Koltuk Yıkama

Bursa Koltuk Yıkama

Bursa Koltuk Yıkama

Tüm Ustalar

Kayıtlı 103 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Bursa Koltuk Yıkama Firmaları

Emin Akkaya

Son gelen Bursa Koltuk Yıkama talepleri

Fayaslar temizlenecek parlamasini istiyoruz
İstanbul / Beyoğlu
3 koltuk takımı yıkama
Konya / Karatay
L koltuk takımı ve uzanma koltugu evde yıkanacak.
Bursa / Nilüfer

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Koltuk Yıkama ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Koltuk Yıkama

Bursa Koltuk Yıkama

Bir evin göze hitap eden en büyük dekorasyonlarından ilk ikisi koltuklar ve halılardır. Evde temizliğimizi yaparız elbet ama koltuk ve halılarımız lekeli, pis olduğunda ev genelinde ne kadar temizlik yapmışsak yapalım içimiz pek rahat etmez çünkü halı ve koltukların temiz olmadığını biliriz. Eskiden kadınlar böyle büyük temizlik olaylarını da kendileri kendi imkanları ile hallederlerdi. Ama son yıllarda temizlik sektörünün gelişmesi ile birlikte hayatımızda birçok kolaylık sağlandı. Bunlardan biri koltuklarımızı yerinde temizliğe gelen profesyonel ekipler. 

Bursa koltuk yıkama firmaları insanlara bu alanda çok büyük hizmet vermektedir. Koltuk takımları evimizde sıkça sürekli kullandığımız ve sürekli kirlenmeye müsait bir eşyadır. Bu durumda düzenli aralıklarla hatta bazı durumlarda, özellikle küçük çocuklu evlerde sık sık temizlenmesi gerekmektedir. Hijyen açısından hayatımızda çok daha fazla dikkat etmemiz gereken bu zamanlarda kişisel temizliğin yanı sıra evde ki temizliğinde önemi büyüktür. Aradığınız güvenli ve titiz Bursa halı ve koltuk yıkama firmalarını en kolay Ustala.com’a ilan vererek bulabilirsiniz. 

Bursa Koltuk Yıkama Firmaları

Özellikle bakteri oluşumu bakımından müsait olan koltuklar ile sürekli iç içeyiz. Hele birde evin içinde evcil hayvan besliyorsak. Evcil hayvan tüyleri, ve tozlara maruz kalmamıza neden olmaktadır. Hal böyle olunca evde koltuk yıkama işlemi temizlikten çok daha fazla kirletmeye neden olabilir. Çünkü evde kendi imkanlarımız ile yıkanan koltuğun kuruma süresi fazla ıslatıp kurutamayacağımızdan dolayı uzar, uzayan bu sürede evdeki çocuklar ve evcil hayvanlar mutlaka koltuk ile temas ederler belki lekelerler. Islak koltuğun leke tutması daha da kolaydır. Bu yüzden bu gibi temizlik işlerini işinde usta Bursa koltuk yıkama firmalarına bırakmak en doğrusu olacaktır. İşin ustalarını siz aramayın Ustala.com’a ilan verin onlar sizi bulsun. Koltuk yıkama firmalarının profesyonel anti-bakteriyel yıkama, buharlı yıkama ve kurutma sistemleri ile koltuklarınız hem tertemiz hem de anında kullanılabilir olacaktır. Zamanınızı ve gücünüzü kendinize saklayın. 

Anti-Bakteriyel Koltuk Yıkama

Koltuklarda oluşan leke ve kirler aslında görmediğimiz alanda, koltuk zemininde oluşan bakterilerin bir göstergesidir. Sizin silip de çıkaramadığınız o lekeleri Bursa koltuk yıkama firmaları sandığınız gibi bol su ile değil buharla temizlemektedir. Çünkü bol su ile temizlenmeye çalışıldığında suyun koltuk zeminine ulaşarak ıslanması ve lekenin kusması ve koltuk kuruduğunda yeniden ortaya çıkması demektir. Aynı zamanda koltuk iskeletine zarar verebilir. Koltuk kumaşının yapısına, rengine ve modeline göre buhar hızı verilerek koltuk zeminine kadar olan lekeleri yumuşatıp kırarak temizlik sağlanır. Böylece koltuk iskeleti de suya maruz kalmaz. Birçok çeşit kumaştan yapılmış koltuklar bulunmaktadır. Kadife ve deri koltukların modellerine göre yapılacak temizlik işleminde bitkisel deterjanlar kullanılır ki kumaş yapısına zarar vermesin. Tüm bu temizlik son model ve yüksek güçte koltuk yıkama makineleri ile yapılmaktadır.

Bitkisel Deterjanlarla Koltuk Yıkama sistemi

Güçlü kimyasallar her ne kadar işlerimizi kolaylaştırsa da ve kumaş cinsine göre kimyasal kullanılsa da bazı kişilerin kimyasallara olan alerjisi ve sağlık açısından kuşkusu bitkisel deterjanlara yöneltir. Kimyasal deterjanlar hijyen ve temizlik açıdan büyük başarı sağlamış olsa bile uzun vadede aslında koltuk iskeleti ve kumaşına zarar vermektedir. Bunun yanında insan sağlığını da olumsuz yönde etkiler. Bir çoğumuz bu kimyasal temizleyicileri kullanmak istemeyiz. Neyse ki piyasa da bitkisel temizlik ürünleri de mevcut. Bitkisel deterjan ve buhar yöntemini ile koltuğun temizlenmesi mümkün. Bitkisel deterjanlar kir ve lekelerin kumaşa zarar vermeden temizlenmesini sağlayacaktır.

Deri Koltuk Yıkama Hizmeti

Deri koltuklar, yapılarından dolayı hassas ve her deterjan ile temizlenmemesi gereken profesyonel bir temizlik gerektiren kumaşlardır. Bu kumaştaki koltukları kimyasal madde kullanmadan kolay ve pratik bir şekilde temizlemek için yumuşak bir fırça ya da sünger yardımı ile temizlemek gerekir. Deri koltukların diğer koltuklardan bir farkı da yapısı gereği temizlik işleminden sonra bakımının yapılması gerektiğidir. Deri koltukları için özel olarak üretilmiş deri kremleri ile yıkama işleminden sonra bakımı yapılarak daha uzun ömürlü olması ve parlaması sağlanır. 

Yerinde Koltuk Yıkama Hizmetleri

Koltuk yıkama işlemleri çoğu kez kendi evlerimizde gerçekleşir bu da hem zamandan tasarruf hemde rahatlık açısından oldukça avantajlı bir hizmettir. Yıkatmak istediğimiz koltukların resimlerini çekerek halı yıkama firması ile irtibata geçtikten sonra yıkama işlemi için gelirler ve koltuk ve kumaş yapısına uygun koltuk yıkama şampuanı ile yüksek güçte vakumlu makinelerle, profesyonel bir ekip ile birlikte koltuklarınızın yıkama temizleme işlemi yapılır. Öncelikle koltukları süpürülerek tozdan arındırılır böylece buhar verildiğinde görülmeyen tozlarız koltuk içine girmesi engellenir. Bursa koltuk yıkama fiyatları koltuğun kumaş cinsi, yapısı, büyüklüğü ile orantılı şekilde değişmesi ile birlikte bir kanepe yaklaşık olarak 70 tl’den başlayan fiyatlarla yıkanabilmektedir.

Bursa Halı ve Koltuk yıkama sektöründe öncü firmalardan oluşmaktadır. Koltuk yıkamada ki profesyonelliği halı yıkama firmalarında da görmekteyiz. Kişiye özel her ihtiyacı karşılayan hizmetleri ile birlikte müşteri memnuniyeti ilk hedefi olan halı yıkama firmaları evinize gelip halılarınızı alır ve yıkama fabrikasına götürür. Evimize aldığımız halıya dikkat ettiğimiz gibi yıkamasını yapacak olan firmalara da dikkat ederek araştırmalı ona göre seçim yapmalıyız. Evimizin en değerli dekorasyon parçasının yıkama sırasında bozulmasını istemeyiz. Halımızın zaman ile renginin solabileceği yıpranabileceği gerçeği hepimizin canını sıkar. Ancak profesyonel bir halı yıkama işlemi halının ömrünü uzatır ve uzun yıllar kullanmamızı sağlar.

Peki Nedir Profesyonel Halı Yıkama?

Çoğu kişi halısını kendi yıkamak ister, böylece daha temiz olacağını düşünür. Halbuki evde yıkanan halıların kirlerini asla insan gücü ile derinlemesine çıkaramayacağımız söylemek isterin. Bunun yanında harcanan vakit, insan sağlığı ve ekonomik zarar da yanında cabası. Profesyonel halı yıkama firmalarını tercih etmenin daha karlı olacağını belirtmek isterim. Aynı zamanda tüm kirlerin derinlemesine temizleneceği bu sistemle sizin de içiniz rahat edecek. Halı yıkama firmaları Halınızın türüne, ebatlarına, dokusuna göre kullanılacak deterjanı seçer ve makinalarının güçlerini halıyı yıpratmayacak şekilde ayarlarlar. Halı yıkama çeşitleri; 

Derinlemesine Halı Yıkama

Buharla Halı Yıkama

Şampuanla Halı Yıkama

Kuru Temizleme

Köpükle Halı Yıkama

Derinlemesine yapılan halı temizliği halıyı daha çok ıslatarak ve öncelikle vakum makineleri ile tozu alınarak yapılan temizleme yöntemidir. Diğer yöntemlere göre daha uzun sürer ve biraz uğraştırır. Süpürme ve yıkama işlemi bittikten sonra son olarak kurutulur ve paketlendikten sonra teslim edilir. Her halının temizleme şekli ve ihtiyacı farklıdır. Derinlemesine temizlik gerekmeyen halılarda en çok kullanılan yöntem şampuanla halı yıkama yöntemidir. Halı yıkanır ve kurutulur o şekilde paketlenerek teslim edilir. Buharla halı yıkama ise içerisinde deterjan konulan yüksek sıcaklıkta olan su buharı ile temizleme yöntemidir. Bu yöntemde halılar daha kısa zamanda kurur. 

Halı yıkamalarında fırçalama işlemi tam otomatik makinalar ile yapılır. Halıda ki çok kirli bölgelere ekstradan yoğun fırçalama yapılır ve kirlerin çıkması sağlanır. İyice fırçalandıktan sonra halılarda kabaran lekeler su ve fırça yardımı ile halıdan temizlenir. Sıkma ve Asma işlemleri yapılırken ise; sıkma işleminde halı yıkandıktan sonra rulo şekilde sarılır ve 2000 devirde ki hızla dönen sıkma makinesine konur. Bu makine paslanmaz kromdan üretilmiştir. Sıkılan halılar geniş demirlere açılıp asılır ve kurutulur. Kurutulan halılar parfümlenir ve paketlenir.