Klima Servisi

İstanbul Klima Servisi

İstanbul Klima Servisi

Tüm Ustalar

Kayıtlı 165 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İstanbul Klima Servisi Firmaları

barış silo

Selçuk Şahbax

aziz er

MELİH TAŞTAN

Emin ÇEÇEN

Mehmet Günal

Klima sistemleri konusunda özel servis olarak hizmet vermekteyiz

MESUT DOGANCIOGLU

KOMBİ KLİMA BAKIM ARIZA TESBİT SERVİSİ PETEK TEMİZLİĞİ

MEHMET VOLKAN EKSI

erhan ileri

Son gelen İstanbul Klima Servisi talepleri

9000 lik klima bir odadan sökülüp öteki odaya bağlanacak
Kocaeli / Derince
Klima montajı
Antalya / Muratpaşa
klima alt kattan sokulup ust kata takilacak
İstanbul / Çekmeköy

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Klima Servisi ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Bu alandaki diğer hizmetler

hero

Konuma göre Klima Servisi

İstanbul Klima Servisi

Genellikle yazlıklarda tercih ettiğimiz klima sistemleri, uzun süreli kullanım için tasarlanmış dayanıklı ürünlerdir. Klima fiyatlarını da düşünecek olursak satın aldığımız bir klimanın yıllarca çalışmasını beklemek oldukça normal. Ancak kullandığınız klimanın düzenli bakımını yaptırmamanız halinde, klimada çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor. Klimanıza yapılması gereken bakım işlemlerini evinizde kendi imkanlarınızla gerçekleştirebileceğiniz gibi klima servisi ile anlaşarak uzman desteği de alabilirsiniz. Peki, klima bakımında nelere dikkat edilmelidir?

Klimaların Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Kullandığınız klimanın uzun yıllar boyunca arıza olmadan çalışmaya devam edebilmesi için bakımlarının ihmal edilmemesi gerekiyor. Klimanızın filtresinin tıkanması gibi durumların önüne geçmenizi sağlayacak temizlik işlemlerinin birkaç ayda bir tekrarlanması gerekiyor.

Klimaların mevsimlik bakımı için klima servisi ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Klimanın temizlik işleri, diğer bakım ve onarım işlemleri ile kıyaslandığında çok daha kolaydır. Ancak mevsimlik bakımlarda klima ünitelerinin iç temizliği ve klima gazı dolumu gibi işlemler de gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle mevsimlik bakımların yetkili bir servis ya da profesyonel bir usta tarafından yapılması daha doğru olacaktır.

Klima Hava Filtresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Farklı BTU kapasitesine sahip klimaların filtre tasarımları arasında çeşitli farklılıklar bulunuyor. Ancak tüm klima modellerinin hava filtreleri, klimanın ön panelinde bulunmaktadır. Klimanın ön paneline yerleştirilen bu hava filtreleri genellikle kullanım pratikliği için, tak-çıkar şeklinde kolay bir tasarıma sahiptir. Klimaların hava filtreleri temizlik işlemlerinin daha kolay olması için sünger yapıda tasarlanmıştır. Sünger filtrelerin temizliğini yaptıktan sonra eski yerine kolayca takabilirsiniz. 

Klima filtrelerinin bakımını her 15 günde bir yapmanız, klimanın çalışma ömrünü oldukça arttıracaktır. Hava filtresi temizlenen klimanız hem uzun yıllar boyunca çalışmaya devam edecek, hem de ilk günkü performansını koruyacaktır. Filtre temizliği yapılmayan klimalarda ise zamanla performans düşmeleri ve enerji tüketiminde yükselmeler görülmektedir. İstanbul klima servisi ile iletişime geçerek siz de klimanızın bakımı hakkında detaylı bilgiler alabilir, bakım işlemlerinde profesyonel destek alabilirsiniz. 

Klimaların Hava Akım Destek Filtrelerinin Temizliği

Klimanın hava akımını destekleyen filtreleri klimanın ön panelinde, kapak kısmında yer almaktadır. Genellikle kapak aşağı doğru çekilerek klimanın filtre bölümü açılabilir. Karşınıza çıkan filtre bölümlerinden, hava akımını destekleyen filtreler çıkarılarak süngerleri temizlenmelidir. Süngerler temizlendikten sonra elektrikli süpürgenin ince ucu ile vakumlanarak filtre içerisinde kalan tozların da çekilmesi gerekiyor. 

Filtre tozlardan tamamen arındırıldıktan sonra yıkanarak ya da nemli bez ile silinerek temizlenmelidir. Filtre kuruduktan sonra tekrar yerine takılabilir ve klimanızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Hava akımı destekleyici filtrelerin temizlenmesi, klimanın hava sirkülasyonunu doğru şekilde yapmasına olanak sağlar. Böylece zamanla klimanızda performans düşmeleri görülmez.

Özellikle büyük şehirlerde, çalışan aileler için kendine boş zaman yaratmak yorucu olabiliyor. Kendinize ayırdığınız dinlenme zamanında ise klima temizliği yapmaya çalışmak can sıkıcı bir duruma dönüşüyor. İstanbul klimacı firmalar ile iletişime geçerek kullandığınız tüm klimaların bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece, siz boş zamanınızın keyfini çıkarırken klimanızın bakım işlemleri ile uğraşmanıza da gerek kalmaz. 

Dönemlik Klima Bakımı Nedir?

Klimaların filtre temizliklerinin yanı sıra periyodik bakımlarının da aksatılmadan yapılması gerekmektedir. Periyodik bakımlar sadece klima filtresini değil, klimanın tüm sistemini elden geçirme işlemleridir. Yapılan periyodik bakımlarda klimanın varsa değişmesi gereken parçaları tespit edilerek buna göre işlemler uygulanır. 

İstanbul klima tamiri üzerine hizmet veren farklı birçok yetkili servis bulunuyor. Klimanızın periyodik bakımlarında yetkili servislerden hizmet almanız, yapılan bakımların çok daha kalıcı olmasını sağlarken aynı zamanda klimanızda hiçbir parçanın bakımının aksatılmamasını da sağlıyor. Periyodik klima bakım işlemlerinde klima gazı ve klimanın transfer borularına kadar tüm detayları incelenmekte ve deforme olmaya başlayan parçaların değişimi gerçekleştirilmektedir. 

Klima Tamirinde Profesyonel Firmalar ile Çalışın

Klimalar, genellikle yüksek fiyatlara satılan ürünlerdir. Bu nedenle aldığınız bir klimadan uzun yıllar boyunca kusursuz çalışmasını beklemek en doğal hakkınız. Klima sistemlerinde herhangi bir sorun olmasa dahi zamanla bakımının aksatılması gibi durumlarda arızalanmalar ortaya çıkabiliyor. 

Klima temizliği evde kendiniz tarafından yapılacak kadar basit işlemler içerse de periyodik bakımlar profesyonel detaylara dikkat edilmesi gereken işlemlerdir. Periyodik bakımlarda klimanın içindeki R-22 gazının yüksek ve alçak basınç değerleri, klimanın tüm soket bağlantıları kontrol edilir. Drenaj hattının ve klima fanlarının temizliği yapılır. Gerekli görülen durumlarda ise klimanın görüntü ve ses kontrolleri yapılarak periyodik bakım tamamlanır.

İstanbul klimacı firmaları ile iletişime geçerek siz de klima bakım ve onarım işlemleriniz için profesyonel destek alabilirsiniz. Yetkili klima servisleri klimanızda oluşabilecek tüm sorunları kontrol ederek klimanızın uzun yıllar boyunca arıza yapmadan çalışmasını sağlamaktadır.

Klima Bakım ve Onarım Fiyatları

Klimaların periyodik bakım fiyatları genellikle diğer işlemlere göre daha uygun fiyatlıdır. Periyodik bakım yapılacak klimanın btu kapasitesi ve gereken iş gücüne göre fiyatlar değişmektedir. Ancak kendinize çok daha uygun fiyat avantajları yaratmak istiyorsanız birkaç farklı İstanbul klima servisi ile iletişime geçerek her firmadan fiyat teklifi almanız daha doğru olacaktır. Bu sayede size periyodik bakım için fiyat teklif eden ilk firmadan değil, size en uygun fiyatları teklif eden firmadan hizmet alabilirsiniz. 

İnternet üzerinde yapacağınız birkaç saatlik araştırma ile onlarca farklı İstanbul klima tamiri firmasına ulaşma imkanınız bulunuyor. Böylece firmaların direkt olarak şubelerine giderek hizmet için fiyat almaya çalışmaktansa, kısa bir telefon görüşmesi ile de fiyat teklifi alabilirsiniz. Bakım yapılacak klimanın tüm detaylarını fiyat alırken vermeniz halinde daha kesin fiyatlara ulaşabilirsiniz. 

Klima bakımında dikkat etmeniz gereken en temel nokta, her zaman en uygun fiyatlı hizmetin en avantajlı olmadığıdır. Bakım yaptırdığınız klimada ihmal edilen ufak detaylar olması, klimanızın ilerleyen dönemlerde çok daha büyük arızalara uğramasına neden olabiliyor. Böylece klimanın periyodik bakımı sırasında ufak bir kar etmiş olsanız da değişmesi gereken parçalar ciddi masraflar çıkarabiliyor.

Klima tamir fiyatları ise yine aynı şekilde klimanın btu kapasitesine göre değişiyor. İstanbul klima servisi genel olarak tamir ücretlerinde farklı değerlendirmeler yapmaktadır. Klima tamirinde çalışan işçilerin, günlük ücretlerinin yanı sıra tamir sırasında değişmesi gereken parçalar varsa bu parçaların ücretleri de tamir ücretlerine eklenmektedir. 

Bu nedenle çeşitli firmalardan arızalanan klimanızın tamiri için fiyat teklifi alırken genellikle sadece tamir sürecinde çalışan işçinin ücreti hakkında fiyat alabilirsiniz. Net fiyatlara ulaşmak için öncelikle klimanızın incelenmesi ve arızaya neden olan parçanın keşfedilmesi gerekiyor. Bu nedenle klima firmaları tamir işlemlerinde önce klimaya arıza tespit uygulamakta, sonra tamir işlemlerine geçmektedir. Klima tamirlerinde değişmesi gereken parçanın fiyatlarına göre de tamir bedelleri değişiklik göstermektedir.

Klimanıza yapılan arıza tespit işlemlerinde, sadece birkaç yerde sorun keşfedilebileceği gibi direkt olarak değişmesi gereken parçaların olduğu durumlar da yaşanabiliyor. Yapılan arıza tespit işlemleri sonucunda parça değişimine gerek yoksa klimanızın onarım işlemleri de aynı gün içerisinde başlatılmaktadır. Bu sayede arızalanan klimanız birkaç saat içerisinde eski performansı ile çalışmaya devam eder. Ancak klimanızda değişmesi gereken parçalar varsa, onarım işlemlerinin tamamlanması birkaç günü bulabiliyor. Değişimi yapılacak parçaların fiyat listesi ise önceden belirlenmiştir. Bu sayede sadece arızalanan parçayı öğrenerek tamir masrafları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Klima Servisine İhtiyaç Duyan Müşterilerinize Kolayca Ulaşın

Ustala.com sayesinde, binlerce firma arasından müşterilerinizin sizi seçmesini beklemeden direkt olarak klima servisine ihtiyacı olan kişiler ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede firmanız internet üzerinde popüler olmasa bile müşterilerin hepsine ulaşabilirsiniz.

Firmanıza açacağınız profilde verdiğiniz tüm hizmet detaylarına yer vermeniz, müşteri potansiyelini arttıran detaylar arasında yer alıyor. Bunun ardından İstanbul klima servis ilanları üzerinden direkt olarak klima servisine ihtiyacı olan kişilerin açtığı ilanlara ulaşabilir ve fiyat tekliflerinizi bırakabilirsiniz. Vereceğiniz tekliflerin kabul edilme ihtimalini arttırmak için fiyata dahil olan tüm hizmetlere ve tahmini teslim süresine dikkat etmeniz gerekiyor. 

Sektörde hizmete ihtiyacı olan tüm müşterilere tek bir platform üzerinden erişim kolaylıkları sayesinde siz de Ustala.com ile müşteri potansiyelinizi birkaç katına çıkarabilirsiniz.