Laminat Parke

Laminat Parke

Laminat Parke

Tüm Ustalar

Kayıtlı 230 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Laminat Parke Firmaları

mert ozturk

burak caran

sedat Akgün

Usta Wood

Her türlü tadilat ve tamiratlarınızı garantili yapıyoruz

bestami tekerek

Bülent kamber

fikri seyrek

Emirhan çıplak

ÜÇ ART DİZAYN

HER TÜRLÜ MOBİLYA İMALAT VE MONTAJ HİZMETİ İLE YANINIZDAYIZ..

Son gelen Laminat Parke talepleri

50m2 parke Döşenecek Malzemeler ve ustalık size aittir 6 ila 8 milim fiyat ona göre belirtildi Bir peşin fiyat belirtilsin Birde kıredş kartına Taksit belirtilsin taksit olursa kaç ay olur
Niğde / Merkez
usta ile görüşeceğim. kapı boyama banyo wc seramik duşakabin su bazlı saten boya
Muğla / Ortaca
Üç oda bir salon parke döşeme
İzmir / Dikili

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Laminat Parke ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Laminat Parke

Laminat Parkelerinizi Gönül Rahatlığıyla Yaptırın!

Evinize laminat parke döşetmek mi istiyorsunuz? Ustala.com’a girerek yeni üyelik oluşturabilirsiniz. Üyelik işlemlerinden sonra ilanınızı vererek bu konuda uzman firmaların ve laminat parke ustasının sizi bulmasını bekleyebilirsiniz. Arama zahmetine girmeden hızlıca işlerinizi halledin!

İlk kez 1970’li yıllarda İsveç’te geliştirilmiştir. 80’li yıllarda ise piyasaya sürülmüştür. Bu yeni parke türü tüm dünyaya hızlıca yayılmıştır. Elbette ilk yıllarda günümüzdeki kadar kaliteli değildir. İyileştirmelerle birlikte 90’lı yılların başlarında gözle görülür bir kaliteye ulaşmıştır. Bugün laminat parke en popüler zemin kaplama malzemelerinden biri haline gelmiştir. Laminat parke bileşimleri çıktığı yıllardan bu yana değişmemiştir. Laminat parke üç katmanlı olarak üretilmektedir. Kalın orta katman ahşap kompozit bir malzemedir. Laminat parkenin üst katmanı ise üretim işlemlerine bağlı olarak değişen dekoratif yüzey kısmıdır. Yüzey kaplaması sert ve fiziksel darbelere dayanıklı olarak üretilmektedir. Özel yapay reçine ile işlem görmüş selülozdan imal edilmektedir. Özellikle yüzey kısmında kaliteli ve kalitesiz laminat parkeler ayırt edilmektedir. Laminat parke fiyatı da birçok özelliğe göre değişiklik göstermektedir. Estetik açıdan ve göze hoş gelmekle beraber konforlu bir yaşam alanı sunmaktadır.

Güzel bir laminat parke evinizin en önemli parçalarından olabilir. Estetik açıdan göze hitap etmektedir. Evleriniz sığınacak limanlarınızdır. Aileniz ve arkadaşlarınız için bir buluşma yeri, zaman zaman kutlamalar yapacağınız dans edeceğiniz bir yerdir. Bunların hepsi için, zemininde güzel bir parke kullanmanız çok önemlidir.

Laminat  Parke Nasıl Döşenir?  

Laminat parke döşeme işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda ayrıntılarıyla işleyeceğiz. Laminat parke döşemek göreceli basit bir işlemdir. En mantıklı seçenek uzman kişilerden destek almak olacaktır. En tecrübeli laminat parke ustasına Ustala.com üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eski zemin malzemenizi değiştirip yeni bir laminat parke döşemenin birçok avantajı vardır. Her şeyden önce laminat parke yaşam alanlarınızı estetik ve konfor açısından güzelleştirmektedir. Ayrıca çizilmeye, fiziksel darbelere, ısıya ve neme karşı dayanıklı malzemelerdir. Yazımızda laminat parke ile ilgili konulardan bahsedeceğiz ilginizi çekerse sonuna kadar okumanızı dileriz.

Dayanıklı, sağlam ve evlerinize estetik güzellik sağlayan parkeler ile evinizi yenileyebilirsiniz. Laminat parke döşeme işlemine geçmeden önce yapılması gerekenler vardır. Zemin toz ve kirlerden arındırılmalıdır. Laminat parke döşeme işlemi yapılırken parçaların konumları doğru belirlenmelidir. Ortamın nemine uyum sağlaması için kutuların bir gün önceden açılmasını öneririz. Kolay çalışma alanı sağlamak amacıyla kapılar menteşelerinden sökülebilir. Bu sayede laminat parke ustası için esnek ve verimli bir çalışma alanı oluşturulabilir.

Alt tabaka ticari olarak şeritler halinde üretilmektedir. Yalıtım malzemesi olarak kullanılan alt tabaka laminat parkenin düzgün döşenmesi için çok önemlidir. Laminat parke döşeme işlemine başlamadan önce alt tabaka mutlaka entegre edilmelidir. Laminat parkeyi en iyi şekilde uygulamak için substratın şeritlere dik uygulanması gerektiği unutulmamalıdır. Şeritleri birleştirmek için alüminyum bant kullanılabilir. Yerden ısıtma sisteminiz var ise yıkmayı önlemek amacıyla astarlamadan önce polietilen bir filmin zemine uygulanması gerektiği unutulmamalıdır. Zeminin doğru bir şekilde yenilenmesi için tecrübeli ustalar ile çalışmak önemlidir.

Tüm ön işlemler tamamlandıktan sonra sıra laminat parke döşeme işlemine gelmektedir. Boyutlar doğru bir şekilde ölçülmeli ve parçalar hazırlanmalıdır. Zemin ile birlikte kenarlara dikkat edilmeli ve boşluklu takozlar duvarlara 10 mm boşluk bırakılarak konulmalıdır. Birincisi takıldıktan sonra ikincisi 30 derece eğimle önceki parçaya bitişik yerleştirilmelidir. Diğer parçalar da aynı yöntemle döşenmelidir. Yeni parkelerinizin ön plana çıkması için doğru aydınlatmalar seçilmelidir.

Laminat parkenin ilk kaburga sırasını nasıl uygulayacağınızdan bahsettik. İkinci işlemde ilki kadar kolay olmaktadır. Bir önceki adımda kesilerek yerleştirilen parçanın ardına diğerleri aynı yöntem ile yerleştirilebilir. Parkeler zemini hareketlendirerek evinize estetik katacaktır. Laminat parke döşeme işlemleri titizlikle gerçekleştirilmelidir. Ufak ölçü sapmaları işlemin tamamını olumsuz etkileyebilir. Zamandan kayıp ve malzemeden zarara yol açabilir.

Laminat Parke Döşerken Kesimlerin Önemi

Laminat parke döşeme işlemini sağlıklı ve sorunsuz gerçekleştirmek için ölçüler dikkatle alınmalı ve parçalar ona göre kesilmelidir. Her bir tablet doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Bunun için gereken kesitlere ve köşe ölçülerine dikkat edilmelidir. Ölçümlerden sonra makine ile veya testere yardımıyla doğrusal kesimler yapılmalıdır. Tecrübeli bir laminat parke ustası ile çalışmanın avantajlarından biri ölçülendirme ve kesme işlemidir.

Laminat parke döşeme konusunda son aşamalara gelmekteyiz. Önceki adımların tamamını eksiksiz uyguladıktan sonra son dokunuşlara odaklanılması gerekir. Kenarları çıkararak herhangi bir dolduram artıkları uygun bir kesici alet ile kesilmelidir. Süpürgeler duvar boyunca sabitlenmelidir. Kapakları değiştirip doğru bir şekilde takılıp takılmadığı kontrol edilmelidir. Son olarak laminat parke döşeme işleminin kontrolü yapılmalıdır. Müşteri olarak zemini kontrol edebilirsiniz. Laminat parke döşenen zeminin köşelerine, var ise boru kenarlarına, kapı geçişlerine ve zeminin yamukluğuna bakılmalıdır. Bir kusur var ise laminat parke döşeme ustası ile paylaşılmalıdır.

Laminat Parke Nasıl Seçilmelidir?    

Laminat parkeler yaşam alanlarınızın kimliğini belirlemektedir. Ev dekorasyonunda karakteristik bir yenilemenin önemli parçalarındandır. Rengi, dokusu derinliği başta olmak üzere; laminat parke döşeme işlemine karar vermeden önce dikkat edilmesi gereken birçok detay mevcuttur. 

Çok fazla çeşit bulunması, kararsızlıklara neden olabilir. Bunu önlemek için dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsedeceğiz. Renk ve model seçerken ana kriteriniz dayanıklılık olmalıdır. Kimi modeller size renk ve doku olarak çekici gelebilir. Ancak kolay kirlenmesi ve çizilmesini istemezsiniz. Bu nedenle uzun vadeli kullanımlar için dikkatli seçimler yapmalısınız. Renk seçiminde mobilyalarınıza bakarak karar verebilirsiniz. Mobilya ve aksesuarlarınızla kontrast oluşturacak laminat parkeleri seçebilirsiniz. Ayrıca duvar renginiz de seçimlerinizi etkileyecektir. Parkeler ticari ve evlerde kullanım için ayrı ayrı tasarlanabilir. Parkelerinizi seçerken kullanım koşullarına göre dayanıklılık sınıfını da seçmelisiniz. Parke kalınlığı da dayanıklılık gibi önem taşımaktadır. Mekanın ısı yalıtım ihtiyaçları ve hareket yoğunluğuna göre parke kalınlıkları belirlenebilir. Gri renkte parkeler ev ve iş yerlerinde modern bir görünüm sağlarken, meşe tonları yaşam alanlarınızı doğal bir görünüme kavuşturacaktır. Kullanıma yönelik en önemli kriterlerden birisi de v şeklinde kesişim noktalarında oluşacak derzlerdir. Laminat parke döşeme kararı alırken iyi bir kilitleme sistemine sahip parkeleri tercih etmelisiniz. Böylede sağlam, renkli, yaşam alanlarınıza estetik ve sıcaklık katan laminat parkelere kavuşacaksınız! Seçim yaparken profesyonel destek almak önemlidir. Ustala.com ile verdiğiniz ilan sayesinde uzman kişilere ulaşabilir ve hayalinizde ki laminat parkelere kavuşabilirsiniz.

Laminat Parke Fiyatları

Laminat parke fiyatı ve laminat parke döşeme fiyatları, kullanılan malzeme, personel sayısı, uygulanacak alanın ölçüleri, malzemenin rengi ve dokusu gibi özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Günümüzde maliyetler makul seviyelere gelmiştir. Laminat parke döşeme, diğer döşeme sistemlerine göre uygundur.

Laminat Parke Döşeme İşlerinizi Kolayca Halledin!

Laminat parke ustaları ve profesyonel döşeme şirketleri, müşterilerinize hızlıca ulaşmak için Ustala.com’u deneyin! Üyelik işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra verilen ilanları inceleyebilir size en uygun ilana teklif verebilirsiniz. Seçeneklerin fazlalığı sayesinde daha fazla müşteriye kısa sürede erişim kolaylığına sahip olursunuz.