Boya Temizliği

Boya Temizliği

Boya Temizliği

Tüm Ustalar

Kayıtlı 84 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Boya Temizliği Firmaları

batuhan çokgürbüz

Nalan Erdem

Gülşah Güvercin

Samet Gumussu

Mikail solmaz

Mikail solmaz

hamit aslan

işitme engeilliyim hem boya badana yapabiliyorum iç cephesi tavan boya amerkıan kapı yağlı boya wha

Korkmaz Temizlik

emrah özbağ

Özbag dekorasyon

Son gelen Boya Temizliği talepleri

2 adet ev temizliği var 1 cisi detaylı diğer 2 cisi pek fazla önemli değil
Ankara / Pursaklar
Apartman 1+1. Duvarda siyah noktalar var birazcık (oturma odası). Apartman eşyalı. Boya benden. Iscilik ihtiyacım var
İstanbul / Beyoğlu
Temizlik boyasi yapilacak. Beyaz boya istiyorum
Erzurum / Palandöken

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Boya Temizliği ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Boya Temizliği

Boya Temizliği ile Mekanlarınız Parlasın

Boya sonrası temizlik hizmeti almak ev sahiplerinin talepleri arasında yer almaktadır. Sizler de evlerinizde boya temizliği yaptırmak istiyorsanız ve bu konuda çalışan ustalara ulaşmak istiyorsanız, ustala.com sizin için doğru adres. Her ne kadar boya işlemi temiz yapılsa da boya temizliği yaptırmak önemlidir. Bu temizlik düzgün yapılırsa hem boyalar daha uzun süre dayanabilir hem de ferah ve parlayan mekanlara sahip olabilirsiniz. Ustala.com’a girerek üyelik sözleşmesini okumalı ve yeni üyelik oluşturmalısınız. Sonrasında ihtiyacınıza göre ilan verebilir, boya temizliği yapan ustalardan teklif bekleyebilirsiniz. Boya sonrası temizlik nasıl yapılır kısaca bahsetmeye çalışacağız.

Boya sonrası temizliğe başlamadan önce son kontrollerin yapılması gerekmektedir. Ayakkabılarımız ile gezerken lekelerin oluşup oluşmadığı kontrol edilmelidir. Duvar ve tavanlardaki boyanın tamamen kurumuş olması gerekir. Aksi takdirde boyaların yapısını bozabilir ve dalgalanmalara yol açabilirsiniz. Boya temizliği dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Temizlik konusunda tecrübeli kişilerle çalışmak önemlidir.

Boya Öncesi Temizliğin Önemi

Boya öncesi temizlik çok önemlidir. Yapılacak boyanın daha verimli olmasını sağlayacaktır. Ev havalandırılmalı, toz alınmalı, yerlere koruyucu ekipmanlar serilmeli, camlar ve kapı kenarları temizlenmeli, duvarlar ki kabarık kısımlar ve tozlar alınmalıdır. Bu şekilde sürülecek boyanın daha iyi tutunmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Mobilyaların üzeri kapatılmalı, kırılacak bütün eşyalar ortadan kaldırılmalıdır. Perdeler ve güneşlikler boya temizliği öncesi çıkarılmalıdır. Elbette duvarda asılı aksesuarlar kaldırılmalıdır. Boya öncesi ve sonrası temizlik çok önemlidir. Boyanın uzun ömürlü olmasını ve görünüşünün bozulmamasını sağlar.  

Boya Sonrası Temizlik

Boya sonrasında kusurlu yerler kalmış olabilir. Elbette sorunlarla karşılaşılabilir. Boya sonrası temizlik ve son kontroller bu nedenle yapılmalıdır. Burada ince işçilik sorunları tespit edilerek giderilmelidir. Özellikle kenar kısımlar tecrübeli boya temizliği ustası tarafından kontrol edilerek düzeltilmelidir.

Boya işlemleri öncesi ve sonrası mekanı havalandırmak çok önemlidir. Boya öncesi tozların ve havada ki parçaların dışarıya çıkması için havalandırma yapılmalıdır. Boya sonrası ise sizlerin sağlığı için kimyasallardan korunma amacıyla havalandırma yapılmalıdır.

Boyama Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır?

Boyama sonrası ustaların yaptığı temizlik yeterli olmayabilir. Temizlik için tecrübeli boya temizliği personeline ihtiyaç duyabilirsiniz. Ustala.com’a ilan vererek bu ihtiyacınızı kolayca giderebilirsiniz. Temizlik işlemini tecrübeli bir ekibin gerçekleştirmesi köşelere varıncaya kadar güzel bir temizlik yapılması gerekmektedir. Camların temizlenmesi, parke ve pervazların temizlenmesi, kapı kenarlarının temizlenmesi önemlidir. Boyama sonrası temizlik rutin temizliklerden farklıdır. Daha detaylı ve dikkatle yapılması gerekir. Rutin temizliklerde sadece toz alınabilir. Ancak boyama sonrası temizliklerde dip bucak temizlik yapılmaktadır. Boya temizliği yaptırmak için tecrübeli personellere ulaşmanız gerekir.  

Duvar Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Duvarlar evlerimizin göze en çok çarpan öğelerindendir. Duvarlara tablolar veya çeşitli aksesuarlar asabilir evlerimizi güzelleştirebiliriz. Bu nedenle duvar ve boyaların temizliği önemlidir. Duvarlar, parmak izi, toz, yağ lekesi ve nemlenme gibi çeşitli sebeplerle kirlenebilir. Boya temizliği yapılmazsa zamanla lekelerin çıkması zorlaşabilir. Bu durum boyalarınızın ömrünü kısaltabilir. Duvarlarınızı düzenli olarak temizletirseniz, boyanın ömrünü uzatabilir, parlayan evlere sahip olabilirsiniz. Duvar temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta boya tipine göre temizlik yapılmasıdır.  

Yağlı Boyalı ve Su Bazlı Boyalar Nasıl Temizlenmelidir?

Yağlı ve su bazlı boyalar oluşabilecek kirlere karşı dayanıklıdır. Bu nedenle temizliği diğer boya tiplerine göre daha kolay ve pratiktir. Boya temizliği personel tarafından hızlıca yapılabilir. Duvarlar temizlenmeye başlamadan önce su ile hafifçe ıslatılmalıdır. Sonrasında ile mekan havalandırılmalıdır. Ev boya temizliğinde, havalandırma çok önemlidir. Havalandırdıktan sonra deterjanlı su hazırlanmalı, sopa ucuna bez takılarak suya daldırılmalıdır. Suya daldırılan bez duvarlara sürülmelidir. Bu işlem duvarlarınızın ferahlamasını ve lekelerin kolaylıkla çıkmasını sağlayacaktır. Kullanılacak deterjan su bazlı olmalıdır. Sildikten sonra duvarlardaki fazla su kuru bir sünger ile alınmalıdır.

Saten Boyalı Duvarlar Nasıl Temizlenir?

Saten boya denildiğinde kaygan ve pürüzsüz zeminler akla gelebilir. Ancak saten boyaların temizliği o kadar kolay değildir. Saten boyalar, yarı mat ve parlak dokuların birleşimidir. Pürüzleri belli ettiğinden boya temizliğinde dikkatli davranmak gereklidir. Temizlik malzemesi olarak, firmalar tarafından hassas zeminler için üretilmiş pamuk özlü temizleyiciler tercih edilmelidir.  Pamuk özlü temizleyiciler saten boyalar için uygundur ve verimli temizlik sağlamaktadır. Saten boyalardan, silikonlu ve ipeksi dokulu olanları tercih ederseniz, boya renginin solmamasını, tonunun ve renginin korunmasını sağlayabilirsiniz. Bu ürünlerde defalarca boya temizliği yapılmasına rağmen yapılarını kaybetmezler.

Duvar Kağıdı Temizliği Nasıl Yapılır?

Boya temizliğinden bahsederken duvar kağıtlarından da bahsetmek istedik. Duvar kağıtları vazgeçilmez dekorasyon ürünleri arasında yer almaktadır. Dayanıklı kabul edilir ancak temizlik sırasında riskleri bulunmaktadır. Duvarla bir bütün gibi gözükür ancak öyle değildir. Duvar kağıdı temizliğinde nazik ve dikkatli davranılmalıdır. Yumuşak lifli naylon veya kıllı fırçalar ile temizlik yapabilirsiniz.

Boya Sonrası Yapılması Gerekenler

Boya sonrasında öncelikle fırça ve rulolar güzelce temizlenmelidir. Bu temizlik fırça ve ruloların tekrar kullanılmasına imkan vermektedir. Yağlı boya fırçası ise tinerle temizlenebilir. Su bazlı ise suya deterjan eklenerek temizlik yapılabilir. Boya temizliği personeli, tiner kullanacağı zaman mutlaka eldiven ve maske kullanmalıdır. Tiner cilde zarar verebilir bu nedenle dikkatli olunmalı, can güvenliği ön planda tutulmalıdır.

Etrafa dağılan boya lekelerini çıkarmak için çeşitli yöntemler uygulanabilir. Boya lekeleri tiner yardımıyla cam, parke gibi yerlerden çıkarılabilir. Tinerin ağır bir kokusu olduğu için mekan mutlaka havalandırılmalıdır. Boya temizliği personeli, işiniz titizlikle yapmalı hem kendi sağlığını hem de müşteri sağlığını ön planda tutmalıdır. Boyaların türlerini bilerek uygulaması gereken temizlik yöntemlerini de bilmelidir. Temizlik esnasında nazik olmalı gereken hassasiyeti göstermelidir. Temizlik yöntemleri konusunda müşteri taleplerini dikkatle dinlemeli ve ona göre hareket etmelidir.

Boya Temizliği Fiyatları Ne Kadar?

Boya temizliği fiyatları çeşitli durumlara göre değişiklik göstermektedir. Bu durumlar, müşteri talepleri, temizlenecek mekanın büyüklüğü, kullanılan boyanın türü, kullanılacak temizleme yöntemleri, temizlik süresi ve personel sayısına göre ücret belirlenir. Yoğun iş temposu ve hayatın yoğunluğu nedeniyle temizliğe vakit ayıramayabilirsiniz. Böyle durumlarda ustala.com’a ilan vererek boya temizliği ustalarından teklif alabilirsiniz. Sizlere uygun teklifleri değerlendirerek anlaşma sağlayabilirsiniz. Bu şekilde evlerinizin hızla temizlenmesini sağlayarak kendinize vakit ayırabilirsiniz. Hayatın yoğun temposu içerisinde kendinize ve ailenize rahatlıkla vakit ayırabilirsiniz. Ustala.com ile avantajlı teklifler alabilirsiniz. Zamandan tasarruf ederek uygun fiyatlara evlerinizi temizletebilirsiniz. Üstelik ustala.com içerisinde tecrübeli boya temizliği personelini bulundurmaktadır. Müşteri memnuniyeti daima ön planda tutularak işler yürütülür. Belirlenen zaman içerisinde temizlik yapılır ve mekan müşteriye temiz bir şekilde teslim edilir.  

Boya temizliği ustaları, daha fazla müşteriye daha kolay ulaşmanız mümkün! Ustala.com’a girerek üyelik sözleşmesini okuduktan sonra üye olabilir ve müşteri ilanlarına teklif verebilirsiniz. Teklifi değerlendirdikten sonra müşterilerle anlaşarak işe koyulabilirsiniz. Ustala.com kazançlarınızı arttırmanıza olanak sağlar. Reklama ihtiyaç duymadan işlerinizi rahatlıkla yürütebilme imkanına sahip olabilirsiniz. Dijital dünyada sizlerde işlerinizi büyüterek mutlu olabilirsiniz. Ustala.com ile işlerinizi büyütün!