Su Tesisatı

İstanbul Ataşehir Su Tesisatı

İstanbul Su Tesisatı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 1059 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Ataşehir Su Tesisatı Firmaları

İbrahim atar

DEPOTEM LTD

Ahmet gulec

Ece Eren

HAKAN MURAT KAYA

Mühendislik, danışmanlık. Elektrik, mekanik, pnömatik, hidrolik işleri, ahşap, marangozluk işleri, p

Son gelen Ataşehir Su Tesisatı talepleri

Mutfak musluk batarya içindeki plastik vida değişecek
Eskişehir / Odunpazarı
Termosifon kurulacak
İzmir / Çiğli
Musluk ve şofbene bağlı tesisatın değişmesi gerekiyor bağlı nokta yalama yapmış
İzmir / Balçova

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Su Tesisatı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Su Tesisatınızı Ustala.com ile Yaptırın!

Su tesisatını, Ustala.com’a ilan vererek hızlı bir şekilde yaptırabilirsiniz. En iyi İstanbul su tesisatçısına ilan vererek ulaşabilirsiniz. Üyelik işlemlerinizi yapı ve ilanınızı verin! Evlerimiz için önemli su tesisatını, tecrübeli firmalara yaptırın!

Su tesisatı, evleriniz için büyük önem taşımaktadır. Su tesisatı, uzman kişiler tarafından tasarlanmış ve tecrübeli bir İstanbul su tesisatçısına emanet edilerek tesisatın montajı yapılmalıdır. Kaynaklardan çıkan su borular yardımıyla evinize kadar taşınmaktadır. Su tesisatı ile evlerinize kadar gelmektedir. Borular suları uzun yıllar taşıyacaktır. Korozyona ve darbelere karşı dayanıklı yapılan borular kullanılmaktadır. Tesisatın bakımları periyodik olarak yapılmalı, arızalar giderilmelidir. İstanbul tesisat su kaçağı tespiti için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu yöntemlerden bahsedeceğiz. Tesisat öncesi keşif yapılmalı ve projeler buna göre tasarlanmalıdır. Malzeme seçimi dikkatlice yapılmalıdır.

Yapılarda ki su tesisatı profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Tecrübeli ustalar standartlara bağlı kalarak döşeme işlemini gerçekleştirir. Su yaşamınızın en önemli kaynağıdır. Tesisat sağlık açısından büyük önem taşır. Günümüzde hatalı uygulamalar ve israf yüzünden sularımız azalmaktadır. Su kaynaklarını tasarruflu kullanmalı gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmalıyız.

Temiz Su Tesisatı

Su kaynaktan çıkarılarak çeşitli sistemler ile evlerimize kadar getirilmektedir. Evlerinizde ise tesisat ile musluklarımıza taşınmaktadır. Günümüzde akıllı sistemler geliştirilerek, su tasarrufu sağlanmaktadır. Ancak gelişen teknoloji bile su israfının önüne geçmekte zorlanmaktadır. Sağlığınız için su tesisatında dayanıklı malzemeler kullanılmalıdır. Temiz su kullanımdan sonra atık olarak doğaya aktarılır. Su kaçakları, dikkatlice onarılmalıdır.

Temiz su tesisatı suyun eve dağılmasını sağlamaktadır. Suyun daire ve musluklara ulaşmasını sağlayan borular dayanıklı ve uzun ömürlü olmalıdır. Korozyona karşı dayanıklı olmalıdırlar. Ayrıca belli standartlara bağlı kalınmalıdır. Olumsuz sonuçlara yol açan uygulamalar, büyük masraflar açabilir. İstanbul tesisat su kaçağı tespiti, uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Atık Su Tesisatı

Atık su tesisatı, doğal kaynaklardan çıkarılan suyun evinize geldikten sonra tekrar doğaya gönderilmesi için kullanılır. Atık su tesisatı, sağlığınızı ve binanın yapısını doğrudan etkilemektedir. Belirli kurallar çerçevesinde uygulanmalıdır. Atık su tesisatında meydana gelecek kaçaklar doğaya ve insan sağlığına zarar verebilir. İstanbul su tesisatçısı, tüm detaylara dikkat ederek döşeme yapmalıdır. Aksi halde uzun vadede oluşabilecek sorunlar, büyük masraflar çıkarabilir.

Atık su tesisatı döşenirken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Kat boruları kısa tutularak atık suyun en hızlı şekilde geri gönderilmesi sağlanır. Borular su akışını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmalı ve uygulanmalıdır. Tesisat bağlantı noktalarında, yay ve açık dirsek kullanılmalıdır. İstanbul su tesisatçısı, döşeme yaparken eğimi iyi ayarlamalı, yatay borularda su akışı için %2’lik bir eğim bırakmalıdır. Ayrıca her kolonda erişimi kolay temizlik kapakları bulunmalıdır. Atık su tesisatı binanızı ve sağlığınızı doğrudan etkileyeceğinden tecrübeli personel tarafından uygulanmalıdır. Tüm standartlara uygun şekilde çekilmelidir.

Doğalgaz Su Tesisatı

İstanbul tesisat su kaçağı tespiti, yapılırken doğalgaz su tesisatları da kontrol edilmelidir. Temiz su tesisatına uygulanan yöntemler doğalgaz tesisatına da uygulanabilir. Doğalgaz tesisatı kapalı devre çalışmaktadır. Bu nedenle bir problem olduğunda kombinin basıncında değişimler gözlenecektir. Sisteme yeniden su yüklemesi yapmak gerekebilir. Doğalgaz tesisatı kaçaklarını bulmada en faydalı yöntem tesisatı termal kameralar ile izlemektir. Doğalgaz tesisatında sıcak su dolaştığından, termal kameralar kaçağı hızlıca tespit edebilir. 

Temiz Su Tesisatı Sorunları Nasıl Bulunur?

İstanbul tesisat su kaçağı tespiti, birkaç yöntem ile yapılabilmektedir. Temiz su kaçağı tespit edilirken, öncelikle keşif yapılmalıdır. Dinleme ve gözlem yoluyla tesisat incelenmeli, sorun bulunursa onarıma geçilmelidir. Ancak tesisat sorunlarını bulmak her zaman kolay olmayabilir. Gözlem yaparken, müşteri şikayetleri dikkatle dinlenmeli ve ona göre hareket edilmelidir. İzlenecek adımlar planlanmalıdır. Temiz su tesisatı, kaçak kontrolü, basınç testi ile yapılabilir. Basın testine geçerken, hat üzerinde ki tüm vanalar kapatılmalı ve sızdırmazlıklarından emin olunmalıdır. İstanbul tesisat su kaçağı tespitine, temiz su tesisatına 10-15 bar basınç verilerek devam edilir. Hatta kaçak mevcut ise basınç düşecektir. Dijital ekrandan takip yapılır. Basınç düşmüyor ise temiz su tesisatında problem yoktur. Aynı işlemler sıcak su tesisatı için tekrarlanabilir.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Temiz su tesisatına uygulanan basınç testinden sonra diğer aşamalara geçilir. Basınç testinde problemle karşılaşılması durumunda, İstanbul tesisat su kaçağı tespiti cihaz kontrolü ile devam eder. İstanbul su tesisatçısı, çeşitli cihazlar ile sızdırmazlık kontrolü yapabilir. Termal kameralar ve akustik dinleme cihazları sızdırmazlık testlerinde kullanılmaktadır. Basınç uygulandığında akustik dinleme cihazları ile kaçağın yeri tespit edilebilir. Termal kameralar ile tesisat üzerinde ki sıcaklık farklarına bakılarak kaçak bulunur.

Termal Kamera Kullanılarak Su Kaçağı Tespiti

Her yerde kullanılabilecek bir uygulama değildir. Termal kamera, genel olarak yeraltı borularında kullanılır gibi bir algı oluşmuştur ancak öyle değildir. Termal kameralar, tesisat boruları üzerindeki sıcaklık farklarını gözlemlemenizi sağlar. Bu şekilde sorunların kaynağına ulaşabilirsiniz. Özellikle doğalgaz ve su tesisatlarından kullanılmaktadır. Termal kameralar, az da olsa soğuk su tesisatlarında kullanılabilir.

Atık Su Tesisatı Sorunları Nasıl Bulunur?

İstanbul su tesisatçısı, temiz su tesisatında yaptığı kontrollerde herhangi bir sorunla karşılaşılmaz ise atık su tesisatına geçilmektedir. Atık su gider hattı kontrolleri kameralar yardımıyla yapılmaktadır. Atık su tesisatının bütün çıkışlarından kamera salınarak tesisat İstanbul su tesisatçısı tarafından izlenir. Borularda, kırık, çatlak ve conta sıyırması gibi arızalar var ise kameralar yardımıyla tespit edilir. Daha sonra karşılaşılan sorunların onarımına geçilmelidir. Su tesisatı tamiri İstanbul tesisat firmaları tarafından yapılabilir. Ustala.com ile en iyi İstanbul su tesisatçısına ulaşabilirsiniz. Temiz su tesisatında ki sorunların büyük bir bölümü tespit edilebilirken, atık su tesisatlarında ki sorunları tespit etmek o kadar kolay değildir.

Temiz Su Tesisatı Onarımı

Su tesisatı tamiri İstanbul su tesisat firmaları tarafından yapılabilir. Ustala.com ile ilan vererek en tecrübeli firmalara hızlıca ulaşabilirsiniz. Su kaçağı tespit edilerek uzman ekip tarafından onarılır. Yapılan onarım işleminden sonra testler tekrarlanarak tesisat kontrol edilir.

Atık Su Tesisatı Onarımı

Atık su tesisatını onarmak, temiz su tesisatına göre daha zordur. Kaçak tespit edildiğinde şartlara göre pimaş onarım yapılabilir. Temiz su tesisatları birkaç fayans kırılarak yapılırken, atık su tesisatlarında kırma dökme işlemleri oldukça fazla olabilir. Ancak İstanbul tesisat su kaçağı tespiti yapan firmalar tüm dertlerinize çare olacaktır. Onarımlarda çeşitli kimyasallarda kullanılabilir. Kaçak tespit edildikten sonra kimyasallar tesisata verilerek, sızıntıların olduğu yerin kapatılması sağlanabilir.  Ancak temiz su tesisatlarında kullanılması önerilmez.

İstanbul Su Tesisat Firmaları Müşterilerinize Hızlıca Ulaşın!

Su tesisatı montajında ve kaçaklarında hızla reaksiyon almak çok önemlidir. Ustala.com’a girerek üyelik oluşturabilir ve müşteri ilanlarını inceleyebilirsiniz. Firmanıza en uygun müşterilere teklif vererek büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Üstelik reklamlarla uğraşmadan direk müşteri ile iletişime geçmeniz mümkün! Firmanızın geleceği için Ustala.com’u ziyaret edin!