Mutfak Dolabı

Mutfak Dolabı

Mutfak Dolabı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 83 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Mutfak Dolabı Firmaları

suleyman elibol

çetin sallim özkan

serkan uzunoglu

SELÇUK ÜNAL

Halil İbrahim Yıldız

Çözüm ortağınız Eras Yapı

kasim kartal

Leventgüngör

enes başkaya

Müjdat Günüç

Son gelen Mutfak Dolabı talepleri

Doğalgaz tesisatı mutfak banyo yenileme su ve elektrik tesisatı pimapen parke boya badana
İstanbul / Üsküdar
Mutfak dolap kapıları iç diş boyanacak
İstanbul / Beşiktaş
2.4 dolap takma
Karabük / Merkez

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Mutfak Dolabı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Mutfak Dolabı

Hayal Ettiğiniz Mutfağa Kavuşun

Mutfağınızı yenilemek istiyorsanız, Ustala.com’a ilan vererek aradığınız tecrübeli ustalara ulaşabilirsiniz. Mutfak dolabı modellerini inceleyerek beğendiğiniz modeli yaptırabilirsiniz. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra birkaç basit adımda ilan verebilirsiniz. 

30 ve üzeri yıllık evlerde tezgahlar beton döküm veya seramik olmaktadır. Yani beton blokların üzerine fayans döşenmektedir. 15 yıllık evlerde ise kaplamalı cilalıdır. Bu tip mutfaklar daha çok ahşap içermektedir ve daha kullanışlıdır.

Eski mutfaklar günümüz mutfakları kadar modüler yapılmıyordu. Gözler tek bir dolabın bölmeleri şeklinde yapılırdı. Bu nedenle duvarların verimli kullanımına dikkat edilmezdi. Tasarımdan çok kapasitesi ön plana çıkmaktaydı. Günümüz mutfak dolabı modelleri ise kullanım kolaylıkları ve tasarımları ile ön plana çıkıyor. Sizlerde modern tasarımlı mutfaklara sahip olmak istiyorsanız, hemen ilanınızı verin ve mutfaklarınızı yenileyin. Kullanım alanları geniş, göze hitap eden mutfaklar yaptırabilirsiniz.

Mutfak Dolabı Nasıl Yapılır?

Mutfak dolaplarında kullanım çok önemlidir. İhtiyaçlarınızı belirlemeli ve mutfak dolabı modellerinden birini seçmelisiniz. Tavan yüksekliği 250 cm ise dolap boyu minimum 90 cm seçilmelidir. Elbette ölçüleri isteklerinize göre belirleyebilirsiniz. Ancak ideal ve kullanışlı ölçüler bu şekildedir. Üst dolapların ölçüleri farklı kalıplara uymalıdır. Kullanıcılar, bardak, tabak gibi malzemelerin ellerinin altında olmasını isterler. Tencere, saklama kapları, salata tabakları veya uzun tabaklar nadiren kullanılan mutfak malzemeleridir. Mutfak tasarımı eşyaların kullanım amaçlarına göre tasarlanmalıdır.

Mutfak dolabı modellerinde, toplam 90 cm yükseklikte 35-55 oranı sonuca götürecektir. 35 cm yukarı doğru açılan alt kapaklar ve 55 cm yana doğru açılan üst kapaklar şeklinde tasarlanmaktadır. Genel olarak kullanılan ölçüler bu şekildedir.

Mutfak Kapakları Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde mutfak kapakları için birçok seçenek bulunmaktadır. Maliyetlerine göre istediğiniz kapak modellini seçebilirsiniz. Kapak çeşitleri, PVC bantlı, membran, glosspan, highgloss, akrilik ve lake olabilir. Mutfak kapaklarında en uygun fiyatlı olan ürün “PVC bantlı melamin” malzemedir. Estetik açıdan bir albenisi olmasa da maliyet açısından oldukça avantajlıdır. Elbette mutfaklarda estetik ve dekoratif ürünler tercih edebilirsiniz.

Mutfaklarda Kullanılan Aksesuarlar

Mutfak dolaplarından kullanılan ürünler her geçen gün geliştirilmektedir. Menteşeler, çekmece rayları, kulplar, bazalar, yukarı açma sistemleri, kör köşe nokta değerlendirmeleri, kiler dolapları, şişelikler ve hayatınızı kolaylaştıracak birçok ürün bulunmaktadır. Öncelikle mutfağınızın standart uygun maliyetli mi yoksa estetik ve dekoratif mi olmasını istiyorsunuz? Buna karar vermelisiniz.

Standart mutfaklar istiyorsanız çağdaş tasarımların gerisinde kalabilirsiniz. Belki mutfaklarınızı depolama ve yemek hazırlama alanı olarak kullanabilirsiniz. Ancak estetik açıdan beklentilerinizi karşılamayabilir. Bunun yerine daha gelişmiş malzemeler kullanarak mutfaklarınızda geçirdiğiniz zamanları eğlenceli ve pratik hale getirebilirsiniz. Hatta misafirlerinizi mutfakta ağırlayabilirsiniz. Kaliteli mutfaklarda menteşe ve raylar frenli sisteme sahiptir. Yani bu tür mutfak dolabı modellerinde, çekmeceleri ve dolap kapaklarını ettiğinizde yavaş bir şekilde kapanacaktır. Bu şekilde eşyalarınızın zarar görme ihtimalini azaltabilirsiniz ve dolaplarınızın ömrünü arttırabilirsiniz. Yazımızın ilerleyen kısımlarından mutfak dolabı modellerinden ayrıntılı bir şekilde bahsedeceğiz ve günümüz trendlerini inceleyeceğiz. Fiyatlar seçeceğiniz menteşenin markasına göre değişebilir.

Günümüz Trendleri ve Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfaklar, yemek hazırlama, servis etme ve depolama alanları olmanın dışında birer yaşam alanıdır. Mutfak dolabı modelleri de buna göre değişmektedir. Mutfaklarınızı evlerinizin bir odası haline dönüştürebilir ve mutfakta keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu nedenle mutfaklar, bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve hayatınızı kolaylaştıracak şekilde düzenlenmelidir. “Mutfak dolabı nasıl yapılır?” sorusuna da dekoratif seçeneklere karar verdikten sonra cevap verilebilir. Her dekoratif modelin kendine has yapım aşamaları olabilir. Ustala.com üzerinden tüm modelleri hayata geçirebilecek ustalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Pratik mutfaklar size geniş bir kullanım alanı sağlayacaktır. Ayrıca mutfağınızın dekoratif ve daha şık görünmesine imkan verir. Pratik tasarlanan mutfaklar için ipuçları vermeye çalışacağız.

İşlevsel ve pratik özellikler ön plana çıkmalıdır. Mutfak dekorasyonu yapılırken, modüler mutfaklar yerine işlevsel ve fonksiyonel özelliklere sahip mutfak dolabı modelleri tercih edilmelidir. Modern mutfak rafları, kolay kullanılabilir mutfak dolapları, estetik görünüme sahip malzemeler ve pratik ürünler kullanılabilir. Mutfak dolapları modellerinde bulunan yüksekliği ve derinliği verimli kullanabilmek de önemlidir. Sonuçta mutfak dolaplarında ihtiyacınız olan mutfak malzemelerini verimli bir şekilde depolamanız gerekmektedir. Estetiğin yanında depolama alanı yüksek ürünler tercih edilmelidir.

Mutfak dolabı modellerinde önemli bir diğer nokta ise dağınıklığı önleyen aksesuarların kullanımıdır. Mutfakta bulunan tencere tava gibi araç gereçlerin dağınıklığını önlemek amacıyla çeşitli aksesuarlar kullanabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızı yapan ustaya fikirlerinizi anlatırsanız yardımcı olacaktır. Aksesuarların montajını düzgün bir şekilde yaparak rahat ve konforlu bir alan yaratabilirsiniz.

Mutfak dolabı modellerinin fonksiyonel tasarımı da oldukça önemlidir. Mutfak içerisinde rahat bir alana sahip olmalısınız. Fonksiyonel kullanıma sahip mutfakları tercih ederek, mutfaklarınızı birer yaşam alanı haline getirebilirsiniz.

Entegre mutfak mobilyaları kullanarak, mutfaklardaki kalabalığı engelleyebilirsiniz. Mutfak masaları, yemek masaları gibi ürünleri mutfağın içine entegre edebilirsiniz. Bu şekilde daha büyük bir alana sahip olabilirsiniz. Burada önemli olan kısım, isteklerinizi mutfak dolabı ustasına düzgün bir şekilde anlatmalısınız. Mutfak tezgahlarını masa olarak kullanabilirsiniz. Kahvaltıları, akşam yemeklerini ailecek bu entegre sistemlerde yiyebilirsiniz. Entegre mutfak mobilyaları, mutfaklarınıza fonksiyonellik katarken estetik bir görünüm sunacaktır.

Günümüzde “U” şeklinde mutfaklarda tercih edilmektedir. Bu şekilde ortada bir masa görevi gören alan yaratabilirsiniz. Bu tip mutfaklar genellikle geniş alanlara daha fazla uygundur. Daha fazla mutfak dolabı ve dolayısıyla daha fazla muhafaza alanına sahiptir. Dekoratif aksesuarlarınızı kullanabilir mutfaklarınızı renklendirebilirsiniz. Mutfağın ortasındaki tezgahı fonksiyonel bir şekilde kullanabilirsiniz.

Mutfak Dolabı Fiyatları

Mutfak dolabı fiyatları çeşitli özelliklerine göre değişmektedir. Mutfak dolaplarında kullanılan malzeme türü, mutfak dolabı modellerinin büyüklüğü, estetik mutfak dolabı modelleri, işçilik, işin yapım süresi ve aksesuar seçimleri fiyatları etkilemektedir. Öncelikle nasıl bir mutfak istediğinize karar vermelisiniz. Mutfaklarınızı sadece yemek pişirmek ve yiyecek araç gereçlerini depolamak için kullanıyorsanız, maliyetleri düşürebilirsiniz. Ancak sizlerde mutfakta vakit geçirmeyi seviyor, yemek yaparken zevk alıyor hatta misafirlerinizi dahi mutfakta ağırlamayı seviyorsanız, dekoratif ve fonksiyonel mutfakları tercih etmeniz gerekebilir. Bu durum maliyetleri arttıracaktır. Mutfak dolabı modellerini seçtikten sonra ustala.com üzerinden ulaşacağınız ustalarla planlama yaparak işe koyulabilirsiniz. Ustaların fikirlerini alarak mutfağınıza uygun modelleri seçebilirsiniz. Bu şekilde şık ve uygun maliyetli mutfaklara kavuşabilir, mutfağınızda keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Mutfak Dolabı Ustaları Nasıl Olmalıdır?

Mutfak dolabı ustaları, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak işlerini dikkatle yapmalıdır. Belirlenen zamanda ve istenilen biçimde işleri teslim etmelidir. Müşteri ile sürekli diyalog kurmalı taleplerini dikkatle dinlemelidir. Mutfak dolabı yapmak tasarım ve sanat gibidir, çok ince işçilik gerektirir. Bu nedenle güvenilir ve dikkatli olmak oldukça önemlidir. Ustala.com ile en tecrübeli mutfak dolabı ustalarına ulaşabilirsiniz. Mutfaklarınızı gönül rahatlığıyla emanet ederek hayalinizdeki mutfaklara kavuşabilirsiniz.

Mutfak dolabı ustaları, müşterilerinizi ustala.com ile bulabilirsiniz. Siteye üye olarak çevrenizdeki potansiyel müşteri ilanlarını inceleyebilir ve teklif verebilirsiniz. Daha fazla müşteriye daha az zahmetle ulaşabilir, kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Sizlerde bu dünyanın içerisinde işlerinizi büyütebilirsiniz. Ayrıca puanlama sistemi ile müşterilerden yüksek puanlar alabilirsiniz. Bu sayede daha fazla müşteri sizleri tercih edebilir. Reklama ihtiyaç duymadan yeni müşteriler bulabilirsiniz.