Pvc Kapı

Pvc Kapı

Pvc Kapı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 131 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Pvc Kapı Firmaları

selim POLAT

olcay arslan

Orhan dinc

Adem Akgök

Semih zorlu

Umut demirdere

Mustafa MORKOYUN

ümsa yapı market

Eyüp karabulut

Son gelen Pvc Kapı talepleri

52adet 150*200cm PVC cam montajı
Batman / Merkez
68x200 cm balkon kapısı boy cam
İstanbul / Kağıthane
Merhaba, iki adet pimapen kapı montajı için ustaya ihtiyacımız bulunmakta. mümkünse gün içinde ya da en erken tarihte
İstanbul / Ümraniye

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

84.2k

Kullanıcı

56.3k

İş talebi

60.3k

Mesajlaşma

84.7k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Pvc Kapı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Pvc Kapı

PVC kapı hafif ve kullanımı kolay bir kapı çeşididir. Değişik tasarım ve renklerde yapılabilirler ve görüntüleri çok şıktır. Aynı zamanda korozyona uğramazlar bu yüzden de sürekli bakım gerektirmeyen kapılardır.

PVC Membran Folyo ile Kapı Yapımı Hakkında

PVC genel olarak kullanım alanı bayağı geniş olan endüstriyel bir üründür. Güçlü yapıştırıcılar sayesinde kapı, pencere ve mobilya gibi yüzeylere yapıştırılan bu ürün, kullanıldığı yerin kullanım ömrünü uzatma gibi bir özelliğe sahiptir. Yapısı gereği PVC çok dayanıklı bir üründür. Yapısından dolayı darbelere, çiziklere ve aşınmaya karşı dayanıklı ve estetik oluşu ürünlere farklılık katar. Bu yüzden de PVC kullanılan alanların ve malzemelerin her geçen gün arttığını görmekteyiz. Özelliklede son yıllarda daha çok kapı imalatı sektöründe PVC kaplama çok yaygınlaşmıştır. Kapılar günlük hayatta sürekli kullandığımız ve dokunduğumuz yüzeylerdir. Bu yüzden dayanıklı, sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları gerekmektedir. Diğer kapı çeşitlerinin mesela ahşap kapıların zaman içerisinde yıprandığı malum ancak PVC kaplama yapılan ahşap kapıların kullanım ömrü ciddi bir oranda artmaktadır.

Bu özelliğinden dolayı PVC membran folyo ile kapı kaplama sıklıkla kullanılmaktadır. Eğer sizlerde kapıların ömrünü uzatmak, dayanıklılığını çoğaltmak ve daha şık görünen kapılara sahip olmak istiyorsanız PVC kaplama isteğinizi karşılayacak özelliktedir. Farklı renklere sahip PVC folyolar herhangi bir renk kapıların üzerine de uygulanabilmektedir. PVC kaplama kapılarda ürün çeşitliliği çok fazla olduğundan dolayı her kişinin zevkine uygun pvc kaplama bulanabilir.

PVC Kaplama ile Kapı Nasıl Yapılır?

İlk olarak en önemli bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken şey PVC kaplama kapı yapılırken kapıların soğuk pres yapılıp yapılmadığıdır. Sadece sıcak pres yapılan kapılar zaman içinde eğilebilmektedir ve bu durum elbette ahşabın ve kapının kalitesini düşürür, kullanılamaz hale getirmektedir. Bundan dolayı PVC kaplama kapı imalatında sıcak pres ardından soğuk preste yapılmalıdır. Ancak ahşap kapılara pvc kaplama uygulamadan önce kapının yapıldığı ağaç cinsini bilmek gerekiyor çünkü her ağaç cinsine pvc kaplama uygulanamıyor olabilir. Bu gibi bilgileri pvc kaplama yaptırmak istediğiniz PVC kapı ustası ile görüşüp bilgi alabilirsiniz. Anlaşıldığı üzere pvc kapı kaplama kesinlikle ustalık gerektiren bir iştir. İşin ehli PVC kapı ustalarını Ustala.com’da bulabilirsiniz.

PVC Kapıların Avantajları?

 • Bahsettiğimiz üzere kullanım ömrü oldukça uzun olan PVC folyo ile kaplama kapıların üzerinde avantaj sağlamaktadır. Bunlardan bir kaçı;
 • Ahşap kaplamalar ve alüminyum ile birlikte kullanılabilir.
 • Temizliği ve bakımı oldukça kolaydır. Bu da önemli bir düzeyde rahatlık sağlamaktadır.
 • Özellikle klor içerikli PVC kapılar yanmayı geciktirici özelliğe sahiptir. Yangın gibi bir durumda alev alan kapı kendisi sönecektir
 • Ses yalıtımı konusunda da oldukça iyidir ve dışarıdan ses gelmesini ve dışarıya ses çıkmasını engeller.
 • Ayrıca ısı yalıtımı da sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde ısı enerjisini odanın içerisinde tutar.
 • PVC kapılar kanserojen madde içermez. Sağlığa zararları yoktur.
 • Neme karşı dayanıklı olan pvc kapılar bu sayede zamanla kapılarda şişme yapmaz.
 • Renk seçeneği oldukça geniştir.
 • Geri dönüşümlü bir ürün olduğundan dolayı çevreye zarar vermez.
 • Görüldüğü gibi PVC dekoratif filmin kullanılması için birçok olumlu sebep bulunmaktadır. Dekorasyon alanında ki firmaların bu ürünler ile ilgili ürün çeşitliliği ve içeriği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

PVC kapı sineklik çeşitleri olarak; stor sineklik, pileli yani akordeon sineklik, sürme sineklik, menteşeli ve sabit sineklik, ve kedi sinekliği…

Pvc Kapı Tamiri

Pvc kapıda kanat ayarı yapımı; pvc kapıların büyük bölümü sadece cam ise o zaman büyük bir ağırlığa sahiptirler. Bu yüzden zamanla ağır cam yüzünden kapıya bindirilen yükten dolayı kapının ayarı bozulabilir, ancak düşme gibi bir problem yaşamıyorsanız sadece karşılıklar ile ayarlama yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Pvc Kapı Sarkması

Genel olarak pencere ve kapıların sarkması işçilik hatası olarak kabul edilir. Çünkü yapım aşamasında düzgün takozlanmayan yani camın menteşe kısmı ile üst kilit kısmının olduğu tarafa konulması gereken takozların gereğinden az konulmasından kaynaklıdır. Bu sebepten dolayı kapı sarkması gerçekleşir.

Pvc Kapı Kolu Nasıl Sökülür

Kapı kolu sökmek oldukça kolay bir iştir. Pimapen kapı ve pencere kollarını sökebilmek için kapı kollarının dibinde bulunan plastik parçayı kendimize doğru hafifçe çekerek sağa sola döndürdüğümüzde vidaları görürüz. Ve Tornavidayı sola doğru çevirerek vidaları sökmeye başlarız ve kol da kolay bir şekilde çıkmış olur. Tekrar takmak içinde vidaları tornavidayı sağa doğru çevirerek sıkarız ve kapı kolunu takmış oluruz.

Pvc Kapı Düşmesi

Kapı düşme olayları daha çok pimapen pencere ve kapıların köşe yerlerinde demir olmadığı için takılan camın ağırlığı yüzünden zamanla boşluk olan yere yani kilidin, kolun bulunduğu ön kısma doğru aşağı düşer. Bu gibi düşmeleri genelde takozlama yaparak giderebilirsiniz. Fakat bu bir usta işidir. Elinizin altında takozlama malzemeleri bulunamayacağından aynı zamanda yanlış bir uygulamada camı kırabileceğinizden dolayı tek başına yapılabilecek bir iş değildir tavsiye etmiyoruz. Bu gibi pvc kapı tamiri işlerinde pvc kapı ustası aramak en doğrusudur.  

Pvc Pencere Menteşesi Takmak

Menteşeler birbirleri ile uyumlu değildir. Yani her menteşe farklıdır. Yani eski olan pencerenizin menteşesi kırıldıysa modeli eskidir ve piyasada eski model menteşeyi bulmak zor olabilir. Genellikle piyasalarda yeni model menteşeler vardır. Eskiyi bulmak çok kolay değildir. Ama her şeye rağmen eskisine benzeyen menteşeyi bulup kendiniz takmayı istiyorsanız ilk önce eski menteşe vidalarını tornavida yardımı ile sökün ve yeni aldığınız yeni model pencere menteşesini matkap yardımı ile ya da eğer eski delikleri tutuyor ise tornavida ile sıkın. Pimapen Montajı, yüksek performansı olan Pvc pencere ve pvc kapı dizaynları ile öncüdür. PVC ürünler sadece estetik görüntüleri ile değil, üstün Türkiye teknolojisi imalatı ile yakaladığı mükemmel kalitesi ve dayanıklılığı sayesinde rekabetin çok önüne geçmiştir. Genellikle piyasalarda 24-30-36-44-52 mm genişliklerinde çift cam, üçlü cam ve panel kullanımı sağlayan çıtalar vardır. 52 mm’ye kadar güvenlikli cam kombinasyonların da yüksek emniyet sağlamaktadır. Çoğu firmada alternatif donanım ürünleri ile arttırılmış olan güvenlikli kapı, pencere ve sistemleri uygulanmaktadır. Bazı tüketiciler camsız olarak almak istedikleri ya da sadece kemer olarak almak istedikleri pimapen pvc kapı ve ihtiyaçlarını bu ürünlerin imalatını yapan firmalardan temin edebilirler. PVC kapı ve Pvc cam üretimi bazı yapılar için standart ölçüde olup mağazalarında sergilenmektedir. Ancak çoğu müşteri pvc sistemlerini taktırmak istedikleri kapı veya pencerelerinin net ölçüsünü belirterek sipariş vermektedirler. PVC kapı ve pencere takılacak yerin ölçüsünü kendinizde alabilir üretici firmaya verip siparişinizi bu yönde belirtebilirsiniz. Ancak en doğrusu PVC kapı üreticisinin kapıyı taktırmak istediğiniz yeri görmesi ölçüyü kendisinin alması olacaktır. PVC kapı takılırken camlı mı camsız mı olacak? Ya da camlı olursa takılması istenilen yere uygun olacak mı? Takozlama işlemi sırasında duvarlara zarar verir mi? Ev ya da işyeri yeni yapı mı? Yoksa betonları ve duvarları yıpranmış mı? Gibi birçok detayı göz önünde bulundurarak karar verecektir. Bu gibi önemli detaylar ileride çıkabilecek sorunları önceden görüp tahminde bulunmak oluşabilecek kaza ve sorunları ortadan kaldırır.