Bahçe Duvarı

Bahçe Duvarı

Bahçe Duvarı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 54 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Bahçe Duvarı Firmaları

Ozan dora

gazi osman kılıç

ZİYA TEKİN

sinan ulucan

Ayhan Bovatekin

Tüm inşaat tadilat ve dekorasyon işleriniz itina ile yapılır

Abuzer Çoban

Furkan UYAR

Boyama işini pistole tabancasıyla uapıyorum daha hızlı ve kaliteli oluyor. Pislenen yerleri temizley

şevket pala

recai karaçor

Son gelen Bahçe Duvarı talepleri

su aldığı için işten Montalama yaptıracağız Artı boya içinde
bahce duvarı yapilicak
İstanbul / Silivri
Evin bahçesi bakımsız ve pis. Duvarların elden geçirilmesi gerekli (Kırık yerler tamiri; sıva ; boya) Antre kısmına kalebodur döşenecek. 40. cm yüksek-15m boyunda bir duvar var o komple yıkılacak; demirler boyanacak
İstanbul / Eyüp

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Bahçe Duvarı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Bahçe Duvarı

Bahçelerinizi Korurken Güzelleştirin

Bahçe duvarı yapılarımızı çevreleyip koruyan ve bunun yanında güzelleştiren unsurlardır. Günümüzde sitelerin, binaların, müstakil ve benzeri çoğu yapının bahçe duvarı bulunmaktadır. İstinat duvarlarına kıyasla daha ince bir duvardır. Ustala.com’a üye olarak bahçe duvarı yaptırmak için ilan verebilirsiniz. Böylece bahçe duvarı ustalarına ve bahçe duvarı kaplaması ustalarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Bahçe duvarı yapımında kullanılan çeşitli yöntemler ve tasarımlar bulunmaktadır. Yazımızda pratik bahçe duvarı yapımı aşamalarından bahsedeceğiz. Evlerinizi korumak ve güzelleştirmek adına neler yapılabilir ve ustalara nasıl ulaşılır yanıtlamaya çalışacağız.

Bahçe Duvarı Nedir?

Bahçe duvarları evlerinizi dış etkenlerden ayıran, koruyan ve güzelleştiren yapı elemanlarıdır. İnce ve estetik yapısı ile göze hitap eden bahçe duvarları günümüzde yapıların olmazsa olması haline gelmiştir. Bunun yanında bahçe duvarları belirli yükleri tutmak amacıyla da yapılabilir. Bahçe duvarı kaplaması ile güzelleştirilebilirler. Güvenliğin sağlanması öncelikli amaçları arasında yer almaktadır. Yapılacak arazi üzerinden ölçümler doğru yapılarak, uzman kişilere emanet ederek yapılmalıdır.

Bahçe Duvarı Nasıl Yapılır?

Bahçe duvarı yapımında ilk işlem olarak zemin etüdü gerçekleştirilir. Zemin etüdünün amacı, duvarın zamanla çökme, yamulma, çatlama ve bozulma durumlarına engel olmaktır. Gerçekleştirilen zemin etüdüne göre duvarın derinliği, kalınlığı, temelinde kullanılacak demir miktarı ve kalınlıkları gibi ölçüler hesaplanır. Sonrasında temel kalıpları kurulur ve temel ile duvarı destekleyecek sütun kalıpları inşa edilir. Beton mikseri yardımıyla kurulan kalıplar doldurulur ve zamanla kurumaya bırakılır.

Beton kuruduktan sonra kalıplar sökülür. Temel ve sütunlar test edilerek herhangi bir problem olup olmadığı kontrol edilir. Problem olmadığına kanaat getirilirse, temel üzerine ve sütunlar arasına yapılacak kaba duvar demir kafesleri örülerek kalıplarla kaplanır. Sonrasında kapa duvar betonu dökülerek kuruması beklenir.

Kaba duvar betonu kuruduktan sonra kalıplar sökülür. Temel ve sütunlar arasındaki bağlantılar dikkatle kontrol edilir. Kaba duvar bittiğinde bahçe duvarı kaplamasına geçilebilir. Bahçe duvarı kaplaması, bahçelerinize estetik katmak amacıyla yapılan bir uygulamadır.

Bahçe duvarı kaplamasının kalitesine ve tasarımına göre hazırlanacak çimentonun inceliği ve kalitesi ayarlanır. Bu ayarlamaların nedeni, bahçe duvarı kaplamasının en ince ayrıntısına kadar belirgin halde yapılmasıdır. Çok fazla ince olması durumunda duvara monte edilmesi zorlaşabilir. Bu nedenle usta eller tarafından yapılmalıdır. Ustala.com üzerinden tecrübeli duvar ustalarına ulaşabilirsiniz.

Bu işlem son derece deneyim isteyen bir işlemdir. Bahçe duvarı firmaları yaptığı işler kaliteli ve göze hitap eden işler olmalıdır. Duvar yaptırmaya karar verdiğinizde profesyonel bir firma ile anlaşmanız oldukça faydalı olacaktır. Hazırlanan tasarım kalıpları duvara yapıştırıcılar yardımıyla yapıştırılır. Böylelikle hayal ettiğiniz bahçe duvarı kaplamasına kavuşmuş olursunuz.

Bahçe Duvarı Çeşitleri

Bahçe duvarları çeşitli malzemelerle veya farklı tasarımlar kullanılarak yapılabilir. Burada en önemli faktör kullanıcının istekleridir. Bunun yanında duvarların yapı ile uyumu ve öncelikli kurulum amacı da önem taşımaktadır. Duvarları estetik açıdan güzel gözükmesi için yaptırabilirsiniz. Ayrıca güvenlik için veya herhangi bir şeye destek olması, tutması amacıyla da yaptırabilirsiniz. Evinizin hem içerden hem de dışarıdan güzel gözükmesi için bahçe duvarlarının tasarımı önemlidir.

Öncelikle bahçe duvarların kabası yapılarak etrafı bahçe duvarı kaplaması ile kaplanabilir. Arıca hazır ürünler kullanılarak bahçe duvarına sahip olabilirsiniz. Elbette duvar dediğimizde akıllara beton duvarlar gelebilir. Ancak günümüz mimarilerinde birçok farklı malzemeden bahçe duvarına rastlamaktayız. Sizlere birkaç bahçe duvarı fikri vermek istiyoruz.

Düzensiz Taşların Kombinasyonu

Bahçe duvarında kullanılacak taşları, düzensiz ve asimetrik bir şekilde uygulayarak bir duvar inşa edebilirsiniz. Bu taş levhalar bahçenize nostaljik bir hava katarken tarihi bir yapıymış hissi yaratacaktır. Taş levhalar bahçe duvarlarında sıklıkla rastladığımız bahçe duvarı kaplaması elemanlarıdır. Sizlerde bahçelerinizi güzelleştirmek amacıyla bu malzemeleri kullanabilirsiniz.

Bu durum bahçe duvarlarınızın işlevsel olmayacağı anlamına gelmez. Taş kaplamalı duvarlar oldukça dayanıklı olmasının yanında göze hitap eden bir görüntü sunmaktadır.

Harçsız Taş Duvarlar   

Büyük ve birbirine bağlı olmayan taşlardan bahçe duvarları inşa edilebilir. Düzensiz olmasına bakılmaksızın benzersiz tasarımlar ortaya çıkabilir. Özellikle müstakil evler için çok kullanışlı ve estetik bir tercih olabilir. Naturalist bir tasarıma sahip olan bu duvarları bahçelerinizde kullanabilirsiniz.

Harçlı Taş Duvarlar

Taş duvarlarda, taşların birbirine bağlantısını sağlayan yapıştırıcı malzemelere harç denir. Harç, taşların birbirine bağlantısını sağlayarak tamamen hareketsiz hale getirir. Böylece daha sağlam duvarlara sahip olabilirsiniz.

Bu tip duvarlarda kullanılacak taşların renkleri duvarları daha estetik hale getirebilir. Genellikle toprak renklerine yakın taşlar tercih edilmektedir. Ancak grinin tonları ve özellikle çakmak taşı rengine yakın renkler sayesinde duvarlar daha estetik bir görünüm kazanabilir. 

Çimento Duvarlar

Günümüzde çimento en çok kullanılan yapı malzemesidir. Bahçe duvarları içinde pratik çözümler arasında sayılabilir. Bahçe duvarı kaplaması için kullanılan ürünleri çimento duvar üzerine monte edebilirsiniz. Çimento duvarlarda harç görevi görecektir. Çimento duvarda kuruduktan sonra aşırı sertleşecek ve sağlam olacaktır. Estetik açıdan çok güzel gözükmese de çimentodan faydalanmanız için amacınız önemlidir. Özellikle istinat duvarlarından çimento tercih edilmektedir.

Çiçeklerle Bahçe Duvarı

Bahçe duvarı kaplaması olarak çiçekleri kullanabilirsiniz. Duvarlarda çeşitli mekanizmalar, teller kullanarak çiçekleri monte etmeniz mümkündür. Yeşil ve bol çiçekli duvarlara sahip olabilirsiniz. Dekoratif ve doğal ortamlar arayanlar için bir çözüm olabilir.

Taşlarla Dolu Gabyonlar

İstinat duvarına ihtiyaç duyulan bahçeleriniz varsa, taşlarla dolu gabyonlar güzel bir seçenek olabilir. Tabi bunlar tam olarak istediğiniz estetiği sağlamayabilir. Ancak en fonksiyonel istinat duvarı seçeneklerinden biridir.

Gabyonlar, tel kafesler içerisine doldurulmuş taşlarla yapılmaktadır. Genellikle bu duvarlar çökmeleri ve toprak kaymalarını engellemek için kullanılır. Gabyonları kullanarak yapay yükseltilerde elde edebilirsiniz.

Ahşap Çıtalar Kullanmak

Ahşap malzemeleri kullanarak bahçelerinizi harika bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İnce ve kalın ahşap malzemeleri çeşitli kombinasyonlarla bahçe sınırlarınıza yerleştirebilirsiniz. Böylelikle dışarıyla olan bağınızı koparırken estetik görüntüler elde edebilirsiniz. Tasarımlar hakkında profesyonel firmalardan destek almanız faydalı olacaktır. Günümüzde mimari gelişmelerle beraber bahçe duvarlarında birçok malzeme kullanılabilmektedir. Sizde farklı tasarımları görmek istiyorsanız ustala.com’a ilan verebilirsiniz.

Yazımızda sizlere bahçe duvarı çeşitlerinden bahsettik. Bunların haricinde ahşap malzemeleri veya yaratıcı ürünleri kullanarak duvarlar yaptırabilirsiniz. Ustala.com üzerinden en iyi duvar yapımı firmalarına kolayca ulaşabilirsiniz. Bahçe duvarlarınızı kaliteli bir şekilde yaptırarak, evinizi korunaklı hale getirebilir ve estetik görüntülü bahçelere sahip olabilirsiniz. Yaratıcı tasarımlar için profesyonel firmalardan destek alabilirsiniz. Ustala.com arama derdinize son vererek ilan vermenizi ve firmalara ulaşmanızı sağlayan dijital bir platformdur.

Duvar yapımı firmaları, ustala.com’a üye olarak daha fazla müşteriye zahmetsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Üyelik işlemlerini gerçekleştirdikten sonra çevrenizdeki müşteri ilanlarını inceleyebilir uygun gördüklerinize teklif verebilirsiniz. Anlaştığınız müşterilere profesyonel hizmet vererek puanlarınızı arttırabilirsiniz. Dijitalleşen dünyada yerinizi alarak işlerinizi daha yükseklere taşımanız mümkün! Sizde müşterilerinizi ustala.com ile bularak gelişen teknolojinin bir parçası olabilirsiniz. Bahçeleri güzelleştirebilir müşterilerinizin yaşam alanlarını güzelleştirebilir ve onları daha güvende hissettirebilirsiniz.