Alüminyum Kapı

Alüminyum Kapı

Alüminyum Kapı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 133 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Alüminyum Kapı Firmaları

Erkan İlgin

İLGİN PANJUR PVC PLASTİK VE ALÜMİNYUM DOĞRAMA SAN TİC LTD ŞTİ

tuncay özdemir

bdgdth hthrhtr

uğur nalbantoğlu

cem aşkın

ff

cemil pamuk

salihbektaş

Nevzatdlgc

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

84.2k

Kullanıcı

56.3k

İş talebi

60.3k

Mesajlaşma

84.7k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Alüminyum Kapı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Alüminyum Kapı

Alüminyum Kapı Ustaları Ne İş Yapar?

Alüminyum kapı ustası, kroki, numune, teknik resim ve iş talimatlarını takip ederek alüminyum metal malzemelerden; kapı, kapı çerçevesi gibi ürünleri ortaya çıkarmak amacıyla doğrama ve montaj işlemlerini yapan ustalara denir. Alüminyum kapı ustası işlem sırasında zımpara taşı, freze makinesi, testere ve tornavida gibi aletleri kullanır. Alüminyum kapı yaptırmak için işin ustasını, Ustala.com’a ilan vererek bulabilirsiniz. Alüminyum kapı ustası müşteri ile iletişimi sağlayarak yapılanlar ile ilgili genel bilgi ve fiyat bilgisi vermek ile yükümlüdür.

Çeşitli alüminyum malzemelerden kapı ve kapı aksesuarları yapan alüminyum ustaları genellikle atölyelerde çalışırlar. Bu sebeple işlerinin büyük çoğunluğunu kapalı ortamda gerçekleştirdiklerini söylemek mümkün. Alüminyum kapı fiyatları alüminyum metalin kalitesine ve işçiliğe göre değişir.

Alüminyum Kapı Ustasının Görevleri Nelerdir?

Müşteri ile ilişkiden kapı için kullanılacak alüminyum metalin ölçülendirilip şekillenmesine kadar alüminyum kapı imalatı işleminin her aşamada görev ve sorumlulukları olan alüminyum kapı ustalarının genel yükümlülükleri şöyle özetlenebilir;

 • Yapılacak alüminyum kapı işi için için ölçü alınır ve gerekli malzemelerin listesini çıkartarak tedarik edilmesini sağlar.
 • İşlem sırasında kullanılacak araç, gereç ve makinelerin imalat ve montaj için hazırlanmasını sağlar
 • İmal edilecek ürünün yerinde ölçülerini alarak taslak görünümünü oluşturur
 • Makinelerin alüminyumu kesme derecesini ayarlayarak malzemeleri işaretler ve keser
 • Bağlantı elemanları ve aksesuarların yerlerini tespit ederek işaretlemek ve gerekli yerlere delik açmak
 • Doğrama yapılacak köşelerin kayıtlarını birbirine yatay ve dikey şekilde çerçeve ile sabitler
 • İmalatı yapılan ürünün kapalı bölgelerine lambri yerleştirerek ambalajını yapar
 • Kat aralarına yangını engelleyici malzemeler yerleştirir

Alüminyum Nedir?

Doğada genellikle boksit cevheri halinde yer alan alüminyum, oksidasyona karşı üstün direnci sayesinde çeşitli alanlarda kullanılan bir maddedir. Endüstrinin çeşitli alanlarına milyonlarca farklı ürünün yapımında kullanılan alüminyumun dünya ekonomisinde de çok önemli bir yeri vardır. Alüminyum kullanılarak üretilen uzay ve havacılık sanayii için kullanılan bileşenler olduğu gibi, hafifliği ve dayanıklılığıyla inşaat sektöründe de sıklıkla kullanılır.

Alüminyum Tercih Sebepleri Nelerdir?

 • Alüminyum hafif bir maddedir.
 • Alüminyum hava koşullarına ve günlük yaşamda kullanılan pek çok sıvı ve gaza karşı oldukça dayanıklıdır.
 • Yansıtma özelliği oldukça yüksek olan alüminyum, gümüşi beyaz rengi ile oldukça şık bir görüntü sergilediğinden mekanın dekorunu tamamlamaya yardımcı olur.
 • Alüminyum maddelerin bu göz alıcı görüntüleri, anodik oksidasyon gibi uygulamalar ile uzun süre korunabilir.
 • Elastik bir malzeme olan alüminyum, bu özelliği sayesinde ani darbelere karşı dayanıklıdır. Üstelik düşük sıcaklıklarda da dayanıklılığında bir değişim olmaz.
 • Alüminyum işlemesi kolay bir metaldir, ısı ve elektriği en az bakır kadar iyi iletir.

 Alüminyum Kapı Sistemleri

Alüminyum kapı sistemleri gelişmiş fonksiyonel kullanımları, zengin renk model çeşitleri, estetik tasarımları ve mükemmel ve konforlu yapısı ile her geçen gün günlük hayatta daha çok yer almaya başlıyor.

Alüminyum Kapı Sistemlerinin Avantajları

 • Alüminyum demir uzun ömürlüdür.
 • Alüminyum, hava koşullarına ve korozyona karşı oldukça dayanıklıdır.
 • Alüminyumun doğal korozyon önleyici kaplaması bulunmaktadır.
 • Alüminyum mükemmel bir ısı yalıtımı sağlar. Alüminyum metal kapı sistemleri ile yüksek ısı yalıtımlı bir kapı tasarlamak mümkündür.
 • Alüminyum çevrecidir. %100 geri dönüşümlü, doğal bir malzemedir. Geri dönüşümünde %95 enerji tasarrufu sağlanır.
 • Alüminyum metalin bakımı kolaydır. Alüminyum doğası gereği yüksek bir kimyasal dirence sahiptir. Temizliği ve bakımı da oldukça kolaydır.
 • Alüminyum sistemler kullanıldıkları mekanlar hem şıklık katar hem değerlerini artırır.

Alüminyum doğrama kapılar hassas ölçülerde üretilebilir;

Alüminyum metal doğrama profiller, hafif ve dayanıklı olmalarının yanında çok yüksek bir uygulama hassasiyetine sahip oldukları için alüminyum kapı ustalarına, isteğe göre tasarlanmış kapı üretme imkanı sağlarlar. Bu alüminyumların mimari tasarımlarda sıklıkla kullanılmasının en önemli sebeplerinden birisidir.

Alüminyum doğrama çerçeveler geniş açıklıklara izin verir;

Alüminyum doğrama kapı çerçeveleri dayanıklı olduklarından görünür genişliği daha az olan çerçeveler kullanılmasına olanak verir. Günümüzde mimari bu konuda sınırları zorlamakta ve daha küçük çerçevelerle daha geniş açıklıklar yaratmaya çabalamaktadır. Alüminyum metal doğrama bunun için en doğru malzemedir. Ahşap ve plastik doğramalar kullanıldığında üretilen çözümler sınırlı iken alüminyum doğrama kapılar ile geniş açıklıklar elde edilebilir. Fransız balkon, dükkan vitrinleri, yerden tavana geniş sürme alüminyum katlanır kapılar ve katlanır alüminyum kapılar gibi kat boyunca geçen açıklıklarda, rüzgar yüküne dayanımın çok önemli olduğu yüksek binalarda, yüksek katlarda alüminyum doğramalar yüksek atalet momentleri ile güvenle kullanılabilir. Alüminyum doğramadan üretilen kapıların dayanıklılığı, yüksek atalet momentleri, geniş açıklıklı sürme ve kanatlı kapı ya da pencereler üretilmesine olanak verir.

Alüminyum doğrama kapıların bakımı oldukça kolaydır;

Yapısı gereği yüksek bir kimyasal dirence sahip olan alüminyum doğrama kapıları temizlemek ve bakımını yapmak son derece kolaydır. Temizlik ve bakım konusunda ahşap ve vinil PVC yapılara göre çok daha az zahmetlidir. Özellikle vinilden üretilen ürünler görüntülerini korumak için sıklıkla bakım isteyen ürünlerdir. Alüminyum ürünlerde ise böyle bir ihtiyaç yoktur, yağmurla bile temizlenebilir. Bu özellikleri ile özellikle dış kapılarda, bahçe kapılarında sıklıkla kullanılırlar.

Alüminyum doğramadan üretilen kapılar alternatiflerinden daha çevreci bir yapıdadır;

Tamamen geri dönüştürülebilir doğal bir ürün olan alüminyum metaller bu özellikleri ile muadillerinden daha çevrecidir denilebilir. Alüminyum metallerin geri dönüştürme işleminde %95’e yakın enerji tasarrufu sağlanır. Yani geri dönüşümü için harcanan enerji birincil üretim için harcanan enerjinin sadece %5’i kadardır. Alüminyum doğrama hurdaların geri dönüşümünden 80 milyon ton sera gazı emisyonundan tasarruf edilir. Üstelik Kurşun, civa vb. zehirli ve kanserojen maddeler içermez.

Alüminyum doğrama kapıların yangın performansları oldukça yüksektir;

Alüminyum doğramadan üretilen diğer malzemeler gibi alüminyum kapılar da yangında zehirli gaz salınımına neden olmazlar. Alüminyum doğrama kapılar yangın yönetmeliğine uygundur. Bayındırlık Bakanlığının şartnamelerinde hastane ve okul projeleri başta olmak üzere Alüminyum doğrama kullanılması şartı bulunmaktadır. Zehirli gaz salınımına sebep olmamalarının yanında alüminyum kapıların ısıya karşı da son derece dayanıklı olmaları önemli özelliklerinden birisidir.

Alüminyum doğrama kapıların muadili PVC değildir.

Alüminyum doğramanın yerine plastik ”PVC” doğramanın kullanılamayacağı birçok durum vardır. Cephe, pencere ve sürme doğrama çerçevelerinin mümkün olan en fazla şekilde daraltılarak geniş cam açıklıkları elde etmek, geniş sürme ve kanat açılımlı doğramaları hayata geçirmek, çerçevelere ağır mekanik yükler taşıtmak ancak alüminyum doğrama malzemelerin kullanılması ile mümkün olabilmektedir. Bu açıdan alüminyum doğrama günümüzde hala birçok alanda alternatifsiz bir maddedir. Alüminyum doğramalar PVC’ye göre çok daha dayanıklı olduğu gibi yangın sırasında tehlikeli gaz salınımına sebep olmazlar.

Farklı açılım seçenekleri;

Alüminyum metal doğramalarda çok çeşitli kapı tasarım ve kapı açılım seçenekleri bulunmaktadır. Bu açılım seçeneklerini her isteğe uygun aksesuarlar ile kolaylıkla mümkün olmaktadır. Bu aksesuarların kullanıldığı aksesuar yuvaları, alüminyum doğrama sistem üreticileri tarafından aksesuar standartları dikkate alınarak tasarlanır.

Portfolyosunu genişleterek yeni müşterilerle çalışma imkânı elde etmek isteyen bir alüminyum kapı ustasıysanız sitemize üye olarak ilanlara bakabilir, dilediğini kişilerle iletişime geçerek fiyat teklifinde bulunabilirsiniz. Size en yakın yerlerdeki ilanlara ustala.com üzerinden hemen teklif vererek gelirinizi kolaylıkla arttırabilirsiniz.