Alüminyum Doğrama

Alüminyum Doğrama

Alüminyum Doğrama

Tüm Ustalar

Kayıtlı 179 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Alüminyum Doğrama Firmaları

fatih Bektaş

fatih dursun

Atalay Büyükgüngör

Murat Demirses

Armim İç Mimarlık

Ahmet dolu

Mustafa halil

Erkan İlgin

İLGİN PANJUR PVC PLASTİK VE ALÜMİNYUM DOĞRAMA SAN TİC LTD ŞTİ

tuncay özdemir

Son gelen Alüminyum Doğrama talepleri

340 cm olan giriş kapısı sokulup iki duvar arasına altttan üstten vida ile montaj olacak
İstanbul / Esenyurt
Alüminyum pcv tamirati
İzmir / Buca
Villamızın tüm doğramalarını Alüminyum doğrama ile değiştirmek istyoruz: - ısı yalıtımlı alüminyum doğrama - karolaj ve argon gazlı ısıcam sinerji camlar
Kocaeli / Kartepe

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Alüminyum Doğrama ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Alüminyum Doğrama

Alüminyum Doğramacı

Öncelikle alüminyum doğramacı çok genel bir tabir olup kullanıcıların kafasında herhangi bir şey canlanmamaktadır. Fakat isim olarak bilmiyor olsak bile alüminyumdan ve dolaylı olarak alüminyum doğramacılardan hayatımızın hemen her alanında faydalanırız. Alüminyumdan yapılan herhangi bir ürünün diğer yapı malzemelerine nazaran daha ekonomik ve daha sağlam olduğunu biliyor muydunuz? Şimdi bütün bu konuları ve alüminyum doğramacı hizmetlerinin içeriklerini inceleyeceğiz. Alüminyum doğrama işleri için en güvenilir ustaları Ustala.com’a bir ilan vererek kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Alüminyum Doğrama Nedir?

Gelişen teknolojilerden ve küreselleşen dünyadan yapı malzemeleri de nasibini almıştır. Alüminyum yapısı gereği hafif bir maddedir. Alüminyum doğrama özünde farklı boyut ve uzunluklarda bulunan alüminyum profillerin kullanıldığı alana uygun olacak şekilde kesilip kullanıma uygun hale getirilmesidir. Bu yüzden binaların dış cephelerinde, pencerelerde çok sıklıkla kullanılır. Alüminyum doğrama hizmetinden hayatınızın pek çok alanında faydalanabilirsiniz. Hizmet almak istediğiniz alanı ve firmayı belirledikten sonra firma yetkilileri gelerek gerekli ölçüleri alacaklardır. Ardından seçtiğiniz alana uygun malzemeler belirlenerek size bir fiyat tablosu çıkarılır. Her şey tamam olduğunda pencereleriniz alüminyum doğrama sistemleri ile kaplanmış olur. Bir başka örnek vermek gerekirse ofis bölme işlemi için alüminyum doğrama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Cam bölmenin kenarları alüminyumdan yapılacaktır. Bu sayede ısı yalıtımından maksimum şekilde faydalanabilirsiniz. Bütün bunlarla beraber evinizde bulunan pencerelerin kenarlarını plastik veya ahşap yerine alüminyumdan seçerseniz yine ısı yalıtımı konusunda epey bir gelişme elde edebilirsiniz. Bir diğer unsur olarak alüminyum doğrama hizmetinden faydalanırsanız alüminyumun sıcağa karşı olan dayanıklılığı sayesinde uzun süreli bir kullanım elde edebilirsiniz.

Alüminyum Doğrama Hizmetinin Kullanım Alanları

  • Ofis Bölme Sistemleri:  Ofisinizi bölümlere ayırmaya karar verdiniz fakat bu iş için doğru yöntemi arıyorsanız alüminyum doğrama sizin için en uygun yöntem olacaktır. Camların kenarlarını alüminyum ile kaplamak hem ofisinizin daha şık görünmesini sağlayacak hem de bölerek oda haline getirdiğiniz alanlardaki ısı yalıtımı maksimum düzeyde olacak. Bütün bunlarla beraber ofisler birden fazla insanın kullandığı alanlar olduğu için çabuk kirlenebilirler fakat alüminyum doğrama ürünleri çabuk ve pratik temizlenir. Ofisinizi odalara bölme işlemi için fazla bir bütçe ayırmadan personelinizin çoğunu oda sahibi yapmış olacaksınız. Bu durumda personellerin çalışma performanslarına mutlaka yansıyacaktır.
  • Alüminyum Kasalı Kapılar:  Alüminyum şık ve zarif görünümüyle mekânlara zarafet ve dinamizm katar. Henüz evinizin kapısındayken iç açıcı bir manzara ile karşılaşmak istiyorsanız alüminyum kaplı kapıları tercih edebilirsiniz. Ayrıca tercih ettiğiniz ürüne bağlı olarak alüminyum doğrama olan kısımları istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Genel olarak kullanıcılar cam ve ahşap rengini tercih etmektedir. Fakat siz mekânın genel yapısına uyumlu olacağını düşündüğünüz herhangi bir rengi tercih edebilirsiniz.
  • Vitrin Sistemleri: Alüminyumun bir diğer kullanım alanı mağaza vitrinleridir. Mağaza vitrinde alüminyum doğrama işlemi sonucunda ortaya çıkan alüminyum cam kenarlıkları tercih edilmektedir. Bu durumun en önemli sebebi alüminyumun camla beraber şık durmasıdır. Diğer sebebi ise ısı yalıtımlı alüminyumun içerideki sıcak veya soğuk havayı muhafaza etmesidir. Mağazalar ol üstünde bulundukları için ısı yalıtımı mağazada çalışan insanlar için oldukça önemlidir.
  • Can Güvenliğini Sağlama Amaçlı Korkuluklar: Bu korkuluklar genel olarak demirden üretilse de alüminyum doğrama sonucu elde edilen ürünler bu alanda da hızla yayılmaktadır. Yüksek binaların teraslarında alüminyum korkuluklar tercih etmek terasa ferah bir hava katabilir.
  • Kış Bahçesi: Balkonunuzu dört mevsim kullanmak istiyor olabilirsiniz. Ya da bahçenizden yılın her günü faydalanmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlar söz konusu olunca bir kış bahçesi inşa ettirmeniz gerekebilir. Kış bahçelerinizi de alüminyum ısı yalıtımlı profiller kullanarak inşa ettirebilirsiniz. Böylesi hem ekonomik olacaktır. Hem de alüminyum doğrama işlemi sayesinde elde edilen profilleri istediğiniz renge boyayabilirsiniz.  Uygun fiyata şık tasarımlı bir kış bahçesi inşa ettirmiş olacaksınız.

Alüminyum Doğrama Fiyatları

Bu tarz ürünlerde fiyatlar alacağınız hizmete göre değişmektedir. Seçeceğiniz alüminyumun kalitesi de fiyat konusunu etkileyen bir etmendir. Genel olarak alüminyum doğrama fiyatları proje bazlı olarak belirlenmektedir. Örneğin; eğer bir dış cephe kaplama işi için alüminyum doğrama hizmetinden faydalanmak istiyorsanız bu işi yapan firmalar sizlere metrekare olarak değil de projenin tamamı için fiyat çıkarmaktadır. Eğer büyük projeler için alüminyum doğrama hizmetine ihtiyacınız yoksa metrekare olarak fiyat alabilirsiniz. Fakat bu şekilde fiyat alarak alüminyumu almış olsanız bile ilgili yere montajı için ayrı olarak bir ustaya ihtiyacınız olacaktır. Alüminyum doğramanın bir satış şekli de profil olarak satılmasıdır. Alüminyum doğrama hizmetiyle ilgili net bir fiyat belirlemek oldukça güçtür. Net bir fiyat alabilmek için anlaştığınız firma veya ustanın gelerek alüminyum doğrama hizmetinin uygulanacağı alana bakması. Ne kadar uzunluk ne kadar yükseklik ve kalınlık gerektiğini hesaplaması gerekmektedir. Genelde fiyat keşifleri ücretsiz yapılır ve en geç iki iş gününde fiyat bilgilendirilmesi yapılır.

Alüminyum Doğrama Kullanmanın Avantajları

  • Alüminyum diğer maddelerden daha dayanıklıdır ve daha uzun ömürlü olur.
  • Alüminyumun kullanım süresi dolduğu zaman plastik vb. maddeler gibi doğa da çöp unsuru oluşturmaz. Hurda olarak geri dönüştürülür.
  • Alüminyum güneşte yanmaz, plastik gibi güneş görünce solmaz. Ahşap gibi güneşe çok maruz kalınca eski görüntüsü vermez.
  • Alüminyum görüntüsü itibariyle modern ve minimalist durmaktadır.
  • Alüminyum hafif yapısı sayesinde kolay taşınır ve kolay montajlanır.

Alüminyum Doğrama Ustası

Alüminyum doğrama işi aşırı büyük bir hassasiyet ister. Milimetrik hatalar çok kötü ve büyük sonuçlara yol açabilir. Özellikle dış cephe kaplama gibi büyük işler de çakılan bir çivi dahi bütün çalışanlara bildirilerek devam edilmelidir. Hâl böyle olunca alüminyum ile yapılacak işlerde usta seçerken çok dikkatli olmak gerekiyor. Doğru alüminyum doğrama ustası ustala.com da seni bekliyor. 

Hemen ustala.com’a giriş yapın, üye kaydınızı oluşturun, üye girişi yapın sonrasında ilanınızı verin. Alanında uzman ustalar ilanınıza teklifler versin. Sizin için en uygun usta ile çalışmaya başlayın. Bu sayede alüminyum doğrama ustası bulmak için zaman harcamaz doğru usta ile erkenden çalışmaya başlayarak almak istediğiniz hizmeti erkenden sonuçlandırabilirsiniz.

Müşterilere Ulaşmanın En Kolay Yolu

Bu tür ustalık gerektiren işlerde hele müşteri bulmak oldukça zordur. Hele ki büyük bir firmaya bağlı olmadan münferit olarak çalışıyorsanız daha da zordur. Bütün bu zorlukları aşmak için müşteri bulmanın en kolay yoluna başvurun. Hemen ustala.com’a girin. Üye kaydınızı oluşturup, üye girişinizi yapın. Ardından size uygun verilmiş ilanlara teklif verin. Müşterilere ulaşmak için hızlı ve pratik bir yol olan ustala.com sayesinde daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.