Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu

Tüm Ustalar

Kayıtlı 93 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Mutfak Dekorasyonu Firmaları

suleyman elibol

Hüseyin Akdoğan

2013 yılından bu yana egem dekorasyon olarak deneyimli ekip arkadaşlarımla birlikte siz müşterilerim

ali yılmaz

Uğur SAYILAR

Yonca Dolap

CİHAN AKKOÇ

Akbek Yapı olarak biz, uzman ve deneyimli teknik kadromuz ile iç dekorasyon ve güvenlik sistemleri p

kadem bayrak

serkan uzunoglu

Hakan Kul

Son gelen Mutfak Dekorasyonu talepleri

Mutfak bango değişimi
İzmir / Buca
Tavan kaplama yapılacak. Isiya ve suya dayanıklı saglam malzeme kullanilacak
Edirne / Uzunköprü
Mutfak dolap değişim
Kahramanmaraş / Merkez

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Mutfak Dekorasyonu ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu ustaları artık çok yakınınızda, seçeneklerinizi kendiniz belirleyin boşuna zaman kaybetmeyin. Mutfak dekorasyonu işlerinizi yaptırmak için Ustala.com 'da ilanınızı oluşturun, konuyla ilgili en uzman kişiler en hızlı biçimde size ulaşsın. Üye girişinizi yapın, hangi hizmeti almak istediğinizi seçin, adresinizi girin, ilanı oluşturun ve alanında profesyonel mutfak dekorasyonu ustalarından gelen teklifler arasından size en uygun olanı seçin. Yapmanız gereken bu kadar kolay…

Mutfak, en temel beslenme ihtiyacımızı karşıladığımız, yemeğin hazırlanışı ve yenmesi esnasında zaman geçirdiğimiz evin en popüler odasıdır. Aile bireylerinin bir araya toplandığı, arkadaşlarla çay, kahve sohbetinin yapıldığı alandır. Mutfağın kullanışlı, derli toplu ve düzenli olması işlerinizi kolaylaştırır. Yemek pişirme ve servis ihtiyaçlarınızı karşılayan bunları yaparken keyif aldığınız bir alan olmalıdır. Aynı zamanda karakterinizi yansıtan, zevkinize uygun, estetik ve ferah bir mekân olması önemlidir. Dekorasyon ustalarından fikir ve yardım alarak kendi tarzınıza uygun mutfağınızı yaptırabilirsiniz. Her tarza her bütçeye uygun mutfak dekorasyonu fiyatları vardır. Yeter ki siz karar verin.

Mutfak Çeşitleri

Tek sıra mutfak tipi; Önemli mutfak işlevleri bir tezgâhta toplanarak bir duvar boyunca düzenlenmiştir. Pencereler dar kenarlarda düzenlenmiş ve tezgâh uzun duvar boyunca yerleştirilmiştir.

İki taraflı mutfak tipi; Karşılıklı iki tezgâhı olan bu mutfak tipi en uygun çözümü sunmaktadır. Pencereler yine dar kenarlarda düzenlenmiştir. Bu tip mutfakların dışa açık cephesinde balkon bulunmaktadır.

L şeklinde mutfak tipi; bu türlü mutfaklar tek sıra mutfak tipinin dar kenarlarına çalışma tezgahı eklenmesiyle olmuştur. Pencere yine dar kenardadır.

U şeklinde mutfak tipi; mutfak, iki taraflı mutfağa benzemektedir. Dar kenardaki duvarın önüne bir tezgahla bağlanarak yapılır. Büyük evlerde daha kullanışlıdır.

G şeklinde mutfak tipi; bu tür mutfaklar, U şeklindeki mutfak tipinin iç mekâna doğru bir tezgah uzantısıyla oluşturulmaktadır. Bu tezgâh genellikle kahvaltı masası şeklinde de kullanılabilecek özellikte olabilir. Diğer türlere göre daha büyük alana ihtiyaç duyarlar.

Mutfağı Gösteren Renkler

Mutfağınızın dekorasyon tarzını ortaya çıkaran en önemli etken renklerdir. Herkesin hemfikir olacağı üzere mutfağı gösteren renklerdir. Birbirine uyumlu bütünlük sağlayan renklerin seçilmesi gereklidir. Duvar renklerini boya ile değiştirebilirsiniz. Fakat dolap renklerin değişimi daha zordur. Dolap renginin uzun süre kalacağını bilerek tercihinizi yapmalısınız. Mutfağınızın şekli ve büyüklüğüne göre renk seçmelisiniz. Mutfak dolabının renk seçimi, mutfağınızın metrekaresi ile bağlantılıdır. Büyük ve geniş mutfaklar için çok daha fazla renk ve alternatifler uygulanabilir. Küçük ve dar mutfaklarda daha seçici olmak ve ferahlık hissi veren açık renkler kullanmak gerekir. Geniş mutfaklarda koyu ve metalik mutfak dekorasyonu daha güzel görünürken dar mekânda karamsar bir görüntü verir. Bu sebeple küçük mutfakta açık renk hatta beyaz renk kullanılmalıdır. Beyaz renkle farklı renkte dekorasyon malzemelerini karıştırmak canlılık verir. Zeminde kullanılacak renk, tezgâh üstü, duvar, mutfak dolabı ve perde ile uyumlu olmalıdır. Zemin rengini açık seçerek diğer alanın ön plana çıkması sağlanabilir. Bu da mutfak dekorasyon kalitesini arttırır. Tezgâh üstü alanın mutfak dekorasyonunda önemli etkisi vardır. Burada kullanılan renk ve desenler bazen öne çıkarak odak noktası olabilir. Tezgâh üstü rengini isterseniz diğer alanlarla uyumlu bir renk seçebilir ya da tamamen zıt bir renk tercih edebilirsiniz. Küçük mutfaklar için kullandığınız beyaz rengi, tezgâh üstü bölümde koyu veya farklı renkler ile karıştırılarak yapılan desen mutfağa dinamizm katar. Suyun ve birçok malzemenin kullanıldığı mutfakta sıçrama sonucu lekeler oluşabilir. Bu yüzden suya dayanıklı, silinebilir özellikte boyalar kullanılmalıdır. Duvar sticker ve duvar kağıtları kullanarak mutfağınıza hoş bir görüntü katabilirsiniz.

Uzun Mutfaklar İçin Dolaplar

Küçük mutfaklar için dolap çeşitleri büyük mutfak dolap çeşitlerinden daha çoktur. Uzun dar mekanlarda her ayrıntıyı değerlendirmek durumundayız. Uzun ince mutfaklarda sınırsız depolama alanına sahip gömme dolaplar hayat kurtarır. Köşeli mutfak dolapları, odanın köşeleri için kullanışlı malzemelerdir. Köşeler göründüğünden daha hacimli olduğundan depolama için çok uygundur. Rafları kapaksız dolapları kapaklı olarak kullanabilirsiniz. Dar ve uzun mutfaklarda alan kısıtlı olduğundan bir uzun duvara raf ve dolapları yerleştirirseniz mutfakta bulunması gereken tüm mutfak araç gereçleri ve mutfak elektronik ürünleri sıralı bir şekilde konumlanmış olur. Tek duvar tipi mutfak ya da tek sıra mutfak tipi en ideal kullanımı sunar. Böylece mutfağınız hem daha geniş görünür hem de hareket alanınız artar. Karşılıklı iki duvara alt ve üste gelecek şekilde dolap yerleştirme yöntemi pek kullanışlı değildir. İki taraflı dolap sistemi mutfağın daha küçük görünmesine sebep olmaktadır. Ayrıca yemek yaparken hareket alanınız kısıtlanacağından rahat edemeyebilirsiniz.

Uzun Mutfak Tezgâhı

Uzun ince mutfaklarda iki taraflı tezgâh sistemi yöntemi, tezgâh ve kullanım alanlarınızı arttırmak için etkili çözümlerden biridir. Mutfak tezgâhınızı daha dar yapabilirsiniz. Böylece alanınız artar. Pencere pervazları bu konuda yardımcı olabilir. Eski evlerde pervazların daha geniş ve kullanışlı olduğunu görürüz. Yeni evlerde dar ve mermer olsa da buraları genişletip tezgâh olarak kullanabilirsiniz. Uzun dar mutfağınızda, mutfak tezgâhı için yeterli alanınız yoksa ada tezgâhı bunun için en iyi çözüm olabilir. Çok fonksiyonlu ada tezgâhı ocak için yer, depolama alanı, lavabo, masa gibi görevleri üstlenerek kurtarıcınız olabilir. Mutfak tezgahını uzun süre kullanacağınız için iyi malzemesi olan bir tezgâh seçmelisiniz. Ahşap, mermer, granit, laminant en çok kullanılanlar olsa da beton, kompozit ve corian tezgahlar maliyete göre tercih edilmektedir.

Uzun Mutfak Zemini ve Aydınlatması

İnce uzun tasarımlı mutfakların en büyük dezavantajı boğucu ve karanlık şekle dönüşebilen mimarisidir. Eğer günışığı mutfağa ulaşmıyorsa doğru dekorasyon yöntemleri kullanarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Hemen her yüzeyde ışığı yansıtacak malzemeler kullanmanız önemlidir. Mutfağınızın duvar, tavan, dolap ve çekmecelerinde açık hatta beyaz renkler kullanmalısınız. Zeminin parlak ve cilalı döşenmesi ışığın yerden mekâna yansımasına sebep olacaktır. Tek tip yüzey mantığı başarılı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu dekorasyon yöntemleriyle mutfağınızı daha aydınlık ve geniş gösterebilirsiniz. Uzun mutfak dekorasyonu için bir diğer çözümse parlak ışıklardır. Mutfak tezgâhı üzerinden uygulayacağınız spot ışıklandırma sistemi sayesinde mutfağınız daha geniş ve aydınlık görünecektir.

Uzun Mutfak İçin Masa ve Sunum Alanı

Uzun mutfak dekorasyonu için raf ve dolapları uzun duvarın birine sıralarsanız diğer uzun duvarı portatif masa ya da sunum alanı olarak dekore edebilirsiniz. Dar mutfaklar için en ideal masalar, portatif açılır kapanır masalar ya da duvara monte edilen masalardır. Bu modeldeki masalar istediğinizde kapatılabilir. Böylece masa hem yer kaplamaz hem alan tasarrufu yapmış olursunuz. Daha küçük sandalye ve tabureler ile ideal alanı oluşturabilirsiniz. Bu tarz uzun ve ince mutfakların kısa kenarındaki duvarda balkona açılan bir kapı ya da pencere vardır. Eğer pencere varsa bu alanı çok konforlu hale getirebilirsiniz. Bu alana güzel bir kanepe koyarak keyifli bir dinlenme köşesi yapabilir ya da mutfak masanızı koyarak hoş bir yemek köşesi dekore edebilirsiniz. Mutfağınızın sonu balkon veya bahçeye açılıyorsa mutfak masanızı bu alana yerleştirebilirsiniz. Pencere önündeki pervazları genişleterek yemek masası olarak kullanabilirsiniz. Uzun mutfağınızın ortasına çok işlevli mutfak adası yerleştirebilir tezgâh ve depolama özelliğinin yanı sıra mutfak masası olarak da kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerle şık bir dekorasyon elde etmiş olursunuz.

Mutfak Dekorasyonu İlanlarını Değerlendirin

Ustala.com üzerinden gelen ilanları inceleyerek mutfak dekorasyonu hizmeti almak isteyen müşterilere ulaşın. İşin ustasıysanız yapmanız gereken çok basit! Mutfak dekorasyonu ilanları kısmına giriş yapıp, size en uygun ilanlara teklif vererek hızlı şekilde aradığınız müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu sayede hem kolayca müşteri bulursunuz hem de kazancınıza kazanç katarsınız. Sayısız ilan arasında konum olarak size en yakın müşteriye kolayca ulaşabilir bu şekilde müşteri bağlantılarınızı hızlı bir şekilde çoğaltabilirsiniz.