Mobilya ve Döşeme

Mobilya ve Döşeme

Mobilya ve Döşeme

Tüm Ustalar

Kayıtlı 1677 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Mobilya ve Döşeme Firmaları

emre

Emre Bulakbaşı

YAŞAR BİLGİÇ

haydar alçiçek

abdurahman danış

saba ozseckin

muammer kakramanoğulları

yusuf kaplan

serbest calisanim

serkan gürsal

Son gelen Mobilya ve Döşeme talepleri

kapak ayarı
Gaziantep / Yavuzeli
Döşeme mobilya döşeme herşey
İzmir / Menderes
Duvara asilan dolap yer degistirecek, buzdolabinin yeri degisecek, firin dolabinin ayaklari takilacak, matkapla cozulecek basit bir is.
Bursa / Nilüfer

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Mobilya ve Döşeme ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Mobilya ve Döşeme

Mobilya İşlerinde Doğru Tercihler

Ev ve iş yerlerinde konforlu yaşam için gerekli olan mobilyalar hayatımızı kolaylaştırmakta yardımcı olur. Mobilya tercihi yapılırken pek çok faktör ele alınır. Mobilyanın kullanılacağı alan, mobilyanın kalitesi, görünüm ve ihtiyacı gidermesi gibi pek çok faktör mobilya alımında dikkat edilen kriterlerdendir. Mobilya seçerken seçtiğimiz mobilya modelinden, mobilya rengine kadar her şey aslında zevklerimizle ilgilidir. Mobilya seçerken sadece beğenilere takılı kalmak doğru mobilya seçimi için yeterli değildir. Her ne kadar tarzımız mobilya seçimi için önemli olsa da doğru mobilya seçerken farklı faktörler de önemlidir.

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mobilya seçimi yapılırken her şeyde olduğu gibi mobilya tercihinde de kalite ilk sırada gelir. Kullanacağımız mobilyaların uzun süre bozulmadan kullanımı için kaliteli işçilik ve malzeme çok önemlidir. Kaliteli mobilyalar uzun süre sorun yaşamadan sizinle birlikte yaşamaya devam eder. 

Mobilya Yapımında Kullanılan Kaliteli Ağaçlar Hangileridir?

Meşe ve ceviz ağacı gibi ağaçlardan yapılan mobilyalar diğerlerine göre daha uzun ömürlüdür. Ülkemizde en çok kullanılan ağaçlar ise şunlardır;

  • Karaağaç
  • Meşe
  • Ceviz
  • Doğu Kayını
  • Kızılağaç
  • Dışbudak
  • Kestane

Mobilyada kullanılan süngerin kalitesi de çok önemlidir. Çökme yapmayan uzun süre dayanıklı olabilecek özellikte kaliteli süngerlerden yapılmış mobilyalar tercih edilmelidir. Mobilyanın kumaşı da mobilyanın kalitesini ölçen etkenler arasındadır. Kaliteli mobilya kumaşları kolay kolay yıpranmaz. Leke tutmaz özellikte olan kumaşlar da oldukça kullanışlıdır. Temizliği kolay olan, solmayan kaliteli kumaştan dekore edilen mobilyaları tercih etmeniz mobilyanın uzun ömürlü olması açısından önemlidir.

Mobilya Seçiminde Uyum

Mobilya uyumu, mobilya seçiminde önemli faktörler arasında yer alır. Kaliteden sonra mobilya uyumuna çok dikkat edilir. Mobilya ne kadar kaliteli ve pahalı olursa olsun eğer odanız ya da diğer eşyalarınızla uyum içinde değilse ortamda ister istemez gözü yoran bir hava oluşur. Mobilyada uyum aranırken mobilyanın halı, perde gibi diğer eşyalarla uyumu, duvar rengi ile uyumu gibi faktörlere dikkat edilmelidir. Seçeceğiniz mobilyalar uyumlu bir şekilde seçildiği takdirde eviniz ya da iş yeriniz estetik ve şık bir görünüme kavuşacaktır. Uyum sayesinde yaşanabilir keyifli ortamlar sağlanacaktır. Huzur dolu ve keyifli anlar yaşamanız adına seçeceğiniz mobilya uyumuna dikkat etmeye çalışın. Mümkünse mobilya ve diğer eşyaları bütün içerisinde inceleyerek hepsinin uyumuna dikkat ederek seçiminizi yapın. Renk ve dekor uyumuna dikkat ederek birbiri ile uyumlu renkler ve modeller seçmeye özen gösterin. 

Mekana Göre Mobilya Seçiminin Önemi

Mobilya tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken faktörlerden birisi mekanın genişliğidir. Mekanın boyutu mobilya seçimini ister istemez etkileyecektir. Örneğin salon takımı seçerken salonunuzun genişliği önemlidir. Büyük salonlar için çoğu mobilya uyum sağlarken daha küçük salonlar için mobilyalar tekrar gözden geçirilmelidir. Eviniz çok küçükse L şeklindeki mobilyalar genelde kurtarıcı niteliğindedir. Odaları fazla dar ya da küçük olanlar geniş ve büyük mobilyaları tercih etmemelidir. Bu konuda akıllı mobilyalar oldukça işinize yarayacaktır. Fonksiyonel olarak rahatlık sağlayan akıllı mobilyalar sayesinde evinizde dar olan alanı daha da daraltmamış olursunuz. Örneğin duvara monte yatak odaları ya da çocuk odaları sayesinde odanızda daha çok yer açılacaktır. Ranzalı çocuk odası modelleri de kurtarıcı niteliğindedir. Küçük salonlar için tercihinizi mümkün olduğunca az eşyadan yana kullanın. Açılıp kapanabilen yemek masaları alanı daraltmamak adına tercih edilebilir. Diğer odalar için de tercihinizi mekanı daraltmayan, işlevsel olarak size yardımcı olan kullanışlı mobilyalardan yana kullanmaya çalışın.

Eski Mobilyalarınızı Değerlendirin

Mobilyalarınızı uzun süreden beri kullanıyorsanız ve artık değişim zamanı geldi diyorsanız bunun için size bazı önerilerimiz olacaktır. Kısıtlı bir bütçeye sahipseniz ekonomik tercihler yaparak mobilyanızı yenileyebilirsiniz. Örneğin mobilyalarınız eskidi ve yenisini almak için de pahalı mobilyalara para vermek istemiyorsanız eskiyen mobilyalarınızı yardım alabileceğiniz bir mobilyacı ile tamir ettirebilir ve kaplatabilirsiniz. Mobilyacı ustası bu konuda size yardımcı olacaktır. Kumaşı solmuş, süngeri çökmüş mobilyalarınızı yeniden kullanmak istiyorsanız usta mobilyacılara mobilyalarınızı teslim edebilirsiniz. Bu alanda uzman mobilyacılar mobilyalarınızı alarak eskisinden daha iyi bir hale getirmektedir. Yeni gibi olan mobilyalarınızı bu sayede çok daha uzun yıllar kullanabilirsiniz. Üstelik çok daha ekonomik fiyata. Yeni bir mobilya almaya kalktığınızda iki katı kadar para ödemek durumunda kalabilirsiniz. Mobilyalarınızı kaplattığınızda bu fiyat yarı yarıya düşer. İyi bir kaplama ustası ile yenilenen mobilyalarınızın yeni model mobilyalardan pek bir farkı kalmayacaktır. İşin uzmanı kişilerle çalıştığınızda eski mobilyanızı siz bile tanımayacaksınız. Mobilya işi ile uğraşan ve bu alanda uzman olan ustalar mobilyalarınızı alır ve sizin istediğiniz kumaş ile mobilyalarınızı en iyi şekilde kaplar. Süngeri çöken mobilyalarınız sıfırdan başlanarak tamir edilir. Boya işlemleri de istediğiniz şekilde yapılır. Dilerseniz mobilyalarınızı farklı bir renge boyatabilirsiniz. Bu şekilde evinizdeki eşyaları geri dönüşüme kazandırarak ekonomik bir şekilde evinizi yenileyebilirsiniz.

Profesyonel Mobilyacılarla Çalışın

Mobilya ustası arıyorsanız Ustala.com üzerinden ücretsiz olarak verebileceğiniz bir ilanla aradığınız mobilya ustasının size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Piyasanın en seçkin ve uzman mobilyacılarından aldığınız teklifleri değerlendirerek siz de profesyonellerle çalışıp evinizi ya da işyerinizi istediğiniz gibi yenileyebilirsiniz. Eskiyen eşyalarınızın yine eskisi gibi kaliteli ve uzun ömürlü olması için mobilya yenileme alanında uzman kişilerden destek alabilirsiniz. En iyi usta mobilyacıların fiyat tekliflerini değerlendirerek en uygun mobilyacı ile anlaşabilir ve eşyalarınızı ekonomik fiyata yenileyebilirsiniz. Mobilya işlerinde konusunda uzman kişi ve kişilerle çalışın.

Teklifleri Değerlendirin

Mobilyacı ustası arayanlar olarak ihtiyacınıza göre ilan verebilir ve aradığınız uzman kişiyi kolayca bulabilirsiniz. İlanınıza gelen çok sayıda teklif arasında size en uygun olanını değerlendirerek tercihinizi yapabilirsiniz. Sizin bulunduğunuz konuma en yakın olan uzman mobilyacıların sunmuş oldukları fiyat tekliflerini değerlendirebilir ve bulunduğunuz yerde en uygun fiyatla çalışan usta mobilyacı ile anlaşabilirsiniz. Mobilyalarınızı yenileme konusunda size yardımcı olacak ve en uygun fiyat politikasını sunan uzman mobilyacılarla anlaşarak ekonomik yoldan mobilyalarınızın yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Referansları Mutlaka İnceleyin

Konusunda uzman bir mobilya ustası arıyorsanız değerlendirmenizi yaparken çalışmayı düşündüğünüz kişilerin referanslarını incelemeniz de çok önemlidir. Referanslara bakarak çalışacağınız kişinin ya da firmanın başarısı hakkında bilgi alabilirsiniz. Müşteri yorumlarına bakarak daha önceki yapılan işlerin kalitesi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Mobilyalarınızı En İyi Şekilde Yeniletin

Usta mobilyacılarla çalışarak mobilyanızı en iyi şekilde yenileyebilirsiniz. Mobilyalarınızın eskisi gibi sıfır ayarında ve sağlam bir şekilde yapılması için bu alanda usta ellerle çalışın. Referansı iyi olan, kaliteye önem veren, yaptığı işin arkasında duran ve titiz çalışan profesyonel kişilere mobilyalarınızı gönül rahatlığıyla teslim edin. Bu alanda en iyilerle çalışmak için piyasadaki uzman mobilyacıları araştırın. İçlerinde referansı en iyi olan ve size ekonomik açıdan en iyi şekilde destek olan usta mobilyacılarla anlaşıp çalışarak mobilyalarınızı en doğru ve ekonomik yoldan yenilemenin hazzını yaşayın.

Sıradaki İşiniz İlanlarda Sizi Bekliyor

Mobilya yapımı ve tamiratı sektörlerinde aktif olarak çalışıyorsanız yeni müşterilerinizle ustala.com üzerinden kolayca iletişime geçebilirsiniz. Binlerce ilan arasından yaptığınız işe ve bulunduğunuz lokasyona en uygun olanına hemen teklif vererek işe koyulabilirsiniz. İş yerinizin yakınındaki mobilya tamirat tadilat işini siz yapın, kazancınızı ikiye katlayın. Üstelik müşteri portföyünüzü geliştirerek, firmanızın adını daha fazla duyurabilirsiniz.