Seyahat & Turizm

Seyahat & Turizm

Seyahat & Turizm

Tüm Ustalar

Kayıtlı 9 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Seyahat & Turizm Firmaları

Oğuz Nedim Güzel

kadriye durmus

nurettin karadeli

Deniz Yavuz

Seramik mermer montaj ustasıyım. Siz hayal edin, biz hayalimizi gerçeğe dönüştürelim

Efe Dinçer

Oto yıkama iç dış detaylı temizlik

Özcan GERMEN

Ahmet emre yotük

Mehmet çalışık

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

145.6k

Kullanıcı

119.2k

İş talebi

96.6k

Mesajlaşma

97.1k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Kolay Arama ve Filtreleme Özelliği

Ustala, kullanıcıların aradığı hizmeti kolayca bulabilmeleri için gelişmiş arama ve filtreleme özellikleri sunar. Ana sayfada yer alan arama kutusuna hizmet kategorisini yazarak başlayabilirsiniz. Ardından, arama sonuçlarında sunulan filtreleme özellikleri sayesinde, hizmet kalitesi, fiyat, konum ve müşteri yorumları gibi kriterlere göre ustaları daraltarak, ihtiyaçlarınıza en uygun ustaları hızlıca bulabilirsiniz. Bu sayede, kullanıcılar zaman kaybetmeden doğru hizmet sağlayıcılarıyla iletişime geçebilirler.

Kullanıcı Dostu Platform Tasarımı

Ustala.com, kullanıcı dostu bir platform tasarımına sahiptir ve ziyaretçilerin ihtiyaç duydukları bilgilere hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlar. Web sitesi, açık ve anlaşılır bir yapıya sahip olup, mobil cihazlar ve masaüstü bilgisayarlar için optimize edilmiştir. Bu sayede, kullanıcılar herhangi bir cihazdan rahatlıkla ustala.com'u kullanabilir ve hizmet sürecini etkin bir şekilde yönetebilirler.

İletişim ve Destek Hizmetleri

Ustala, kullanıcıların herhangi bir sorunla karşılaştıklarında hızlı ve etkili destek alabilmeleri için kullanıcı dostu iletişim ve destek hizmetleri sunar. İletişim sayfası üzerinden e-posta, telefon veya canlı destek yoluyla platformun müşteri hizmetleri ekibine ulaşarak, sorularınızı sorabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ustala ekibi, kullanıcıların sorunlarına en kısa sürede çözüm bulmak için her zaman yanınızdadır.

hero

Teklifler cepte

Ustala mobil uygulaması, Türkiye'nin en iyi ustalarını parmaklarınızın ucuna getiriyor! Ev, ofis ve dış mekanlar için profesyonel hizmetlere ihtiyaç duyduğunuzda, ustala.com mobil uygulaması sayesinde her zaman ve her yerden ustaları keşfedebilir, teklif alabilir ve hizmet alabilirsiniz.

iOS ve Android cihazlar için optimize edilmiş ustala.com mobil uygulaması, güvendiğiniz ustaları her an yanınızda taşımanıza olanak tanır. Şimdi ücretsiz olarak indirin ve hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet deneyiminin keyfini çıkarın!

Nasıl Çalışır?

Hizmet Arama ve Usta Seçimi

Ustala üzerinden ihtiyacınız olan hizmet kategorisini arayarak, platformda bulunan profesyonel ustaları inceleyebilirsiniz. Hizmet kalitesi, fiyat, konum ve müşteri yorumlarına göre uygun olan ustayı seçin.

Seyahat & Turizm - Fiyat Teklifi ve Randevu Ayarlama

Seçtiğiniz ustalardan fiyat teklifi isteyin ve hizmet detayları hakkında bilgi alın. Teklifleri karşılaştırarak bütçenize ve beklentilerinize en uygun olan ustayla hizmetin gerçekleştirileceği gün ve saat için randevu oluşturun.

Hizmetin Gerçekleşmesi ve Ödeme

Belirlenen gün ve saatte, seçtiğiniz usta hizmeti gerçekleştirmek için belirttiğiniz adrese gelecektir. Hizmet tamamlandıktan sonra ödemenizi güvenli bir şekilde Ustala üzerinden gerçekleştirin.

Konuma göre Seyahat & Turizm

Seyahat Şirketleri

Seyahat etmek! Tahmin ediyorum ki şu sıralar herkesin istediği tek şey olabilir. Özellikle geçen yıldan bu zamana kadar geçen süreçte tüm dünya genelinde herkesin hayatının seyrini değiştiren pandemi süreci muhtemelen herkesin birçok şeyi daha iyi anlamasına, değer yargılarının ve önceliklerinin sırasının değişmesine sebep olmuştur. Her ne kadar böyle bir süreçte seyahat etmek hem ekonomik anlamda hem de devletlerin aralıklar ile koymuş oldukları yurt dışı- yurt içi seyahat yasaklar olsa da herkes ilk fırsatta çıkacağı seyahatin hayalini kurup, planını yapıyor. 

Turistlerin ya da bizlerin şehirler arası ya da yurt dışı seyahatlerinin planlamasını, reklamını yapan paket turları hazırlayan özellikle turizmde konaklama, gezi, eğlence gibi hizmetlerin sunulmasını sağlayan ve tüm bu hizmetleri pazarlayabilen ticari kuruluşlara seyahat şirketleri ve turizm şirketleri denmektedir. Turizm cenneti olan ülkemizde onlarca hatta yüzlerce farklı ölçekte seyahat firması var. Ustala sayesinde tek tek hepsiyle iletişime geçmek zorunda kalmazsınız. Siz aklınızdaki seyahati yazın, seyahat şirketleri sizin için planlayıp, bütçesini çıkarsın.

En Büyük Yardımcınız Seyahat Danışmanları 

Seyahat danışmanı; Seyahat danışmanları yurt içi ve yurt dışındaki seyahat şirketlerine ulaşan kişilere, müşterilere çağrı merkezlerinin aracılığı ile ya da yüz yüze görüşerek seyahat şirketinin hizmetlerini, ürünlerini satan kişilere verilen mesleki unvandır. Seyahat danışmanları seyahat edilecek yerlerin biletlerinin satışı ve pazarlaması ile ilgilenir ve seyahat edecek olan müşterinin tüm seyahat organizasyonunu yönlendirir. Seyahat danışmanının görev ve sorumluluklarına değinecek olursak seyahat etmek isteyen müşterilerin yurt içi, yurt dışı seyahat planları ile ilgili sorularına cevap vererek müşteriler ile iyi bir iletişim kurup bu iletişimi devam ettirip ve yönlendirirler. Ayrıca Seyahat edecek kişilere kararsız oldukları zaman ilgilerini çekebilecek olan turistik yerleri araştırıp bu yerleri tespit etmek, araştırma ve incelemeleri yaparlar, Seyahate çıkan müşterilerinin, konaklamak için kalacakları süreleri ve uğrayacakları, gezecekleri güzergahları belirlerler, müşterisinin talebi ya da danışmanın tavsiyesi üzerine gidilmek istenen yerlerin tarihi, kültürel özelliklerini gösteren bilgilendirici bir rehber ayarlayarak seyahat programı hazırlarlar. Turizm acenteleri, lokanta, otel, otobüs şirketleri ile bağlantı kurup turistik rezervasyonların uygulanmasını sağlarlar.

Yurt içinden veya yurt dışından, gezi amacıyla acentelere maille, telefonla, şahsen ya da diğer haberleşme araçlarıyla başvuran kişi ya da gruplara, gezi tarihleri, gezilecek yerler, ücretleri, özelliklerini, avantajlarını ve ödemelerini gibi konularda bilgi verir, ilgili rezervasyonlar için koordinasyon sağlarlar. Turistlerin kimlik, telefon numaraları, adres, gibi bilgilerini kayıt defterlerine işlemek ve kayıt olan müşterilere seyahat programı ile ilgili bilgi ve önerilerde bulunmaktalar. Biletler, faturalar ve diğer dokümanların doldurulmasını sağlayarak bagajların yerleşimi koordinasyonunu yapmak. Turistleri havaalanından karşılamak, ve otele kadar onlara eşlik ederek yerleştirme işlemlerine yardımcı olmak. Rehberleri ve tercümanları geziye çıktıkları zaman için organize etmek, seyahat sırasında özel talepleri için gerekli ayarlamaları yapmak ve kiralama işlerini yapmak. Özel gezi talepleri varsa bunlarla ilgili taleplerini karşılamak. Pasaport, döviz ve vize ile ilgili özel ihtiyaçları karşılamak gibi bir sürü görev ve sorumlulukları vardır. Eğer seyahat danışmanı olmak istiyorsanız üniversitelerin turizm ve otelcilik bölümünden mezun olmanız gerekmektedir. Ya da meslek liselerinin iki yıllık eğitim veren önlisans programından yararlanabilirsiniz.

Genellikle her seyahat şirketinin kendine ait araçları ya da kendi araçlarını çalıştırdıkları araç firmaları bulunmaktadır. Ulaşım şirketleri müşterileri için bu şirketlerinden günlük olarak araçlar kiralamaktadırlar. 

Eğer turizm ve seyahat işi ile ilgileniyorsanız telefonlarınız devamlı olarak açık olmak zorundadır. Sürekli olarak iletişim halinde olur organizasyon ve müşteriler ile ilgilenmek durumunda kalırsınız.

Normal bir seyahat şirketinde en az üç departman bulunmaktadır; operasyon, rezervasyon ve muhasebe departmanı olarak üç bölüm bulunmaktadır. Birde operasyon departmanında kendi içinde havaalanı operasyonu diye de bir bölüm vardır ve belki de en zevkli olan kısmı bu havaalanı operasyonu kısmıdır.  Ofis çalışanları gibi sabah 9 akşam 7 çalışma yoktur. Müşteriyi karşılamak için havaalanına karşılamaya gidilir ve sonrasında müşteri memnuniyeti için tüm gün sahada olunur. Yani müşteri turist nereye gitmek isterse oraya eşlik edilir. Bu yüzden birçok kişiye çok zevkli gelir. Ama tabi ki her işte olduğu gibi bu işte de sıkıntı ve stresler elbette olacaktır. Amaç müşterileri tatil beldesine getirmek değil tur satabilmek olduğundan dolayı burada ikna kabiliyetinin oldukça büyük yeri vardır. Pazarlama burada devreye giriyor. Turizm şirketlerinin en çok kar elde ettikleri gelirler turlardan gelir. Bunlar tekne turu, jeep safari, diving, aquapark gibi turlardır. Bu turlar arasında çalışmalarda yoğunlaşabilirsiniz. Çünkü gelen turistler bunlardan birilerini mutlaka seçecektir. Ve unutmamak gerekir ki bir seyahat acentesinin en büyük gelirleri bu turlardan çıkmaktadır.

Türkiye’de Turizm

Türkiye’de çok fazla sayıda seyahat ve turizm şirketleri bulunmaktadır. Bunların sebeplerinden en büyük olanı Türkiye’nin tatil cenneti olmasıdır. Aynı zamanda Türk halkının örf ve adetleri, misafirperverliği de yurt dışında ki turistlerin ilgisini çekmektedir. Yıllar geçtikçe gelişmeye devam eden turizm sektörümüz de başarılarını katlayarak devam edecektir. Seyahat şirketleri özellikle yaz aylarına yaklaşırken erken rezervasyon olarak adlandırdıkları tatil paketlerinden yurt içi ve yurt dışı müşterilerine çok büyük indirim fırsatları yapmaktadırlar. Genelde tatile gidecek kişiler erken rezervasyon fırsatından oldukça fazla yararlanmaktadır. Bu durum hem seyahat, turizm şirketlerinin hem de müşterilerinin lehine bir durumdur. Erken rezervasyon ile otellerini ve konaklama yerlerini garantiye alan bu şirketler böylece tüm yıl boyunca kendi işyerlerinin ve çalışanlarının masraf ve ücretlerini, vergilerini karşılayabilmektedirler. 

Turizm şirketleri dünyanın dört bir yanında ki turistlik bölgeler için her bir ülkenin mutlaka gezilecek, görülecek yerlerinin reklamlarını yaparak bu yerlere turlar düzenleyerek insanların dünyanın görülmesi gereken yerleri rehberler yardımı ile görmelerini ve güzel anılar biriktirmelerini, genel kültürün gelişmesini sağlamaktadır. Turizm ve seyahat şirketleri olmasaydı insanlar turistik gezilerini kendi imkanları ile yapmak zorunda kalırlar ve belki de çoğu zaman görülmesi gereken bir çok yeri göremeyeceklerdi. Bu yüzden turizm şirketleri mutlaka hayatımızda olması gereken sektördür.

Ulaşım şirketleri denildiğinde sadece turizm amaçlı olarak düşünememek gerekmektedir. Yani hava, kara, deniz yolu ile her taraftan ulaşım şirketleri vardır.

Otobüs firmaları, trenler, havayolu firmaları tüm bunlar insanların yurt içi ve yurt dışı arasında gidip gelmek için kullandıkları araçlardır. Otobüs şirketleri daha çok yurt içi şehirler arası seyahatlerde tercih edilmektedir. Birçok otobüs şirketi de özel gün ve bayramlarda çeşitli fırsatlar içeren kampanyalar düzenleyip insanların kendi ülke içlerinde ki doğal güzellikleri görmelerine vesile olmaktadır. Tren ile seyahatler belli şehirler arasında gerçekleşmektedir. Türkiye’ de tren ile seyahat edilecek olan şehirler yani anahat trenlerinin durduğu şehir merkezleri: İzmir, Manisa, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyon, Denizli, Eskişehir, Ankara, Konya, Karaman, Niğde, Adana, Osmaniye, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Malatya, Elazığ, Muş, Diyarbakır, Batman’dır.