Ahşap Kapı Pencere Yapımı

Ahşap Kapı Pencere Yapımı

Ahşap Kapı Pencere Yapımı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 310 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Ahşap Kapı Pencere Yapımı Firmaları

hüseyin tana

30 yıldır mobilyasektöründeyim .ilk önce iş kaltesi ve memnuniyet önemli .öncelikli alanlarım mutfak

serdar çokan

Sabri Yavuz

mete han

kapı mobilya banyo ve mutfak dolapları üretiminin yanında tadilat dekorasyon işleri uzmanlık alanimi

salih Erpolat

Ali KOLSUZ

BURHAN ŞAHİN

Murat Demirses

Veli Dinlemez

Son gelen Ahşap Kapı Pencere Yapımı talepleri

Kapı yapılacak sadece
İstanbul / Üsküdar
ahşap kapılarda oluşan deformasyon tamiri
İzmir / Konak
10 adet giotin pencere 120*140
Muğla / Marmaris

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

104.4k

Kullanıcı

76.9k

İş talebi

71.4k

Mesajlaşma

87.4k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Ahşap Kapı Pencere Yapımı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Ahşap Kapı Pencere Yapımı

Ahşap Kapı ve Ahşap Pencere

Günümüzde teknolojinin ve modern yaşamın gelişmesi ve yeni yapılarda daha çok kullanılması ahşap sektörünü olumsuz yönde etkilememiştir. Çünkü ahşap hiçbir zaman modası geçmeyen ve yıllardır tercih edilen hem görsellik açısından hem de sağlıklı olması açısından tercih edilmeye devam etmektedir. 

Ahşap Kapı Çeşitleri 

Ahşap kapılar başta evlerimiz olmak üzere birçok alan için çoğunlukla tercih edilen kapılardır. Genellikle ilk olarak ahşap kapı ve ahşap pencere tercih ederler. Ahşap kapılar el işçiliğiyle ve makinelerle yapılırlar. El yapımı ahşap kapıların yapılışı bayağı zahmetlidir. Uzun sürede ve fazla işçilik ile yapılmaktadır. Fakat teknolojinin gelişmesi ile ahşap kapılar makinelerle de seri üretim şeklinde üretilmeye başlamıştır. Ahşap kapı ve pencerelerin sıklıkla tercih edilmelerinin başlıca sebebi temizliğinin de kolay olması ve dayanıklılığı diyebiliriz. Doğal yapısı ve şık görüntüsü ile her eve kolayca uyum sağlamaktadırlar. Özenli kullanıldığı sürece ahşap kapı ve pencerelerin ömrü çok uzun olur. Ahşap kapı ve pencereleri kullananlar için bakımı ve kullanımı açısından birkaç püf nokta vardır. Bunlar; Evimize ahşap kapı ya da pencere seçerken kaliteye oldukça önem vermeliyiz. Aynı zamanda uzun ömürlü olabilmeleri için kullanımına dikkat etmemiz gerektiği aşikar. Ahşap kapı ve pencerelerin kullanıldığı yerlere ve malzemelerine göre bakım şekli de değişkenlik göstermektedir. Ahşap kapı ve pencerelerin bakımında ilk önemli nokta nem, su ve rutubet gibi dış faktörlerin bulunmadığı alanlarda kullanılmaları gerektiğidir. Bir diğeri ise özellikle ahşap kapıları seçerken camsız olmalarına dikkat etmenizde fayda var. Hızlı bir rüzgar çarpması ile kapının savrulması ile camların kırılma ihtimali yüksek. Temizliğini yaparken çok fazla kimyasal temizlik ürünü kullanmanızı önermem. Ahşabın yapısı gereği doğal görüntüsüne ve yapısına zarar verebilirsiniz.

Ahşap Pencere Kullanmanın Avantajları

 • Ahşap pencerelerin görünümü oldukça şıktır.
 • Yapıldığı malzemeden dolayı uzun ömürlüdürler.
 • Herhangi bir sebeple boyut ve şekil değiştirmez.
 • Ahşap pencere Tamiri, bakımı ve temizliği kolaydır.
 • Renk ve doku çeşitliliği fazladır.
 • Isı yalıtımına katkısı vardır.
 • Vida kavrama özelliği sağlamdır. Bu da dayanıklılığını ve güvenliğini arttırmaktadır.
 • Pencereler, evlerin dışarıya bakan gözleridir. Evlerin havalanmasını ferah görünmesini ve gün ışığı girmesini sağlarlar.

Ahşap Pencere Tamiri, Tamir ve bakımı reddeden alüminyum kapıların aksine ahşap kapı ve pencerelerin tamiri ve bakımı mümkündür. Ahşap kapı ve pencerelere özenli bakıldığı sürece uzun yıllar tamir gerektirmeyebilir. Yine de kullanım sırasında maruz kaldığı hava koşulları, darbe, aşınma gibi her türlü olumsuz etkiler sonucunda bakıma ve tamire ihtiyaç duyarlar. Öyle ki büyük hasara uğramış, hatta çürümüş bir ahşap pencereyi, bir ahşap pencere ustasının geleneksel ve modern yöntemlerle tamir etmesi mümkündür. Ahşabın vidaya tutunma gücü ve her türlü yapıda ki boyayı kabul etmesi onun rakipsiz özelliklerindendir. Aynı zamanda Ahşap kapı ve pencerelerin kanadını kasasından ayırmak pvc kapı ve pencerelerdeki gibi kolay olmadığından dolayı hırsızlar ahşap kapı ve pencerelerden pek hoşlanmazlar. Bu durumdan yola çıkarak güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Bir camın ve kapının ısı yalıtımı sadece gövde malzemesi ile ölçülemez. Aynı zamanda penceredeki camın cinsi, montajı, bağlantı elemanları gibi sebepler ev içerisinde ki ısı yalıtımını etkiler. Ancak genel olarak ahşap kapıların ve ahşap pencerelerin ısı yalıtımı diğer kapı ve pencerelere göre üstündür. Şöyle bir örnek vermek gerekirse PVC’den 8 kat daha fazla ısı yalıtımı sağlar. 

 • Ayrıca ahşap kapılar ve pencereler iç mekanda bulunan rutubeti dengeleyen bir malzemedir.
 • Kullanım esnasında zehirli maddeler yaymaz(formaldehit) gibi. Yangın esnasında da dioksin yaymaz.
 • Üstün ses ve ısı yalıtımı, aynı zamanda insan psikolojisi üzerinde rahatlık sağlar.

Ahşap Kapı yapımı- Ahşap Pencere yapımı Ahşabın diğer önemli özelliği de çok çeşit türü olması. Ağaç türleri; renkleri, dokuları, dayanıklılığı, taşıma güçleri, sertlikleri, kurutulma kolaylıkları, lif yapıları, büzülme olayları gibi birçok farklı özellikleri ile üretimi yapılırken ayrılırlar. Genel olarak kullanım kolaylığı açısından ahşap kapı ve pencere yapımlarında en çok kullanılan ağaçlar Sarıçam, meşe ve meranti ağaçlarıdır. Ancak ahşabın da düşmanları vardır. Aşırı rutubet, sıcaklık, mantarlar, bakteriler, böcekler gibi biyolojik sebepler. Bu etkenlerin bazıları ahşabın tamamen yok olmasına neden olurken bazıları sadece dış görünümünü bozar. Ama şöyle düşünün ağaç hiç bakteri ve böcekler yüzünden yok oluyor mu? Tabi ki hayır. Bu yüzden doğru kullanılan ahşap pencere ve ahşap kapılar da sizinle birlikte bir ömür boyu sizinle kalabilir. Kullanıldığı alanlara dikkat ederek o alanların hava, nem gibi durumları göz önünde bulundurularak ve temizlik açısından uygun kimyasallar kullanılarak ahşap kapı ve ahşap pencerelerimize düzenli bakımı sağlayarak tüm bu oluşabilecek sorunları ortadan kaldırabiliriz. Ahşap kapı ve ahşap pencerelerimizin güneş ışınlarından zarar görmesini engelleyebilmek için yapı ve dokularına uygun yüzey kaplayıcılar uygulanmaktadır. Ahşap güneşe, yağmura, rüzgara maruz kaldığında çatlamalara ve elyaf kaybına neden olur. Ahşap kapı ve pencerelerde oluşan çatlaklar zamanla içeriye su girmesine bile sebep olabilir. Ahşabın bu tür bozulmalardan korumak için özellikle dış kısımlarda kullanılan kapıların ve pencerelerin bakımının ve koruyucu cilasının aksatmadan yenilemek gerekmektedir. Bu gibi bakımları dilerseniz ahşap pencere ustasından yardım alarak gerçekleştirebilirsiniz. Ahşap yüzey koruyucu cilaya emprenye kimyasalları denilmektedir. Ahşap kapı ve pencerelerinizin renginden sıkıldınız ve değişiklik yapmak istiyorsunuz! Ancak gözünüzde büyüyor yada cesaret edemiyorsunuz, bunun için yapmanız gereken ilk şey mevcut boyasını sökmektir. Bu sökme işlemi için genellikle mekanik temizleme yöntemi kullanılıyor. Ama en çok tavsiye edilen yöntem zımpara ile boyayı sökmektir. Bu yöntem sayesinde eski boyayı sökerken aynı zamanda yeni boya için düzgün bir zemin oluşturmuş oluruz. Tüm zımparalama işlemi bitince istediğimiz rengi zımparasını yaptığımız ahşap kapı ve ahşap pencerelere uygulayabiliriz. Kuruduktan sonra isteğe göre ikinci katı da geçebilirsiniz. Dilerseniz tüm boyama işi bitince ahşap cilası ile parlak bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Ahşap pencere ve ahşap kapıların diğer kapı ve pencerelere göre daha pahalı olduğunu görmekteyiz. Ancak kullanım rahatlığı ve uzun ömürlü olmasından dolayı aslında daha da ucuza geldiği ortaya çıkmaktadır. Ahşap pencere ve Ahşap kapılar olası bir yangın durumunda diğer kapı ve pencerelere göre direnci daha yüksek malzemelerdir. Yapılan araştırmalar ahşabın sıcaklığa direncinin beton ve çelikten üstün olduğunu göstermektedir. Almanya gibi insanlara değer veren ülkelerin kalabalık spor salonlarında, tiyatro, sinema gibi yerlerin kapılarını olası yangın durumu göz önünde bulundurularak ahşaba kaplattıklarını biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalar ve istatistikler sonucu taşıyıcı olarak kullanılan ahşabın en güvenli ve en sağlıklı malzemelerden biri olduğunu kesinlik kazanmıştır. Ayrıca yangının başlama neden ahşap kapılar olmamasıyla birlikte ahşap kapıların yangınlara 40-90 dakika kadar dayanabilecek özellikte olması şeklinde tasarlanmaktadır. Fakat çelik yapı çelik malzemenin genleşme katsayısının yüksek olması nedeniyle normal bir yangında çok daha kısa sürede dayanabilmektedir. Birçok avantajlı özellikte de görüldüğü gibi ahşap kapı ve ahşap pencereler hem kullanım rahatlığı, hem insan sağlığı hem de can