Duş Kabin, Küvet Kurulumu

Duş Kabin, Küvet Kurulumu

Duş Kabin, Küvet Kurulumu

Tüm Ustalar

Kayıtlı 100 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Duş Kabin, Küvet Kurulumu Firmaları

ahmet molla

mesut sarıgül

Ömer ömer

hakan oz

Mesut kaplan

null

çetin sürer

serkan Bozacı

Duşakabin imalat perakende satış banyo tadilat

bahattin

tamer genc

Son gelen Duş Kabin, Küvet Kurulumu talepleri

İki duvar arası küvvet üstü tamperli cam kabin yenileme yapılacak. 160 cm iki duvar arası,, yükseklik 150 cm Net ölçüler
Kocaeli / İzmit
Alaturka tuvalet klozet yapılacak, duşa kabin ve banyo dolap montajı. Süpürgelik çakılacak
İstanbul / Bahçelievler
İki cam ve banyo temizliği
İzmir / Konak

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Duş Kabin, Küvet Kurulumu ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Duş Kabin, Küvet Kurulumu

Duşakabin ile Yepyeni Banyolara Kavuşun

Banyolarınızı yenilemek istiyorsanız duşakabin iyi bir seçenek olabilir. Evlerinize duşakabin kurulumu yaptırmak istiyorsanız en iyi duşakabincilere Ustala.com ile ulaşabilirsiniz. Siteye girerek üyelik işlemlerini tamamlamalı ve ilanınızı gecikmeden vermelisiniz. İlanları duşakabinciler inceleyerek teklif verebilir.

Duşakabin kurulumu profesyonellik ve özen gerektiren bir iştir. Duşakabin kurulumu işlerinde, öncelikle işi aşamalarına ve duşakabin modellerine göre kategorize etmek gerekmektedir. Bu şekilde rahat ve düzgün bir kurulum yapılabilir.

Duşakabin Nedir?

Duşakabinler, banyolara dekoratif bir görüntü için takılan, aynı zamanda duş sırasında suyun dışarı sıçramasını engelleyen pratik tasarımlardır. Bunun yanında sıcak havanın muhafazasını da sağlamaktadır. Günümüzde neredeyse her evde kullanılan duşakabinler kullanışlı olmaları ve estetik açıdan güzel gözükmeleri nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir.

Duşakabin kurulumu, her bütçeye ve zevke uygun bir şekilde yapılabilmektedir. Zevkinize göre birçok model ve renk seçeneği bulunmaktadır. Dolaplar, banyolarda kullanılan seramikler, aynalar ve duvar renkleri ile bütünleşen duşakabinler, suyun banyo yüzeyine sıçramasını engelleyerek hem temizlik işlerinden kurtulmanızı sağlar hem de elektronik cihazların zarar görmesini engeller.

Duşakabinler, şekline, kapısına, kullanılan cam türüne, ölçüsüne ve yapısında bulunan teknolojik özelliklerine göre ayrılan pek çok model çeşitliliğine sahiptir. Bunların yanı sıra renk ve desenler açısından da kullanıcılara birçok seçenek sağlamaktadır. Duşakabin kurulumu temelde üç aşamadan oluşmaktadır. Bunlar, duşakabin teknesi montajı, duşakabin panel kapı montajı ve duşakabin su gideri montajıdır.

Duşakabin Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duşakabinci, öncelikle duşakabin kullanma kılavuzunu dikkatle incelemelidir. Demonte tip duşakabinleri; montaj işi, profesyonellik ve bilgi gerektirdiğinden, duşakabincinin işe başlamadan önce tüm detaylara hakim olması gerekmektedir.

Duşakabin kurulumunda kullanılacak silikonun sudan etkilenmeme özelliği bulunmalıdır. Duşakabin kurulumu yapılırken köşeler, kusursuz bir şekilde silikonlanmalıdır. Duşakabin alt küvet ayakları mutlaka sabitlenmelidir. Bunun yanında duşakabin teraziye alınarak dengesi korunmalı ve ayarlanmalıdır. Duşakabin kurulumu köşeye yapılacaksa, iki duvar arasına düzgün bir şekilde oturtulması gerekmektedir. Duşa kabin kapakları açılıp kapanırken rahat çalışacak şekilde konumlandırılmalıdır.

Duş Teknesi Nasıl Kurulur?

Duşakabinci, duş teknesinin kurulumunu yaparken, öncelikle gider aparatlarının ölçülerini referans alarak takozları yerleştirmelidir. Yalıtım contası, duş teknesinin altına gelecek şekilde talimatlara uygun yerleştirilmelidir. Kabinin kenar çıtaları ise teknenin bitim noktasına dübel ve vidalar yardımıyla sabitlenmelidir. Sonrasında alt ray profillere geçilerek, dış kenar sıfır olacak şekilde yerleştirilmelidir.

Oval Duşakabin Montajı Nasıl Yapılır?

Duşakabinci, oval duşakabin montajına başlarken kullanım talimatlarına göz atmalıdır. Montaj şeması dikkatle incelenmeli ve yapılacak işler planlanmalıdır. Duşakabin montajı profesyonellik ve tecrübe gerektirir. Bu nedenle profesyonel ustalar ile anlaşmanız faydalı olacaktır. Ustala.com üzerinden tecrübeli ustalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Oval duşakabin kurulumu yapılırken, öncelikle duvar dikmeleri, su terazisi yardımıyla dik bir şekilde küvet ya da duş teknesi üzerine yerleştirilmelidir. Vidalama işlemi yapılırken dübeller kullanılmalıdır. Duş teknesinin terazileri kontrol edilmelidir. Olası bozukluklar veya duvar dikmelerinde ki hatalı ölçümler, duşakabinlerden su sızmalarına ve kapıların tam olarak kapanmamasına neden olabilir. Raylar sabit panellerden birine alt ve üst kısımlarından takılmalıdır. Raylar ve sabit panel profillerinin “U” kesitli tarafları denk getirilmelidir. Raylar panele yerleştirildikten sonra mıknatıslar karşı karşıya gelecek şekilde ayarlanmalıdır. Tekerlekler rayların içine yerleştirilmelidir.

Kabin önceden yerleştirilmiş duvar dikmelerine tutturulmalıdır. Vidalama işleminden önce terazi ile düzgünlüğü kontrol edilmeli ve hata varsa duvar dikme paylarından gerekli düzeltmeler yapılmalıdır. Tekrar kontrol edilmeli ve sonraki işleme geçilmelidir. Duvarın zemin ile olan açısı 90⁰ den büyükse duvar dikmesi aktarılacak şekilde dikilmelidir. Sabit panel düz olacak şekilde duvar dikmesine tutturulmalıdır. Duşakabin kurulumunda, vidalamalar içeriden yapılmalıdır. Satın alınan duşakabinin orijinal vidalarının kullanılması faydalı olacaktır. Silikonlama ise duşakabin kurulumu işleri bittikten sonra duvar ile kabin arasındaki boşlukları doldurmak için yapılmalıdır.

Kare Duşakabin Montajı Nasıl Yapılır?

Duşakabin sessizlik ve keyif duygusu sağlamaktadır. Sıcak bir duş almanız için gereken konforu sağlar. Duşakabinler her eve monte edilebilen modern ve şık armatürlerdir. Küçük bir aile banyosunda yer kazanmak istiyorsanız, duşakabinler en doğru seçim olacaktır.

Katı reçine veya seramik duş teknesi, akrilik duş teknesinden biraz daha farklıdır. Ancak bunun yanında daha fazla dayanıklılığa sahiptirler. Duşakabinci, belirlediğiniz yerin ölçülerini alarak işe başlar. Duşakabin, yeri kalemle işaretlenebilir. Duş tuzağı ve atık çıkışının yeri belirlenir. Duş tuzağı ve atık borusu için yeterince büyük delik açmanın anahtarı dekupaj terteresidir. Sıhhi tesisat duş kabininin sorunsuz bir şekilde kullanımı için oldukça önemlidir.

Duşakabin yerine oturtulduğunda, duş tuzağına ve atık borusuna dışarıdan erişim gerektiği unutulmamalıdır. Üretici talimatları dikkatlice okuyarak montaj planlaması yapılmalıdır. Duşakabinin yanında gelen vidalar ve pullar kaybedilmemelidir. Montaj sırasında tüm parçalar orijinal olmalıdır.

Seramik teknelerde, PVA solüsyonu hazırlanmalıdır. Daha sonra bu hazırlanmış solüsyon duş teknesinin konulacağı yere uygulanmalıdır. Kurumasını bekledikten sonra harç solüsyonu sertleşene kadar karıştırılır. Kum-çimento oranı 4:1 olmalıdır. Harç teknenin konulacağı yere ince bir şekilde yayılmalıdır. Duşakabin yerine oturtulur ve su terazisi ile düzlüğü kontrol edilir. Harç düzgün bir şekilde yayılmalıdır. Tekneyi yerleştirdikten sonra etrafına dolgu macunu uygulanabilir. Macun kabinin su geçirmezliği için önemlidir.

Akrilik duş teknelerinde, üretici talimatları dikkatlice okunmalı planlama yapılmalıdır. Duşakabinci tecrübeli olmalıdır. Ayaklar yerine vidalanmalı atık çıkışı belirlenmelidir. Tekne yerine konulmalı düzgünlüğü su terazisi yardımıyla kontrol edilmelidir. Akrilik tepsiler, alttaki tesisatı ayrı ayrı gizlemek amacıyla yan panellerle birlikte gelmektedir. Bu parçalar basitçe yerine oturtulmalıdır. Son olarak ıslak ortamlarda kullanılan yüksek kaliteli bir dolgu macunu kullanılarak, boşluklar doldurulmalıdır.

Son olarak kare duşakabin kurulumu yapılmalıdır. Duşakabin kurulumu çoğunlukla banyoların köşelerine yapılmaktadır. İlk olarak sabitleme deliklerini bulmak için kanallar duvarlara hizalanmalıdır. Böylece deliklerin nerelerde açılacağı işaretlenebilir. Herşeyin düz olması gerektiği unutulmamalıdır. Bu nedenle her adımda su terazisi kullanılmalıdır. Delikler açılırken farklı tesisat elemanlarına zarar verilmemesi gerekir. Daha sonra duşakabin yerleştirilebilir. Silikonlama işleminden sonra en az 1 gün boyunca duşakabin kullanılmamalıdır. Silikon kuruduğunda duşakabinlerinizi keyifle kullanabilirsiniz. Uzun yıllar kullanım sağlayabilirsiniz.

Duşakabin Kurulum Fiyatları

Duşakabin ve küvet kurulumu fiyatları çeşitli parametrelere göre değişiklik göstermektedir. Duşakabin büyüklüğü, işçilik, işin süresi, kullanılan malzemenin kalitesi gibi özellikler fiyatları etkilemektedir. Ancak duşakabinlerinizde masraflarda kaçınmamanızı öneririz çünkü duşakabin kurulumu dikkat ve özen gösterilmesi gereken bir iştir. Tecrübeli ve dikkatli personel tarafından yapılmalıdır. Ustala.com üzerinden en deneyimli duşakabin ustalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dikkatsiz ve özenilmeyerek yapılan işler rahatınızı kaçırabilir. Duş keyfinizi olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle ustala.com üzerindeki puanlama sistemi ile en iyi ustalara ulaşabilir, işlerinizi gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz. Güne sıcak ve keyifli bir duş ile başlayabilir, hayattan keyif alabilirsiniz.

Duşakabin ve küvet kurulum ustaları, müşterilerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz. Ustala.com’a üye olarak çevrenizdeki müşteri ilanlarını inceleyebilir ve teklif verebilirsiniz. Böylece daha fazla müşteriye zahmetsiz ve maliyetsiz bir şekilde ulaşabilir, kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Dijitalleşen dünyada sizlerde yerinizi alın ve işlerinizi daha yükseklere taşıyın!