Klima Servisi

İzmir Klima Servisi

İzmir Klima Servisi

Tüm Ustalar

Kayıtlı 156 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İzmir Klima Servisi Firmaları

Ümit değerliçerçi

white group

AYDiN TULPAR

emre miloğlu

klima kombi beyaz esya servisinde uzmanim

Adem akpınar

asım uluğ

volkankalayci

önder güreci

Son gelen İzmir Klima Servisi talepleri

İç ünitenin odası değişecek
Antalya / Kepez
Klima soğutmuyor kompresör devreye almıyor tahminimce kapasitör arızalı
İstanbul / Pendik
balkondan kurulacak 12 lik klima yer beşiri sadece montaj.

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Klima Servisi ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Bu alandaki diğer hizmetler

hero

Konuma göre Klima Servisi

İzmir Klima Servisi

Klimalar genellikle yazlıklarda ve yaz aylarında sıcak olan bölgelerde yaşayan aileler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ancak alırken yüksek tutarlarda para harcadığımız klimaların haftalık ve dönemlik bakımlarını aksatmamız, uzun yıllar boyu kullanım beklediğimiz bu cihazların erken arızalanmasına neden oluyor. Klimanızın beklenmeyen zamanlarda arızalanıp size fazladan masraf çıkartmasını istemiyorsanız, bakım işlemlerini ihmal etmemeniz gerekiyor. Peki, klima bakımında dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir, kullandığınız klimaların daha uzun süre arızasız çalışması için nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Klima Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Klimalar genellikle uzun süreli kullanıma uygun olarak tasarlanmış cihazlardır. Bu nedenle aldığınız klimanın en az birkaç yıl boyunca arıza yapmadan çalışması, verdiğiniz ücretin karşılığını almak için oldukça önemlidir. Ancak klimada herhangi bir üretim arızası olmamasına rağmen sadece kullanım yanlışlıklarına dayalı olarak da çeşitli arızalar ortaya çıkabiliyor. Bu arızaların önüne geçmek için klimanızın kullanım kılavuzunda yer alan bakım talimatlarını izlemeniz ve belirli aralıklarla klimanızı temizlemeniz gerekiyor.

Klima temizliğinde dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Öncelikle klima temizliği yapmadan birkaç saat önce klimanızı kapalı duruma getirilir ve dinlenmesini sağlamalısınız. Klima temizliği sırasında, klimanın ön panelini açarak filtre sistemini çıkarmanız gerekiyor. Bu işlem sırasında dikkatli davranmazsanız, klimanın ön panelinin gövdeye bağlı kalmasını sağlayan dişlere zarar verebilir, panelin yerine oturmamasına neden olabilirsiniz. Klimanızın ön panelini sökmeden önce, kullanım kılavuzundan panelin nasıl sökülmesi gerektiğine dair detayları inceleyerek ona göre hareket etmelisiniz. 

Klimanızın ön panelini açtıktan sonra karşınıza filtre bölümü çıkacaktır. Filtre, klimanın dış ortama kirli hava üflememesini ve farklı işlemlerde dış ortamdan alınan havanın klimanın içinde birikmesini önleyen kısımdır. Bu nedenle klimaların filtre bölümleri genellikle tozlu olur. Klimanın filtresini, köşedeki plastik dişlere zarar vermeyecek bir kuvvet uygulayarak çıkarmanız gerekiyor. Ardından filtrenin tozlanan kısımlarını önce elektrikli süpürge ile temizleyip ardından kalan tozu nemli bir bezle silerek temizliği tamamlayabilirsiniz. Filtre temizliği bittikten sonra, klimanın ön panelindeki filtre girişlerini de aynı şekilde elektrikli süpürge ile temizleyebilirsiniz. Filtre temizliği bittikten sonra filtreyi aynı şekilde yerine takarak klimayı tekrar birleştirebilirsiniz. Filtre temizliğinin en az 15 günde bir tekrarlanması, klimanızın ömrünü birkaç yıla kadar uzatacaktır.

Periyodik Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Periyodik klima bakımı, filtre temizliğinden çok daha detaylı bir işlemdir. Bu nedenle klimanızın periyodik bakımını kendiniz yapmaya çalışmak yerine bir ustadan ya da profesyonel bir firmadan destek almanız gerekiyor. Filtre temizliği her ne kadar klimanın ön paneli açılarak yapılan bir işlem olsa da periyodik bakımla kıyaslandığında oldukça yüzeysel bir işlemdir. Bu nedenle klimanızın filtre temizliğini evde kendi imkanlarınızla kolayca yapabilseniz dahi, detaylı periyodik bakımlara girişmemeniz gerekiyor.

Klimalar da diğer beyaz eşyalar gibi elektronik cihazlardır. Nasıl ki evinizdeki çamaşır makinesi ya da kurutma makinesini herhangi bir arıza ya da bakım durumunda siz üstlenmiyorsanız, klima için de aynısı geçerlidir. Filtre temizliği dışındaki diğer işlemler için her zaman profesyonel firmalardan destek almanız gerekiyor.

Klimaların Periyodik Bakımı Hangi İşlemleri Kapsıyor?

  • Klimanın yüksek gerilim girişleri kontrol edilir ve klimaya gelen akımda sorun olup olmadığı kontrol edilir,
  • Klimanın termostat ayarları kontrol edilir ve herhangi bir uyuşmazlık olması halinde termostatın yeniden ayarlaması yapılır,
  • Klimanın hava filtresi sökülür ve uygun klima temizleyicileri ile klimanın hem hava filtresi hem de iç paneli temizlenir,
  • Klimanın içinde bulunan klima gazının alçak ve yüksek basınç ölçümleri yapılır. İhtiyaç olması halinde klima gazına takviye yapılır,
  • Klimanın ne kadar akım çektiğini kontrol etmek için klima panelindeki tüm elektrik devreleri çalışıyor haldeyken akım kontrolleri yapılır,
  • Kontrol devresinin alçak gerilim hattına gelen voltaj gözden geçirilir,
  • Klimanın bakır borularında ezilme ya da çatlak olup olmadığı kontrol edilir. Bakır borularda oluşan en ufak sorunda borunun değiştirilmesi gereklidir,
  • Klimanın evaporatör kısmının hava emiş filtreleri kontrol edilir ve filtre temizliği yapılır.

Klimaların Periyodik Bakımlarının İhmal Edilmesi Nelere Yol Açar?

Klimanın periyodik bakımlarını ihmal etmeniz halinde, günden güne klimanızın performansı azalacaktır. Klimanın kirlenen iç üniteleri, çalışma performansını düşürecek ve buna bağlı olarak klimanız ortamı istediğiniz düzeyde soğutamayacaktır. 

Klimanın filtrelerinin tıkanması durumunda, klima ortamı istediğiniz sıcaklığa getirmek için daha çok çalışmaya başlar. Bu gibi durumlar klimanın motorlarına aşırı yüklenmesine neden olur. Aynı şekilde uzun süreli kullanımlarda klimanızın motorunda arızalar meydana gelebilir.

Klima borularında oluşan çatlaklar, klima performansını etkileyen en temel etkenlerden bir tanesidir. Kullandığınız klimanın bakır borularında herhangi bir ezilme ve çatlama durumu oluşmuşsa, boruların en kısa sürede değiştirilmesi gerekmektedir. Borular aynı şekilde kullanılmaya devam edilirse klimalarda çok daha yüksek masraflara halledilecek arızalar meydana gelebilir.

Klimanızın filtreleri tıkalıyken odayı soğutmak ya da ısıtmak için daha çok enerji harcamaya başlar. Bu nedenle klimanızı yüksek enerji tasarruf avantajı olduğu için tercih etmiş olsanız dahi zamanla elektrik faturalarındaki artış zamanla kendini belli edecektir.

Klimanızın periyodik bakımlarının yapılmaması, klimada ilerleyen dönemlerde ciddi arızalara neden olacak ve klimanızın ömrünü azaltacaktır.

İzmir Klima Servisi

Klimanızın bakım ve onarım işlemlerinde profesyonel firmalardan destek almanız oldukça önemlidir. İzmir klima servisi sayesinde siz de klimanızın temizlik ve periyodik bakım işlemlerinizi birkaç saat içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için zaman en büyük sorunlardan bir tanesidir. Gün içerisinde yoğun geçen çalışmanın ardından hafta sonu dinlenmek yerine çeşitli bakım işlemleri ile uğraşmak, yeni haftaya da yorgun girmenize neden olacaktır. İzmir klimacı hizmetleri sayesinde siz de periyodik bakım tarihi gelen klimanızın bakım ve temizlik işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

İzmir klima tamir fiyatları ise klimanın kapasitesine ve yapılması gereken işlemlere göre değişmektedir. Klimanızın ufak parçalarında yaşanan arızalar genellikle birkaç saat içerisinde onarılmaktadır. Bu arızaların onarım fiyatları her ne kadar ucuz olsa da, çeşitli kullanım yanlışlıklarına bağlı olarak klimanızda çıkan ciddi sorunlar birkaç gün içerisinde onarılabilir. Bu gibi durumlarda ise klima tamir fiyatlarında da artış görülüyor. Klima bakım ve onarım işlemlerinde uygun fiyat avantajlarından yararlanmak istiyorsanız internet üzerinde yapacağınız kısa bir araştırmanın ardından size en iyi fiyatı sunan firmaları keşfedebilirsiniz.

Ustala.com ile Müşterilerin İlk Tercihi Olun

Ustala’da sadece klima servis hizmeti almak isteyenlere değil, aynı zamanda İzmir klima servislerine de çeşitli avantajlar sunuluyor. Özellikle klima servisi gibi yüzlerce farklı firmanın yüksek rekabet içinde olduğu sektörlerde müşterilerin önce size ulaşarak, firmanızdan hizmet alması oldukça uzun bir süreçtir. Ustala.com’da yer alan yüzlerce klima servisi ilanı arasından, firmanızın hizmet verdiği bölge ve kapsama giren servis işlemleri için ilanlara başvuru bırakabilirsiniz. Bu sayede müşterilerin çeşitli platformlar üzerinden size ulaşmasını beklemek yerine direkt olarak müşterilerinize ulaşabilirsiniz. 

Müşterilerin, ilana teklif veren firmalar arasından sizi tercih etmesini istiyorsanız vereceğiniz hizmet detayları için ilana teklif verdikten sonra müşterilere direkt olarak mesaj da gönderebilirsiniz. Bu sayede firmanızın, müşterinin gözüne girmesini sağlayabilir ve aldığınız iş sayısını arttırabilirsiniz.