Ahşap Kapı Pencere Tamiri

Ahşap Kapı Pencere Tamiri

Ahşap Kapı Pencere Tamiri

Tüm Ustalar

Kayıtlı 391 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Ahşap Kapı Pencere Tamiri Firmaları

Mehmet şahin

doguscan kopar

Erol,,,D.M.S.ahşap

furkan enes Öztürk

barış akkuyu

can çınar

15 sene sipariş mobilya hizmeti verdim 10 senedirde ofis bölme sistemleri montajı ve demontaji hizme

Hasan Türkyılmaz

servis

hüseyin akyıldız

Oğuzhan zehir

Son gelen Ahşap Kapı Pencere Tamiri talepleri

Kapılar tam oturmuyo tam kapanmiyo üst alcilan camdada sorun var
İstanbul / Sancaktepe
1 kapımız da 4 adet delik var, tamir edilip beyaz boyanması gerekiyor.
İstanbul / Çekmeköy
ŞİŞEN AHŞAP KAPILARIN TAMİRİ
İzmir / Çiğli

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

120.5k

Kullanıcı

93.1k

İş talebi

79.8k

Mesajlaşma

91.3k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Ahşap Kapı Pencere Tamiri ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Ahşap Kapı Pencere Tamiri

Ahşap Kapı Tamiri

Kapılarımız herhangi bir nedenden dolayı kırılmış veya bozulmuş olabilir. Bu gibi durumlarda kapıyı direkt değiştirmek yerine tamiri yapılabiliyor mu diye bakmak gerekir. Öyle ki tahta kapı tamiri mümkündür. Kapı Tamirini genelde marangoz ustaları yapmaktadır. Aradığınız tahta kapı tamiri için ustayı Ustala.com’da bulabilirsiniz.

Farklı türlerde olan kapıların tamiri de farklı yapılır. Kapının zararına ve malzemesine göre kapı kırığı tamir edilir. Örnek verecek olursak; kırık panel kapıların tamiri ile yağlı boyalı ya da vernikli kapıların, pimapen kapıların, ahşap kapıların ve çelik kapıların tamiri ve tamir süresi ile tamir fiyatları aynı olmaz. Mesela kırık ahşap oda kapı tamiri için ilk yapmanız gereken kapıdaki deliği kapatmak olur. Eğer elinizde poliüretan köpük var ise kapının deliğini bu malzeme ile doldurabilirsiniz, yoksa gazete kağıdı ile de kapı üzerindeki deliği doldurulabilir. Doldurma işlemi bittikten sonra ardından, üzerini kapıya uygun bir macun ile düzeltip, kapının boyası türünde bir boya ile boyamanız gerekmektedir.

Kapı Çeşitlerine Göre Tamir İşleri

Kırık Panel Kapı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kırılan panel kapıyı tamir etmeden önce; yukarıda da bahsettiğim üzere öncelikle deliği poliüretan köpük malzeme ya da gazete, kağıt havlu gibi malzeme ile doldurmak gerekir. Eğer köpük olacaksa yani kullanacaksanız köpüğün çok fazla şişeceğini aklınızda bulundurun ki ona göre sıkım işlemini gerçekleştirin. Çok fazla sıkarsınız sıkıntı çıkar. Köpüğü sıktıktan sonra kurumasının beklenmesi lazım. Ardından köpük kuruduğunda fazlası kesilir ve üzeri zımparalanır, genellikle 220 numaralı zımpara kullanılmaktadır. Sonrasında yapı marketleri ve nalbur, marangozlarda hazır halde satılan su bazlı ahşap tamiri macunu sürülür. Ahşap macununu spatula yardımı ile sürebilirsiniz. Ahşap macununu kırık bölgeye düzgün bir şekilde sürdükten sonra 2-3 dakika beklemek gerekir ama tam kurumaması lazım, tam kurumadan da spatulanın kenar ile kapının desenini çizin, oluşturun. Deseni oluşturduktan sonra yaklaşık 2-3 saat kurumasını beklemeniz gerekmektedir. Tabi bu süre kullanılan maddelerin kalınlığına göre değişkenlik gösterebilir. Genelde olmaz ama eğer macun kuruduktan sonra içe doğru çökme yaparsa ince olacak şekilde bir kat daha geçebilir aynı deseni yeniden yapabilirsiniz. Sonrasında yüzeyini panel kapı boyası ile boyama işlemine geçebilirsiniz. Boyama işleminden sonra boyanın kuruması beklenir ve kapınız kullanıma hazır!

Vernikli Kırık Kapı Tamiri Nasıl Yapılır?

Üzeri vernikli olan ve kırılan kapıların tamirinde en önemli şeyler; macunlama ve boyama işlemidir. Delik büyükse önce gazete veya kağıt havlu ile delikler doldurulur. Ardından kapının renginde olan su bazlı ahşap macunu kırık olan bölgeye spatula ile sürülür ve ardından kurumaya bırakılır. Kuruma işlemi birkaç saat sürecektir. Zımpara yardımı ile macunlu bölge zımparalanır. Eğer macun kuruduktan sonra içeri doğru çökme yaparsa yeniden ince tabaka macun sürülür. Kapı renginde aldığımız vernikli ahşap koruyucuyu sadece macunlu bölgeye uygulama işlemini gerçekleştirelim ve 3-4 saat bekleyelim eğer renk farklı olursa birkaç saat ara ile yeniden birkaç kat uygulamak gerekir. Dilerseniz verniği tüm kapı yüzeyine de uygulayabilirsiniz.

Yağlı Boyalı Kırık Kapının Tamiri Nasıl Yapılır?

Yağlı boyalı olan kapıların tamirinde ki en önemli püf nokta ise sentetik macundur. Burada ilk iş diğerleri gibi eğer delik büyük ise içlerini gazete ya da kağıt havlu ile doldurmak. Ama delik büyük değil ise direkt olarak sentetik macun ile de doldurulabilir. Sentetik macunun kuruma süresi biraz uzundur. 24 saati geçebilir. Macun kuruduğunda ince bir zımpara ile zımparalanır 180 ya da 220 nolu zımpara uygun olacaktır. Sentetik boyayı %15 civarı tiner ile incelterek kırık bölgeye uygulayın ve yaklaşık 24 saat kurumasını bekleyin. Kapı ile aynı renkte olan sentetik yağlı boyayı 24 saat ara ile 2-3 kat olacak şekilde tüm kapıya uygulayabilirsiniz.

Çelik Kapı Tamiri Nasıl Yapılır

Çelik kapılarda oluşan kırık ya da delikler ahşap kapılarda ki gibi köpük ya da kağıt havlu ile doldurulmaz bu kırık ve delikler boyutlarına göre kırıklar genellikle vida, çivi, metal pul gibi metal parçalarla doldurulur. Çelik kapı tamirinde çift karışımlı epoksi macunlar çok uygundur. Kuruduklarında çok sert olduklarından dolayı sağlam bir sabitleme söz konusu olur. Macunu elimizde iyice yoğurduktan sonra deliğe ya da kırığa uygulayabiliriz. Ancak macun çabucak kuruduğu için elimizi çabuk tutmalıyız ve düzgün bir şekilde yüzeye uygulamalıyız. Macun uygulamasından 15-20 dk sonra zımparalama işlemi yapılabilir, macunun tam anlamıyla kuruması 24 saati bulmaktadır. Macun tamamen kuruduğunda kapının boyama işlemine geçilebilir. Çelik kapıyı boyamak için malzemeleri yapı marketlerinden kapınıza uygun olan renkte alabilirsiniz. Dilerseniz sprey boyalardan da yararlanabilirsiniz.

Oda kapıları, ahşap kapılar, Amerikan kapılar, boyalı kapılar… Bu tür kapıların genelde boyaları dökülür. Kısım kısım boyaları dökülmüş bu kapıların sadece görüntüsünü düzeltmek için kapınıza uygun ve kapınızın renginde yapı marketlerinden boya alarak kapınızın daha kusursuz ve temiz görünmesini sağlayabilir, hatta kapıyı farklı renge boyayarak eski kapıların yerini yeni kapılar almış havası yaratabilirsiniz. Ancak boyama işlemi yaparken etrafın fazla bulaşmaması için yerlere gazete sermeniz doğru olacaktır.

Pvc Kapı Tamiri İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Pvc kapıların bazıları camlı bazıları ise camsız olurlar. Genel olarak kapıda cam ağırlıklı ise büyük bir ağırlığa sahiptirler demektir. Ve bu yüzden camın ağırlığından dolayı zaman geçtikçe kapıya ağırlık bindirir ve kapının ayarı bozulur. Ama böyle bir sorun yoksa karşılıklar ile düzeltme yaparak sorunu halledebilirsiniz. Bazı şikayetler de pimapen kapı kolunun boşa dönüyor dendiğini duyuyoruz eğer sizin de kapınızda böyle bir sorun var ise sorun kolda değildir sorun kilit mekanizmasındadır. Kilit mekanizmasının göbeğinin kırılmasından dolayı olmuş olabilir ya da kapı kolunun içinde olan uzun demir parçası koldan çıkmış olabilir. Bu gibi durumlarda kolu sökmek ve pimi yerine sokmak gerekir.

Kapı menteşesi takmak menteşeyi takmak için önce eski menteşeleri sökmek gerekmektedir. Bunu yapmak için çivi veya vidayı kapı pimlerine koymak ve alttan çekiçle vuruşlar yaparak pimleri sökmek gerekir. Kapı yerinden çıkacaktır. Ve yeni menteşeleri koyabilirsiniz.

Pvc kapı kolu sökmek için kapı kolunu biraz gevşetmek gerekir. Kapı kolunu kendimize doğru çekerek sağa sola hareketler ile kapı kolunu gevşetmiş oluruz zaten oradan da vidaları görürüz. Tornavida alarak vidaları sökebiliriz böylece kapı kolu da sökülmüş olur. Tekrardan vidalamak içinde tornavidayı sağa sola çevirerek sıkmamız yeterli olacaktır.

Pvc kapıların bazen sarkmış olduklarını duyarız ancak böyle bir durum tamamen işçilik hatası olarak kabul edilir. Yapım aşamasında düzgün takozlanmadığı için ilerleyen zamanlarda  düşme yapabilmektedir. Bu yüzden pimapen kapıların takım aşaması oldukça önem arz etmektedir. Pvc kapıların düşmesi ile alakalı olarak pencere ve kapıların köşe kısımlarında demir olmadığından dolayı kapıda bulunan camın ağırlığı zamanla kapıda boşluk olan kilit kısmına doğru düşmeye başlar. Bu durum takozlama yaparak giderilebilir. Ancak bu iş evde bizlerin yapabileceği kadar kolay olmadığını düşünüyoruz hem malzeme açısından hem de iş güvenliği ve tecrübe açısından bu gibi tamir işlerini bir ustadan yardım alarak yapmak en doğrusu olacaktır.

Müşterilere Tek Tıkla Ulaşın

 

Ustala.com üzerinden gelen ilanları inceleyerek kapı tamiri hizmeti almak isteyen müşterilere kolayca ulaşın. İşin ustasıysanız yapmanız gereken çok basit! Ahşap kapı pencere ilanları kısmına giriş yapıp, size uygun ilanlara hemen teklif vererek hızlı şekilde aradığınız müşteriye ulaşmak. Bu sayede hem kolayca müşteri bulursunuz hem de kazancınıza kazanç eklersiniz. Sayısız ilan arasında konum olarak size en yakın müşteriye kolayca ulaşabilir bu şekilde müşteri bağlantılarınızı hızlı bir şekilde çoğaltabilirsiniz.