Sağlık

Sağlık

Sağlık

Tüm Ustalar

Kayıtlı 7 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Sağlık Firmaları

Alo Evde Sağlık

Alo Evde Sağlık Merkezi, evde bakım hizmetleri konusunda Uzmanlar tarafından hizmet sunan şirketlerd

gulseren akyuz

deniz akbaş

Rana Nur

nadir acar

Mustafa şahin

Seramik döşeme Mermer döşeme Komple tadilat işleri özenle yaparız

Yasin bulut

Meslegimde bilgi ve beceri sahibiyim

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Sağlık ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Sağlık

Sağlık Şirketleri

Sağlık, sağlık şirketleri veya sağlık hizmeti, insanlarda yaralanma, hastalık, rahatsızlık ve diğer fiziksel ve zihinsel hastalıkların önlenmesi, teşhis edilmesi, tedavisi yoluyla insan sağlığın korunması ve iyileştirilmesi demektir. Sağlık hizmeti, doktorlar ve sağlık kuruluşları tarafından verilmektedir. Elbette doktorlar ve tüm sağlık çalışanları bu hizmetinin bir parçasıdır. Eczacılık, diş hekimliği, hemşirelik, ebelik, radyoloji, psikoloji, fizik tedavi, psikiyatri, göz hastalıkları ve diğer sağlık meslekleri sağlık hizmetlerinin bir parçasıdır. 

Sağlık hizmetlerine erişim, ülkeler arasında sosyal ve ekonomik koşullarının farklı olduğundan sağlık politikalarına kadar birçok etkenden etkilediğinden dolayı farklılık gösterir. Doğru sağlık hizmetinin sağlanması, mümkün olacak en iyi sonuçlara ulaşmak için kişisel sağlık hizmetinin zamanında kullanılması anlamına gelir. Sağlık hizmetlerine kolay erişim için dikkate alınması gereken bazı faktörler vardır. Örneğin bu faktörler arasında finansal kısıtlamalar (sigorta kapsıyor mu kapsamıyor mu gibi), coğrafi engeller (bulunulan yere ambulans gelebiliyor mu ek nakliye maliyetleri çıkacak mı, ve bu gibi hizmetleri kullanmak için işten ücretli izin alma imkanı) kişisel sınırlamalar (düşük gelir ve zayıf okur yazarlık) yer alır. Sağlık firmaları ve sistemleri, şehirlerde hedeflenen nüfusun tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılamak adına kurulmuş kuruluşlardır. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, iyi işleyen sağlık hizmetleri sistemi, güvenilir bilgi, profesyonel sağlık çalışanları ve kaliteli ilaçların sağlanması ile iyi donatılmış sağlık tesisleri ve teknolojiler gerektirir.

Etkili ve başarılı bir sağlık sistemi, bir ülke ekonomisinin kalkınmasında ve sanayileşmesinin önemli bir bölümünde ciddi katkıda bulunabilir. Sağlık bakımı, genel sağlık, dünyanın dört bir yanındaki insanların, vatandaşların genel fiziksel ve zihinsel sağlığını geliştirmede ve korumada önemli bir etkendir. Buna bir örnek vermek gerekirse, Dünya Sağlık Örgütü'nün 1980 yılında dünya genelinde çiçek hastalığının ortadan kaldırması diyebiliriz.

Modern sağlık hizmetinin sunulması, eğitimli profesyonel ve yardımcı profesyonellerden oluşan ekiplere bağlıdır. Bu; tıp, psikoloji, hemşirelik, fizyoterapi, diş hekimliği gibi ve yardımcı alanlarındaki profesyonellerin yanında birde, sistematik olarak hem kişisel hem de nüfusa dayalı olarak önleyici, tedavi edici ve rehabilite edici bakımları sağlayan halk sağlığı pratisyenleri, toplum sağlığı personelleri, ve yardımcı ekip arkadaşları gibi pek çok kişiyi içerir. 

Sağlık sistemi veya sağlık bakım sistemi olarak da adlandırılan sistem, ihtiyaç sahibi insanlara sağlık hizmeti sunan, veren kişilerin ve kurumların organizasyonudur. Sağlık firmaları başlığı altında toplanan kurum ve kuruluşları eczaneler, doktorlar, hastaneler, ilaç firmaları, tıbbi malzeme satan yerler, ortopedi malzemeleri satan yerler, güzellik ve estetik salonları, fizyoterapi yerleri diş hekimleri, rehabilitasyon merkezleri, ambulans hizmetleri, diyetisyenler, psikiyatri hizmetleri, check-up merkezleri, renkli emar merkezleri, göz hastaneleri, sağlıklı yaşam koçlarının merkezleri olarak sıralayabiliriz. Yani sağlık hizmetleri hastalara yardım ve hizmet sunumunun çok daha ötesine geçerek birçok ilgili sektörü kapsamaktadır. Ve finansman yönetim yapısının çok daha fazla içinde yer alır. Sağlık sektörü donanımlı ve büyük olan ülkeler her anlamda önde olmaktadırlar. 

Ev ve Toplum Bakımı Hizmetleri

Birçok çeşit sağlık hizmeti müdahalesi, çoğu kez sağlık tesislerinin dışında gerçekleştirilir. Bunlara örnek, gıda güvenliğinin gözetimi, okul aşıları, prezervatif dağıtımı, kan testleri ve bulaşıcı hastalıkların önlenmesine yönelik programlardır. Bu gibi hizmetler halk sağlığını ilgilendiren birçok müdahaleyi içinde barındırır. Aynı zamanda, diğer sağlık hizmetlerinin yanı sıra öz bakım, evde bakım, yatalak hasta bakımı, yarım zamanlı bakım, uyuşturucu madde kullanım bozukluklarının tedavilerini destekleyen profesyonellerin hizmetlerini içermektedir.

Toplum rehabilitasyon hizmet merkezleri, uzuvların kaybı, kas hastalıkları veya vücudun işlev kaybından sonra hareketliliklerini desteklemek konusunda yardımcı olmaktadır. Bu rehabilitasyon merkezleri  ortezleri, protezleri ve tekerlekli sandalyeleri içermektedir. Sağlık sisteminin önceliklerinden birinin her ülke için yaşlı nüfuslarının ev ortamlarında rahatlık ile kaliteli ve bağımsız bir yaşam sürdürebilmelerini hedeflemek olmalıdır. Başta batı olmak üzere birçok ülke yaşlı nüfusun refahını sağlamak ile uğraşmaktadır. Yaşlılara doktor randevularına gidip gelmek yerine doktorların evlerde yaşlı insanları muayene etmelerine ilişkin faaliyetlerde yardım sağlamaya yönelik çalışmaların yapıldığı bölümler mevcuttur. 

İstatistiklere göre, 80 milyondan fazla Amerikalı halkın yakınlarına bakmak için iş yerlerinden izin aldıklarını gösterdiğinden dolayı birçok ülke, tüm gelirlerinden vazgeçmeyenler kişiler için aynı zamanda aile üyelerinin bakımı için Kişisel Asistan Programı gibi yardımcı programlar sunmaya başlamıştır.

Toplum bakımında önde gelen ülkelerin başında gelmekte olduğumuzu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Özellikle son yıllarda çocuklarda hızla yaygınlaşan ve büyük bir sağlık sorunu haline gelen obezitenin sağlık hizmetleri kapsamında okullarda çocukların beslenme programlarında serbest liste yerine sağlıklı yaşam adı altında her türlü besin değerini karşılayabilecekleri yemek listeleri düzenlenmekte ve sağlıklı beslenme konusunda dersler verilmektedir. Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirene kadar eğitmeyi hedefleyen öğretmenlerin öncesinde bu konu hakkında profesyonel bilgiler edindiklerini söyleyebiliriz. Son yıllarda her yaştan çocukların eğitim hayatlarında beden eğitimini çocukların yaş ve fiziki özellikleri göz önünde bulundurularak programlanan sportif etkinliklerin yapılması da ayrıca çocukların ve genç ergenlerin olumlu bir öz imaja sahip olmalarını öğretmeyi amaçlayan programlar oluşturulmaktadır. Bu sayede hem zihinsel hem de bedensel olarak kendini mutlu hisseden bireylerin yetiştirilmesi ve bu sağlık sorunun en kısa sürede ortadan kalkması hedeflenmektedir. Okullarda verilen sağlık derslerinde sağlığa zararlı yiyecek ve içeceklerin her yaştaki bireyi olumsuz yönde nasıl etkilediğini belirten araştırmalar ile pekiştirerek sağlıklı bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. 

Sağlık Bakımının Derecelendirmesi Nasıl Olur?

Sağlık bakımı derecelendirmeleri, hasta bakım sürecini ve sağlık bakımı hizmetlerinin sonuçlarını değerlendirmek için kullanılan derecelendirme veya puanlamalardır. Bu derecelendirme ya da puanlama sistemi kaliteli kuruluşlar, her hangi bir kar amacı gütmeyen kuruluşlar, tüketici veya hasta grupları ve medya tarafından oluşturulan raporlara çevrilir. Bu kalite ve hizmet değerlendirmesi ise aşağıdaki ölçütlere dayanarak derecelendirilir:

 • Hastanenin kalitesi
 • Sağlık Planı
 • Doktorların Kalitesi
 • Sağlık çalışanlarının kalitesi
 • Hastaların deneyimleri
 • İlgili sektörler
 • Hastanelerin temizliği
 • Hastalara davranış biçimleri
 • Doktor & Hasta ilişkileri, gibi konular derecelendirme için tabi tutulan unsurlardır.

Sağlık Firmaları ile ilgili olarak;

Günümüzde sağlık o kadar önemli bir yere geldi ki özellikle son 1 yıldır herkesin en büyük hayali sağlıklı yaşamak olmuş durumda. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde insan sağlığının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş bulunmaktayız. Türkiye sağlık sektörü bakımından birçok ülkenin başında gelmektedir. Sağlık ağının gelişmiş olmasından dolayı birçok ülkeye göre başarı oranımız yüksek olmuştur. Hastane dışında ki polikliniklerin ve sağlık hizmet veren kuruluşların oluşu bize büyük faydalar sağlamaktadır. Bunun haricinde ücretsiz ilaç yardımları, aşılar, gibi tüm eylemler sağlık hizmetlerini kapsamaktadır.  

Türk Sağlık Sistemine Göre 

Sağlık Hizmetlerinin Temel Amacı Olarak

 • toplumun sağlık statüsünün yükseltilmesi ve
 • sağlıklılık halinin devamının sağlanması için çaba sarf edilmesi,
 • bireylerin hastalıklardan korunması,
 • Hastalananların uygun yöntemler ile tedavi edilmesi ve kimseye bağımlı olmadan kendi kendine yetecek şekilde yaşamalarının sağlanması şeklinde ifade edilmektedir.

Sağlık Hizmetlerinin Sınıflandırılması 

 • Koruyucu sağlık hizmetleri,
 • Tedavi edici sağlık hizmetleri,
 • Rehabilite edici sağlık hizmetleri,
 • Sağlığın geliştirilmesi ve iyileştirilmesi hizmetleri