Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan Asma Tavan

Tüm Ustalar

Kayıtlı 813 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Alçıpan Asma Tavan Firmaları

ethem karapolat

Poyraz Kara

Adem Acar

Nur yapı

Mehmet Can Çadır

Hami Akçay

ishak ekinci

RIZA süt

ömer curebal

Son gelen Alçıpan Asma Tavan talepleri

Taş yunu asma tavan
Çorum / Alaca
Alçıpan Bölme duvar, alçı sıva, kara sıva, alçıpan, boya badana işlerinden anlayan yevmiyeli çalışacak ustalar aranıyor. Araçlı ve Araçsız farketmez çok iş var. Aracı olmayanları kendimiz götürüp getiriyoruz. Aracı olanlara ise ona göre ücret verilecektir. Uzun vadeli çalışacak ustalar aranıyor
Kocaeli / Körfez
Düz tavan alçıpan
Antalya / Aksu

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Alçıpan Asma Tavan ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Alçıpan Asma Tavan

Asma Tavan

Eskiden dekorasyon yapılırken tavan üzerine pek düşünülmezdi. Son zamanların en popüler tercihlerinden biri değişik ve çekici modelleriyle asma tavanlardır. Düz ve hiç bir şey yapılmamış tavan için rahatlıkla demode diyebiliriz. Günümüzde her çeşit dekorasyon tarzına uygun zarif ve estetik asma tavan modelleri tasarlanıyor. Asma tavanı sadece görsel bir öğe olarak düşünmemelisiniz. Asma tavanlar işlevsel olarak ses ve ısı yalıtım ihtiyaçlarını da karşılarlar. Bununla birlikte rutubet ve nemden oluşan tavan lekelerini önlemek için de elverişlidir. Asma tavan dekor modelleri üretim malzemeleri ve yapım tekniklerinden dolayı farklılık gösterirler. Bu farklılık kalite ile beraber maliyeti de doğrudan etkiliyor. Yani bütçeniz çok düşük olsa bile evinize asma tavan yaptırmanız mümkün. Evinizle beraber bütçeniz de büyükse daha lüks ve gösterişli modeller de yaptırabilirsiniz. Herhangi iç mekanı güzelleştirmek için asma tavanlar ciddi fark yaratır.

Asma tavan işleri büyük bir sorun olmaktan çıkıyor. Seçeneklerinizi kendiniz belirleyin boşuna zaman harcamayın. Asma tavan işlerinizi yaptırmak için Ustala.com'a ilanınızı verin, konuyla ilgili en uzman kişiler en hızlı biçimde size ulaşsın. Üye girişinizi yapın, hangi hizmeti almak istediğinizi seçin, adresinizi girin, ilanı oluşturun ve alanında profesyonel asma tavan ustalarından gelen teklifler arasından size en uygun olanı seçin. Yapmanız gereken bu kadar kolay.

Asma Tavan Kullanım Avantajları

Asma tavan uygulama, tavan zemini altında birçok ihtiyacı karşılamak için montaj aralığı sağlayan sökülebilir özellikteki sisteme denir. Isıtma, ses, aydınlatma ve havalandırma sistemleri, elektrik kabloları, sıhhi tesisat ve kablolama sistemlerinin dağıtımı ve hoparlörlerin montesi için kullanışlı bir alan sağlar. Ayrıca kablosuz anten, cctv, bağlantı parçaları, yangın ve duman dedektörleri, hareket dedektörleri, sprinkler gibi sistemler için kullanılır. Farklı tavan yükseklikleri ayarlanabilir ve akustik koşullar sağlar. Bütün sistem ve malzemeleri saklamak için alan oluştururken, herhangi bir arıza ya da problem olduğunda kolay erişimi de sağlar. Hem görsel hem de işlevsel olarak tam istediğiniz gibi bir asma tavanı Ustala’nın güvenilir ustalarına yaptırabilirsiniz. 

Asma Tavan Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Asma tavan yaptırmadan önce eğer led ışık, spot ışık gibi ışıklandırmalar yapılacak ise bunların içinde elektrik sistemleri de olacaktır. Bu sebeple elektrik işlerinin alçıpan çalışmaları ile düzenli bir biçimde yapılması gerekir. Elektrik ile beraber boya badana işleri  de asma tavanlar ile benzerlik gösterir. Asma tavanların yapımından sonra boyama yapılır. Eğer evin genel boya badana işleri yapılacaksa aynı zamana planlanması daha iyi olacaktır. Asma tavan en az 4-5 cm, en fazla ise 7-8 cm olmalıdır. Önemli olan diğer husus ise monte edilen alçıpan levhanın vidalama işlemi en fazla 30 cm aralıklarla yapılmalıdır.

Asma Tavan Çeşitleri

Alçıpan asma tavan: En bilinen ve kullanılan modellerden biridir. İki tarafa yapıştırılmış tabaka-modifiye alçı karton isimli alçıpandan yapılır. Dünya standartlarına uygun olduğundan çok yaygın olarak kullanılır. Hafif malzeme oluşundan deprem gibi afet olaylarına dayanıklıdır. Başka özellikleri silikon katkı maddeleri içerdiğinden neme ve fiber katkılı oluşu nedeniyle ateşe dayanıklıdır. Esnek bir model olduğundan dekoratif bir görünüm sağlar. Alçıpan, spot aydınlatma veya led şerit için kullanışlıdır.

Vektörel asma tavan: Vektörel panel sistemi ile iç mekanı küçültmeden tavan yüksekliğini düşürmek için kullanılan vektörel asma tavandır. Bu özelliğinden dolayı tavan boşluğuna erişmek daha kolay olduğundan teknik işlerin yapımı kolaylaşır.

Taşyünü asma tavan: Bazal taşının ezilip toz haline getirilerek geri dönüşüm ile elde edilen atıklar ve birtakım kimyasal maddelerin birleşiminden oluşur. Rengi beyaz olup tercihe göre farklı renklere boyanabilir. Yangın gibi olaylarda içinde ateşe dayanıklı madde bulunmaktadır. Hijyenik ve insan sağlığına uygundur.

Karolam asma tavan: Ön kısmı vinil, arka kısımları alüminyum folyo ile kaplıdır. Temizlenebilir, montajı kolay ve neme dayanıklıdır. Bu asma tavan sistemleri, akustik alçıpanlardan, karolardan, karolamlardan ve taşyünü asma tavanlardan oluşur. Karolama asma tavan sisteminde ses ve ışıklandırma sistemi gibi tesisatlar yapılacaksa eğer taşıyıcı sistem ve askı çubuklarına takılmamasına dikkat edilmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır.

Metal asma tavan: Isı ve ses yalıtımı sağladığı için hastane, okul ve kamu binalarında kullanılır. Diğer özellikleri bakteri üretmez ve kolay temizlenir. Hafif oluşundan montajı kolaydır. Bütün bu özellikleri metal asma tavanı kamu binaları için kullanışlı yapar. Estetik bir modeldir.

Akustik asma tavan: Adından anlaşılacağı gibi akustik yapısından dolayı mekanda ses yankısını önler. Ortalama 13 mm. kalınlığında bir alçı ile metal tavan iskeleti üstüne monte edilir. Ateşe ve neme karşı çok daha dayanıklıdır. Estetik ve şık bir görünüme sahiptir. Montajı kolay ve kısa sürede yapılır.

Alüminyum tavan: Büyük bir endüstriyel bina ya da özel bir dairede nerede kullanılırsa orayı dekoratif açıdan estetik gösterir. Farklı dekorasyon tarzlarıyla uyum sağlayabilir. Metal yüzeyi doğal ve yapay ışığı çok iyi yansıtır. Alüminyum tavanlı mekanlar ferah ve hafif bir etki yaratır. Günümüzde üretilen bütün aydınlatma sistemlerine uygundur. Ateşe ve suya dayanıklı oluşundan restoranlar, merdivenler, asansör lobileri, barlar ve kafelerin üretim tesislerinde kullanılır. Çok iyi havalandırma sağlaması sebebi ile bu tavanlar saunalara, havuzlara, banyolara, seralara kurulabilir. Her zaman yeni gibi görünür. Hijyen gerektirmez ve metal yapı toz toplamaz.

Petek asma tavan: Petek görüntüsü ile iç içe geçirilmiş alüminyum profillerden oluşur. Gözenekli yapısı sebebi ile ışıklandırma kullanarak farklı tasarımlar oluşturulabilir. Mazgal şeklinde yapısı nedeni ile bina içindeki duman ve kirli havanın kolaylıkla dışarı atılmasını sağlar. Alışveriş merkezleri, havalimanları ve restaurant gibi yerlerde kullanılmaktadır.

Lamel asma tavan: Derz profilleri, taşıyıcılar, lameller ve u profilden oluşur. Taşıyıcılar galvanizden üretilir sistem elemanları alüminyumdan üretilir. Tel, çift yay askı, ve dübeller sayesinde tavana monte edilir. Bu tavanlar spor salonları, alışveriş mağazaları, büro ve işyerleri gibi mekanlarda kullanılır. Lamel tavan, renk seçenekleri sebebi ile akustik ve dekoratif amaçlı da kullanılır. Paslanma yapmadığı için de ıslak alanda tercih edilir.

Barrisol tavan: Hammaddesi pvc olan dayanıklı pvc kumaşlardır. Kumaşlar hafif oluşundan ötürü tavanda ağırlık yapmazlar. Barrisol gergi tavan sistemi, sıra dışı yapısı ile ısıtılarak istenilen forma girebilir. Farklı renk ve dokularda, pvc esaslı malzeme özel alüminyum profillerine gerilerek uygulanır. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların haricinde tonoz ve kubbe gibi uygulamaları yapılabilir. Esneklik sebebi ile her projede kendine has tavan ve duvarlarda özgün tasarım imkanı sunar. Alçıpan asma tavanlar gibi her sene bakım gerektirmez. Boya istemez ve kirlendiğinde silinebilir. Alev almaz yangına karşı dayanıklıdır. Güneşin x ışınlarında etkilenmez rengini çok uzun seneler bozmadan korur. Pvc olduğundan dolayı sudan ve nemden asla zarar görmez. Kolay ve kısa sürede montaj edilebilir. Zaman kaybetmeden görsel bir tavana sahip olursunuz.

Asma tavan fiyatları mekanın ölçülerine, kullanılacak ürünlere ve yapılacak asma tavan modeline göre değişiklik göstermektedir.

Asma Tavan İlanlarına Ulaşın

Ustala.com üzerinden gelen ilanları inceleyerek asma tavan hizmeti almak isteyen müşterilere ulaşın. İşin ustasıysanız yapmanız gereken çok basit! Asma tavan ilanları kısmına giriş yapıp, size en uygun ilanlara teklif vererek hızlı şekilde aradığınız müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu sayede hem kolayca müşteri bulursunuz hem de kazancınıza kazanç katarsınız. Sayısız ilan arasında konum olarak size en yakın müşteriye kolayca ulaşabilir, bu şekilde müşteri bağlantılarınızı hızlı bir şekilde çoğaltabilirsiniz.