Kış Bahçesi

Kış Bahçesi

Kış Bahçesi

Tüm Ustalar

Kayıtlı 5 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Kış Bahçesi Firmaları

Turgut hendek

hayati altay

Sabri TEKDEMİR

Seçgin

30yılı aşkın üretici firma olarak calışıyoruz

Hasan Avcıoğlu

Bakım onarım uygulama sulama drenaj uygun fiyata yapılır

Son gelen Kış Bahçesi talepleri

Kilit parke sökülecek zemin tesviye edilecek su gideri var buraya su kanalı yapılacak kilit parke tekrar döşenecek
Antalya / Muratpaşa
En 2.70 boy 9 metre yükseklik 3 metre balkon kapatılacak çatı yapılacak

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Kış Bahçesi ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Kış Bahçesi

Kış Bahçesi

Kış aylarında da bahçe keyfi yapmak için kış bahçesinden daha iyi bir fikir olamaz. Bunun için yeterli alanın yoksa dahi balkonunu kış bahçesine çevirmeyi deneyebilirsin. Kış bahçesi için alanında en iyi ustalara Ustala.com’dan ulaşabilirsin. Yapman gereken çok kolay; üye olduktan sonra kış bahçesi için ilan verdikten sonra ustalardan gelen fiyat tekliflerini değerlendirerek bütçene en uygun olanıyla hemen çalışmaya başlayabilirsin. 

Kapalı mekanlara kapandığımız kış günlerinde bir kahve keyfi yapacak kadar alan bile ruhuna iyi gelecektir. Bunun için alanım yeterli değil demeden önce mutlaka yazımıza bir göz at.

Kış bahçesinin yapılacağı alana göre farklı ölçü, malzeme ve tasarımlar kullanılır. Bunun için farklı kış bahçesi fiyatları ortaya çıkar. Alanın işlevselliğine uygun sabit veya katlanır cam kullanılması önem arz eder. Kış bahçesinin en önemli özelliği sağlam ve doğru malzemeler kullanarak, ısı yalıtımının doğru sağlanmasıdır. Isı yalıtımı en başta doğru planlamayla iyi bir biçimde sağlanmazsa sonrasında çok daha fazla masraf çıkaracaktır. Isı yalıtımı olmayan bir kış bahçesini ısıtmak ise oldukça zor olacaktır. İşi doğru bilenlerle yola çıkmak, iyi araştırmak, ucuz ürünlere kaçmamak baştan önlemini almak ve kalıcı bir alan oluşturmak adına daha doğru bir hamle olacaktır. Bunun için Ustala.com’un işin ehli ustaları ile çalışarak, hayalindeki kış bahçesine kavuşabilirsin. 

Böyle bir ihtiyacın varsa Ustala’ya ilan ver

Evininin balkonuna yaptıracağın ısı yalıtımlı kış bahçesi, evinin genel ısısını değiştirerek, yakıt masrafına katkı sunacaktır. Kış bahçesi keyfinin yanı sıra uzun vadede bütçene de katkı sağlayarak ekstra konfor alanı oluşturacaktır.

KIŞ BAHÇESİ YAPIMI 

  • İlk olarak kış bahçesinin yapılacağı alanın ölçüsü alınır
  • Alana ve tercihinize uygun malzeme seçimi yapılır
  • Ölçülere uygun malzemeler hazırlanır
  • Alanınıza uygun hazırlanan malzemelerle montajı yapılır

Geniş bir alan seçeneğin varsa kış bahçen için ne kadar alan kullanacağın tamamen sana kalmıştır. Bu alanı ne amaçla kullanacağına göre kış bahçenin gerekli ölçüsünü belirleyebilirsin. Kış bahçeni ailene özel mi kullanacaksın, davetlilerini mi ağırlayacaksın, yoksa çalışma alanı mı ekleyeceksin? Bunları planlayarak gerekli alanı hesaplayabilirsin.

Kış bahçenin çatısı ve çevresi tamamen cam olabileceği gibi, çatısı cam olmayan bir tasarımda tercih edebilirsin. Çatısı cam olanlar genelde daha geniş alanlar için tercih edilir. 

Kış bahçesi yapımında PVC, masif, ahşap, silikon, mastik, hasır, demir gibi bir çok farklı seçenek malzeme kullanılabilir. Bölgenin sıcaklığına, rüzgara, alanın işlevine göre seçim yapma konusunda işin profesyonellerinden destek alabilirsin. 

Kış Bahçesi Modelleri

Kış bahçesi modelleri genel olarak kare veya dikdörtgen olarak oluşturulur ama alana göre farklı modeller de tasarlanabilir. Bahçende bir alana veya terasına veya balkonuna kış bahçesi oluşturabilirsin. Her seçenek için cam veya kapalı çatı tercih edebilirsin.

Cam çatılar daha açık hava hissi verir ve kapalı çatılar evine ayrı bir oda eklenmiş gibi yaşam alanı hissi verir.

Cam çatı modelleri kendi içerisinde ayrılır. Tek eğimli cam çatı modellerinde dümdüz bir çatı oluşturulur, fiyatı uygundur ve her alana uyum sağlar. Çift eğimli cam çatı modellerinde üçgen bir çatı görünümü vardır. Estetik durur ve alanını başlı başına bir alan gibi gösterebilir. Viktorya cam çatı modellerinde, ön cephe kırıklı şekilde tasarlanır. Buda hem enerji tasarrufuna, hem ışığın doğru yayılımına destek sağlar. Georgian cam çatı modelleri, geniş tavanlarıyla ferahlığı arttırır.

Kış bahçeniz için cam çatı modelleri haricinde bakır veya kiremit ile kaplama da seçebilirsin.

Cam veya tamamen kapalı çatı modelleri harici otomatik tente sistemlerinden seçerek istediğinde kapalı, istediğinde açık kullanma konforundan faydalanabilirsin.

Kış bahçesinin önce zemini doğru bir biçimde hazırlanmalıdır. Zemin hazırlandıktan sonra iskeleti hazırlanır. Sonrasında yalıtımına ve çatı yapımına geçilir. Etrafı ise projelendirme aşamasında belirlendiği şekilde kapatılır. Yazın açık alana çevirmek isterseniz tamamen açılır camlar tercih edebilirsiniz. Böylece dilediğiniz an camlarınızı tek bir noktaya toplayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra camlar arası silikonlar ve izolasyon çalışmaları yapılır. Hepsi bittikten sonra dere sistemi kurulur.

Estetik ve doğal görünümler yakalamak için ahşabı, daha modern görünümler yakalamak için alüminyumu tercih etmelisiniz. Veya her iki malzemeyi dengeli oranda bir arada kullanabilirsin. Ahşap malzemelerin daha çok bakım gerektirdiğini aklından çıkarmamalısın. 

Bahçen büyük ve kış bahçesi oluşturmak için alan alternatifin çoksa, kış bahçeni nereye konumlandıracağının kararını bir profesyonelle vermen daha yerinde olacaktır. Kış bahçesinin ısı ve nem ayarının doğru ayarlanması konforun açısından iyi olacaktır.

Çatı için kullanılacak camın veya dikey camların maliyetinden kaçınılmamalı, doğru camlar tercih edilmelidir. İzolasyon, güneş ışığı geçirgenliği ve güvenliği ön planda tutulmalıdır.

Kış bahçenizi ne amaçla kullanacağınızı ve nasıl dekore edeceğinizi göz önünde bulundurarak da kaplama malzemelerini seçebilirsin.

Hem çatısı, hem çevresi otomatik açılıp kapanan, ışıklarını ve ısıtmasını otomatik yönetebileceğin tamamen akıllı sistemlerden de faydalanabilirsin. Kış bahçesi sadece bahçe değil, evinin bir odası, davet mekanı, hatta boyutuna ve döşemesine göre ayrıca bir ev olarak kullanılabilir.

Her ne amaçla kullanırsanız kullanın uzun yıllar kullanacağın bu alanı yaptırırken mutlaka işin profesyoneline danışmalı ve doğru malzeme seçimleri yapmalısın. Yanlış malzeme seçimleri ile başında daha düşük maliyetle işe kalkışırken ilerleyen zamanlarda daha çok zarara uğrayabilirsin.

Uzun vadeli planlarla hem zamanından hem parandan tasarruf etmek için bir mimarla anlaşarak çizimini ve dekorunu birlikte planlayabilirsiniz. Sen tam olarak ne istediğini ve ne amaçla istediğini anlatırsan, mimar senin için doğru çizimi yapacak ve uygulama aşamasına geçmeden, beğenine sunup, detaylarını anlatacaktır. Bu aşamada düzeltilmesini istediğin unsurları talep edebilirsin. Ön çizim ve malzemeler üzerinde anlaştığınızda işin bütçesi ve teslim süresi de ortaya çıkmış olacaktır.

Kış bahçen tamamlanana kadar geçecek süreçte belirli olan ölçülerine ve alanının kullanım amacına göre genel dekorunda kullanacağın malzemelerin, bitkilerin ve ihtiyacın olacak mobilyaların alışverişini tamamlayabilirsin. Işık açısından doğru bitkileri seçmeye, alanı çok daraltmayacak mobilyalar seçmeye ve genel havayla uyum sağlayacak dekoratif objeler seçmeye özen göstermelisin. Bir bütünlüğün olması ve çok dolu olmaması daha rahatlatıcı bir etki yaratacaktır. Kış bahçen için şömine veya bunun gibi yapımı zaman alacak ihtiyaçların varsa bunlarla da kış bahçenin yapımı esnasında beklemeden ilgilenebilirsin.

Kış bahçen doğru oluşturulan bir zemine, doğru malzemelerle yapılıp, içerisi içine sinen mobilyaların ve dekorlarınla döşendiğinde artık sana sadece keyfini sürmek kalacak. Kahve keyiflerin , arkadaş davetlerin, kitap okuma saatlerin, hobilerin için bir alan açmak istiyorsan vakit kaybetmeden işin uzmanlarıyla iletişime geç, keşif çalışmalarıyla başla ve adım adım kış bahçeni tamamla. 

Böyle bir ihtiyacın varsa Ustala’ya ilan ver

Balkonunun veya terasının boyutunun hiç önemi olmadan keyifli bir köşe oluşturmak için Ustala.com’un ustalarının size vereceği fikirlerden de faydalanabilirsin. Soğuk kış günlerini açık hava keyfinde kendi köşende geçirebilirsin. Doğru dekore ederek, minimal mobilyalar kullanarak, küçük alanlardan faydalanabilirsin. Katlanır camlar sayesinde yaz aylarında balkonunu tekrar açık hale getirebilir, dört mevsim keyfini sürebilirsin.  Daha büyük bir balkonun varsa kapatarak evine fazladan bir oda, saklama alanı ekleyebilirsin. Veya daha çok mobilyayla davet alanları oluşturabilir, bu keyfi sevdiklerinle paylaşabilirsin. Balkonun ve terasın içinde dilersen açılıp kapanabilen çatı sistemlerinden faydalanabilirsin.