Su Tesisatı

İstanbul Kadıköy Su Tesisatı

İstanbul Su Tesisatı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 1060 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Kadıköy Su Tesisatı Firmaları

yuksel dural usakli

Ramazan guloglu

İsmail ŞİMŞEK

Son gelen Kadıköy Su Tesisatı talepleri

50 adet dairenin temiz su ve pissu tesisatları yapılacak tek banyo tek klozet tek lavabo tek evye işçilik fiyatı istiyorum yatacak yer ve yemek temin edilecek
İstanbul / Maltepe
Apartmanımızın ana su boruları ve kollektör değişimi.
Ankara / Çankaya
Mutfak musluk batarya içindeki plastik vida değişecek
Eskişehir / Odunpazarı

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Su Tesisatı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Kadıköy Su Tesisat İşlerinizi Dert Olmasın!

Evlerinize su tesisatı yaptırmak mı istiyorsunuz? Ustala.com ile alanında tecrübeli Kadıköy su tesisat firmalarına hemen ulaşın! Siteye girerek üyelik işlemlerinizi tamamlayın ve ilanınızı verin. Kadıköy su tesisat firmaları ilanınızı inceleyerek teklif verebilirler. Böylece tesisat firması arama derdinden kurtulabilirsiniz. Oturduğunuz yerden firmalara ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Su tesisatı evlerimizin önemli bir parçasıdır. Su tesisatının tasarımı, döşemesi ve onarımı insan can sağlığı ve mal güvenliğimiz açısından oldukça önemlidir.  Doğal kaynaklardan çıkan su borular yardımıyla binalarımıza gelmektedir. Su tesisatı ile evlerimize ve direk kullanıcıya kadar gelir. Suları güvenli ve sağlıklı bir şekilde uzun yıllar kullanmamızı sağlar. Su tesisatı, yapının en önemli kısımlarındandır. Periyodik bakımları düzenle yapılmalı ve arızalar hemen giderilmelidir. Keşif aşaması ve projelendirme dikkatlice yapılmalıdır. Kadıköy su tesisat firmaları, döşeme öncesi inşaata gelerek gerekli keşifleri yapmalıdır. Tesisatın ince detayları planlanmalı, malzeme seçimi yapılmalıdır.

Yapılardaki su tesisatı, profesyonel ekipler tarafından döşenmelidir. Tecrübeli Kadıköy su tesisat ustaları standartlara bağlı kalarak döşeme işlemini gerçekleştirmelidir. Su, yaşamımızın en önemli unsurlarındandır. Son yıllarda, bilinçsiz su kullanımı ve hatalı projeler yüzünden sularımız azalmaktadır. Bunun önüne geçebilmek için projeler detaylı incelenmeli ve uygulanmalıdır. Doğru uygulanmadığında arızalar meydana gelebilir. Onarımlar maliyetli olabilir. Bu nedenle döşeme işlemine gereken önem verilmeli hiçbir detay atlanmamalıdır.

Temiz Su Tesisatı Nasıl Döşenir?

Temiz su kaynaktan çıkarak borular yardımıyla evlerimize kadar gelmektedir. Günümüzde akıllı sistemler sayesinde su israfının önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Bizlerde evlerimize yaptıracağımız tesisatta dikkatli ve titiz davranmalıyız. Tecrübeli Kadıköy su tesisat firmaları ile çalışarak standartlara uygun temiz su tesisatları yaptırmalıyız. Sağlığınız için dayanıklı malzemeler kullanılmalıdır. Temiz su kullanımdan sonra atık olarak doğaya geri dönmektedir. Yanlış döşemeler su sızıntılarına neden olabilir. Onarımların dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Temiz su tesisatı, temiz suyun eve dağılmasını sağlamaktadır. Suyun dairelere ve musluklara ulaşmasını sağlayan borular dayanıklı ve standartlara uygun olmalıdır. Ayrıca uzun yıllar ihtiyaçlarınıza karşılık vermelidir. Korozyona karşı dayanıklı borular kullanılmalıdır. Özensiz yapılan işler, olumsuz durumlarla karşılaşılmasına neden olabilir.

Atık Su Tesisatı Nasıl Döşenir?

Atık su tesisatı, evinize gelen temiz suyun kullanılarak doğaya geri gönderilmesi için kullanılır. Atık su tesisatı, sağlığınızı doğrudan etkilemektedir. Bina ömrünü de etkiler. Bina içi atıksu tesisatı çeşitli kurallar çerçevesinde yapılmalıdır.

Kat boruları kısa tutulmalıdır. Borular su akışını kolaylaştıracak şekilde üretilmeli ve kullanılmalıdır. Tesisatta düşeyden yataya doğru geçen bağlantı noktalarında, yay dirsek ve açık dirsek kullanılmalıdır. Kadıköy su tesisat firmaları tüm detayları incelikle uygulamalıdır. Her kolonda erişilebilecek temizlik kontakları bulunmalıdır. Yatay borulara su akışının sağlanması için %2 eğim verilmelidir. Atık su boruları döşendikten sonra içerisinde toz, harç ve beton parçası kalmaması için kullanıma kadar kapatılmalıdır. Atık su tesisatı binanızın her bölümünü etkileyeceğinden tecrübeli Kadıköy su tesisat firmaları ile çalışmanız oldukça önemlidir.

Temiz Su Tesisatı Kaçağı Bulma   

Temiz su kaçağı kaçağını tespit ederken, öncelikle gözle keşif yapılmalıdır. Kadıköy su kaçağı ustası evinizi ziyaret ederek gözle kontrollerini gerçekleştirir. Gözlem yaparken müşteriden bilgi alınarak kaçak tahmin edilmeye çalışılır. Gözlem sonrasında, Kadıköy su kaçağı ustası izlenecek adımları belirler. Temiz su tesisatı, sızdırma kontrolü, basınç testi ile yapılmaktadır. Basınç testinden önce hatta bağlı tüm vanalar kapatılır. Kapatılan vana ve muslukların sızdırmazlığından emin olunmalıdır. Kadıköy su tesisat firmaları temiz su tesisatına kapalı devre 10-15 bar basınç uygulamaktadır. Basınç uygulandığında hatta kaçak var ise basınçta azalma gözlenecektir. Uygulanan basınçta herhangi bir değişim olmuyorsa kaçak yok demektir. Aynı işlem sıcak su tesisatı içinde uygulanmalıdır.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Temiz su tesisatına uygulanan basınç testinden sonra ikinci işleme geçilmelidir. Kadıköy su kaçağı ustası, tarafından su kaçağının olduğu nokta tespit edilir. Su kaçağını tespit ederken kullanılan özel araçlar vardır. Kadıköy su kaçağı ustası, akustik cihazları ve bazen termal kameraları kaçak tespitinde kullanabilir. Basınç uygulandığında, akustik dinleme cihazları ile kaçağın yeri tespit edilebilir.

Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespiti

Termal kamera her yerde kullanılan bir yöntem değildir. Toplumda genel olarak termal kameraların yeraltı borularında kullanıldığı algısı bulunmaktadır. Termal kameralar boruların yüzeyinde oluşan ısı farklarını tespit etmek için kullanılır. Özellikle doğalgaz tesisatlarında, sıcak su tesisatlarında kullanılabilir. Kadıköy su kaçağı tespiti yöntemlerinden biridir. Kaçağın bulunduğu yere termal kamera ile baktığınızda dağılma gözlemlenir. Soğuk su tesisatlarında da azda olsa kullanılmaktadır.

Atık Su Tesisatı Kaçağı Nasıl Bulunur?

Temiz su tesisatında yapılan kontrollerde kaçak bulunamazsa, atık su tesisatı kontrol edilir. Atık su gider hattı kontrolü kanal kamerası ile yapılmaktadır. Atık su tesisatının bütün çıkışlarından kamera salınarak kontroller yapılır. Borularda kırık, çatlak, conta sıyırması ve ter meyil gibi arızalar var ise bunlar kamera ile gözlemlenecektir. Kadıköy su kaçağı ustası, arızayı bulduktan sonra gerekli onarım işlemlerine geçmelidir. Atık su tesisatındaki kaçakların bulunması kolay değildir. Bu nedenle uzman Kadıköy su tesisat firmaları ile çalışılmalıdır. Ustala.com ile tecrübeli firmalara ulaşabilirsiniz. Temiz su tesisatlarında ki arızaların %90’ı tespit edilirken, atık su tesisatlarında ki arızaların %50-%60’ı tespit edilebilir.   

Temiz Su Tesisatı Kaçakları Nasıl Onarılır?

Kadıköy su tesisatı firmaları, temiz su tesisatı üzerinde belirlemiş olduğu su kaçağının onarımını da yapmaktadır. Su kaçağının konumu tespit edilerek, tecrübeli personel tarafından giderilir. Yapılan onarımlardan sonra testler tekrarlanarak tesisat kontrol edilmelidir.

Atık Su Tesisatı Kaçakları Nasıl Onarılır?

Atık su tesisatı onarımı, temiz su tesisatına göre biraz farklıdır. Kaçağın olduğu yerlerde duruma göre pimaş onarım yapılabilir. Temiz su tesisatları birkaç fayans kırılarak yapılırken, atık su tesisatlarında kırım işlemleri daha fazla olmaktadır. Bu nedenle onarımı zor olmaktadır. Kadıköy su kaçağı tespiti yapan firmalar tüm dertlerinize çare olacaktır. Firmalar müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Kimyasallar ile Kaçak Giderme

Tesisatınızda ki kaçakları kırmadan dökmeden önerebilirsiniz. Günümüzde onarım için çeşitli kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasallar tesisat üzerindeki kaçaklardan çıkarken kristalleşir ve kaçakları kapatır. Elbette temiz su tesisatlarında kimyasalların kullanılmasını önermeyiz. Özellikle plastik tesisat bulunan yerlerde arızaların tekrarlandığı gözlemlenmiştir. Temiz su tesisatlarında belli bir müddet sonra boşalmaktadır. Kapalı devre kalorifer tesisatlarında su bir çevrim içerisinde dolaşmaktadır. Böylece uzun süreli koruma sağlanır. Her kimyasaldan aynı verim alınmaz bu nedenle ucuz kimyasalların kullanılmasını önermeyiz. Yanlış uygulamalar tesisatınıza zarar verebilir. Tecrübeli kişiler tarafından uygulanmalıdır. Kadıköy su tesisat firmaları, tecrübeli ekiplere sahip olmalıdır.

Müşterilerinizi Hemen Bulun!

Kadıköy su tesisat firmaları, müşterilerinize hızlıca ulaşın. Su kaçağı tespitinde hızlı müdahale çok önemlidir. Ustala.com’daki müşteri hareketliliğinden faydalanabilir, işlerinizi büyütebilirsiniz. Daha fazla müşteriye ulaşarak, kazancınızı arttırabilirsiniz. Ustala.com’a girerek üyelik işlemlerinizi yapın ve müşteri ilanlarını inceleyerek size uygun müşterilere teklif verin! Uzun vadede müşteri kazanarak işlerinizi rahatlıkla yürütebilirsiniz. Farklı bir müşteri deneyimi için Ustala.com’u ziyaret edebilirsiniz.