Sigorta Acenteliği

Sigorta Acenteliği

Sigorta Acenteliği

Tüm Ustalar

Kayıtlı 7 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Sigorta Acenteliği Firmaları

Can Cem Con

Yusuf Sungur

VERONIQUE VICTOIRE

Hizmet, Teklif, Finans

Sinan Demirel

Trafik, kasko, konut, işyeri, sağlık, dask, allrisk vb tüm sigorta ürünlerinde en uygun fiyat garant

Uğur Altınboğa

Meslek

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

146k

Kullanıcı

119.6k

İş talebi

96.6k

Mesajlaşma

97.1k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Kolay Arama ve Filtreleme Özelliği

Ustala, kullanıcıların aradığı hizmeti kolayca bulabilmeleri için gelişmiş arama ve filtreleme özellikleri sunar. Ana sayfada yer alan arama kutusuna hizmet kategorisini yazarak başlayabilirsiniz. Ardından, arama sonuçlarında sunulan filtreleme özellikleri sayesinde, hizmet kalitesi, fiyat, konum ve müşteri yorumları gibi kriterlere göre ustaları daraltarak, ihtiyaçlarınıza en uygun ustaları hızlıca bulabilirsiniz. Bu sayede, kullanıcılar zaman kaybetmeden doğru hizmet sağlayıcılarıyla iletişime geçebilirler.

Kullanıcı Dostu Platform Tasarımı

Ustala.com, kullanıcı dostu bir platform tasarımına sahiptir ve ziyaretçilerin ihtiyaç duydukları bilgilere hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlar. Web sitesi, açık ve anlaşılır bir yapıya sahip olup, mobil cihazlar ve masaüstü bilgisayarlar için optimize edilmiştir. Bu sayede, kullanıcılar herhangi bir cihazdan rahatlıkla ustala.com'u kullanabilir ve hizmet sürecini etkin bir şekilde yönetebilirler.

İletişim ve Destek Hizmetleri

Ustala, kullanıcıların herhangi bir sorunla karşılaştıklarında hızlı ve etkili destek alabilmeleri için kullanıcı dostu iletişim ve destek hizmetleri sunar. İletişim sayfası üzerinden e-posta, telefon veya canlı destek yoluyla platformun müşteri hizmetleri ekibine ulaşarak, sorularınızı sorabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ustala ekibi, kullanıcıların sorunlarına en kısa sürede çözüm bulmak için her zaman yanınızdadır.

hero

Teklifler cepte

Ustala mobil uygulaması, Türkiye'nin en iyi ustalarını parmaklarınızın ucuna getiriyor! Ev, ofis ve dış mekanlar için profesyonel hizmetlere ihtiyaç duyduğunuzda, ustala.com mobil uygulaması sayesinde her zaman ve her yerden ustaları keşfedebilir, teklif alabilir ve hizmet alabilirsiniz.

iOS ve Android cihazlar için optimize edilmiş ustala.com mobil uygulaması, güvendiğiniz ustaları her an yanınızda taşımanıza olanak tanır. Şimdi ücretsiz olarak indirin ve hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet deneyiminin keyfini çıkarın!

Nasıl Çalışır?

Hizmet Arama ve Usta Seçimi

Ustala üzerinden ihtiyacınız olan hizmet kategorisini arayarak, platformda bulunan profesyonel ustaları inceleyebilirsiniz. Hizmet kalitesi, fiyat, konum ve müşteri yorumlarına göre uygun olan ustayı seçin.

Sigorta Acenteliği - Fiyat Teklifi ve Randevu Ayarlama

Seçtiğiniz ustalardan fiyat teklifi isteyin ve hizmet detayları hakkında bilgi alın. Teklifleri karşılaştırarak bütçenize ve beklentilerinize en uygun olan ustayla hizmetin gerçekleştirileceği gün ve saat için randevu oluşturun.

Hizmetin Gerçekleşmesi ve Ödeme

Belirlenen gün ve saatte, seçtiğiniz usta hizmeti gerçekleştirmek için belirttiğiniz adrese gelecektir. Hizmet tamamlandıktan sonra ödemenizi güvenli bir şekilde Ustala üzerinden gerçekleştirin.

Konuma göre Sigorta Acenteliği

Sigorta Acentesi

Sigortacı Kimdir?

Sigortacılar, sigorta ile ilgili tüm süreçleri takip eden, yöneten kişilerdir. Müşterilerine bu süreçte poliçe ve diğer tüm konular ile ilgili (tazminat, prim, ödeme vs...) danışmanlık hizmeti verirler.

Sigortacıların Görev Tanımı ve Sorumlulukları

Sigortacı, belirtildiği üzere sigorta şirketi ve sigortalı arasında köprü görevi görmektedir. Sigortacıların başlıca görevi ve sorumlulukları; Müşterilerine sigorta hizmetleri ve ürünler hakkında doğru bilgiyi aktarmak, Sigorta ürünlerinin reklamını iyi bir şekilde yaparak müşteri için çekici hale getirmek, Müşterilerinin sigortacılıkla alakalı olan tüm ihtiyaç ve talepleri belirleyerek müşteriye uygun olanları ortaya çıkarmak ve tanıtımını yapmak, tüm bu verileri bir dosya oluşturarak düzenli hale getirmek ve prim ödemelerinin takibini yapmak, Süreli olan sigorta çeşitlerinde sigortanın süresinin dolmasına yaklaşıldığı zaman müşterisine bilgi vermek ve onayı doğrultusunda yenilenmesini sağlamak, sigorta acentesinin operasyon birimiyle koordineli çalışarak müşterilerinin olası bir hasar durumunda ve anında müşteriye tazminat ödenmesini sağlamak, herhangi olabilecek poliçe değişikliklerinde müşterilerine bilgi vermek.

Sigortacı Nasıl Olunur?

Elbette her iş dalında olduğu gibi sigortacılıkta da bazı koşullar vardır. Dilerseniz bir sigorta şirketinde ya da isterseniz de bir şube veya sigorta acenteleri kurarak sigortacılık yapabilirsiniz. Ancak sözü edilen koşulları yerine getirmek şartı ile. Sigortacı olmak için size kısaca koşullarından bahsedelim;

İlk Olarak bir sigorta şirketinde Sigorta Elemanı olmak için,

 • Üniversitelerin meslek biriminin ‘’Bankacılık ve Sigortacılık’’ ya da sadece ‘’Sigortacılık’’ bölümünden mezun olmak,
 • Hangi sigorta acentesine bağlılar ise o firmanın hizmet-içi eğitimlerini başarıyla bitirmiş olmak.

Sigorta Acentesi Açmak İçin Şartlar Nelerdir?

 • Hangi ülke de yaşıyor ise o Ülkede yerleşik olmak ilk şarttır. Yani Almanya’da yaşayıp Farklı bir ülkede sigorta acentesi kurulamaz. Bu durumda Türkiye’de yerleşik olma zorunluluğu vardır diyebiliriz.
 • Elbette Ticari sicilinin temiz olması gerekmektedir.
 • Ya 4 yıllık üniversitelerden ya da 2 yıllık risk yönetimi, pazarlama ve sigortacılık bölümlerinden mezun olmuş olmak gerekmektedir.
 • SEGEM Belgesi şartı vardır 
 • Bir diğer şart ise Teknik personel unvanını taşıması gerekmektedir.
 • En azından Asgari mal varlığına sahip olması gerekmektedir.

Sigortacılık ile alakalı bölümler nedir diye sorarsanız sigortacılık, bankacılık ve sigortacılık, risk yönetimi ve son olarak aktüerya bölümleridir.

Sigorta Şubesi Açmak İçin Şartlar Nelerdir?

 • Sermaye olmadan yani belirli bir birikim nakit akışı olmadan olmayacağından dolayı ilk olarak sermaye şartı diyebiliriz,
 • Yönetici şartı. Buna Genel Müdür şartı da diyebiliriz ancak eğitim alanında (4 yıllık lisans mezunu ve 7 yıl sigortacılık tecrübesine sahip olması, mesleki deneyiminin olması gerekmektedir. Fakat yine de bazı şirketler için bu geçerli olmayabilir)
 • Yöneticinin olması şartı gibi yardımcısının da olması gerekmektedir. Bu durumda Genel Müdür Yardımcısı şartı ama (4 yıllık lisans mezunu ve 5 yıl gibi sigortacılık tecrübesine sahip olması. Yine de bazı şirketleri için mesleki deneyim şartı geçerli değildir.) 

Genellikle Sigortacılıkla ilgilenen kişilerin akıllarındaki soru ‘’Sigorta Acentesi ve Sigorta Şubeciliği Arasında fark var mıdır? Ve aralarında ki Farklar Nelerdir? Bu iki çalışma şekli aynıymış gibi görünsede aslında birbirlerinden farklı ve bağımsızlardır. Sizlere birazda bu iki çalışma şekillerinin ne anlama geldiğinden, nasıl işlediğinden, avantajlı mıdır? Avantajlı değil midir? Bunlardan bahsedeceğiz.

Peki Sigorta Acentesi Nedir?

Öncelikle sigorta şirketlerinden daha küçük işletmelerdir ve sigorta şirketlerine vekâletname yoluyla bağlıdırlar. Sigorta Acenteleri, sigorta şirketlerine bağlı olarak çalışmaktadırlar. Bağlı olduğu Sigorta şirketinin tanıtımını, satışını ve pazarlamasını yapma yetkisine sahiptirler.

Peki Sigorta Şubeliği Nedir?

Bir sigorta şirketinin şubesi gibi düşünün. Ancak koşul ve sorumlulukları bir o kadar büyüktür. Şartlara uygun olması şartında güçlü altyapıları olan sigorta şirketlerinin bayilik vererek kendi çalışma sistemlerini işlettirmelerine sigorta şubeliği denmektedir. Sigorta şubeliği açtığınız zaman kendi teknik kadrosunu oluşturan güçlü sigorta şirketine ait resmi şubesi olarak faaliyet gösterebilirsiniz.

Sigorta Şubeliği Nasıl Alınır?

Sigorta şubeliği almak istiyorsanız ilk olarak güçlü altyapısı olan firmaları değerlendirmelisiniz. Sizlere 7/24 destek vermesi, sürecin yönetiminde yanınızda olması, en ufak sorularınıza bile anında cevap verebilecek bir sigorta şirketi ile çalışmış olmak işlerin aksamadan ilerlemesi adına oldukça önemlidir.

Sigorta Acenteliği ve Sigorta Şubeliği Arasındaki Farklar Nelerdir?

 • Sigorta Şubesi açtığınız zaman daha fazla sigorta şirketi ile çalışma şansına sahip olacağınızdan dolayı müşteri kaybetme oranı düşecektir.
 • Evet Sigorta acentesinde de birçok farklı firma ile çalışabilirsiniz ama tüm bu firmalar ile ayrı ayrı görüşüp, toplantılar yapıp şartları anlaşıp her birine ayrı ayrı teminat ödemeniz gerekecektir.
 • Sigorta acenteliğinde rekabet edebilecek firma sayısı fazladır ama sigorta şubelerinde bu durum sıkıntı teşkil etmeyecektir.
 • Tek bir markanın acentesi olmak ya da teminat ödeyerek başka markalarında acentesi olarak bu durumda karlı bir yatırım olmayacaktır.
 • Tüm bu maddelerin yanında maliyet ve vergi oranları bakımından da Sigorta Şubeliği daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer sigorta acenteliğini sektörde bilinen, tanınan güçlü bir firmanınki ni yapacaksınız elbette sizin için karlı bir iş olacaktır. Çünkü büyük ve tanınmış Sigorta şirketleri kendi teknik alt yapısı sayesinde iş yaptığınız zaman size her daim destek olacak ve de aynı zamanda iş imkanları sağlayacaktır. 

Sigorta Acentesinden Şubelik Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 • Hangi Sigorta şirketinin bayiliğini yapmak istiyorsanız o acentede bulunan sigorta şirketi sayısı.
 • Sigorta acentesinin şubeleri için yani sizin için belirlediği komisyon oranları.
 • Sigorta acentesinin, hızlı ve verimli bir çalışma ortamı için sunacağı teknolojik altyapı, yani yazılım programı ve bilgi işlem servisi
 • Elbette bir sigorta acentesinin deneyimleri, şube gücü, piyasada ki konumu ve size sağlayacağı destekler.

Bu gibi ileride işleri önemli düzeyde etkileyecek olan unsurlara şubelik başvurusu yapılırken dikkat edilmelidir.

Sigorta Acentalarının Hizmetleri

Sigorta acenteleri eğer bir sigorta şirketiyle yaptıkları anlaşmalar dahilinde hizmet veriyor; sigorta şirketine bağlı ise o şirketin ürünlerinin, programlarının tanımını, pazarlama aktiviteleri ve de satışını yapmaktadırlar. Sigorta acenteleri bağlı oldukları sigorta şirketinin ve bu şirkete ait hizmetlerin belirtmiş olduğu prensip ve kurallar dahilinde ilerlerler. Tüketicilere, müşterilerine araç, araç kaskosu, konut, bireysel, kişisel, kurumsal sigorta ürünleri sunarlar. Hırsızlık, nakliye, sorumluluk, havacılık, mühendislik, ferdi kaza, işyeri gibi hayatın her alanında her anında tedbir alınmasını mümkün kılmaktadır. 

Sigorta Şirketlerinin Hesaplama Araçlarını Kullanmak

Size uygun ve bütçenize uygun sigortacı bulmak için artık çoğu sigorta şirketi, şahsınız ve aracınız ile ilgili bilgileri sigorta şirketine ait web sitelerinde ki girdiğinizde sigorta tekliflerini işleyen ve hesaplayan hesaplama araçlarına sahiptirler. Bu sayede sigorta şirketlerine gitmeden önden aracınızın sigortasını yaptırdığınız takdirde size ne yansıyacağını önden görmüş olursunuz. Sizde kaliteli hizmet verildiğini düşündüğünüz sigorta şirketlerinin web sitelerindeki bu elemanları kullanarak aracınız için trafik sigortası tekliflerini görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda farklı birkaç sigorta şirketinin web sitesinden aynı işlemi yaparak ta kıyaslamalarda bulunabilirsiniz. Tek tek bunlarla uğraşmamak için Ustala.com’a üye olup, ilan vererek aradığınız ve bütçenize en uygun sigorta hizmetini kolayca alabilirsiniz. Böylece en ucuz ve size en uygun trafik sigortasını seçme imkanına sahip olursunuz.