Korniş

Korniş

Korniş

Tüm Ustalar

Kayıtlı 59 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Korniş Firmaları

bahattin sahin

15 senedir tül perde sektöründe hizmet vermekteyim edindiğim tecrübeyle siz değerli müsterilerimizi

Osman Usta

Ramazan Uyar

Mesut Alanbay

Oedaş ve Bedaş a kayıtlı Yetkili Elektrikçi niteliğinde bir kurumuz.

Emrah lök

Ünal Usta

göktan tahtacı

aşkın fedakar

kadir sergi

Son gelen Korniş talepleri

Korniş takılacak
Artvin / Merkez
Balkonumda toplam 5 metre civarı korniş montajı olucak.Kornişi kendim de alabilirim.
Hatay / İskenderun
2 odaya korniş takılacak montajı yapılacak
Bursa / Yıldırım

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Korniş ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Korniş

Korniş Takma Zahmetinden Kurtulun!

Korniş takmakta zorlanıyorsanız ve takmaya zamanınız yoksa Ustala.com yardımınıza yetişiyor. Ustala.com üzerinden en iyi ustalara ulaşarak korniş montajı derdinden kurtulabilirsiniz. Günlük hayatın koşuşturmacasında birçok işle uğraşılır ve korniş montajı gibi işlere zamanımız kalmayabilir. Bunun yanında montaj işlerinden anlamıyor olabiliriz veya gerekli malzemeler elimizde mevcut olmayabilir. Ustala.com ile korniş montajı yapan ustalara ulaşarak işlerinizi hızlıca halledebilirsiniz.

Korniş, perde asmaya yarayan plastik veya metal olabilen bir araçtır. Piyasada birçok korniş çeşidine rastlayabilirsiniz. Perdenizin türüne göre değişebilen korniş çeşitlerini kendi başınıza monte etmek zor olabilir.

Korniş Nasıl Takılır?

Tülü, fonu ve güneşliği dahil olmak üzere tüm perdeleri tek mekanizmada toplayan ve güvenli bir şekilde pencere önüne sabitlemek için kullanılan araçlara korniş denir. Bu malzemeleri perdecilerden veya nalburlardan elde edebilirsiniz. Kornişlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Korniş takmaya ve almaya zamanınız olmayabilir. Bu durumda korniş montajı için bir usta ile anlaşabilirsiniz. Ustala.com ustalara kolayca ulaşmanızı sağlayan dijital bir platformdur.

Korniş montajında olmazsa olmaz araç matkaptır. Montajın iki kolay yolu bulunmaktadır. Matkap kullanabilir veya özel bir yapıştırıcı ile kornişleri tavana sabitleyebilirsiniz. Matkap kullanırken izlenen birkaç adım vardır. Öncelikle elde bulunan vidaların montajını yapmak için tavana matkapla delikler açılmalıdır. Korniş takılmasında kullanılacak malzemenin uzunluğuna göre delik sayısı belirlenir. Başta ve sonra delik açıldıktan sonra kornişin bel vermemesi için ortadan da delikler açılmalıdır. Delikler arasında mesafeyi belirlerken göz kararı ağırlık merkezini referans alınabilir.

Belirli noktalardan açılacak delikler kornişin kısa kenarını ortalayacak şekilde işaretlenmelidir. İşaretlenen noktalar matkapla ölçülü bir şekilde delinmelidir. Vidaların monte edileceği boşluklar hazırlandıktan sonra malzemeyi pencere önündeki tavana hizalayarak deliklerin tavana geldiği alanlar delinmelidir. Korniş montajında ölçüler dikkatlice alınmalıdır. Aksi takdirde yamuk kornişlerle karşı karşıya kalınabilir. Bu istenmeyen bir durumdur.

Tavanda işaretlenen bölgelere gelecek dübelin genişliği belirlendikten sonra bu genişliğe uygun matkap ucu takılarak tavan delme işlemine geçilebilir. Dübellerin uzunluğu kadar delik açmak yeterli olacaktır. Bu boşluklara yerleştirilen korniş dübelleri, tavana çekiç yardımıyla sabitlenebilir. Dübeller takıldıktan sonra çekiç ile birkaç kez vurularak iyice sabitlenmelidir.

Dübeller takıldıktan sonra kornişi tekrar tavana tutarak açılan deliklerden geçirilmelidir. Dübel içine yerleştirilen vidalar sayesinde kornişler kusursuz bir şekilde tavana tutturulabilir. Vidaların dışarıdan bakıldığında gözükmesini istemiyorsanız, küçük plastik tıpalar kullanılarak üzerlerinin kapatılmasını isteyebilirsiniz. Korniş takılmasından sonra perdeler asılmaya hazır hale gelecektir.

Yapıştırıcı ile Korniş Montajı Nasıl Yapılır? 

Evlerinizin tavanının matkap ve dübel gibi malzemeler kullanılarak delinmesini istemiyorsanız, korniş montajı öncesinde ustaya taleplerinizi iletebilirsiniz. Matkapla delme dışında kullanılacak bir diğer işlem ise yapıştırma işlemidir.

Korniş montajında yapıştırma işlemini tercih ettiğinizde belirli aşamaların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Öncelikle eldeki malzemenin tavan ölçülerine uygun olduğundan emin olunmalıdır. Elde bulunan kornişler olması gerekenden uzunsa testere yardımıyla kısaltılmalı ve tavan ölçülerine göre ayarlanmalıdır. Bu işlem sırasında tavanın tamamını kornişle kapatmamakta fayda vardır. Ölçülerin buna göre alınması gerekir. Aksi takdirde korniş montajından sonra perdeler takılırken veya çıkarılırken sorun çıkabilir ve kornişleri yerinden çıkarıp tekrar düzenlemek zor olacaktır. Elbette ustala.com üzerinden bulduğunuz usta tüm detaylara hakim olacaktır. Tavanın sınırlarıyla kornişlerin bitişinde zorluk yaşamamak adına en az 1 cm boşluk bırakılmalıdır. Bu şekilde perdeleri takarken ve çıkarırken sorun yaşamazsınız.

İstenilen uzunluğa getirilen kornişlerin tavana yapıştırılacak olan yüzeyine şerit halinde satılan çift taraflı bantlardan boylu boyunca düz bir şekilde yapıştırılmalıdır. Ardından bantların üzerinde kalan katman soyularak tavana yapıştırmaya hazır hale getirilir. Bandın üzerine korniş yapıştırıcısı sürmek faydalı olacaktır. Korniş montajı yapılmadan önce tavan yüzeyindeki tozların temizlendiğinden emin olunmalıdır. Aksi takdirde istenilen verimde yapışma gerçekleşmeyebilir. Tavanın nemli olmadığından da emin olunmalıdır. Bu aşamalardan sonra korniş montajı rahatlıkla tamamlanabilir. Bir süre yapıştırıcının kurumasını bekledikten sonra perdelerinizi gönül rahatlığıyla asabilirsiniz.

Yaşam alanlarınıza renk ve ahenk katan, sağladığı ışık kontrolü ile mekanların fiziksel konforunu ayarlayabilen ve mahremiyetinizi koruyan perdeleri asmadan önce iyi bir korniş montajı yapıldığından emin olmanız gerekmektedir. Korniş montajı yapan ustanın yukarıdaki adımları eksiksiz uygulandığından emin olmalısınız. Ustala.com üzerinden bulacağınız tecrübeli korniş ustaları, korniş montajını eksiksiz bir şekilde yerine getirecektir.

Camlara en yakın alanlara güneşlik, orta kısma şık bir tül ve iç kısma ise vintage fon perdelerini kullanarak evlerinize ahenk katabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı güzelleştirerek misafirlerinizi en güzel şekilde ağırlayabilirsiniz.

Korniş Çeşitleri Nelerdir?

Yukarıda korniş montajı ve zemin ile alakalı konulara değinmiştik. Bu kısımda korniş çeşitlerine kısaca değinmeye çalışacağız. Aslında bu biraz pencereciler ile ilgili bir durumdur. İyi bir usta sektör yeniliklerini takip ederek müşterilere en pratik çözümü sunmalıdır. Yeni çıkan tüm korniş montajı yöntemlerini ve korniş çeşitlerini avucunun içi gibi bilmelidir. PVC plastik kornişlerin kullanımından önce alüminyum kornişler kullanılmaktaydı. Sonrasında ise PVC kornişler popüler hale gelmiştir. Bunların yanında, raylı kornişler, rustik raylı kornişler, kartonpiyer kornişler, alüminyum kornişler, PVC plastik kornişler ve ahşap kornişler bulunmaktadır.  

Korniş Montajı Fiyatları  

Korniş taktırma fiyatları, çeşitli parametrelere göre değişiklik göstermektedir. Kornişlerin çeşidi, uzunlukları, kullanılan dübel, yapıştırıcı, vida miktarı ve işin bitiş süresine göre fiyatlar değişmektedir. Ustala.com üzerinden en uygun fiyatlara ve en tecrübeli fiyatlara ulaşabilirsiniz. Piyasadaki en uygun fiyatlara ustala.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Korniş Montajı Ustasından Beklenenler Nelerdir?

Korniş montajı ustaları, müşteri ilişkilerine önem vermeli ve talepleri dinleyerek en uygun çözümleri sunmalıdır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutmalı ve talepleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmelidir. Ayrıca belirtilen süre içerisinde belirtilen ücret karşılığında işler tamamlanmalı ve müşteriye teslim edilmelidir. En iyi korniş montajı ustalarına ustala.com ile kolayca ulaşabilir ve evlerinizi güzelleştiren perdelerinizi asacağınız mekanizmaları düzgün bir şekilde yaptırabilirsiniz. Kornişleri uzun yıllar boyunca sıkıntı yaşamadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Korniş Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Korniş montajı yaptırmadan önce piyasayı takip ederek evinize uygun korniş çeşidini belirlemelisiniz. Perdelerinize göre korniş seçimi yapmakta önemlidir. Korniş montajı evlerinizin mimarisine uygun ve estetik olmalıdır. Mimarı koşullar göz önünde bulundurularak korniş çeşidi seçilmelidir. Kornişler uzun ömürlü ve sağlam olmalıdır. Müşteri taleplerini eksiksiz bir şekilde karşılayabilecek markaların kaliteli ürünlerini tercih etmeniz faydalı olacaktır. Ustala.com puanlama sistemi ile en iyi ustaların tekliflerini değerlendirerek sağlam ve kaliteli korniş montajı işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Ayrıca korniş montajı ustaları sizlere teknik destek sağlayarak en uygun korniş modelini seçmenizde yardımcı olacaktır.  

Korniş montajı ustaları, ustala.com’a üye olarak müşterilerinize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ustala.com müşterilerine dijital çözümler sunan bir platformdur. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra çevrenizdeki potansiyel müşteri ilanlarını inceleyebilir ve uygun gördüğünüz ilanlara teklif verebilirsiniz. Ustala.com ile iş yaptıkça puanlarınızı arttırabilir daha fazla müşterinin ilgisini çekerek işlerinizi büyütebilir ve kazançlarınızı yükseklere taşıyabilirsiniz. Sizde dijitalleşen dünyadaki yerinizi geç kalmadan alın ve çağın gerekliliklerine ayak uydurarak işlerinizin gelişmesine ve büyümesine imkan tanıyın!