Genel Tadilat

Genel Tadilat

Genel Tadilat

Tüm Ustalar

Kayıtlı 380 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Genel Tadilat Firmaları

Ferhat arğın

Yusuf Çetinkaya

Turgay özyildirim

Serkan Özdemir

Farklı İhtiyaçlara Doğru Çözüm

hakan demir

mert görgülü

PROFESYONEL ÇÖZÜMLER Tasarım - Tadilat - Dekorasyon Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Anahtar teslim

haluk soycan

Dalgıç

Dekart Mimarlık

Son gelen Genel Tadilat talepleri

mutfak bölümünden alt kata su sızıyor. Tespit yapılarak gerekli çalışmanın yapılması, alt kat tavanındaki hasarı onarılması
İstanbul / Fatih
Su tesisatı komple değişecek Parke, fayans, oda kapıları sökülerek değişecek
İstanbul / Beylikdüzü
Boya,vida,,musluk,priz tamiri gibi genel işlerde ihtiyaç halinde çağırabileceğim usta arıyorum
İzmir / Karşıyaka

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Genel Tadilat ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Genel Tadilat

Genel Tadilat Ustaları

Önemli yaşam alanları olan ev ve işyerleri gibi yapılar zamanla deforme olabilir. Bu tip durumlarda yaşam alanlarınızda bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Kafanızda planladığınız genel tadilat işleri için işinin ehli olan profesyonel bir usta ile çalışmak en doğru seçim olacaktır. İşin en başından sonuna kadar karşılıklı güvenle birlikte çalışacağınız tadilat ustasını Ustala.com’da bulabilirsiniz. 

Bu tip bir ekip ile çalışmak ve tadilat işlerini planlamak oldukça kolay olacaktır. Evinizde görmekten sıkıldığınız mutfak dolaplarını, zemin döşemelerini ya da renkleri zamanla değiştirmek isteyeceksiniz. Yapılması planlanan tadilat işleri çok komplike olmamakla beraber kısa sürede işini bitirebilecek bir usta ile ortaya harika bir işçilik çıkacaktır.

Ev Tadilatı

Evinizin mutfak, salon, banyo gibi bölümlerini yenilemek istediğinizde, proje çizimi ile belirlenen mali bir yapı ortaya çıkarılır. Mutfak tadilatı yaptırmak istiyorsanız;

 • Mutfak dolabı değişimi
 • Kırım yıkım işlemi
 • Duvar örme işlemi
 • Seramiklerin değişmesi
 • Mutfak tezgahının yenilenmesi
 • Asma tavan işlemi
 • Elektrik, su ve doğalgaz tesisatı yenileme
 • Alçı sıva boya işlemi
 • Temizlik gibi işlemlerin bazılarını ya da hepsini yaptırmanız gerekecektir.

Mutfak için en önemli değişim mutfak dolapları üzerinde olacaktır. Daha modern ve daha fazla depolama olanağı sağlayan mutfak dolapları, mutfak tadilatları sırasında dikkat edilmesi gereken malzemelerin başında gelir. Mutfak dolapları dışında mutfağın su ve elektrik tesisatı da tadilat aşaması içindedir. Elektrik ve su tesisatında kullanılan malzemelerin kalitesi önemli bir detaydır. Mutfaktaki tadilat bittikten sonra kalan moloz ve tadilat pisliklerinin tamamı toplanarak evden dışarı atılmalıdır.    

Eğer banyo tadilatı yaptırmak istiyorsanız;

 • Banyo dolabı değişimi
 • Seramiklerin değişimi
 • Banyo genişletme
 • Kara sıva işleri
 • Tesisat işlerinin onarımı
 • Klozet montajı
 • Şap işlemi
 • Temizlik
 • Banyo aksesuarlarının montajı
 • Duşakabin montajı gibi işlemlerin bazılarını ya da hepsini yaptırmanız gerekmektedir.

Banyo tadilatında kendi zevklerinize uygun tonlarda seramik ve kaplamalar seçildikten sonra tadilatçı tarafından ince işçilik ile seramik kaplama işi uygulanır.  

Ev tadilatı yapılırken aşama aşama gidilmesi gerekmektedir. Ev tadilatını üç bölüme ayırabiliriz.

1- Detayları atlamadan tam kapsamlı bir keşif yapmak

2- Bir iş tadilatı planı yapılarak bu sıraya uygun hareket etmek

3- Tadilat işleri sırasında müşteri isteklerini gözleyip sonucunda memnun kalınmayacak bir şey olduğunda onları uyaracak ve fiyat anlamında garanti verecek bir tadilat danışmanı sağlanması.

Ev tadilatı yapılırken evin sorunlarının yapısal mı yoksa kozmetik mi olduğunu bilin. Örneğin duvarlarınızda onarılması gereken çatlaklar sadece boya mı gerektiriyor yoksa herhangi bir dolgu gerekliliği var mı bilmeniz ve tadilat ustalarına buna göre bilgi vermeniz gerekmektedir. Eğer tadilat yaptırmak istediğiniz eve yeni taşınmışsanız bir tadilat uzmanı ile anlaşıp uzaman evi detaylıca inceletmelisiniz. Uzman olan kişi tadilat olması gereken kısımların nasıl ve ne şekil olacağını bilecektir. Tüm istek ve görüşlerinizi tadilat uzmanına danışın. İstediğiniz şekli göstermek için kara kalem bir kroki çizseniz bile yeterli olacaktır. Tadilat sırasında evde kalıp kalamayacağınızı öğrenin. Eğer ev kalınacak durumda değilse kendinize geçici olarak kalacak bir yer bulmanız gerekmektedir. Eğer acil olması gereken bir tadilat varsa -kırık bir pencere ya da kapı- öncelik sırasında listenin bir numarasına yazın.    

Komple Tadilat İşleri Nelerdir?

Komple tadilat sırasında uygulanacak olan işlemler şunlardır;

Ø Seramik Kaplama İşlemi: Granit ya da seramik kaplamalar ev veya işyerlerinde bulunan banyo ve mutfak gibi alanlarda kullanılır. Günümüzde tercih edilen renkler açık doğal taş desenli seramiklerdir. İşçilik, seramik kaplamada en önemli noktalardan biridir.

Ø Parke Kaplama: Parke kaplama, tesviye şapı bitmiş alanlarda şiltenin serilmesi ile yapılan parke döşeme işidir.

Ø Mutfak Dolabı: Mutfak dolaplarında istenen renk ve modelde seçim yapılabilir. Mutfak gibi alanlarda genellikle kiri çok fazla göstermemesi için açık renkler kullanılır.

Ø Duşakabin Uygulaması: Duşakabin yapımında zemin izolasyonuna dikkat edinilmesi gerekir. İyi yapılmayan izolasyonda su aşağı doğru akıtma yapar. Duşakabinde kullanılacak camın temperli cam olması önerilmektedir. Temperli cam dayanıklı bir camdır, kırılsa bile size çok fazla zarar vermeyecektir. Şeffaf, füme ya da renkli cam çeşitleri mevcuttur.

İşyeri Tadilatı

Kurumsal bir kimlik kazanmak ve geçiminizi sağlamak için işyerinizin onarımı önemli bir detaydır. Hal böyle olunca ofis tadilatı da ev tadilatı kadar önem verilmesi gereken bir çalışma haline gelir. Yeni bir tasarım işyerinize bambaşka bir hava katacaktır. İşyeri tadilatına başlamadan evvel bir tadilat planlaması oluşturulması gerekmektedir. Planlama yapıldıktan sonra yapılacak işe göre bir bütçe oluşturulmalıdır. Bütçe oluştururken çıkacak ek masrafları da göz ardı etmemek gerekir.

Tadilat Yapılırken İşinize Yarayacak İpuçları

Tadilat yaparken işinize yarayacak ipuçlarını kullanmak, tadilat aşamasını hızlandıracaktır. Bu ipuçları;

 • Tadilata başlamadan önce tadilat planlaması ve bütçe planlaması yapılmalı.
 • Tadilat yapmayı düşündüğünüz alanda bulunan eşyalarınızın üstüne şeffaf bir naylon veya bez sermelisiniz. Böylelikle eşyalarınızın kirlenmesi ya da zarar görmesini önlemiş olursunuz.
 • Aklınıza gelen tasarım ve ustanın ortaya çıkardığı iş arasında fark olabilir. Bu tip olayların önüne geçmek için proje ekibi ile sık sık iletişim kurmalısınız. Tüm şartları iş başlamadan evvel konuşmalısınız.

Tüm şartları uygulamak, konfor alanlarınızı eski stilinden kurtarıp yepyeni yerler olmalarını sağlamaktadır. Tadilatçı fiyatları da, ustanın işçilik ve kullandığı malzeme kalitesine göre değişkenlik gösterebilir.

Tadilat Ruhsatı Nedir?

Tadilat ruhsatı, tüm tadilatlar için geçerli olmayan, belli başlı tadilatlar için geçerli olan bir ruhsat türüdür. Yapı görünümünü metrekare cinsinden etkileyecek olan tadilat işlemleri ruhsat gerekmektedir. Yapının dışarıdan görünümü, odaların büyüklüğü, binanın taşıyıcı unsurlarını etkileyen çalışmalar, kat çıkma ya da çatı yapmak gibi tadilat işlemleri ruhsat gerektirir. Evin içinde veya dışında olması fark etmeksizin dış cephe duvarlarında, taşıyıcı unsurlara zarar vermemek, hiçbir şekilde değiştirmemek gerekir.

Evinizin içinde yaptığınız boya badana işleri, elektrik ve su tesisatı işlemleri, mutfak ve banyo dolapları değişimi ya da sıhhi tesisatta yapılacak işlemler için ruhsat alınmasına gerek yoktur. İç alanlarda olsa dahi taşıyıcı kolon, veya taşıyıcı duvarlara asla dokunulmamalıdır.

Tadilat ruhsatı almak demek, istenilen değişikliği kafanıza göre yapmak demek değildir. Belediyeye yapılan ruhsat başvurusunda verilecek tadilat planında değişiklik talep edilebilir. Tadilat ruhsatı için istenilen belgeler, belediyeye ve tadilat yapılacak yapının tipine göre değişebilir. Ruhsat almadan evvel önce ilgili belediyeye başvurmanız gerekmektedir. Bu aşamada işin uzmanı inşaat firmalarından destek almanız da işinize yarayacaktır. Ruhsat için bulundurmanız gereken belgeler;

 • Yeri tam olarak gösteren bir tadilat ruhsat dilekçesi,
 • Tapu tescil belgesi,
 • İmar durumu çap belgesi (yapı nizamı, kat adedi, saçak seviyesi, yollardan ve komşu parsellerden çekme mesafeleri ve inşaat emsallerini gösterir bir belge)
 • Ayrıntılı bir mimari proje (statik proje, elektrik ve tesisat projeleri, resim ve hesapları, röperli veya yoksa ebatlı kroki)
 • Proje müellifleri oda sicil durum belgeleri,
 • Müteahhitlik sicili
 • Apartman karar defteri örneği (Yapı müstakil ise aranmaz)
 • Fenni mesul taahhütnamesi (noter onaylı olacak şekilde) olarak sıralanabilir.

Tadilat ruhsatı başvurusu yaptığınızda, belediye başvurunuzu sıraya alır ve herhangi bir eksiklik bulunmaz ise 30 gün içerisinde tadilat ruhsatı hazırlanarak mülk sahibine teslim edilir.