Araç Kaplama

Araç Kaplama

Araç Kaplama

Tüm Ustalar

Kayıtlı 19 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Araç Kaplama Firmaları

Halil Kerem BAYIROĞLU

Özenli düzenli müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.

Hakan ECEMİŞ

Murat Karalı

Otomotiv hakkın herşey.

Emir İlik

ibrahim Uslu

Dursun TEKTEN

Soner Cibil

ünal tiren

Atilla Yıldırım

Son gelen Araç Kaplama talepleri

Porsche panerama komple satin siyah kaplama yaptırmak istiyorum aracın orjinalini beyaz fiyat ne kadar ve kac günde biter
İzmir / Karabağlar
Fiorino ön kaput fiber karbon kaplatmak istiyorum..araç rengi ruhsatta mıstık gri geçiyor
Trabzon / Merkez
Aracım gri sadece tavanı siyaha kaplatmak istiyorum
İzmir / Karşıyaka

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Araç Kaplama ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Araç Kaplama

Araç Kaplama ile Aracınızı Baştan Yaratın

Aracınızı kaplatmak artık çok kolay. Yüzlerce siteyi gezmenize ve uzun araştırmalar yapmanıza gerek yok. Araç kaplama fiyatlarını tek tık ile öğrenin.Aracınızı kaplatmak istiyorsanız Ustala.com’a ilanınızı verin, bu alanda en iyi firmalardan hemen teklif alın. Üye işlemlerinizi yapın, hangi hizmeti almak istediğinizi seçin, ilanınızı verin. Güvendiğiniz ve beğendiğiniz, araç kaplama konusunda uzman firmalar ile aracınızı baştan yaratın.

Arabanızda değişiklik yapmak zamanla bir tutkuya dönüşür. Aracınızı değiştirmek yerine, profesyonel ellere emanet ederek yepyeni bir araca sahip olabilirsiniz. Araç kaplama işlemi, özen gerektiren ve uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Aksi halde yanlış montaj, ek yerlerinin tutarsız olmasına, hava kabarcıklarının oluşmasına ve yapıştırılan cast folyonun kısa zamanda çıkmasına neden olabilir.  

Araç Kaplama Nasıl yapılır?

Araç kaplama fiyatları, işin kalitesine ve uzmanların deneyimine göre farklılık gösterir. İşinde en iyi profesyonellere ulaşmak için Ustala.com’un usta ellerine aracınızı emanet etmelisiniz. Özensiz yapılan sonucu üzülmek istemezsiniz. En iyi profesyonellere hemen ulaşın. Araç kaplama fiyatlarını öğrenin. Araç kaplama nasıl yapılır? İşin profesyonellerinden dinleyin. Araç kaplama işlemine aracın üzerinden başlanmalıdır. Aşağıya doğru yapıştırarak ilerlenmelidir. Cast folyo esnetilmeden işlem uygulanmalıdır aksi halde yapıştırılan parçalar birbirini tutmayacaktır. Yapıştırma işlemi bittiğinde one way vision denilen delikli malzeme yapıştırılır. Bu malzemeye dışarıdan bakıldığında tasarım gözükür. İçeriden bakan ise dışarıyı çok net görebilmektedir.

Araç kaplama uygulaması aynı boya gibi her parçanın tek tek bir bütün halinde kaplanması esasına dayanır. Kullanılan malzemeler yüksek derecede esneme kabiliyetine sahip olmalıdır. Uygulamalarda ek yerleri bulunmaz. Örnek vermek gerekirse, kapı tek parça halinde kesilir ve tek parça halinde uygulanır. Yapılacak işlemlere eklemeler yapılabilir. Araç kaplama işlemi sonrasında jantlar boyanabilir, cilalama işlemi gerçekleştirilebilir. Tüm bu işlemler araç kaplama fiyatlarını etkilemektedir. Ölçü olarak kullanılan malzeme araç kaplama için özel olarak üretildiğinden sorunsuz bir şekilde ölçülendirme yapılır. Müşteri memnuniyeti için ölçülendirme çok önemlidir. İşin ustasını ise Ustala.com’da bulabilirsiniz.

 Araç Kaplama Öncesinde  Nasıl Olmalıdır?

Kaplama işlemine başlamadan önce araç mutlaka temiz olmalıdır. Araç kaplama işlemine başlamadan bir gün önce araç yıkatılmalı ve kuruması için garajda bekletilmelidir. Bazı firmalar aracı kaplanmadan birkaç saat önce teslim alıyorlar ve yıkayıp güneşte kurumasını bekliyorlar. Bu yapılacak büyük hatalardan biridir. Böyle bir durumda fitillerin içinde su kalmakta ve kaplanmış olan cast folyonun içine istemesekte su kaçmaktadır. Kaçan sular güneş etkisiyle buharlaşabilir ve cast folyonun kalkmasına neden olabilir. Araç kaplama işleminden önce aracın yıkanıp kurutulması ve bir garajda koruma altında olması şarttır. Peki, araç kaplama ne kadar? Tüm bu bahsettiğimiz uygulamaları profesyonel bir şekilde uygulamak gerekir. Araç kaplama fiyatları bu doğrultuda değişkenlik gösterir.

Araç Kaplamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kaplama yapılacak aracın yüzeyi temiz olmalıdır. Araç kaplamada kullanılacak olan cast folyonun üzerindeki mürekkebin iyice kuruması,hava kabarcıklarının patlatılması, araç kaplama işlemi bittikten sonra alkolle temizlenmeli ve fön ile üzerinden geçilmelidir. Aracınızın istediğiniz görünüme kavuşması için tüm hususlara eksiksiz dikkat edilmelidir.

Araç Kaplama ve Reklamlar

Araç kaplama fiyatları, aracınızı kaplatma sebenize göre farklılık gösterebilir. Aracınızı estetik ve güzel bir görünüm için kaplatabilir. Aynı zamanda aracınızın üzerine reklam alabilir bir gelir oluşturabilirsiniz. Fiyat politikası ve reklamların hedefe ulaşması açısından en önemli mecralardan biri araç kaplama olduğunu düşünmekteyiz. Kişisel aracınız veya şirket aracınız üzerine reklam alabilirsiniz. Birçok firma üzerinde reklamları bulunan araçlara sahiptir. Araçları sürekli gezdiği için göz önünde olmakta ve reklam sektöründe önemli bir yer edinmektedir. Araç kaplama fiyatları aldığınız reklamın büyüklüğüne malzemesine göre değişkenlik gösterir. Ayrıca araç kaplama için ayıracağınız bütçe tv, radyo, gazete gibi mecralara ayıracağınız bütçeden çok daha düşük olacaktır.  Araç kaplama ne kadar? En uygun fiyatı alın reklamlarınızı araçlarınızın üzerinde sergileyin.

Araç Kaplama için Yasal İzinler

Reklam için aracınızı kaplatıyorsanız bir takım yasal işlemlerden geçmelisiniz. Bu izin nereden alınıyor anlatalım. Öncelikle araç kaplama işleminizi bilgisayarınızda tasarlamanız gerekir. Aracınız üzerine uygulamak istediğiniz logonuzu, adres, iletişim bilgilerinizi, ürün resimlerinizi ve sloganınızı tasarlamalısınız. Bu işlemi profesyonel bir firmaya yaptırmanız uygun olacaktır. Ustala.com adresinden en iyi firmalara ulaşabilir teknik destek alabilirsiniz. A4 kağıdına çıktı aldıktan bağlı olduğunuz ilçenin belediyesine gidip reklam vergisi yatırmalısınız. Ödeyeceğiniz vergi bir yıllık olup her yıl tekrardan ödemeniz gerekmektedir. Belediyeye ödeyeceğiniz vergi aracınıza kaplattığınız reklamın m2 si ile orantılıdır. Örneğin aracınızın kapılarına firma reklamı uygulamak istiyorsunuz. Kapı üzerine 50 cm x 30 cm  boyutlarında bir logo uyguladığımızı düşünelim. İki kapı olduğundan dolayı toplamda 0,3 m2 boyutunda yer kaplamaktadır. Metrekaresinin 15 tl olduğunu düşünürsek 4,5 tl ödeyeceğiniz anlamına gelir. Göründüğü gibi araç kaplama fiyatlarına etki eden bu faktör oldukça ekonomiktir. Aracınızın tümüne kaplama yaptırdığınızda yaklaşık ücret 250 tl civarı olacaktır. Renkli çıktı almanızdaki sebep araç kaplama işleminin ne kadarında reklam olacağının ispatıdır. Bu çıktıyı hem belediye hem araç muayene istasyonu isteyecektir. Ödenen vergiye istinaden aldığınız makbuzu dosyanıza ekleyiniz. Araç kaplanmadan önce bu çıktıyı muayene istasyonunda yetkili birine götürmeniz ve yasal olup olmadığını öğrenmeniz tavsiye edilir.

Aracınızın rengini kaplatarak değiştirmek istediğinizde de bir takım işlemler gereklidir. Rengi değişen aracın renk değiştirme prosedürü şu şekilde yapılmaktadır. Ek1 belgesi ile muayene istasyonunda aracınızın renginin kaplanarak değiştiğini tespit ettirip bu tescil belgesiyle yapacağınız başvuru sonucu ruhsatının 2 sayfası emniyet tarafından değiştirilir ve işlem kanuni hale gelmiş olur. Bu işlemler istenildiği takdirde profesyonel firmalar tarafından yapılmaktadır. Araç kaplama nasıl yapılır, araç kaplama ne kadar? Bu sorular kafanızı kurcalarken yasal sorumluluklar hakkında da sitemizdeki firmalardan bilgi alabilir. Size en uygun ve zahmetsiz sonuçlar elde edebilirsiniz.

Araç Kaplama Ne Kadar?

Araç kaplama ne kadar? Sorusuna cevap verecek olursak. Hizmet kalitesi, profesyonel ekip  ve müşteri memnuniyeti gibi hususlar oldukça önemlidir. Aracınızın orijinal boyasına zarar vermeden en uygun yöntemle rengini yenileyebilir. Aracınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sitemizdeki size uygun firmalar ile iletişime geçmek. Birçok firma araçlarınızı kaplarken hem orijinal boyanıza hem jantlarınıza zarar gelmemesi için çeşitli uygulamalar yapar. Araç jantlarına kaplama ile aynı renkte boyalar uygulayabilirsiniz. Aracınız kaplandıktan sonra cila uygulaması yaptırabilirsiniz. Mat renkler dışında tüm parlak renkler cilalanabilir.   

Müşterilere Hemen Ulaşın

Ustala.com üzerinden gelen ilanları inceleyerek araç kaplama hizmeti almak isteyen müşterilere ulaşabilir. Profesyonel ekibiniz ile en iyi araç kaplama hizmetini müşterilerinize sağlayabilirsiniz. Araç kaplama ilanları kısmına giriş yapmalı size uygun ilanlara hızlıca teklif vermelisiniz. Bu sayede firmanızın kazançlarını en üst seviyeye ulaştırabilir. Süreklilik sağlayarak yeni müşterilere ulaşabilirsiniz. Size yakın bölgelerdeki müşterilerinizi keşfedebilir. Müşteri portfolyonuzu genişletme imkanı yakalayabilirsiniz. Firmanıza değer katmak sizin elinizde. Hemen yeni müşterilerinize ulaşın.