Ahşap Kesme (Naht)

Ahşap Kesme (Naht)

Ahşap Kesme (Naht)

Tüm Ustalar

Kayıtlı 116 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Ahşap Kesme (Naht) Firmaları

Ahmet Özkan Tok

hüseyin tana

30 yıldır mobilyasektöründeyim .ilk önce iş kaltesi ve memnuniyet önemli .öncelikli alanlarım mutfak

serdar çokan

Sabri Yavuz

suleyman uzel

salih Erpolat

Ali KOLSUZ

BURHAN ŞAHİN

Aytunç Doğru

Son gelen Ahşap Kesme (Naht) talepleri

Süpürgelik sökülecek. Başka islem yok. Süpürgeliklerin üstünde biraz alcı var
Bursa / Yıldırım
Yeni taşınılacak olan eve genel temizlik yapılacak bize yardımcı olacak
Ankara / Çankaya
8 milimetrelik suntadan ölçü versem kesim yapabilir (suntayıda sizden alacağız)kaça yaparsınız?
İstanbul / Ataşehir

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

104.4k

Kullanıcı

76.9k

İş talebi

71.4k

Mesajlaşma

87.4k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Ahşap Kesme (Naht) ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Ahşap Kesme (Naht)

Ahşap Kesme (Naht) Ustaları

Naht, ahşap kesme ve işleme sanatının kökeni Selçuklular döneminden Osmanlı’ya kadar uzanmaktadır. Sizlerde çeşitli amaçlar için ahşap kesme ustasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Yaptırmak istediğiniz ürün sanatsal, dekoratif veya mobilya olabilir. Tecrübeli bir ahşap kesme ustası veya naht ustası bulmanın doğru adresi Ustala.com! Siteye üye olarak ilan verebilir bu konuda uzman kişilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Naht ustaları belirlenmiş figürleri ahşap malzemeleri işleme usulüyle yapmaktadır. Naht ustaları tarihimizde önemli bir yere sahiptir. Günümüzde sayıları azalmakla birlikte sahip çıkmamız gerekenler arasında yer almaktadır.

Naht ustası olmak sabır ve vakit gerektirmektedir. Özenli ve dikkatli çalışarak tecrübe sahibi olmaktadırlar. Mobilyalarınızı, masalarınızı, çalışma odalarınızı, yataklarınızı ve çeşitli mobilyalarınızı ahşap kesme ustasına yaptırmak isteyebilirsiniz. Öncelikle aklınızda bir fikir olması gerekmektedir. Kafanızdaki fikri doğru bir şekilde ahşap kesme ustasına aktarmalısınız. Hatta mümkünse istediğiniz tasarımı yüzeysel olarak çizebilirsiniz. Kafanızdaki tasarımı ilanınızda belirtebilirsiniz. Ustala.com’da bulunan ustalar taleplerinizi inceleyerek teklif verebilirler. Bu sayede sadece alanında uzman ve taleplerinizi karşılayacak bir ahşap kesme ustası ile anlaşabilirsiniz. Naht ise bir sanat olarak görülmektedir. Yani yapılacak çalışmalar sanatsal nitelik taşımaktadır. Emek ve zaman gerektiren konulardır. Naht ustası, yetişmesi için uzun yıllar gerekir.

Naht Ustalığı Nedir? Tarihçesi Nedir?

Naht ustası, sanatsal eserlerin yanı sıra hediyelik eşyalar ve sehpa, masa, sandık, çekmece ve benzeri mobilyaları da yapmaktadır. Yani hediyelik eşyaların yanı sıra gündelik eşyaları naht ustasına yaptırabilirsiniz. Bu mesleğin pencere, dolap, kiriş, konsol, tavan göbeği gibi mimari alanlarda da kullanıldığını görebilirsiniz. Naht sanatını icra eden ustalar yıllardır, çiçek motifleri, geometrik şekiller ve benzeri desenlerle uğraşmışlardır. Naht ustaları, geçmişten günümüze değerini korumaktadır.

Naht Ustaları Hangi Malzemeleri Kullanır?

Naht ustası, işlerini yaparken çeşitli malzemeler kullanır. Geçmişten günümüze deneme yanılma yoluyla klasikleşmiş ağaç türleri kullanılır. Sedir, gül ağacı, abanoz, ceviz, elma, armut, çam ve benzeri ağaçlar kullanılır. Bu ağaç türleri üzerine boyama, çatma, kesme, kakma ve çakma gibi işlemler uygulanarak şekil verilmektedir. Düz satıhlı derin oyma, yuvarlak satıhlı derin oyma, eğri kesim, şebekeli oyma gibi çeşitli oyma teknikleriyle oyulmuş parçalar; düz satıhlı kakma ve kabartma kakma gibi kakma teknikleriyle dekore edilmiş örnekler, düz yüzeyli boyama, kabartma yüzeyli boyama gibi boyama teknikleri ve kündekari, yalancı kündekari gibi çatma teknikleriyle yapılmış eserler her tekniğin geniş bir vizyonla yapıldığını göstermektedir.

Naht ustası, tüm bu yöntemleri kullanarak istediğiniz ürünleri sizlere teslim edebilir. İsteklerinizi eksiksiz bir şekilde aktarmanız gerekmektedir. Eksiksiz şekilde naht ustasına aktarılan ürünler güzel bir şekilde çıkarılabilir. Osmanlı zamanında ahşap sanatı en yüksek seviyelere ulaşmıştır. Naht ustaları, sanatsal nitelik taşıyan birçok eser çıkarmışlardır.

Naht sanatına son zamanlarda ilgi artmıştır. Bu olumlu bir gelişmedir. Ancak bu gelişme beraberinde olumsuzluklarda getirmiştir. Hattın okuyucusu ve icrası olmayanların elinde naht sanatı faciaya dönüşmektedir. Hat eğitimi almadan oygu yapılmamalıdır. Ustala.com ile tecrübeli naht ustasını bulabilir ve isteklerinizi yaptırabilirsiniz.

Hassas Kesim Tekniklerinin Önemi

Ahşap nitelik ve ölçüler açısından en hassas şekilde kesilmeli, ahşaba şekilde verilmelidir. Kullanılan malzemelerin dayanıklılığı en önemli husustur. Aksi taktirde kesim esnasında malzeme zarar görebilir ve istenilen kesime ulaşılamayabilir. Malzeme kaybı mali açıdan naht ustasını zarara sokabilir. Ahşap kesim ustası, işinin ehli ve tecrübeli kişiler olmalıdır. En dayanıklı malzemeler arasında ise sedef ve benzeri araçlar yer almaktadır. Tercih edilen zemin, kullanılan yapıştırıcılar, ahşaba sürülecek vernik ve süreç boyunca kullanılan malzemeler kaliteli olmalıdır. Yapılan ürün yıllar boyu bozulmadan kullanılabilmelidir.

Kavak ağacı, 20-30 yıl içerisinde sararır ve tahta kurtlarının kurbanı olabilir. Kavak ağacı yumuşak ve dayanıksız bir ağaçtır. Ancak kavak ağacı naht kesicilerinin kullandığı malzemeler arasında yerini almaktadır. Naht ustası, dayanıklılığı olan malzemeleri tercih etmelidir. Çok sağlam ve sert ahşap malzemeler tercih edilmelidir. Sedef ağacı çok dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Sedef kullanılacaksa, inci sedefi kullanılmalıdır. Kısacası yapılan ürün tüm aşamalarıyla profesyonel ve ustaca olmalıdır. Naht ustası tecrübeli olmalıdır. Ustala.com üzerinden tecrübeli bir naht ustası bulabilirsiniz.

Özgün tasarım ve kompozisyon bilgisi önemlidir. Kesim sürecine hakim olunmalı ve ahşap malzemeler ile sağlam bir ilişki kurulmalıdır. Ahşap malzemelerin vereceği tepkiler bilinmeli, kesme teknikleri kullanırken refleksler ona göre uygulanmalıdır.

Ahşap Kesim Ustalarına Yaptırabileceğiniz Tasarım Fikirleri      

Balkonlarınız için basit ahşap mobilyalar yaptırabilirsiniz. Mobilyaları bitkilerle süsleyerek şehir hayatınızı az da olsa doğa esintileri ile süsleyebilirsiniz. Farklı şekillerde birçok tasarım yaptırabilirsiniz. Özel tasarımlarınız için tecrübeli bir ahşap kesme ustası ile anlaşabilirsiniz. Balkonlarda bulunan yan duvarlara ahşap çiçeklikler yaptırabilirsiniz. Bu ahşap tasarımları güzel çiçeklerle süsleyerek balkonlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Yaratıcı ve enerjik çocuk odalarını ahşap dekorlar ile yaratabilirsiniz. Çocuklarınızın enerjisini yükselten, doğa ile etkileşimini kuvvetlendiren tasarımları ahşap kesme ustasına yaptırabilirsiniz. Karmaşık görünebilir ancak tecrübeli bir usta istediğiniz tasarımı rahatlıkla yapabilir.

Mutfaklarınızda fonksiyonel geniş ahşap dolapları kullanabilirsiniz. Ahşap kesme ustasına gizli bir kiler yaptırabilirsiniz. Bu kiler kapandığında dekoratif bir ürün açıldığında büyük bir saklama alanına dönüşebilir.

Günümüzde birçok kişi evden çalışmaktadır. Evden çalışma trendleri yükselirken, mobilyalarda önem kazanmıştır. Ahşap kesme ustasına yaptıracağınız dekoratif, taşınabilir ve fonksiyonel bir masa yaptırabilirsiniz. Evinizde ofis ortamı yaratarak daha verimli çalışabilirsiniz. Çalışma masasının yanında, kitaplıklarda yaptırabilirsiniz. Ahşap kesme ustası ihtiyaçlarınızı karşılayacak kitaplıklar yapabilir.

Yatak odalarınızda farklı bir hava yakalamak istiyorsanız, ahşap mobilyalar yaptırabilirsiniz. Hayalinizdeki yatak odası modelini ahşap kesme ustasına anlatabilir ve yaptırabilirsiniz. İnternet ortamında birçok tasarıma ulaşabilirsiniz. Bunun yanında hayal gücünüzü kullanarak ahşap mobilyaları yaptırabilirsiniz. Ahşap kesme ustası hayallerinizi gerçeğe dökecek kapasitede olacaktır.    

Ahşap Kesme Ustasından Beklenenler Nelerdir?

Ahşap kesme ustası, müşteri memnuniyetini ön planda tutmalıdır. Talepleri dikkatle dinleyerek bir taslak çıkarmalı ve müşteriye sunmalıdır. Ahşap ürünlerin konulacağı yerlerin ölçüsünü dikkatle alarak hatadan uzak durmalıdır. Ürüne başlamadan önce evde veya ofiste keşif yapılarak müşteri aydınlatılmalıdır. Müşteriye belirtilen süre içerisinde ürün teslim edilmelidir. Ahşap işleri bir nevi sanat eserleridir. Her usta kendinden bir şey katmaktadır. Bu nedenle ustaların müşteri ile iletişimi kuvvetli olmalı ve karşılıklı anlaşma sağlanmalıdır.

Ahşap Kesme Fiyatları

Ahşap kesme fiyatları çeşitli noktalara bakılarak değişmektedir. İstenilen ürünün büyüklüğü, ahşap üründe kullanılacak malzeme çeşidi, istenilen fonksiyonel özellikler, işin süresi, kullanılacak aletler ve farklı müşteri taleplerine göre değişmektedir. Ustanın tecrübesi, işçiliğin ince ayrıntıları ve sanatsal özellikleri de ahşap kesim ücretlerini etkilemektedir. Doğadan esintiler arıyor, evlerinizi güzelleştirmek istiyorsanız ahşap mobilyaları tercih edebilirsiniz. Ustala.com üzerinden en iyi ustalara ulaşabilirsiniz.  

Ahşap kesme ustası ve naht ustaları, müşterilerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Ustala.com’a üye olarak çevrenizdeki müşteri ilanlarını inceleyebilir, yeteneklerinize uygun ilanlara teklif verebilirsiniz. Ustala.com ile daha fazla müşteriye daha zahmetle ulaşarak, kazançlarınızı arttırabilirsiniz.