Ziraat Mühendisliği Hizmetleri

Ziraat Mühendisliği Hizmetleri

Ziraat Mühendisliği Hizmetleri

Tüm Ustalar

Kayıtlı 6 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Ziraat Mühendisliği Hizmetleri Firmaları

Şenay Temiz

Ceren kara

özgür kösemek

2019 yilindan beri izmir ici ve cevresinde sadece peyzaj alanlarina periyodik bakim yapan bir sirket

Sedat Tezel

Esen özkan

10 yıllık ziraat mühendisiyim

Aysegul Aysegul TAVUKCU

Ziraat muhendisiyim

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

145.6k

Kullanıcı

119.2k

İş talebi

96.6k

Mesajlaşma

97.1k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Kolay Arama ve Filtreleme Özelliği

Ustala, kullanıcıların aradığı hizmeti kolayca bulabilmeleri için gelişmiş arama ve filtreleme özellikleri sunar. Ana sayfada yer alan arama kutusuna hizmet kategorisini yazarak başlayabilirsiniz. Ardından, arama sonuçlarında sunulan filtreleme özellikleri sayesinde, hizmet kalitesi, fiyat, konum ve müşteri yorumları gibi kriterlere göre ustaları daraltarak, ihtiyaçlarınıza en uygun ustaları hızlıca bulabilirsiniz. Bu sayede, kullanıcılar zaman kaybetmeden doğru hizmet sağlayıcılarıyla iletişime geçebilirler.

Kullanıcı Dostu Platform Tasarımı

Ustala.com, kullanıcı dostu bir platform tasarımına sahiptir ve ziyaretçilerin ihtiyaç duydukları bilgilere hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlar. Web sitesi, açık ve anlaşılır bir yapıya sahip olup, mobil cihazlar ve masaüstü bilgisayarlar için optimize edilmiştir. Bu sayede, kullanıcılar herhangi bir cihazdan rahatlıkla ustala.com'u kullanabilir ve hizmet sürecini etkin bir şekilde yönetebilirler.

İletişim ve Destek Hizmetleri

Ustala, kullanıcıların herhangi bir sorunla karşılaştıklarında hızlı ve etkili destek alabilmeleri için kullanıcı dostu iletişim ve destek hizmetleri sunar. İletişim sayfası üzerinden e-posta, telefon veya canlı destek yoluyla platformun müşteri hizmetleri ekibine ulaşarak, sorularınızı sorabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ustala ekibi, kullanıcıların sorunlarına en kısa sürede çözüm bulmak için her zaman yanınızdadır.

hero

Teklifler cepte

Ustala mobil uygulaması, Türkiye'nin en iyi ustalarını parmaklarınızın ucuna getiriyor! Ev, ofis ve dış mekanlar için profesyonel hizmetlere ihtiyaç duyduğunuzda, ustala.com mobil uygulaması sayesinde her zaman ve her yerden ustaları keşfedebilir, teklif alabilir ve hizmet alabilirsiniz.

iOS ve Android cihazlar için optimize edilmiş ustala.com mobil uygulaması, güvendiğiniz ustaları her an yanınızda taşımanıza olanak tanır. Şimdi ücretsiz olarak indirin ve hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet deneyiminin keyfini çıkarın!

Nasıl Çalışır?

Hizmet Arama ve Usta Seçimi

Ustala üzerinden ihtiyacınız olan hizmet kategorisini arayarak, platformda bulunan profesyonel ustaları inceleyebilirsiniz. Hizmet kalitesi, fiyat, konum ve müşteri yorumlarına göre uygun olan ustayı seçin.

Ziraat Mühendisliği Hizmetleri - Fiyat Teklifi ve Randevu Ayarlama

Seçtiğiniz ustalardan fiyat teklifi isteyin ve hizmet detayları hakkında bilgi alın. Teklifleri karşılaştırarak bütçenize ve beklentilerinize en uygun olan ustayla hizmetin gerçekleştirileceği gün ve saat için randevu oluşturun.

Hizmetin Gerçekleşmesi ve Ödeme

Belirlenen gün ve saatte, seçtiğiniz usta hizmeti gerçekleştirmek için belirttiğiniz adrese gelecektir. Hizmet tamamlandıktan sonra ödemenizi güvenli bir şekilde Ustala üzerinden gerçekleştirin.

Konuma göre Ziraat Mühendisliği Hizmetleri

Ziraat Mühendisi 

Ziraat mühendisleri, teknoloji ve biyoloji biliminden yararlanarak toprağın ve suyun korunması, ayrıca tarımsal ürünlerin işlenmesi ile alakalı sorunlara çözümler üreten kişilerdir.

Ziraat Mühendisi Ne Yapar?

 • Tarım ürünleri ile alakalı olarak meydana gelebilecek hastalıklar konusunda tavsiyelerde ve uyarılarda bulunurlar,
 • Bitkilerin zararlıları ile mücadele planı oluşturur ve uygular,
 • Fidelerin üretimini ve sertifikalandırmasını sağlamaktadırlar,
 • Tarım makinelerini ve ekipmanların testini yapmak,
 • Mahsül depolama işlemleri, hayvansal ürünlerin işleme süreçlerini denetlemek,
 • Suların kirlilik yönetimini, nehirlerin kontrolü, su kaynakları ile ilgili incelemelerde bulunurlar,
 • Çiftlik kooperatif üyelerine ve çiftçilere tarımsal üretkenlik alanında eğitim programları düzenlemektedirler. 
 • Gıdaların işlenmesi ve üretim tesisleri operasyonlarını denetlemektedirler
 • Çevre ve arazi ıslah projelerini tasarlar ve denetlerler,
 • Toprağı koruma amaçlı sulama, drenaj kontrol sistemlerini oluştururlar
 • Çeşitli bitkilerin yetiştirilmesi için uygun toprağın belirlenmesini sağlarlar,
 • Fidanların gübrelenmesi, ilaçlanması gibi işlerin planlanması ve yöntemlerini belirlemek ayrıca ürünlerin ne zaman toplanması gerektiği ile ilgili zamanın belirlenmesini de planlarlar,
 • Toplanan ürünlerin sınıflandırılması, depolanması, korunması, ambalajlanması gibi yöntemlerin geliştirilmesine yardımcı olurlar,
 • Bitkilerin ve çiçeklerin hastalıklardan, korunması ve türlerinin korunması adına kalite ve verimliliğinin artırılması için araştırmalar yapmaktadırlar,
 • Tarım alanlarında kullanılan yapıların makine ve enerji türünü belirler yapılacak olan üretimlerin projelendirmesi ile ilgilenirler. Sulama ve korunması sorumlulukları ziraat mühendislerine aittir. Ayrıca arazinin yapısını ve tarıma uygunluğunu incelemektedirler.
 • Gölet, ahır, sera gibi yapılar için planlama yapıp denetlemektedirler,
 • Tüm tarım üretimi sırasında kullanılan alet ve araçları tasarlarlar ve sürecin takibinden sorumludurlar.

Ziraat Mühendisleri Hangi Eğitimi Alırlar?

Ziraat Mühendisi olmak istiyorsanız Üniversitelerin Ziraat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmak gerekir. Bunun için devlet kursu gibi eğitimlerden alınan belgeler yeterli değildir.

Ziraat Mühendislerinde Aranan Özellikler Nelerdir?

Problem çözmede yaratıcı, aktif ve hızlı olmak, Sözlü ve yazılı iletişim becerisinin yüksek olması, Çalışmalarını planlı yapmak önceden hedefleri belirlemek ve geliştirebilmek, Ekip yönetimini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmek, Zaman yönetimini başarılı bir şekilde idame ettirmek, erkek adayların askeri yükümlülüklerinin bulunmaması gibi özelliklerdir.

Peki Ziraat Mühendisi Olmanın Avantajları Nelerdir?

Açıkçası en önemli avantajı şehirleşen betonlaşan dünya da şüphesiz ki doğal yaşama çok yakın olmanızdır. Normal insanların o kadar azı doğal yaşam ile yakınlık kurabiliyor ki pek çok kişi sırf bu yüzden bile bu bölümü okumak isteyebilir. Düşünsenize hem işinizi yapıp para kazanacaksınız hem de doğal yaşam ile sağlıklı, güzel bir yakınlık kuracaksınız. Köy yaşamını sevenler, doğadan ve doğanın verdiklerinden kopamayanlar için ziraat mühendisliği ilk tercih olmalı… Ziraat mühendisliğini katmış olduğu bu sağlıklı yaşamın yanı sıra maddi olarak da elbette getirileri vardır. Bu getiriler, iyi bir yerde çalışıyorsanız hemen kendisini gösterecektir. Bu sektörde faaliyet göstermekte olan bazı büyük şirketlerde çalışmanız ve aynı zamanda başarılı bir ziraat mühendisi olmanız durumunda yüksek gelir elde edebilirsiniz. Başarılı bir ziraat mühendisi olmak istiyorsanız üniversiteye başladığınız andan itibaren çaba göstermeli ve bu sektörde yavaş yavaş hakimiyet kurmanızı önermekteyiz. 

Ziraat Mühendisi Bulmak İçin...

Büyük bir araziniz var ve bu araziyi ekip biçmek kısacası kullanmak istiyorsunuz. Ama işe nerden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Toprak verimli mi? Bulunduğunuz bölgedeki hava şartlarına uygun mu? Çevrenizdeki sulama ekipleri size yeterli olacak mı?  Ya da toprağa hangi ürünleri ekebilirsiniz gibi aklınızda birçok soru işareti var. İşte bu ve bunun gibi toprak, tarım ile alakalı tüm soruların cevapları ziraat mühendislerinde…. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere ziraat mühendisleri toprağın verimliliğini, uygunluğunu gibi birçok alanda uzmanlaşmış kişilerdir. Sizde topraktan anlıyor olabilirsiniz ama ziraat mühendisleri gibi geniş çaplı bilgiye sahip değil ve toprağınıza yanlış ekinler ekmek istemiyorsanız o zaman toprağınız için bir ziraat mühendisi bulmanız gerekiyor. İşte ustala.com tam da bu kısımda devreye giriyor. Ustala.com dan toprağınızın daha verimli hale gelebilmesi ve tarımsal, çevresel gibi tarımı yakından ilgilendiren birçok soruna çözüm bulabilmeniz için buradan en doğru ziraat mühendislerini bulabilirsiniz. Aradığınız ziraat mühendisleri için ustala.com adresine ilan verebilir ya da oradaki ziraat mühendislerinden faydalanabilirsiniz.

Eğitimli ve tecrübeli ziraat mühendisleri alanlarında oldukça bilgi sahibidirler. Toprağınızın verimliliğinden, uygunluğuna, ilaçlanmasından sulamasına birçok alanda toprağınızın kalitesinin artmasını hedefler. Bu sayede genel eğitimler düzenler ve sizi zarara uğratmayacak işlere imza atar. Zararlı bitkileri tespit edip toprağınıza ve ekinlerinize zarar vermesini önler ilaçlamaları doğru zamanda yaparak kaliteli ürün biçmenize katkı sağlarlar.

Ziraat mühendisine sadece toprak sahiplerinin ihtiyaçları yoktur aynı zamanda küçük bir serası olanlar, ya da hayvan barınaklar olanlarında ziraat mühendislerine ihtiyaçları vardır. Hayvan barınakları ve hayvansal ürün işleminde süreci yakından takip ederek sağlığa uygun ürünlerin üretilmesine ve hayvan sağlığına özen gösterirler. Sera da bitki, sebze ve meyve üretimini destekler sera sahiplerine bilgiler vererek bu alanda ilerlemelerini ve gelişmelerine katkıda bulunurlar.

Sizde birlikte çalıştığınız ziraat mühendisine toprak analizi yaptırabilir yanlış ekinlerin ve gübrelerin toprağınıza zarar vermesini engelleyebilirsiniz. Gördüğünüz üzere ziraat mühendisleri toprak ve tarım ile ilgili tüm soru ve sorunlarınıza çözüm üretmekle birlikte toprağı verimli hale getirebilmek için varlar.

Aynı zamanda topraktan toplanan gıdaların işleme ve üretim tesislerini kontrol eder gerekli sertifikaların verilmesini sağlarlar. Son dönemde oldukça ilerleme kaydeden topraksız tarım, tarım yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başardı. Hatta topraksız tarımdan elde edilen ekinlerin yurt dışına bile ihracatı başlamış durumda. Toprak sahibi değilseniz ancak tarım ile ilgilenmek bunu bir iş olarak düşünmek ve ilerlemek istiyorsanız da aynı şekilde ziraat mühendislerine ihtiyaç vardır. Topraksız tarımda en önemli unsur seranın olacağı yerin seçimidir. Herhangi bir alana sera yapılamayacağı için bununda bir ön analizi, çalışması olacaktır. Ustala.com adresinden bulacağınız deneyimli ziraat mühendisleri bulunduğunuz yerin ilk olarak iklim özelliklerine, arazinin sulama suyunun varlığına, uzun süreli yani sık sık kesilmeyen elektrik kaynağına olan yakınlığına, ürün satış yerleri olan pazarlara ulaşımına, ana yollara hatta havaalanına yakınlık, gibi özelliklerine bakmaktadır. Topraksız tarım yatırımı için bu özellikler öncelikli kriterler arasında bulunmaktadır.

Ziraat ve tarım ile ilgilenmek isteyenlerin birçok alanda kendilerini bekleyen iş ve iş imkanları bulunmaktadır. Giderek çoğalan sorunumuz olan küresel ısınma ve beraberinde getirdiği çevre ve hava kirliliği ekinlerimizi’ de olumsuz yönde etkilemektedir. Zaman eskisi gibi değil artık ekinlerin sağlıklı yetişmesi için yağmurları beklemek zorunda değiliz ki zaten değişen hava koşullarında da maalesef kuraklık olduğundan bu anlamda en çok zarar gören tarım sektörüdür. Birden kopan fırtınalar ve birden oluşan sıcaklık ise ekinler, seralar birçok anlamda zarar görmektedir. Tamda bu bağlamda ustala.com dan bulacağınız ziraat mühendisleri ile iletişime geçerek ekinlerinizin, seralarınızın toprağınızın en az hasarı almasını ya da tüm değişen hava koşullarına rağmen bir zarar görmemenizi sağlamak adına ziraat mühendislerinin bilgi, tecrübe ve günün şartlarının teknolojik çözümleri ile sizlere yardım etmelerini birlikte doğru bir yol izlemeyi düşünebilirsiniz.