Televizyon Tamiri

İstanbul Televizyon Tamiri

İstanbul Televizyon Tamiri

Tüm Ustalar

Kayıtlı 21 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İstanbul Televizyon Tamiri Firmaları

ENES SARIKAYA

TELEVİZYON TEKNİK SERVİS

Enes Sarıkaya

Aşkın Kurtoğlu

Firmamız Türkiye genelinde Lcd Led Tv Panel Tamiri yapmaktadır

Son gelen İstanbul Televizyon Tamiri talepleri

Televizyon ses var goruntu gidiyor kapatip aciyorum tekrar geliyor belli bir sure sonra tekrar gidiyor
Kocaeli / Çayırova
Vestel 40let TV 3025 ledler değişecek
İstanbul / Sultangazi
televizyonumuz uydudan dolayı calismamaktadir
İstanbul / Çekmeköy

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Televizyon Tamiri ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Televizyon Tamiri

Televizyon Tamiri için Güvenilir Ustalar Burada

Televizyon günümüzün en çok kullanılan elektronik cihazlarından biridir. Akşamların vazgeçilmez keyif araçlarındandır. Televizyonlar zamanla kullanımdan dolayı arızalar çıkabilir. Arızalanan televizyonlarınızı iyi bir İstanbul tv tamircisine yaptırmanız gerekebilir. Ustala.com’a girerek üyelik sözleşmesini okuduktan sonra yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra arızalanan televizyonunuz için ilan vererek tecrübeli İstanbul tv tamircilerinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İstanbul tv tamircilerinin verdiği teklifleri inceleyerek içinize sinen İstanbul tv tamircisi ile anlaşabilirsiniz.

Televizyonlarda zamanla çeşitli arızalar meydana gelebilir. Televizyon, uzak anlamına gelen tele ve görmek anlamına gelen vizyon kelimelerinden oluşmaktadır. Televizyon, elektrik sinyallerini ses ve görüntülere çevirmektedir. Kameralar yardımı ile çekilen görüntüler elektrik sinyallerine çevirerek vericiler yardımıyla iletilir. İletilen sinyaller televizyona ulaştığında alıcılar yardımıyla tekrar ses ve görüntüye çevrilir. Televizyon üzerinde milyonlarca nokta bulunmaktadır. Bu noktalar piksel olarak adlandırılır. Gelen sinyaller bu noktalar üzerinde işlenerek görüntülere çevrilir. Verici denilen aygıtlar, kamera ve vericilerdir. Alıcı denilen aygıtlar ise televizyon ve radyo alıcılarıdır. Bu alıcılarda zamanla arızalar meydana gelebilir. Bu arızalar iyi bir İstanbul tv tamircisine gösterilmelidir. Ustala.com aracı görevi görerek tecrübeli İstanbul tv tamircilerine ulaşmanızı sağlamaktadır.

Kameralar içerisinde bulunan tüpler görüntüleri elektrik sinyallerine çevirmektedir. Aynı şekilde radyo vericileri ise ses sinyallerini elektrik sinyallerine çevirmektedir. Belli frekanslarda bu elektrik sinyalleri vericilere iletilir. Bu elektrik sinyalleri televizyonlarda alıcılar yardımıyla ses ve görüntülere radyolarda ise seslere dönüştürülmektedir. Led ve LCD televizyonlarda görüntüler aynı mantıkta farklı yansıtma teknolojileri ile uygulanmaktadır. LCD ekranlar iki polarize cam arasındaki sıvı kristaller arkadaki özel floresandan gelen ışığı yansıtarak yapmaktadır. LED ekranlarda ise aynı mantık çerçevesinde dizi LED ışıklar sayesinde görüntü verilmektedir.

Televizyonlarda Karşılaşılan Arızalar

Televizyonda Çalışma İbaresi Yok Arızası

Eğer televizyonun fişi takılı ve sigortalar atmamış ise muhtemelen elektrik dalgalanmaları nedeniyle board denilen televizyon besleme kartında sorun meydana gelmiş olabilir. Öncelikle fişin prize takılı olup olmadığı kontrol edilmeli sonra sigortalara bakılmalıdır. Herhangi bir sorun yok ise televizyon iyi bir İstanbul tv tamircisine gösterilmelidir. Ustala.com ile ilan vererek İstanbul tv tamircilerinden teklif alabilirsiniz.

Anakart Arızaları  

Televizyon içerisinde bulunan anakartlar beyin görevi görmektedir. Televizyon içerisindeki tüm işlemler bu kart üzerinden yönetilir. Televizyona iletilen tüm komutlar anakart üzerinde işlenerek televizyonun düzgün çalışması sağlanmaktadır. Anakart arızaları, bu komut işlemlerinin sekteye uğramasına hatta tamamen bozulmasına neden olabilir. Böyle durumlarda televizyonunuz çeşitli arızalar verebilir veya çalışmayı tamamen durdurabilir. Kumanda üzerinden alınan komutlar algılanmaz. Anakar arızalarında sistem gerilim dengesi de bozulmaktadır. Gerilim dengesi bozulduğunda, LED ışıklar aşırı gerilimlere maruz kalarak işlevlerini kaybedebilir. Aynı şekilde televizyon içerisindeki elektronik aksamlar aşırı gerilimlere maruz kalarak bozulabilirler.

Anakart değişimleri masraflı olabilir. Anakart değişirse daha önceden kayıt edilmiş tüm veriler silinecektir. Çünkü televizyon hafıza birimleri anakart üzerinde bulunmaktadır. Arıza meydana gelmiş anakartlar iyi bir İstanbul tv tamircisine gösterilerek çözüm yolları aranabilir. Ankara arızalarına çeşitli önlemler alabilirsiniz. Televizyonunuzu tozlu ve nemli ortamlardan uzak tutmalısınız. Nem ve toz anakart üzerinde birikerek zamanla kısa devrelere neden olabilir. Bu kısa devreler televizyonunuza zarar verebilir. Anakartların yanmasının en büyük sebeplerinden biri gerilim dalgalanmalarıdır. Anakart üzerine düşen yüksek gerilimleri regüle etme özelliğine sahip değildir. Bu tip arızalarla karşılaşıldığında Ustala.com üzerinden ilan vererek iyi bir İstanbul tv tamircisi ile anlaşabilirsiniz. İstanbul tv tamircisi, arızaların kaynağını ve kök nedenlerini araştırarak gerekli çözümleri üretecektir.

Televizyon Görüntü Arızaları

Televizyon ekranları zamanla kullanıcı veya üretim kaynaklı sorunlardan dolayı arızalanabilir. Ekran arızalarının en belirgin göstergeleri ekran çizgileridir. Ekran arızalarında düşey ve dikey çizgiler oluşabilir. Temizlik esnasında televizyon içerisine sıvı kaçması ekran arızalarına neden olabilir. Televizyon silinirken elektronik devrelere su teması olabilir ve bu durum kısa devrelere neden olarak arızalar çıkabilir. Bunun yanında güneş ışığına çok fazla maruz kalan televizyonlarda aşırı ısınmadan dolayı ekran arızaları meydana gelebilir. Televizyonlarınızı direk güneş ışığına maruz bırakmamalı veya kalorifer yanına koymamalısınız. Bu arızaların yanında nadiren de görülse üretim hataları olabilir. Böyle durumlarda iyi bir İstanbul tv tamircisi ile anlaşarak sorunun kaynağı araştırılmalı ve gerekli müdahaleler yapılmalıdır.

Ekran arızalarını sıralamaya devam edecek olursak, darbe kaynaklı arızaları bu listeye ekleyebiliriz. Televizyon ekranları hassas ve kırılgan yapıya sahiptir. Yaklaşık 2 mm kalınlığında olan ekranlar kolayca zarar görebilir. Güç ışığınız yanıyor ancak ekranınız çalışmıyorsa bağlantı noktalarında temassızlık olabilir. Bunlarında yanında bölgesel veya tamamen kararan ekranlarla karşılaşılabilir. Zamanla LED ampuller ömrünü doldurarak işlevlerini yitirmiş olabilir. Ustala.com üzerinden ilan vererek tecrübeli İstanbul tv tamircisine ulaşabilir ve ekranlarınızı yeniletebilirsiniz. Bu tip arızaların yanında kararan ekranların yanı sıra mor ekranlar ile karşılaşılabilir. Ekranlarda darbe kaynaklı lekeler oluşabilir. Bu durum darbenin meydana geldiği noktadaki LED ampullerin zarar görmesidir. Televizyonlarınız LED veya LCD ekranların değişiminden sonra eski görünümlerine kavuşacaktır. Televizyon ekran değişimlerinden dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Müşteri tercihlerine göre ekran orijinal veya yan sanayi ürünleri olabilir. Unutulmamalıdır ki orijinal olmayan ürünler aynı verimi vermeyecektir. İstanbul tv tamircileri ekran seçiminde sizlere gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

Çeşitli Televizyon Arızaları

Televizyonlarda 4 adet çıkış devresi kullanılmaktadır. Bu çıkışlar şöyledir; ses çıkış devresi, düzey saptırma çıkış devresi, yatay saptırma çıkış devresi ve video çıkış devresidir. Ses hariç tüm çıkış devreleri görüntü ile ilgilidir. Bu nedenle televizyonlarda meydana gelen arızaların yaklaşık %80’i ekrana yansımaktadır. Ekran gözlemlenerek arızalar ile ilgili yorum yapılabilir. Elbette iyi bir İstanbul tv tamircisi belirtileri inceleyerek arızanın kaynağını rahatlıkla bulacaktır. Böylece televizyonlarınız onarılabilir ve iyi işçilikle onarılan televizyonlar uzun süre sorunsuz kullanılabilir. Seyir keyfinizi arttırmak için Ustala.com üzerinden ilanınızı verin ve sorunlarınız çözülsün!  

Televizyon Tamiri Fiyatları

Televizyon tamir fiyatları çeşitli parametrelere bakılarak belirlenmektedir. Öncelikle İstanbul tv tamircisi televizyon üzerinde gerekli kontrolleri yapmalıdır. Arıza belirlendikten sonra onarım yöntemleri planlanır. Değişecek parça var ise fiyatlandırma ona göre yapılır. Ekran arızaları, anakart arızaları ve çeşitli elektronik arızalar büyüklüklerine göre fiyatlandırılır. Fiyat konusunda İstanbul tv tamircisi gerekli bilgilendirmeyi şeffaf bir şekilde yapacaktır.   

İstanbul tv tamircileri, müşteri şikayetlerini sabırla dinleyerek çözüm üretmelidir. Sorunların kaynağı doğru bir şekilde tespit edilmeli ve müşteriye  alternatif çözüm yolları sunulmalıdır. Müşteriye belirtilen tarihlerde ürün yapılmış bir şekilde teslim edilmelidir. Müşteriye güven vererek çalışılmalı her konuda şeffaf davranılmalıdır.

İstanbul tv tamircileri, müşterilerinize Ustala.com ile ulaşabilir kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Dijitalleşen dünyada sizlerde yerinizi alabilir, daha fazla müşteriye daha kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Ustala.com adresinden üyelik işlemlerini tamamlayarak uygun gördüğünüz müşteri ilanlarına teklif verebilirsiniz. Kazançlarınızı Ustala.com ile arttırın ve dijital dünyadaki yerinizi sağlamlaştırın.