Marangozluk

Marangozluk

Marangozluk

Tüm Ustalar

Kayıtlı 101 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Marangozluk Firmaları

rumeysa baykan

halit isik

olcay cetinkaya

Deko Tarzz

ali ayyıldız

Önder Marangoz Mobilya

Ahmet Baran

Her türlü mobilya tamir ve yenileme hizmetleri ... Mutfak dolabı genç odası ahşap tasarımlar yatak

Abdullah Güngör

Tamirat,tadilat,mobilya cilası ve boyası yapılır.Kaliteli bir işçilik için ulaşım sağlayabilirsiniz.

gökmen

Son gelen Marangozluk talepleri

L koltuk seklinde uzun tarafı 2,35 m olan kisa tarafı 1,80 m olan bir sedir düsünüyoruz balkon a tam oturma yüksekliği 1 metre de olursa manzarayı daha güzel yakalama firsatimiz dogar altına çekmeceli olursa süper olur belki önüne bir basamak olursada iyi olur
Balıkesir / Edremit
160x80 yüksekliği ise 74 cm ayaklar dahil simsiyah renk ve mdf malzemeden çalışma masası teklif alıyorum
İstanbul / Maltepe
gardrop ve dolap yapilacak ve ev temizliği yapilacak

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

120.5k

Kullanıcı

93.1k

İş talebi

79.8k

Mesajlaşma

91.3k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Marangozluk ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Marangozluk

Marangozluk İşleri

Ahşap malzemeleri şekillendirerek çeşitli objeler yapan zanaatkâra marangoz denir. Halk arasında ağaç sanatı olarak da bilinen marangozluk, her türlü ağaçtan malzeme üretebilir. Mobilyadan mutfak eşyalarına kadar tahtadan yapılan her şey marangozluk işleri kapsamına girer. Marangozluk işlerindeki en önemli konulardan birisi üretilen ürünlerin işlevselliğidir. Kullanışlı ve ihtiyaca uygun parçalar edinmek isteyen tüketiciler alanında usta bir marangoz ile çalışarak istediklerini elde edebilirler. İşin ehli, güvenilir bir marangoz ustasını Ustala.com’da bulabilirsiniz. Size en yakın marangoz ustasını bulmak için bir ilan yayınlamanız yeterli. 

Marangozdan talep edilen iş birebir istek ve ihtiyaçlara uygun olacağından doğru ustalarla çalışıldığında ortaya tatmin edici sonuçlar çıkacaktır. Marangozlar kullanılacak malzemeleri amaca uygun olacak şekilde seçerler. Bu sayede ortaya çıkan ürünler kullanışlı ve uzun ömürlü olur. Binaların; pencere, dolap, kapı, balkon gibi kısımlarının yanı sıra masa, dolap, sandalye gibi eşyaları; sandal, gemi gibi ulaşım araçlarının tahtadan kısımlarının üretimini ve bakımını yaparlar. Ahşap parke, çatı kirişleri, pencere çerçeveleri, mutfak dolapları, kapı kasaları gibi ürünleri hem imal ederler hem de gerektiği durumlarda tamirlerini yapabilirler. De monte olarak alınan mobilyaların montaj işlemi de bu alanda çalışan marangoz ustaları tarafından yapılabilir.

Marangozluk İşleri Nelerdir?

 • Balkon dolabı yapımı
 • Ahşap çocuk evleri yapımı
 • Gardırop yapımı
 • Mutfak dolabı yapımı
 • Sürgülü dolap yapımı
 • Kiler dolabı yapımı
 • Yüklük yapımı
 • Özel mobilya yapımı
 • Divan yapımı
 • Pergola yapımı
 • Banyo dolabı yapımı
 • Ayakkabılık yapımı
 • Ahşap merdiven ve küpeştesi yapımı
 • Dolapların sökülüp tekrar kurulması
 • Hazır dolapların montajı
 • Mobilya montajı
 • Duvar rafları
 • Mutfak masası ve sandalyeler
 • Çalışma masası
 • Kitaplık

Gibi ahşabı şekillendirerek fonksiyonel ürünler ortaya çıkarılan işlerdir. Kullanılacak malzemeler ve ahşabın cinsi istenilen ürüne göre değişiklik gösterir.  Bu nedenle çalışılacak marangoza mutlaka istek ve ihtiyaçlar doğru bir şekilde anlatılmalıdır. Ürünün büyüklüğü kullanılacağı mekana göre değişir bu sebeple marangozun ölçüyü yerinde alması gerekebilir. Güvenilir bir marangoz ile çalışarak tasarlanan ürünün en iyi şekilde nasıl yapılacağının detaylarına karar verilebilir. Yaptırmak istediğiniz işin istediğiniz gibi çıkması için güvenilir ustayı, Ustala.com’da bulabilirsiniz. 

Marangozluk İşleri Fiyatları

Marangoz ustası ile istenilen ürünün ne olduğu detaylı bir şekilde konuşulmalı, ürünün kullanım yeri ve amacı ayrıntılı bir şekilde aktarıldıktan sonra buna en uygun malzeme ve yönteme karar kılınarak işleme başlanmalıdır. Marangozluk işlerinin fiyatı yapılacak işin ebatı, kullanılacak malzemenin cinsi, kullanılacak aksesuarlar, işçilik, montaj hizmeti gibi birçok değişkene bağlı olarak değişebilir.

Marangozluk İşlerinde Kullanılan Malzemeler

Freze uçları, işkence ve mengeneler, ahşap kesme testereleri, çalışma tezgâhları, rendeler, ahşap oyma setleri, ıskarpelalar, laminat parke kesmeler ve freze uç setleri gibi birçok farklı alet marangozluk işlerinde ihtiyaç durumuna göre kullanılmaktadır. Marangoz aletleri tek tek olduğu gibi set olarak da temin edilebilir.   

1-Daire Testere: Daire testere marangozluk işlerinde kullanılan en temel aletlerden birisidir. Daire testereler, Pensli bir düz kenar ile kullanıldığında bir tablalı testere kadar hassas olabilir ve özellikle kontrplak ya da orta yoğunlukta lif levha gibi ürünlerin kesimi gibi işleri bir tablalı testere ile yapılabilecek işleri kolaylıkla yapabilir. Bu sebeple daire testere marangozluk işlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

2-Elektrikli Matkap: Taşınabilir ve pratik olması özellikleriyle öne çıkan şarjlı matkaplar kablolu matkaplar kadar güçlü ve işlevli olmazlar. Ayrıca kablolu matkaplar daha ucuz olma eğilimindedirler ve kablosuz matkaplardan daha fazla iş yapabilmektedirler. 3/8-inç veya 1/2-inç kilitleme tertibatlı, tuşlu ya da tuşsuz, düz matkap ve darbeli matkap gibi birçok modeli bulunan kablolu matkaplar yapılacak ürüne göre seçilip kullanılır.

3-Motorlu Oyma Testeresi: Motorlu testere kullanıcıların ahşaptan kavisli ve dairesel kalıplar kesmesini sağlar. Çok yönlü kullanabilmek için, ele iyi oturan, kolay bir bıçak değiştirme sistemine sahip ve yörüngesi üzerinde dönebilen kablolu bir motorlu oyma testeresi kullanılmalıdır.

4-Yörüngeli Zımpara:  Yörüngeli zımparada kanca ve halka tutturulmuş zımpara diskleri bulunur ve bu durum rastgele bir şekilde zımparalama yapılmasına olanak sağlar. Bu sayede, zımparalama nedeniyle ahşap üzerinde zımpara izlerinin ortaya çıkma olasılığı azalır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kullanılan modele uygun zımparalama disklerinin kolaylıkla temin edilebiliyor olmasıdır. Uygun zımparalamada en önemli kısım, daha önceki zımparalamalardan geride kalan izleri azaltmak ya da tamamen ortadan kaldırmak için işlem yaparken aşamalı olarak daha ince zımparalar kullanmaktır.

5-Tablalı Testere: Tabla; gövdeye yatay olarak sabitlenen bir ek aparata verilen isimdir.. Kesme diskinin girebileceği şekilde tasarlanmış olan metal alaşımdan olan kısım ise çalışma tezgahıdır. Tabla üzerinde bulunan kanallar ile kesim ölçüsü sabitlenerek aynı ölçüler için hızlı kesim yapılabilir. Buna ek olarak gönye siperi monte edilerek ayarlamalar yapılır. Sabitleme için de mengene de bulunmaktadır. Genel olarak eski modellerde bu tabla düz kesim için tasarlanmış olmasına rağmen yeni modellerde açılı kesimlerin yapılabildiği modeller de bulunur.

6-Kızaklı Gönye Testere: Kızaklı gönye testere, bir ahşap parçasının uçlarında birleşik açıları (şevli, gönye burun ve birleşik kesimler) kesmek için ideal bir alettir. Kızaklı gönye testereler etkili ve hızlı kesim yapmak için kullanılır. Kesim işlemlerini hassas bir şekilde yapan Kızaklı gönye testereler kayabilen kesme mekanizmaları ile daha geniş alanları kesebilirler.

7-Freze: Sabit ve daldırmalı taban seçenekleri olan frezeler oldukça kullanışlı aletlerdir. Kaliteli sabit tabanlı freze modelleri birçok farklı işi yapmak için kullanılır. Sabit tabanlı modeller freze masasına monte edilerek de kullanılabilir.

 Marangozluk İşleri İçin Usta Seçimi

Mutfak dolabından pencere çerçevesine kadar evlerde ahşap ile yapılmak istenen her şey için marangoza ihtiyaç duyulabilir. Ustalık gerektiren marangozluk işinde ihtiyaç ve isteklere cevap veren bir marangoz ustası bulmak önemlidir. Marangoza ne istediği açık ve ayrıntılı bir şekilde anlatılmalı ve bunun üzerinden bir yol izlenmelidir. Marangoz seçerken dikkat edilecek bazı önemli noktalar, yapılan işten maksimum verimin alınmasına yardımcı olacaktır. Öncelikle marangozluk bir zanaat olduğunu kavrayan ve işe bir esnaf mantığıyla değil zanaatkâr mantığıyla yaklaşan bir usta bulmak ortaya çıkan ürünü hem kalite hem estetik yönden etkileyecektir. Marangozluk ürün yelpazesi olarak çok geniş bir skalaya sahiptir. Yaptırılmak istenen ürüne karar verildikten sonra o alanda uzmanlaşmış bir marangoz bulmak ortaya çıkan üründen daha fazla tatmin olunmasına yardımcı olacaktır. Ustala.com’a ilan vererek aradığınız marangoz ustasına kolayca ulaşabilirsiniz. 

Her ürünü elde etmek için kullanılan malzemeler ve gerekli uzmanlık farklıdır. Mutfak dolabı yapma konusunda uzmanlaşmış bir marangozla ahşap merdiven yaptırmak için anlaşmak mantıklı olmayacaktır. Bazı marangozlar de monte mobilyalar üzerine uzmanlaşmıştır ancak sıfırdan mobilya yapımında doğru tercih olmayabilirler. Bu nedenle marangozla anlaşılmadan önce yaptığı işlerin istenilen iş ile örtüştüğünden emin olunmalıdır. Marangozluk işleri pek çok farklı ahşaptan yapılabilmektedir. Bu sebeple işe başlanmadan önce hangi ahşabın daha doğru bir seçim olacağı ve diğer gerekli malzemelerin neler olacağı belirlenmelidir. Genellikle malzemeler marangoz tarafından tedarik edilse de özel durumlarda alıcı kendi ahşabını kullanmak isteyebilir. Bu durumlarda marangoz ile görüşerek bu ahşap çeşidinin istenen ürün için uygun olup olmadığına karar verilebilir. İstenilen iş ayrıntılı olarak marangoza tarif edilip nasıl ve hangi malzemelerle yapılacağı konusu belirlendikten sonra fiyat konusunda anlaşmaya gidilebilir.

Müşterilere Tek Tıkla Ulaşın 

 

Ustala.com üzerinden gelen ilanları inceleyerek marangozluk hizmeti almak isteyen müşterilere kolayca ulaşın. İşin ustasıysanız yapmanız gereken çok basit! Marangozluk işleri ilanları kısmına giriş yapıp, size uygun ilanlara hemen teklif vererek hızlı şekilde aradığınız müşteriye ulaşmak. Bu sayede hem kolayca müşteri bulursunuz hem de kazancınıza kazanç eklersiniz. Sayısız ilan arasında konum olarak size en yakın müşteriye kolayca ulaşabilir bu şekilde müşteri bağlantılarınızı hızlı bir şekilde çoğaltabilirsiniz.