Kartonpiyer

Kartonpiyer

Kartonpiyer

Tüm Ustalar

Kayıtlı 51 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Kartonpiyer Firmaları

Muzaffer Karakoyun

Mehmet Emin Katuç

2001 yılından beri Ankara genelinde dekorasyon alanında hizmet veren firmamız temiz hızlı ve güler y

Osman hallaç

Oğuz Karabulut

Emrah çam

bayram oluş

ARSLAN ALÇI DEKOR

KOCAELİ KARTONPİYER EVİNİZİN TADİLATI ÇİLENİZ DEĞİL, MUTLULUĞUNUZ OLSUN. ARSLAN ALÇI DEKOR sayesinde

Ferdi nizam

Biransimda en iyilerden biriyim

Mahmut özdemir

Tüm işler titizlikle yapilir

Son gelen Kartonpiyer talepleri

4 metre kare bir duvarınıza ait kartonpiyer ortadan ikiye ayrıldı ve yarısı tavanda yarısı yok ne kadar olur
Kocaeli / Başiskele
18m2 salonun sadece tavanin yanlari kopuk kartonpiyer yapilacak
İstanbul / Esenler
3 +1 100 m2 Altıağaçta toki dairesi
Ankara / Mamak

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

104.4k

Kullanıcı

76.9k

İş talebi

71.4k

Mesajlaşma

87.4k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Kartonpiyer ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Kartonpiyer

Kartonpiyer Nedir? Mükemmel Kartonpiyer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kartonpiyer uygulaması mekanların daha göz alıcı ve estetik görünmesi için tercih edilen uygulamalardan birisidir. Ev, iş yeri, cafe, restoran gibi akla gelebilecek pek çok mekanın tavanlarına kartonpiyer uygulanmaktadır. Kartonpiyerler ile mekanlar çok da derin ve zengin bir görünüme kavuşmaktadır. Ortamı olduğundan daha estetik hale dönüştüren kartonpiyerler günümüzün en çok tercih edilen dekorasyonlarından birisidir. İç mekanlarını yenilemek ve zenginleştirmek isteyenler kartonpiyer uygulamasını tercih etmektedir. Kartonpiyerler sadece mekanları güzelleştirmekle kalmaz. Aynı zamanda ısı yalıtımı sağlayarak ısıyı sabitlemede de yarar sağlamaktadır. Kartonpiyer seçiminin tabi ki en büyük etkisi dekorasyondur. Görselliğe önem veren pek çok kişi iç mekanların çok daha ilgi çekici olması için bu uygulamayı genelde tercih ederler.

Kartonpiyer seçimi yaparken peki en çok nelere dikkat etmek gerekir diye merak edenler için şunu söyleyebiliriz; piyasaya baktığımızda pek çok tasarımda ve modelde kartonpiyer bulunmaktadır. Modelden ziyade hangi malzemede kartonpiyer tercih edeceğiniz önemlidir. Kartonpiyerler genelde alçı ve köpük malzemeden üretilmektedir. Ahşap olanı olsa da en çok tercih edilenleri alçı ve köpüktür. Günümüzde kullanım kolaylığı ve daha ucuz olması nedeniyle köpük kartonpiyerler daha çok tercih edilmektedir. Eskiden alçı kartonpiyerler uygulanmaktaydı. Alçı kartonpiyerler işçiliğinden dolayı pahalı olmaktadırlar. Ayrıca alçı kartonpiyerlerde alçının zaman içinde düşme ihtimali de bulunmaktadır. Bu da büyük bir tehlike oluşturabilir. Bu bakımdan hem bütçeyi zorlaması hem de tehlikeli olması açısından alçı kartonpiyerler zamanla yerini köpük kartonpiyerlere bırakmıştır. Köpük kartonpiyerler bu nedenle günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Köpük kartonpiyerlerin de görünüm açısından alçı kartonpiyerlerden hiçbir farkı yoktur. Bakıldığında aynı alçı gibi durmaktadır. Ucuz olması ve istenildiği zaman kolayca değiştirilmesi köpük kartonpiyerlere olan ilgiyi arttırmaktadır.

Kartonpiyer Çeşitleri Nelerdir?

Kartonpiyer çeşitleri olarak alçı ve köpük olmak üzere genelde iki çeşit kartonpiyer kullanılır. Ahşap kartonpiyerlerde dekoratif amaçlı nadirde olsa tercih edilen kartonpiyer çeşitlerindendir. Kartonpiyer çeşitlerini tanıtacak olursak;

Alçı kartonpiyer: Alçı ile birlikte iplik liflerinin su ile karışarak meydana gelen karışımın kalıplara dökülmesi işidir. Kuruduktan sonra istenilen bölgeye monte edilir. Alçı kartonpiyer işçilik ve ustalık isteyen zahmetli bir iştir. Doğru ölçümlerin yapılarak kalıbın birebir yapılması gerekir. Uzun ve emek isteyen bir iş olduğu için sabır isteyen bir iştir.  Alçı kartonpiyer yaptıracak olanlar mutlaka işin ustasından yardım almaları gerekir. Kalitesiz iş yapan kişilerden destek almak zaten pahalı olan bu işin size daha çok masrafa neden olmasına neden olabilir. Bu bakımdan alçı kartonpiyere yapmaya karar verdiğinizde bu işten anlayan işini iyi yapan ustalara işinizi yaptırın.

Köpük kartonpiyer: Köpük kartonpiyer görünüm olarak alçı kartonpiyere benzemektedir. Bakıldığında aralarında bir fark yokmuş gibi dursa da çok farklıdırlar. İşçilik istemediği için ucuz bir kullanımdır. Kısa sürede montajı yapılır. Sadece doğru ölçüm yapılarak köpük malzemelerden istenilen şekilde verilerek yapıştırılır. Ucuz olması ve görünüm olarak alçı kartonpiyere benzediği için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Hangisi Daha Avantajlı? Köpük Mü, Alçı Kartonpiyer Mi?

Kartonpiyer tercihi konusunda kararsız kalanlar için köpük ve alçı kartonpiyer arasındaki farkları yukarı da açıklamaya çalıştık. Her iki kartonpiyerde kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Estetik ve işçiliğe önem verenler alçı kartonpiyerlerden vazgeçemeyebilir ve onları tercih etmeye devam edebilir. Bütçe konusunda yeterli bütçeye sahip olanlar tercihini alçı kartonpiyerden yana kullanabilir. Ancak zaman içinde dediğimiz gibi alçı kartonpiyerler düşüp kırılabilir. Bu da büyük bir risk oluşturabilir. Kırılan kısım estetiği bozacağı için burasının tamir edilmesi ve yeniden yapılması gerekir. Bu da yeniden masrafın kapısını açacak demektir. Tüm bunları göze alıyorsanız alçı kartonpiyerden yana şansınızı kullanabilirsiniz. Ancak işin ustaları alçı kartonpiyeri önermektedir. İyi bir usta ile yapıldığında alçı kartonpiyerler sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Montajı doğru ve dikkatli şekilde yapıldığında betonlaşırlar ve duvarın bir parçası olurlar. Bu nedenle alçı kartonpiyer yaptıracaksanız kartonpiyerinizi işin uzmanına yaptırmanız çok önemlidir.

Köpük kartonpiyerler ucuz olması ve görünüm olarak alçı gibi durdukları için sık tercih edilmektedir. Bütçe açısından daha hesaplı bir bütçe ayıranlar köpük kartonpiyeri düşünebilir. İşçiliği olmadığı için montajı bir gün gibi kısa bir sürede kırma dökme olmadan kolayca yapılır. Köpük kartonpiyerlerin de avantajları yanında dezavantajlar da bulunmaktadır. Köpük kartonpiyerler en ufak bir dokunuşta ezilebilir. Montajı yapılırken duvar yamuksa o da o şekilde takılır. Düzeltilme imkanı yoktur. Rutubet olduğunda küflenme olabilir. Sigara içilen evlerde kolayca sararma etkisi yapar.

Kartonpiyer seçiminde karar vermeniz için sizi bilgilendirmeye çalıştık. Karar sizin. Burada en belirleyici bütçeniz. Para sıkıntınız yoksa ve işin kaliteli yapılmasını istiyorsanız alçı kartonpiyerleri tercih edebilirsiniz. Bütçeniz azsa köpük kartonpiyerleri de dikkat ederek uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kartonpiyer Özellikleri

Kartonpiyer özellikleri olarak şunları sayabiliriz;

  • Mekanlara estetik bir görünüm katar.
  • Su kabul etmez yapıdadır.
  • Statik olarak yapılarına artı yük getirmez.
  • Yoğuşma yapmaz.
  • Uzun ömürlü olarak kullanılabilir.
  • Yapıların değerini arttırır.
  • Yenilik arayanlar için mükemmel bir şekilde mekana etkili bir dekor sağlar.
  • Isı yalıtımı yapmada yardımcı olur.
  • Mekanların daha konforlu görünmesinde etkilidir.
  • Çeşitli model ve tasarımlarıyla iç mekanların zenginleştirilmesinde etkilidir.

Müşterilerinizin Sizi Tercih Etsin

Kartonpiyer ustası arayan kişiler ilan sayfalarına girerek ilanlarını vermekte aradığı ustaya ilan sayfasından kolayca ulaşmaktadır. Online ilan sayfasına ilanlarını veren müşterilere kolayca ulaşmak için siz de teklifinizi gönderebilirsiniz. Müşterilerinizin sizi tercih etmesini sağlayın. Uygun fiyat teklifi sunarak daha çabuk tercih edilebilirsiniz. Alçı kartonpiyer ustası arayan müşteriler bu alanda seçeceği ustanın işinde en iyisi olmasını ister. Sonradan tekrar iş çıkmaması için müşteri işini temiz ve çabuk bitiren bir usta arayışı içindedir. Siz de işinizde iyi olduğunuzu düşünüyorsanız müşterilerin sizi tercih etmesi çok daha kolay olacaktır. İşini kaliteli ve iyi yapan bir usta her yerde adını en iyi şekilde duyurur. İyi isim nasıl yapılır diye soracak olursanız bunun formülü aslında çok basit. İşini iyi yap, müşteri memnuniyeti sağla ve müşterilerin seni tanıtsın. İşini iyi yapan ustalar her zaman için müşterisinin kalbinde taht kurmuştur. İşini kaliteli yapan ustalardan memnun kalan müşteriler gittikleri her yerde sizin reklamınızı yapacaktır. Bu da sizin farklı pek çok müşteriye ulaşmanızı sağlayacaktır. Müşteri sizi rahatça bulacak ve işini yaptıracaktır. Sözel olarak tanıtım dışında ilan sayfalarında da tanıtımlar yeni müşteriler edinme konusunda size yardımcı olacaktır. Daha önceki işinizden memnun kalan müşteriler ilan sayfasında sizden olumlu bahsederek sizin iyi bir referans almanız sağlayabilir. Siz de yaptığınız her iş sonunda müşterinizden yorum yapmasını rica edebilirsiniz. Müşterinizin olumlu yorumları sayesinde ilanlara vermiş olduğunuz teklifler hızlı bir şekilde yanıt bulacaktır. İşinizi ne kadar iyi yaparsanız o kadar çok müşteri memnuniyeti kazanacaksınız. Müşteri memnuniyetleri size referans olacak dönecek ve bu olumlu ve iyi referanslar da sizin daha çok müşteri kazanmanızı sağlayacaktır. Bu bakımdan müşteri memnuniyeti doğrultusunda yeni müşterileri kazanabilirsiniz.