Ev Temizliği

Eskişehir Ev Temizliği

Eskişehir Ev Temizliği

Tüm Ustalar

Kayıtlı 159 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Eskişehir Ev Temizliği Firmaları

Yusuf Kayacan

Son gelen Eskişehir Ev Temizliği talepleri

Yarım gün temizlik istiyorum, detaylı bir temizlik olmayacak etrafın toparlanması silme süpürge
İstanbul / Ataşehir
3+1 temizlik
Samsun / Atakum
3 saat ütü. birkaç cam temizliği
Ankara / Gölbaşı

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

104.4k

Kullanıcı

76.9k

İş talebi

71.4k

Mesajlaşma

87.4k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Ev Temizliği ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Ev Temizliği

Temiz Yaşam Alanlarına Kavuşun

Alışveriş merkezleri, oteller, apartmanlar, işyerleri ve evler endüstriyel temizlik ürünleri kullanılarak temizlenebilir. İşlerinizden arta kalan zamanlarda temizliğe vakit ayırmak yerine farklı şeyler yapabilirsiniz. Ustala.com üzerinden bulacağınız Eskişehir temizlikçi personelleri ile yaşam alanlarınız tertemiz olsun. Temizlik yaptırarak zamandan tasarruf edebilir ve bu süreci ailenizle vakit geçirerek değerlendirebilirsiniz. Üyelik sözleşmesini okuyarak siteye üye olabilir ve ilan verebilirsiniz. İlanlara gelen Eskişehir temizlikçi personeli tekliflerini değerlendirerek anlaşma sağlayabilirsiniz.

Eskişehir temizlikçi personeli belirttiğiniz alanları temizleyerek ferah ortamlara kavuşmanızı sağlayacaktır. Evlerinizi, apartmanlarınızı, iş yerlerinizi temizletmek için Ustala.com’a üye olabilir tecrübeli Eskişehir temizlikçi personeline rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Temizlik ortamın havasını değiştirecek ve sağlığınızı koruyacaktır. En güzel evler bile temizlik yapılmadığında kötü görünebilir. Günümüzde artan çalışma saatleri ve hayatın yoğunluğu nedeniyle temizliğe vakit ayıramayabilirsiniz. Ancak üzülmeyin ustala.com’dan bulacağınız Eskişehir temizlikçi personeli istediğiniz yerleri tertemiz yapacaktır.

Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlik yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Temizliğe başlamadan önce ortam mutlaka havalandırılmalıdır. Hava koşulları fark etmeksizin yaşam alanlarınızı sürekli olarak havalandırmalı ve havayı yenilemelisiniz. Temizlik işlerinde diğer işlemlere geçilmeden havalandırma unutulmamalıdır. Eskişehir temizlikçi personelinden ortamı havalandırmasını istemelisiniz.

Ortamı havalandırdıktan sonra duvardaki lekeler incelenmeli ve temizlik yöntemleri belirlenmelidir. Duvarlarda birçok fotoğraf, resim ve aksesuar bulunabilir. Öncelikle duvardak değerli eşyalar indirilmelidir. Sonrasında duvarları silme işlemine geçilebilir. Özellikle kapsamlı ev temizliklerinde duvarlar detaylıca temizlenmelidir. Eskişehir temizlikçi personeli evin tüm odalarını tek tek gezerek rutubet ve çevre koşulları nedeniyle oluşan lekeleri belirlemelidir. Daha sonra duvarlar, zarar vermeyecek şekilde mikrofiber bez ve gerekli temizlik malzemeleri ile silinmelidir. Eskişehir temizlikçi personele isteklerinizi söyleyebilirsiniz. Nerelerin silinmesini istediğinizi ve temizlik yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatabilirsiniz. Özel eşyalarınızı ve sizin için değerli eşyaları duvarlardan kendiniz indirebilirsiniz.

Duvarlar silindikten sonra perdeler sökülerek makineye atılmalıdır. Perdeler yıkanırken camlar silinebilir. Camları silerken özel cam silme bezleri ve temizlik ürünleri kullanılmalıdır. Elbette yüksek katlar için farklı ürünler kullanılmalı, asla cama çıkılmamalıdır. Eskişehir temizlikçi personeli kaliteli malzemeleri ve temizlik ürünleri ile camlarınızı pırıl pırıl yapacaktır. Cam silme bezleri dışındaki bezler ve ürünler camlarınıza zarar verebilir. Ayrıca camlarınız silinirken doğal etkili doğal yöntemlerin kullanılmasını da tercih edebilirsiniz. Camlarınız temizlenirken sirkeli su kullanılmasını isteyebilirsiniz. Sirkeli su ile silinen camlar uzun süre kirlenmeyecektir.

Duvarlar ve camlar silindikten sonra toz alınmalıdır. Toz alma işlemi en zahmetli işler arasındadır. Toz alırken silinen eşyanın özelliklerine uygun ürünler kullanılmalıdır. Ahşap eşyalar için ayrı cam eşyalar için ayrı ürünler kullanılabilir. Doğru ürün kullanımı eşyalarınızın yıpranmasını engelleyerek ömrünü uzatacaktır. Toz alınırken bir taraftan etraf toplanabilir. Toz alma işlemi bittikten sonra kapı kenarları ve cam kenarlarının tozu da alınmalıdır. Toz alınıp yerler silindikten sonra ev süpürülmelidir.

Çarşaf ve yastık kılıfları çıkarılarak yıkamaya atılmalı ve temizleriyle değiştirilmelidir. Dolap ve çekmeceler isteğe bağlı olarak temizlenebilir. Sizin isteğinize bağlı olarak Eskişehir temizlikçi personeli dolap ve çekmecelerinizi temizleyebilir. Temizlik öncesi istediğiniz dolap ve çekmeceleri personele söylemelisiniz. Ayrıntılı bir temizlik yapılıyorsa tüm eşyalar çıkarılarak temizlik yapılmalıdır.

Banyo ve tuvaletler temizliğe en çok vakit ayrılan bölgelerdir. Banyo ve tuvaletlerin derinlemesine temizlenmesi gerekir. Buralar kolay bakteri ve mikrop tutmaktadır. Bu nedenle sürekli olarak temiz tutulması gerekmektedir.

Mutfak detaylı temizlik yapılması gereken alanların başında gelmektedir. Dolaplar boşaltılarak temizlenmelidir. Dolapların iç, dış kısımları ve mutfak tezgahları güzelce silinmelidir. Buzdolabı boşaltılarak içi silinmelidir.

İş Yeri Temizliği Nasıl Yapılır?  

Eskişehir temizlikçi personeli temizliğe başlamadan önce gerekli malzemeleri tedarik eder ve düzenler. Temizliği üstlenen personel hijyen kurallarına uymalıdır. İş elbiselerini giymeli, eldiven ve ayakkabılar giyilmelidir. İşe çöpler boşaltılarak başlanır. Çöpler boşaltıldıktan ve yerine çöp poşetleri takıldıktan sonra eldivenler değiştirilmelidir. Günlük ofis temizliklerinde yerler silinerek dezenfekte edilir. Günümüzde dezenfeksiyon işlemlerinin önemi oldukça artmıştır. Temizlik sırasında uygun temizlik ürünleri kullanılmalı yerler paspasla silinmeli ve mop çekilmelidir.

Eskişehir temizlikçi personeli ile temizlik aralıkları konusunda anlaşmalısınız. Temizlikler günlük mü yapılacak yoksa haftalık mı veya daha uzun aralıklarla mı? Belirlenmeli ve uygulamaya geçilmelidir. Ancak her gün, en kötü iki günde bir cam kenarlarının silinmesi faydalı olacaktır. Ayrıca çöpler dökülmeli ve yeni çöp poşetleri yerleştirilmelidir. İç ve dış kapı kenarları silinerek, kapı kolları dezenfekte edilmelidir. Son zamanlarda temizliğin önemi daha fazla artmıştır.  

İş yerinde halı kaplamalı yerler var ise elektrikli süpürge yardımıyla temizlenmelidir. Bu elektrikli süpürgeler sessiz olmalıdır. Ofis içerisinde çalışanları rahatsız etmemeli ve işlerini bölmemelidir. Duvarlarda asılı resim, tablo, fotoğraf ve çeşitli eşyalar silinmelidir. Elektronik cihazlar kuru bezle silinmelidir. Islak bezle silinen elektronik cihazlar zarar görebilir. Masalar silinirken üzerinde bulunan evraklar, kağıtlar ve ofis malzemeleri kesinlikle atılmamalıdır. Masadan kaldırılan eşyalar bir kenara konularak masa temizlenmeli ve sonrasında eski düzenine kavuşturulmalıdır. Temizlik öncesi çalışanlara haber verilmeli ve mutlaka izinleri alınmalıdır. Örneğin temizliğe dair çizelgeler duvarlara asılabilir. Ustala.com üzerinden deneyimli Eskişehir temizlikçi personellerine ulaşarak iş yerlerinizi temizletebilirsiniz. Uygun teklifleri değerlendirerek bir personel veya firma ile anlaşabilirsiniz.

İş yeri temizliklerini günlük olarak yaptırmanız faydalı olacaktır. İş yerlerinde küçük de olsa temizlik odalarının olması işleri hızlandırabilir. Böylelikle temizlik malzemeleri düzenli bir şekilde depolanacaktır. Eskişehir temizlikçi personeli aradığı tüm malzemeleri kolay bir şekilde bularak uygulamaya geçebilir.   

Temizlik Fiyatları Ne Kadar?

Eskişehir temizlikçi fiyatları çeşitli özelliklere göre değişmektedir. Temizlenecek alanın büyüklüğü, kullanılacak malzemelerin çeşitliliği, temizlenecek malzemelerin türü ve zorluk dereceleri, çalıştırılan personel sayısı ve çeşitli durumlar fiyatları etkilemektedirler. Elbette temizlenecek yerin ev veya ofis olması fiyatları etkileyecektir. Ev temizlikleri çoğu zaman bir günde halledilirken, ofis temizlikleri sürekli olmak zorundadır. İşyerleriniz için Eskişehir temizlikçi personeli ile süreklilik arz eden anlaşmalar yapabilirsiniz. Ustala.com üzerinden en uygun Eskişehir temizlikçi fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Üstünkörü yapılan temizlikler yerine, tecrübeli ve titiz temizlik personelini tercih etmenizi öneririz.

Temizlik Personelinden Neler Beklenmelidir?

Eskişehir temizlikçi personeli, belirlenen işleri eksiksiz bir şekilde yapmalıdır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak belirlenen süre içerisinde işleri bitirmelidir. Müşteri ile iletişimi her zaman düzgün olmalıdır. İstekler dikkatlice dinlenerek uygulama yapılmalıdır. Ayrıca iş sırasında yapılan değişikliklere de dikkat edilmelidir. Özel alanlar belirlenmeli, sadece müşterinin istediği alanların temizliği yapılmalıdır. Temizlik personeli alanında deneyimli, temizlik tekniklerini bilen ve daima hazır olmalıdır. Yaşam alanlarınızı temizlik personeline gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz.  

Temizlik personelleri, Ustala.com’a üye olarak çevrenizdeki Eskişehir temizlikçi iş ilanlarına anında ulaşabilirsiniz. Uygun gördüğünüz Eskişehir temizlikçi iş ilanlarına teklif vererek anlaşma sağlayabilirsiniz. İşlerinizi büyüterek kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Dijital dünyaya ayak uydurarak işlerinizi ileriye taşıyabilirsiniz. Ayrıca puanlarınızı arttırarak müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz. Bu durum anlaşma ihtimalinizi arttıracaktır.