Lamine Parke

Lamine Parke

Lamine Parke

Tüm Ustalar

Kayıtlı 109 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Lamine Parke Firmaları

mert ozturk

sedat Akgün

fikri seyrek

Emirhan çıplak

Hüseyin ulaş

enes yurduseven

selim onan

Dalgıç

belya polat

yuvam iç mimarlık olarak temiz güvenilir hizmetlerimiz ile sizlerleyiz www.yuvamicmimarlik.com

Son gelen Lamine Parke talepleri

21M2 PARKE ALCAM USTALIK BANA AİT
İzmir / Konak
2 oda lamin3 oda laminantant
Aydın / Kuşadası
leminanant parke,supurgelikler vs diger gerekli malzemeler
Uşak / Merkez

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Lamine Parke ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Lamine Parke

Lamine Parke ile Yaşam Alanlarınıza Estetik Katın!

Evlerinizi veya iş yerlerinize lamine parke mi yaptırmak istiyorsunuz? Sektörün tecrübeli firmalarına Ustala.com’a ilan vererek ulaşabilirsiniz. Siteyi ziyaret ederek üyelik işlemlerinizi gerçekleştirin. Sonrasında ilanınızı verebilir, firmaların sizi bulmasını bekleyebilirsiniz. Vermiş olduğunuz ilan üzerinden teklifler alarak size en uygun lamine parke ustasını ve firmalarını seçebilirsiniz.

Lamine parke, genellikle 2 ya da 3 katman olarak üretilmektedir. Alt katmanlarda daha düşük değerli malzemeler kullanılmaktadır. Bu katmanlar için en çok tercih edilen ağaç türü botanik ismi hevea brasiliensis olan ağaçtır. Üst katmanında ise meşe, merbau, ve akçaağaçtan yapılmaktadır. Lamine parke, masif parkeden pahalıdır. Bunun nedeni ise üretme maliyetinin masif parkeye göre çok daha fazla olmasıdır. Ayrıca daha gelişmiş üretim teknolojilerine gereksinim duyulmaktadır. Elbette lamine parke fiyatları bu durumlara göre şekillenmektedir. Lamine parkelerin, cilalı, boyalı, eskitilmiş ve benzeri çeşitler gibi birçok seçeneği mevcuttur.

Lamine kelimesi “yapıştırma” anlamına gelmektedir. Lamine kelimesi, birbirine yapışmış katmanlardan oluşan bir malzemeyi ifade etmektedir. Genellikle lamine parkelerdeki üst katman kalınlığı 3-6 mm civarındadır. Son zamanlarda daha fazla satış yapmak amacıyla, lamine parkeler kontrplak üzerine 1-2 mm kalınlığında papel kaplamaların entegre edilmesiyle kullanıma sunulmaktadır. Maalesef bu uygulamalar gerçek lamine parke estetiğine ve sağlamlığını yaklaşamaz. Lamine parke fiyatları, kalitesini yansıtmaktadır. Ucuza mal edeceğiniz bu tarz lamine parkeler uzun vadeli kullanımlar için uygun değildir. Ayrıca göze hitap etme noktasında da eksikleri vardır. Lamine parke seçiminde üst katmanın kalınlığına dikkat edilmelidir. Lamine parke seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ister tek parça ister üç parça olsun parçalar yan yana birleştirildiğinde arada kot farkının olmaması ve parçaların sıkı bir şekilde birbirine kenetlenmesidir. Aksi halde ufak bir kaymada arasına su sızabilir.

İki katmanlı parkeler üç katmanlılara göre daha esnek olabilirler. Lamine parke fiyatları da bu hususlara göre şekillenmektedir. İki katmanlı parke yere yapıştırılarak uygulanmalıdır. Bu şekilde uygulanmaz ise yer yer ses çıkarabilir. Lamine parkeler yüzeyi cilalı veya yağlı bir şekilde uygulamaya hazır hale gelir. Lamine parke sağlam ve uzun ömürlü, doğal bir yüzey kaplama malzemesidir. Montajı hızlı, basit ve her yere uygulanabildiği için günümüzde oldukça tercih edilen bir malzemedir.

Lamine Parkenin Özellikleri  

Lamine parkeler 3 tabakadan oluşan ahşap bir malzemedir. Birbiriyle dik olacak şekilde ısı ve basınç altında birleştirilmesiyle oluşturulan sağlıklı ve kullanışlı dekoratif bir zemin kaplama ürünüdür. Üst tabaka meşe, akçaağaç benzeri ağaçlardan üretilmektedir. Üst katman kalınlığı 3-6 mm arasındadır. Alt ve orta tabaka lamine parke özelliğini sağlayan ve alt tabakayı oluşturan ağaç malzemedir. Lamine parkeler cilalı ve kullanıma hazır olarak piyasaya çıkmaktadır. Lamine parke ustası, parkeye herhangi bir işlem yapmadan zemine uygulayabilir. Tüm parke parçaları kenetlenmesi için girinti ve çıkıntılara sahiptir. Bu yüzden lamine parkeler lamine parke ustası tarafından hızlıca döşenebilir. Döşenir döşenmez kullanıma hazır hale gelir. Lamine parkelerde tüm işlemler fabrikada yapıldığından döşeme esnasında bir işlem yapılmamaktadır. Tecrübeli bir lamine parke ustası ortalama büyüklükte bir daireyi bir günde tamamlayabilir. Uygulama işlemi masif parkeye göre çok daha kısadır. Lamine parkeler su geçirse dahi kabarmazlar.

Lamine parkelerin yüzeyleri oldukça kalitelidir. Lamine parke, imalat aşamasında tüm işlemlerden geçtiği için herhangi bir yüzey kusuru ile karşılaşılmaz. Üretim aşamasında malzeme üzerine makinelerde birkaç kat zımpara uygulanır. Daha sonra cila makinelerinde 6 kat uv dolgu ve cila uygulanmaktadır. Lamine parkelerde tüm işlemler makine ile yapıldığından kusursuz kaliteye sahiptir.

Lamine parkelerde renk değişimi meydana gelmez. Tüm işlemler üretim aşamasında tamamlandığından, müşteri seçtiği malzemeyi zemine uygulayabilir. Doğru uygulama için tecrübeli bir lamine parke ustası ile çalışmak faydalı olacaktır.

Lamine parkelerin onarımı kolaydır. Herhangi bir yerinde tadilat yapmak gerektiğinde kolayca çıkarılıp yenilenebilir. Ayrıca az maliyetle onarım yapılabilmektedir.

Lamine Parke Montajı Nasıl Yapılır? 

Lamine parke ustası, döşeme işlemine şilte serdikten sonra duvar kenarından dişi zıvana duvara bakacak şekilde başlanmalıdır. Duvar ve lamine parke arasına koruyucu malzeme konulmalıdır. Parçaların dişi zıvana kısmına tutkal sürülmelidir. Diğer parça bir önceki parçanın erkek zıvanası ile birleştirildikten sonra aşırı kuvvet kullanmadan sıkıştırılarak birleştirilmelidir. Bu işlem sırasında yüzeye taşan tutkal bez ile temizlenmelidir. Plakalar manivela ile güzelce sıkıştırılmalıdır. Kamalar yerinden alınarak duvar ve plakalar arasına süpürgelik çakılmalıdır.

Lamine Parke Döşenecek Zemin Nasıl Olmalıdır?

Lamine parke döşenmeden önce zemin kontrol edilmelidir. Şap zemine sıkı olarak dökülmüş olmalıdır. Lamine parke ustası, zemine çekiç ile vurarak veya çivi gibi sivri bir maddeyi zemine sürerek, zeminin sıklığını ve sertliğini kontrol edebilir. Şapın üzerine çekiç ile vurulduğunda veya çivi sürüldüğünde şap üzerinde derin izler kalmamalıdır. Eğer şap aşırı derece tozlanma yapıyorsa tutkal kullanılmadan önce tozlanmayı önleyici bir astar uygulanmalıdır. Zemin üzerinde çatlaklar bulunmamalıdır. Şapın rutubeti istenilen seviyeye düşmeden lamine parke uygulamasına geçilmemelidir. Böyle durumlarda zeminde rutubet engelleyici kimyasallar kullanılabilir. Çatlaklar “V” şeklinde açılarak, sentetik reçineli katlı maddesi eklenmiş harç ile kapatılmalıdır. Lamine parke döşeme esnasında iyi bir netice almak için, 4 m boyunda bir mastar ile değişik yönlerde kontrol yapılarak, seviye kont farkları da 9-10 mm yüksekliği aşan farklar görülmemelidir. Zeminin pürüzlü olması çok fazla yapıştırıcı kullanılmasına neden olacaktır. Ayrıca uzun vadeli kullanımlarda sorun yaratabilir. Yapıştırıcıların plakaları tutması için zemin tozdan arındırılmalıdır. Zemin tozlu ise yapıştırıcıların etkisi azalacaktır. Bu durum lamine parke ustasının işini zorlaştırır. İşleme başlamadan önce zemin süpürülmeli ve zemin üzerinde kalan çimento yığınları çelik spatula ile kazınmalıdır. Nem oranının higrometre ile ölçülmesi dışındaki tüm işlemler lamine parke ustasının bilgi ve tecrübesine bağlıdır.

Lamine Parkenin Avantajları

Lamine parkelerin, kullanım süresi uzundur. Lamine parke, fabrikada kullanıma hazır hale getirildiğinde montaj sırasında bir işlem gerektirmez. Bu nedenle hızlıca montajı yapılabilir. Lamine parke fabrikada tüm işlemlerden geçtiği için döşendikten sonra göze batan olumsuzluklar ile karşılaşılmaz. Su alması durumunda kabarma olmayacaktır. Lamine parkelere otomat makinelerde birkaç zımpara işleminden geçmektedir. Kalibre edilen lamine parkelere daha sonra 6 kat uv dolgu ve cila uygulanmaktadır. Dolayısıyla lamine parkelerin yüzeyi diğer zemin kaplama malzemelerine göre oldukça iyidir. Lamine parke yapımı, dikkatli olunması gereken ve bir o kadarda basit bir iştir. Lamine parkelerde zemin renk değiştirmez. Döşeme sonrasında uzun süre sürprizlerle karşılaşmazsınız. Lamine parkenin, herhangi bir yerinde onarım gerekirse, kolay bir şekilde yapılabilir. Lamine parkenin masif parkeye göre, kullanım kolaylığı, estetik duruşu, yüzey kalitesi ve risk durumu göze alındığında tercih edilebilir.

Lamine Parke Ustaları Müşterilerinize Kolaylıkla Ulaşın!

Lamine parke ustaları, müşterilerinizi Ustala.com ile hemen bulun! Üyelik işlemlerinizi gerçekleştirin ve müşteri ilanlarına teklif verin! Konumunuza yakın müşterilere hızlıca ulaşarak, kazanç elde edebilirsiniz. Müşteri hareketliliği ve geniş portfolyosu ile sürekli iş bulabilme imkanınız olabilir. İşlerinizi Ustala.com ile başka bir seviyeye taşıyabilirsiniz.