Alçı & Kartonpiyer

Alçı & Kartonpiyer

Alçı & Kartonpiyer

Tüm Ustalar

Kayıtlı 6691 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Alçı & Kartonpiyer Firmaları

murat kasar

Sinan kaya

Hamit Işık

serkan cesur

Cengiz Taşdemir

27 yillik alçı boya dekarasyon ustasiyim

DECOLİFE

görkem yılmazer

Yakup eren

Emrah Fırat

Son gelen Alçı & Kartonpiyer talepleri

Dış cepe ısı yalitimina baslandi kopukler koyuldu siva bir kismi oldu isimiz yarim kaldi arti bir oda sırf siva olucak oda dedigim cati kati yukseltildi yukselen yerlere duvar oruldu orulen yerler siva oluncak
Kocaeli / Karamürsel
2.1 daire duvarlar saten alçı köşeler kartonpiyer ve boya mt kare fiatı
Bursa / Mudanya
Niş tv ünitesi
Tekirdağ / Çerkezköy

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Alçı & Kartonpiyer ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Alçı & Kartonpiyer

Alçı Kartonpiyer Kaplama İşlerinden Korkmayın!

Evlerinize alçı kartonpiyer mi yaptırmak istiyorsunuz? Ustala.com’a girerek üyelik sözleşmesini okuyun ve yeni bir üyelik oluşturun. İlanınızı vererek tecrübeli bir alçı kartonpiyer ustası ile hızlı bir şekilde iletişime geçin. Üstelik vermiş olduğunuz ilana onlarca farklı alçı kartonpiyer ustaları teklif versin!

Kartonpiyer, alçı ile iplik liflerinin bir araya gelmesi ile oluşan dekoratif bir malzemedir. Alçı, iplik ve su bir araya getirilir ve şekil vermek amacıyla bir kalıba dökülür. Kurumasının ardından ortaya çıkan ürün alçı kartonpiyerdir. Kartonpiyer, dekorasyon amaçlı kullanılmasının yanında yapılarda kusurları örtmek amacıyla da kullanılabilir. Alçı kartonpiyer çok kullanılan bir yapı malzemesidir. Ayrıca alçı kullanılmayan kartonpiyerlerin sayısında da artık gözlemlenmektedir. Sektörde neredeyse 100 bin kişi istihdam edilmektedir. Yapıları kabartmalarla süslemek için çoğunlukla duvar ve tavan ara kesitleriyle tavan göbeklerinde kullanılan, sertleştirilmiş mukavva veya katıklı alçıdır.

Alçı Kartonpiyerin Tarihçesi

Yapıların içlerini ve dışlarını çeşitli malzemelerle süsleme geleneği neredeyse mimarlık tarihi kadar eskilere dayanmaktadır. Kartonpiyer İtalyanca carta (kağıt) sözcüğünün kökünden gelen “cartone” sözcüğünden gelmektedir. Sıkıştırılmış kağıt anlamına gelir. Yaklaşık 500 yıllık maziye sahip bu sözcük 1600 yıllardan itibaren karton kutular içinde kullanılmaya başlanmıştır. Kartonpiyer suyla karıştırılıp hamur haline getirilen kağıdın önce tutkal, sonra üstübeçle karıştırılarak elde edilen bir malzemedir. Bu karışım önceden hazırlanan kalıplara dökülerek kuruması beklenir. Eskiden yapılan kartonpiyer uygulamaları sanat eseri değeri taşımaktadır. Yapıların tavanlarına veya duvarlara monte edilmektedir. Kartonpiyer malzemesi sonraları daha kolay kullanımı olan alçıya bırakmıştır. Alçı kartonpiyerlerin günümüzdeki güçlendirilmiş hali bina ömründen fazla dayanabilmektedir.

Kartonpiyer Nasıl Yapılır?

Evinize veya ofislerinize alçı kartonpiyer yaptırmaya karar verdiyseniz, tecrübeli bir alçı kartonpiyer ustası ile anlaşmalısınız. Alçı kartonpiyer montajı titizlikle yapılması gereken bir iştir. İç dekorasyonun en önemli parçalarından olan alçı kartonpiyeri incelemeye devam ediyoruz. Kartonpiyer, alçı ve iplik liflerinin su ile bir araya getirilip bir kalıba dökülmesiyle ortaya çıkan dekoratif malzemedir. Kartonpiyer dekorasyon amaçlı kullanılmasının yanı sıra kusurları örtmek için de kullanılır. Türkiye’de alçı kartonpiyer hemen hemen her evde kullanılmaktadır.

Kartonpiyer Kullanım Alanları Nelerdir?

Kartonpiyer Bizans döneminde saraylarda kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde ise evlerimizin ve işyerlerimizin değişilmez dekoratif ürünlerindendir. Alçı kartonpiyer montajı dikkatle yapılması gerekir. Birer sanat eseri niteliği taşıyan birçok kartonpiyer örnek verilebilir. Hatta bazı yerlerde eskiden kalma kartonpiyer müzeleri bile bulunmaktadır. Kartonpiyer, kullanım alanlarında dikkat edilmesi gereken durumlar mevcuttur. Kartonpiyerler hassas malzemelerdir. Fiziki darbelerin olabileceği alanlarda, aşırı sıcak yerlerde kullanışlı değildir.

Kartonpiyer Montajı Nasıl Yapılır?

Alçı kartonpiyer montajı tecrübeli ustalar tarafından yapılmalıdır. Tavan ve duvar ölçülerine dikkat edilmeli, kartonpiyer karışımları ve kalıpları düzgün hazırlanmalıdır. Alçı kartonpiyer montajı yapıldıktan sonra en az bir gün beklenmelidir. Kurumadan zımpara ve boya işlemlerine geçilmemelidir. Vaktiniz var ise 48 saat beklemeniz daha faydalı olacaktır.

Sobalı Evlerde Kartonpiyer Kullanımı

Odun veya kömürle yakılan sobaların bulunduğu evlerde bacalar tavana çok yakın olmaktadır. Stropiyer malzeme olarak adlandırdığımız poliüretan köpük malzemesi sıcaklık gördüğü anda bozulabilmektedir. Bu bozulmalar erime ve yamulma olarak gözlemlenebilir. Dolayısı ile soba bulunan evlerde stropiyer malzeme yaptırmak mantıklı olmayacaktır. Bunun yerine uzun vadeli kullanımlar için alçı kartonpiyer yapılması önerilir.

Kartonpiyerler Nasıl Onarılır?

Düşen kartonpiyeri tekrar yapıştırmak için tekrar sağlam kartonpiyer malzemesi almak gerekiyor. Kopan kısım iyice temizlenmeli ve zemindeki kusurlar giderilmelidir. Duvarı ıslak sünger ile temizleyebilirsiniz. Nalbur ve yapı marketlerden yapıştırmak için alçı temin edebilirsiniz. Kaba öncelikle su koyunuz ve alçıyı yavaş yavaş eklenmelidir. Kıvamı hazır olduğunda spatula ile kartonpiyerin altına sürülmelidir. Daha sonra alçı kartonpiyer montajı yapılabilir. Duvara ileri geri yaparak yapıştırılmalıdır. Tecrübeli bir alçı kartonpiyer ustası verimli bir onarım gerçekleştirecektir. Kartonpiyer 2-3 dk alçı üzerinde sabit tutulmalı ve kuruması beklenmelidir. Kartonpiyer düşmesi oldukça tehlikeli bir durumdur. Ev içerisinde can ve malınıza zarar verebilir. Bundan dolayı onarım işlemini mutlaka tecrübeli bir alçı kartonpiyer ustasına yaptırmanızı öneririz. Gerek montaj gerek onarım işlerini tecrübeli ustalar üstlenmelidir. Kartonpiyerin düşmesini önlemek için sağlam yapılmasına dikkat edilmelidir.

Ev içerisinde nem veya buhar olması, yanlış uygulamalar, duvarın su sızdırması, deprem ve bunun gibi bazı sebeplerden dolayı kartonpiyerleriniz zarar görebilir. Ancak bu durumlarda bile tecrübeli ustaların yapacağı alçı kartonpiyer montajı zarar görmeyebilir.

Alçı Kartonpiyerin Özellikleri

Alçı kartonpiyerler su sızdırmaz. Yanmaz, B1 normundadırlar. Sınırsız model seçeneği ile her ortama uyum sağlayabilirler. Evinizi veya iş yerlerinizi kirletmeden uygulanabilirler. Ayrıca su bazlı boyalar ile istenilen renge boyanabilirler. İnsan ve çevreye zarar vermezler. Evin ömrüyle eşdeğer ömre sahiptirler. Yapının değerine değer katarak estetik bir görüntüye kavuşmasını sağlarlar. Alternatiflerine göre ekonomiktirler.

Alçı Kartonpiyer Kemer

Alçı kemer modelleri her eve uygulanabilmektedir. Montaj süresi yaklaşık 2 saattir. Evinizde geniş alanlar yaratmak için alçı kemer tercih edebilirsiniz. Kapılarınızın yerine kartonpiyer kemer kullanabilirsiniz.  Görünüm olarak evinize ferahlık ve hoş bir hava katacaktır. Bakım masrafları az ve kullanışlıdır. Yılda bir kez plastik boya ile boyanabilir. Eğer darbe sonucu kartonpiyeriniz zarar görürse, nalbur ve yapı marketlerden alacağınız alçı ile onarabilirsiniz.  

Kartonpiyer ile Stropiyer Arasındaki Farklar Nelerdir?

Günümüzde son dönemlerde stropiyer kartonpiyerler kullanılmaktadır. Nem ve ısı yalıtımı ile mekanlara farklılık katmaktadır. Bu şekilde mekanlarında daha ferah olması sağlanabilir. Strator malzemeler %90 havadan oluşmaktadır. Bu nedenle oldukça hafif bir malzemedir. Uzun yıllar sorunsuz kullanılabilmektedir.  Alçı kartonpiyerler ise daha sanatsal bir görünüme sahiptirler. Ayrıca fiziksel etmenlere karşı daha dayanıklı olabilirler. Estetik açısından birçok alternative sahip olabilirler. Yaşam alanlarınızda her iki kartonpiyer çeşidini de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yapılarınızın daha güzel bir görünüme kavuşması için beklemeyin! Ustala.com’a üye olarak yeni bir ilan oluşturun. Tüm alçı kartonpiyer ustası profesyoneller size ulaşsın! En tecrübeli ustaları hemen bulun!

Alçı Kartonpiyer Fiyatları  

Alçı kartonpiyer fiyatı, metretül olarak hesaplanmaktadır. Uygulanacak yerin ölçüleri alınarak kaç metreküp kartonpiyere ihtiyaç duyulacağı hesaplanır. 1 metretül alçı kartonpiyer montajı dahil 20 TL civarındadır.  Kartonpiyer fiyatları yapının cinsine, kartonpiyerin kalitesine ve boyutlarına göre değişiklik göstermektedir.  

Kartonpiyer işlemleri maliyeti düşük işlemlerdir. Maliyet ve çıkan sonuç karşılaştığında müşteriyi memnun etmektedir. Evlerinize yeni bir hava katmak istiyorsanız alçı kartonpiyerleri tercih edebilirsiniz. Tecrübeli bir ekiple çalışarak uzun vadeli kullanımlar sağlamanız mümkündür. Alçı kartonpiyer boyamak ve silmek gibi bakımlarını yaptığınızda uzun yıllar kullanım ömrüne sahip olmaktadır. Bakımları düzenli yapıldığı ve tecrübeli ekiplerle çalışıldığı sürece konforlu yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz.

Alçı Kartonpiyer Ustaları Müşterilerinizi Xxx.com ile Bulun!

Tecrübeli alçı kartonpiyer ustaları müşterilerinize ulaşmak artık çok kolay! Ustala.com’a girerek üyelik şartlarını okuyup yeni bir üyelik oluşturun! Sonrasında müşterilerinizin verdiği ilanları inceleyin ve size uygun ilanlara teklif verin! Uzun vade de birçok müşteriye ulaşabilir geniş bir müşteri havuzuna sahip olabilirsiniz. Müşteri aramakla zaman kaybetmek yerine bu fırsatı değerlendirerek büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Tecrübeleriniz ile şirketinizi büyütebilirsiniz.