Koltuk Kaplama, Döşeme

Koltuk Kaplama, Döşeme

Koltuk Kaplama, Döşeme

Tüm Ustalar

Kayıtlı 88 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Koltuk Kaplama, Döşeme Firmaları

serkan gürsal

vural kaya

Mehmet kalu

hüseyin kocabaş

erdal akdemir

25 yıllık tecrube

mehmet usta

can karalı

Omer gurhan deger

selim karatas

Son gelen Koltuk Kaplama, Döşeme talepleri

deri yemek.masasi sandalyelerim kaplanacak 6tane koltuk takımıma uygun kaplanacak
Kaplama değişicek hafif yanık izi var
Zonguldak / Merkez
Stor perde zebra perde ve salon için stor tül fon perde
Konya / Ilgın

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Koltuk Kaplama, Döşeme ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Koltuk Kaplama, Döşeme

Koltuklarınız Koltuk Kaplama ile Yeni Gibi Olsun 

Koltuk kaplama işlemi, koltukların uzun yıllar kullanımından sonra ihtiyaç duyulan bir gereksinimdir. Koltuklar uzun yıllar kullanılsa da iskeletlerinde herhangi bir sorun ortaya çıkmamaktadır. Fakat koltukların üzerindeki kumaşlar zarar görebilir. Bazen koltuk kumaşları zarar görmese bile modaya uygun olsun veya sadece değişmesini istediğiniz için bile değiştirebilirsiniz.  

Koltuk kaplama işlemi dışarıdan bakıldığında kolay gibi görünse de esasında ustalık ve tecrübe gerektiren önemli bir işlemdir. Uzun yıllardır tercih edilen bu yöntem zamanla çok değişti ve gelişti. Bazıları koltukların üzerine dekoratif koltuk şalı sererek değişiklik yaparken bazıları ise koltukları değiştirmeyi tercih eder. İskeleti sağlam olmayan bir koltuk, kolay yıpranır ve zarar görür. Koltukların iskeletinde bir sorun varsa tamir işlemi gerekmektedir. Koltuk iskeleti tasarlandıktan sonra koltukların kumaşları tamamen yenilenebilir.  

Koltuk Kaplama İşlemi Nedir? 

Koltuk kaplama işlemi, koltuk kaplama ustası tarafından gerçekleştirilen ve el işçiliği gerektiren bir işlemdir. Koltukların kumaşları yıllar içerisinde rengini atabilir ya da başka sebeplerden eskiyebilir. Üzerinde yanlışlıkla düşen sigara külü, dökülen yiyecek-içecekler ya da başka bir şeye bağlı olarak oluşan sorunlar, güzelim koltuklara zarar verebilir. Silerek bir süre idare edebilirsiniz. Bir süre sonra koltuk kumaşının üzerinde silmeye bağlı aşınmalar yaşanmaya başlayacaktır.  

Koltuk kaplama işlemi yaptırmak için herhangi bir neden beklemenize gerek yoktur. Çeşitli koltuk renk ve tasarımları arasında dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Koltukların istek üzerine kaplanması, aynı zamanda kişilerin kendi zevklerini yansıtacak bir tasarım yapabilmelerini de mümkün kılmaktadır. Dolayısıyla koltuk almaktan çok daha eğlenceli ve güzel olacaktır. Seçeceğiniz renk veya desende kumaşlarla koltuğunuzu dilediğiniz gibi kaplatabilirsiniz. Bu sayede koltuğunuz yeni gibi görünecektir.  

Koltuk Kaplama İşlemi Nasıl Yapılır? 

Koltuk kaplama işlemi, koltukların zarar görmesi, aşınması, tutkallarının çıkması, eskimesi, renk atması gibi durumlar sonucunda oluşabilmektedir. Pek çok kişi yeni koltuk almak yerine, eski koltukları yenilemeyi daha hesaplı ve daha mantıklı bulmaktadır. Yeni koltuk alma fikri pek çok kişiye çok mantıklı gelse de koltuk kaplama işlemi de yaptırabilirsiniz. Yeni koltuk alırken istediğiniz desende bulamayabilirsiniz. Ancak, koltuk iskeleti sağlamsa beğendiğiniz desende kumaşla koltuklarınızı kaplatabilirsiniz. Üstelik dileseniz her koltuğu farklı renk ve desenle kaplatarak oturma odanıza bambaşka bir hava katabilirsiniz.  

  • Koltukların üzerlerinde bulunan kumaşlar koltuktan tamamen ayrılır. 
  • Daha sonra kişilerin seçtikleri koltuk kumaşları koltuk üzerine tutkal yardımıyla yapıştırılır. 
  • Koltuk yastıklarına da aynı işlem uygulanır. 
  • Küçük yastıkların da kılıfları değiştirilebilir. 
  • Bazı kaplamalar tutkalla değil dikilerek yapılır. Maliyet olarak daha pahalı olsa da çok pratiktir. 
  • Dikilip, fermuar takılan koltuk kılıflarından birkaç tane yaptırabilir mevsimsel olarak değiştirerek kullanabilirsiniz. 

Son derece modern tasarımlara imza atılmasını sağlayacak olan bu işlem, pek çok kişi tarafından çok beğenilecektir. Koltuklar yepyeni duracak ve uyum sağlamadığı eşyalar ile uyum sağlayacaktır. Koltuk kaplama ya da diğer adıyla koltuk yenileme işlemi hem hayatınızı kolaylaştıracak hem de bütçenizi koruyacaktır.  

Koltuk Kaplama İşlemi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Ustalık isteyen koltuk kaplama işlemi yapan kişi sayısı zamanla azalmıştır. Bu nedenle başarılı bir sonuç için gerçek bir usta bulmalısınız. Dokuma kumaşından tercih edeceğiniz koltuk kumaşının kullanım ömrü diğerlerine göre daha uzun olacaktır. Dokuma kumaşlar daha uzun süre eskimemekte ve kalitesini kaybetmemektedir. Ayrıca kullanılacak olan kumaşın mümkünse ipek olması kalitesini yükseltecektir. İpek kumaş dışındaki kumaşlar, beklenilen etkiyi yaratmaz. Kumaşlar kısa süre içerisinde renk atar ve yıpranır. Ancak ipek ve dokuma kumaşlar son derece kaliteli olacak, uzun yıllar boyunca yepyeni kalacaktır.  

Koltuk kaplama işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus, koltuk rengini iyi seçmektir. Ne kadar koltuk değiştirmeye kıyasla daha hesaplı bir işlem olsa da koltuk kaplama işlemi için de belirli bir ücret ödenmektedir. Dolayısıyla yapılacak olan değişiklik her sene gerçekleştirilemez. Kişiler kaliteli bir firma bulduktan sonra, iyi bir renk seçmeli ve en azından koltuklarına beş sene dokunmamalıdır. Sık sık değişiklik yapılması koltuk iskeletlerinin zarar görmesine neden olarak, koltuğun yapısının bozulmasına ve tutkalın tutmamasına neden olabilir. Koltuklarını bozmadan uzun yıllar kullanmak isteyen kişilerin, kaplama işlemini en az beş senede bir yaptırmaları şart olacaktır.  

Koltuk kaplama işleminde koltuk kaplama ustası seçimi yapmak önemlidir. Ustalık ve ince el işçiliği gerektiren bu işlem için iyi birini bulmanız şart. İşinin ehli, tecrübeli ve eğitimli ustalar en kaliteli işi sağlayacaktır. Koltuk kaplama ustası için en doğru adres Ustala.com! İstediğiniz işle ilgili ayrıntılı ilan vererek doğru ustaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki, koltuk kaplama her gün yaptırabileceğiniz bir işlem değildir. Emin olmadığınız bir usta ile çalışmaya başlamamalısınız. Yorumları iyi ve puanı yüksek olan bir firma seçerek koltuklarınızı gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz. Koltuk kaplama ustası olmak hiç kolay bir iş değildir. İşinizi şansa bırakmayın.  

Koltuk Kaplama Fiyatları 

Koltuk kaplama fiyatları firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Kumaşları hazır olan firmaların biçtiği ücretler diğerlerine göre daha uygunken, dokuma kumaşlar kullanan firmaların biçtikleri fiyatlar çok daha fazladır. Koltuk kaplama ne kadar sorusu çok sık sorulan ve gündeme gelen bir sorudur. Fakat bununla ilgili net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Her firmanın kendine göre bir fiyat listesi bulunmaktadır. Dolayısıyla verdiğiniz ilana gelen teklifleri çok iyi incelemeli ve detaylı analiz etmelisiniz.  

Oturma odanızın yıldızı koltuğunuzun görünümü evinizin tüm havasını etkileyecektir. O yüzden koltuk kaplama işlemi için firma ya da kişi seçerken sadece fiyatı kıstas olarak almayın. Tabii ki ücretler en önemli başlıklardan biridir. Ama kaliteli hizmetin yerini hiçbir şey tutamaz. Sırf fiyatı uygun diye yanlış bir firma ile anlaşma yapmak büyük sıkıntıya neden olabilmektedir. Koltukların yapısının bozulmasına neden olacak ve düzenlemesi kısa sürede olmayacak bu işlem için az para ödemek, koltukları değiştirmeye neden olabilir. Bu daha fazla paranın gitmesine neden olacağından dolayı, kaliteli bir hizmet almayı ve bunu da iyi bir para karşılığında yaptırmayı tercih etmelisiniz.  

Koltuk kaplama ücretleri, ipek kumaş kullanımına göre de değişiklik gösterir. İpek kumaş kullanımı fiyatı yükseltmekte ancak kaliteyi arttırarak daha uzun süre kullanım imkânı sunmaktadır. Bunun dışında koltukların büyüklüğü de fiyat konusunda etkilidir. Üç büyük boy koltuk ile, iki büyük iki küçük koltuk fiyatı arasında belirli bir fark olabilir. İlan verirken net bir fiyat almak istiyorsanız koltuk ölçülerinizi doğru bir şekilde vermeye önem gösterin. Başarılı bir koltuk kaplama işlemi uzun yıllar sağlıklı bir kullanım sağlar.  

Müşteriler İlk Sizi Bulsun

Koltuk kaplama konusunda ustalığınızı konuşturun. Ustala.com arasındaki binlerce usta arasında yerinizi alarak müşterinize en hızlı şekilde yardımcı olabilirsiniz. Kaliteli hizmet anlayışınızı sunacağınız uygun fiyatlı tekliflerle ilk tercih edilen siz olabilirsiniz.