaktadırlar. Süpürgelikler son derece gerekli ve avantajlı tamamlayıcı malzemelerdir.

Süpürgelikler Kaça Ayrılırlar?

Süpürgelikler kullanıldıkları alanlara ve mekana göre değişiklik gösterir. İstenilen alanın boşluğunu kapatacak ve kötü görüntüyü ortadan kaldıracak şekilde hatta daha da fazlası dekoratif olarak ta birçok çeşidi ve malzeme türü vardır. Ancak klasikleşmiş süpürgelikler yani en çok tercih edilen süpürgelikler lake süpürgelik, Mdf süpürgelik, folyo süpürgelik, beyaz-siyah süpürgeliklerdir. Sizlerde ihtiyacınız doğrultusunda istediğiniz renk ve desende süpürgelik seçebilirsiniz çeşit bakımından oldukça fazla ürün kapsadığından dolayı mutlaka aradığınızı bulursunuz. Parke süpürgelikler genellikle ahşap renginde olurlar ama ton farkları vardır, oldukça uyumlu ve kullanışlı olduklarından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

Süpürgelik Değişimi Ve Montajı

Evinizde tadilat yapıyorsunuz ya da yeni laminant parke taktıracaksınız, laminant parke seçimini yaparken süpürgelik seçimi de doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir zemine ve genel olarak salonun tasarımında istediğiniz görüntüyü yakalamanız açısından bu gerekli. Evinizin uyumunun bütünlüğü için ufak bir detay gibi görünse de komple süpürgelikler ve laminant parkeler arasındaki farkları düşününce uyumsuz olması kötü görüneceğini aklınızdan çıkarmayın.

Peki Süpürgelik Montajı Nasıl Yapılır?

Süpürgelik modeli, renk ve desen seçimini yaptıktan sonra sıra süpürgeliklerin montajına geldi. Süpürgelik montajının hatasız, düzgün ve temiz bir şekilde yapılması için uzman kişilere ihtiyaç vardır. Bu sayede süpürgelik montajı kısa sürede gerçekleşmiş olur. Süpürgelikleri aldığınız yerden takmaları için yardım alabilirsiniz. Genel olarak laminant parke ve süpürgelik aldığınız firmalar montaj işlemini kendileri yapmaktadırlar. Ancak her işte olduğu gibi süpürgelik montajı sırasında da dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurlara dikkat ederek süpürgelik seçimi ve montajını daha iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Süpürgelik seçimi yaparken isterseniz zemin kaplama ile aynı renkte olan süpürgelik seçin ya da daha farklı bir hava olsun istiyorsanız tam zıt rengini seçin. Birbirine yakın, arada renkler seçerseniz görüntü hoş olmayabilir. Kontrast yaratacak renkler de son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Süpürgelik seçimi yaparken zemin renginin yanında duvar rengi gibi faktörleri de göz önünde bulundurmak lazım. Böylece evimizin görünümünü bütünleştiren süpürgelik seçimi yapmış oluruz. Aynı zamanda süpürgelik seçimi yaparken zemini güçlendirecek kalitede olmasına da dikkat etmekte fayda var. Böylece uzun yıllar sorun çıkmadan ürünü kullanmış olursunuz. Bu tarz faktörlere dikkat ederek süpürgelik seçimi yaparsanız sonrasında yaşanabilecek sorunların önüne geçmiş olursunuz.

Evinizdeki zemin döşemenin uzun süre yeni gibi kalması için öncelikle düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Temizlik yaparken kullanılan temizlik ürünlerine dikkat etmeli, ve parlak yüzeylere zarar verebilecek olan sert kimyasallardan uzak durmalıyız. Çünkü bu ürünler kullanıldığı ahşap yüzeyleri karartabilir ve matlaştırabilir. Bunun yerine ahşap yüzey temizleyici ürünleri kullanarak, temizleyebilir ve bu sayede uzun süre sağlıklı ve yeni tutabiliriz. Parke ve özellikle lake süpürgelik bakım ürünlerini seçerken dikkatli olmalıyız. Mesela sert fırçalardan uzak durmalıyız aksi takdirde lake süpürgelikler çizilir zeminde öyle. Ve çizilen lake süpürgelikler zamanda çizik içlerine çıkmayan lekeler oluşturur. Buda görüntü açısından oldukça rahatsız edicidir. Aynı zamanda parlaklığının kaybolmasına neden olur. Lake süpürgelikler uzun süre temizlenmediği zaman üzerinde bazı lekeler oluşturur ve bu lekeleri çıkartmak pekte kolay olmaz. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında etil alkol ile temizlemek hem pratik hem de kalıcı bir çözüm olacaktır. Etil alkolü direkt olarak değil de su ile karıştırılarak kullanmak gerekir. Etil alkol laminant parke ve süpürgelikler üzerinde oluşan boya, tutkal, mürekkep gibi zorlu lekeleri çıkarmakta etkili rol oynar. Hem kendi sağlığınız açısından hem de laminant parkelerinizin daha uzun ömürlü olması açısından kimyasal yerine doğal temizlik ürünleri kullanabilirsiniz. Piyasalarda satılan doğal temizlik ürünleri tercih etmek istemiyorsanız da evinizde bulunan sirke ile de parlak ve mikroplardan arınmış bir temizlik yapmış olursunuz. Ancak sirkeyi de mutlaka su ile sulandırılarak kullanılması önerilir. Laminant parke ve süpürgeliklere bakım yaparken parlaklığı sağlamak için cila kullanabilirsiniz. İnce bir kat halinde uygulandığında hem zeminin çizilmesini engelleyici hem de leke tutmasını engelleyecektir. Aynı şekilde cilalama süpürgelikler için de geçerlidir. 

Süpürgelikleri Sabitleme 

Süpürgelikleri yapıldıkları malzemeye ve zemin kaplamasının tipine göre, monte edilmesinin birkaç yolu vardır. Bunlar bağlandıkları ve kullanılan sabitleme malzemelerine göre farklılık gösterir. Örneğin;

Dübeller Kullanarak

Dübel kullanarak süpürgelik sabitlenecek ise süpürgelikleri zemine değil duvara vidalamak gerekmektedir. Bu durumda, döşemeyi zemin kaplamasına değil, duvara vidalamanız gerekir. Dübeller ile takılacak ise işi uzak köşeden başlatırlar, önce duvarda bir delik açılır ve bir dübel sokulur daha sonra vida yardımı ile köşe elemanı vidalanır; ayrıca karşı duvara da monte edilir. Eğer dik köşeye monte gerekiyor ise deliklerin her iki tarafta yapılması gereklidir. 

Nadir olması ile birlikte tutkal ile de yapıştırılabilir. Aynı zamanda "Anında tutuş" ve "sıvı tırnaklar" için yapıştırıcı, 40-50 cm'lik artımlar ile çubuk üzerinde damlalar ile uygulanır, sonra süpürgelik duvara sıkı bir şekilde bastırılır, basılı şekilde biraz bekletilir ve bu şekilde de sağlam bir sabitleme elde edilir. Bu şekilde direkt olarak duvar kağıdına’ da monte edebilirsiniz, sonrasında sökülmesi daha kolay olacaktır. 

Kablo kanallı süpürgeliklerin montajı için bağlantı elemanları anlatılan yöntemlerden istenilen biri kullanılarak yapılabilir, ama çalışmaya başlamadan önce, kablo kanalını kaplayan bir kablo çubuğuna kablolar yerleştirilir ve çubuk kapatılır. Süpürgelik sabitleme özellikleri içinde anlatılan yöntemlerden uygun olan kullanılabilir.

Plastik Süpürgelik Montajı Yapımı

Bu süpürgelikler tutkal, kendinden kılavuzlu vidalar ya da özel klipsler üzerine montajı yapılabilir. Yapıştırıcıya monte edilirken, zemin ve plastik süpürgelik sabitlenmeden önce tozlu olup olmadığının kontrolü yapılmalıdır. Bir kez yapıştırıldıklarında sökülmeyeceklerini bilmemizde fayda var. Süpürgeliklerin zamanla üzerinde ki küçük çiviler yerinden çıkabilir ve süpürgeliklerin bollaşmasına hatta çıkmasına sebep olur bu gibi durumlarda da süpürgeliğin yerini bozmadan uygun çiviyi alarak yeniden çekiç yardımı ile süpürgeliği sabitlemek gerekir.