Pvc Pencere

Pvc Pencere

Pvc Pencere

Tüm Ustalar

Kayıtlı 143 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Pvc Pencere Firmaları

olcay arslan

Orhan dinc

Adem Akgök

Ulas Kaya

Nevzatdlgc

Semih zorlu

Umut demirdere

Nurullah yıldırım

Mustafa MORKOYUN

Son gelen Pvc Pencere talepleri

1adet 367cmx182 cm beş bölmeli 1 sabit 4 kanat 2 si çift açılımlı .yandan bir kayıtlı (yeni montaj) 1 adet 175x182 cm 2 bölmeli 1 sabit 1kanat (yeni montaj) çift açılım yok 1 adet 100cmx100 cm 2 bölmeli 1 sabit 1 kanatlı (sök tak) çift açılım yok 1 adet kapı 70cmx195 cm 2 bölmeli 1 i (125cm ısıcam . 2 i 70cm lambiri(sök tak)
İstanbul / Eyüp
Balkon kapama 10 metre uzunluk ytong üstü kapama olacak
Antalya / Muratpaşa
Balkon PVC pencere ile kapatılacak. 8 8 metre uzunluk 1,50 metre yükseklik
İstanbul / Gaziosmanpaşa

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Pvc Pencere ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Pvc Pencere

PVC Pencere Ustası Kimdir?

PVC pencere ustası, plastik profil ve yardımcı malzemelerden pencere, kepenk, sineklik gibi ürünlerin üretimini ve montajını yapan kişidir. Ustala.com’un PVC pencere ustaları yetenek ve tecrübeleriyle müşterilerin ihtiyaçlarına en doğru çözümleri getirirler. PVC pencere işleriniz için Ustala.com’a ilan verebilirsiniz. 

PVC Pencere Ustasının Görevleri;

- Müşteri ile görüşerek, yapılacak pencerenin ölçüsü alınır ve ölçüye göre fiyat belirlendikten sonra müşteriye bildirilir.

- Gerekli malzemelerin listesi çıkarılır

- Yapılacak PVC pencereyi standartlara uygun ölçülendirip şekillendirerek, plastik malzemeyi atölyede istenilen ölçülerde kesme ve delme işlemlerini gerçekleştirir, kesilen parçaları birleştirir.

- Aksesuarları monte eder, sızdırmazlık kontrolünü yaparak yalıtım malzemesini yerleştirir.

- Ortaya çıkan ürünü kontrol eder, eksiklik ve hataları düzeltir. Hazırlanan ürünün monte edileceği yere nakliyesini sağlar.

- Ürünü istenilen mekanlara monte eder, camı takar, izolasyon işlemini yapar ve kontrolleri yaptıktan sonra ürünü müşteriye teslim eder.

- PVC ustaları, mekanik yeteneğe sahip, dikkatli, tasarım alanında yetenekli, çizim yapabilen kişilerdir. PVC ustaları genellikle atölyelerde çalışırlar. Çalışmanın büyük bir kısmı kapalı atölyelerde kalan kısmı ise inşaat alanı gibi yerlerde gerçekleşir. Gürültülü bir ortamda çalışırlar ve makine kullanımına hakimdirler.

Neden PVC Pencere?

Günlük hayatta en çok kullanılan maddelerden birisi polimerdir. PVC, çok büyük olan polimer ailesinin bir parçasıdır. Sentetik bir malzeme olan PVC ticari olarak kullanılmaya başlanan plastiklerden biridir. Çocuk oyuncaklarından kredi kartlarına birçok nesnenin yapımında kullanılabilen PVC günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olmuştur. PVC pencere fiyatları marka ve modeller arasında farklılık göstermektedir.

PVC’nin pencerelerde kullanılmasının başlıca sebepleri şu şekilde özetlenebilir;

Sağlamlık ve hafiflik: Pencere profil üretiminde kullanılan ahşap ve alüminyum malzemelere kıyasla PVC daha işlevsel ve dayanıklı olmaktadır. Gerek hafif olması gerekse yüksek mekanik dayanıklılığı ve tokluğu ile bina ve konstrüksiyon uygulamalarında PVC kullanımının tercih edilmesinin en önemli sebeplerindendir.

Ateşe Dayanıklılık: PVC, polimer zincirinde klor atomu taşıması sebebiyle alev alma sıcaklığı çok yüksektir bu sebeple doğal yollarla tutuşması çok zordur. PVC’lerin yanması ısı kaynağının uzaklaştırılmasıyla kolaylıkla durdurulmaktadır. Bu ateşe dayanıklılık özellikleri sayesinde PVC malzemeler pencere, kapı gibi ürünler için uygun materyaller olmaktadır. Özellikle ahşap ile kıyaslandığında PVC aleve dayanıklılık konusunda çok daha iyi bir performans sergilemektedir.

Uzun Ömürlü Olması: PVC malzemeler birçok özel katkı maddesi birleştirilerek ürün yapımında kullanılırlar. Bu kullanılan katkı maddeleri PVC’den üretilen ürünün mekanik özellikleri, parlaklığı, hava şartlarına dayanımı, rengi, berraklığı gibi özelliklerini belirler.

PVC olumsuz hava şartlarına, kimyasal çürümeye, şoka ve aşınma gibi olaylara karşı dayanıklı yapıdadır. Bu sebeple PVC açık havaya maruz kalacak ürünlerin yapımında ve uzun ömürlü olması istenen ürünlerin yapımında tercih edilir.

Ekonomik olması: PVC hem hafif hem sağlam hem de dizayn esnekliği ile birçok farklı uygulamada fiyat yönünden avantajlı bir tercih olur. PVC bileşenlerden üretilen ürünler fiyat performans olarak değerlendirildiklerinde oldukça yüksek puan almaktadırlar.  PVC ürünler dayanıklıdır ve maliyetleri ahşap ya da alüminyumdan üretilen ürünlere göre daha düşüktür.

Çevre Dostu Oluşu: PVC materyaller kullanılarak üretilen pencerelerin, üretimden yok olana kadar geçen süredeki yaşam döngüleri göz önünde bulundurularak bu döngülerinin çevreyi nasıl etkilediği incelendiğinde, diğer materyallerden üretilen pencerelere göre çevreye daha az zarar verdikleri görülmüştür. PVC geri dönüştürülebilir olduğundan, PVC’den üretilen ürünler kullanıldıktan sonra yeniden şekillendirilerek farklı ürünlerin yapımında kullanılabilir.

Yalıtım Özellikleri: PVC malzemeden üretilen pencerelerin ısı iletim katsayısı, ahşap ya da alüminyumdan üretilen pencerelerden daha düşüktür. Bu yüzden PVC pencereler ısı tasarrufu açısından yüksek performans sergilerler. PVC’ler ısı yalıtımında olduğu gibi ses, nem gibi dış etkilerin yalıtımı konusunda da oldukça etkilidir.

Çok Yönlülüğü: PVC maddeler fiziksel yapıları sayesinde tasarım yapılırken, tasarımı yapan ustalara büyük bir özgürlük sağlar. Bu nedenler PVC malzemeler inşaat, ambalaj, medikal sektör, elektronik ve otomotiv sektörü gibi çok çeşitli sektörlerde kullanılırlar.

Geri Dönüşür Olması: PVC’den üretilen ürünler ömürleri bittiğinde yeniden farklı ürünlerin üretiminde kullanılabilmektedir. Bu özellikleri PVC maddeleri çevresel ve ekonomik yönden önemli hale getirmektedir.

PVC’den Üretilen Pencerelerin ve Alüminyum Pencerelerin Karbon Ayak İzi Açısından Karşılaştırılması

Karbon ayak izi; küresel ısınmanın başlıca sorumlusu olarak gösterilen, sera gazlarının oluşumuna sebebiyet veren fosil yakıtlarının kullanımıyla atmosfere yayılan karbondioksit gazı salınımının, insanların doğrudan veya dolaylı olarak kullandıkları ürünlerin üretimi için kullanılan enerji kaynaklarıyla dünyaya bıraktıkları zarara verilen isimdir.

Doğal süreçlerin de etkisiyle milyonlarca yıldır var olan iklim değişikliği, günümüzde insan kaynaklı sebeplerin sonucu olarak daha hızlı ve önletilemez bir şekilde devam etmektedir. Bu hızlı mevsim değişikliğini yavaşlatabilmek için kişilerin alabileceği gereken bir sürü önlem bulunmaktadır.

Karbon ayak izi, bir işletme yada bir faaliyet sebebi ile oluşan ve yaygın olarak küresel ısınma potansiyelini ifade eden sera gazı emisyon miktarını hesaplar. CO2 eşdeğeri kilogram veya ton cinsinden ölçülür.

Aynı tip ve boyutlardaki PVC ve alüminyum pencere çerçevesinin karbon ayak izini karşılaştırmak için yapılan çalışmalarda, hammadde oluşumundan binada montaja kadar olan aşamaların tümünde harcanan enerji ve bunun sonucunda kilogram cinsinden karbondioksit emisyonu hesaplanmıştır. Yapılan çalışmada,  PVC maddeden üretilen pencere çerçevesinin karbon izi 248,8 kg olarak hesaplanırken; alüminyumdan üretilen pencere çerçevesinin karbon ayak izi 485,9 kilogram olarak bulunmuştur. Alüminyum maddeden üretilen pencere çerçevesinin karbon ayak izi PVC maddeden üretilen pencere çerçevesinden yaklaşık iki kat daha yüksek miktardadır.  

Ek olarak PVC maddelerden üretilen pencerelerin ısı yalıtım performansları da alüminyum ya da ahşap çerçeve pencerelere kıyasla oldukça daha yüksektir. Bu sebeple PVC pencereler kışın mekânların soğuktan daha iyi korunmasını sağlayarak yazın ise klima enerjisinden tasarruf sağlayarak hem çevresel hem ekonomik avantaj sağlar. Diğer bir nokta ise PVC pencerelerin uzun ömürlü ve dayanıklı olmalarının yanı sıra, geri dönüşümleri için gerekli olan enerji; alüminyum pencerelerin geri dönüştürülmeleri için harcanan enerjiden çok daha düşüktür.

PVC maddeden üretilen pencerelerin üretim aşamalarının her bir basamağında, düşük karbon izi, uzun ömür ve kaliteli yalıtım performansı gibi avantajları ile düşük karbon izine sahip ürünler ortaya çıkardıkları ndan; diğer materyallerden üretilen pencerelere göre daha çevre dostudur denilebilir. PVC pencereler tüm üretim aşamalarında diğer muadillerinden daha düşük karbon ayak izine sahip olmaları, dayanıklılıkları ve işlevsellikleri sebebiyle diğer malzemelerden yapılan pencerelere göre daha çok tercih edilir.

PVC Pencere Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

- PVC pencere yapımı uzmanlık gerektiren bir iş olduğundan çalışılan ustanın alanında uzman olduğundan emin olunmalı

- PVC pencere yapılacak alanın incelenmesi için firma ile konuşup gün belirlenmeli ve istekleri ustaya detaylı bir şekilde anlatılmalı

- PVC sistemleri ve cam çeşitleri detaylı bir şekilde araştırılarak karar verilmeli

- İşlem tamamlandıktan sonra hata olup olmadığı kontrol edilmeli, ihtiyaç varsa gerekli düzeltmeler yapılmalı

PVC pencere ustası olarak sizlere ihtiyacı olan müşterilerinizle ustala.com üzerinden iletişime geçerek, yeteneklerinize uygun ilanlara teklif vermeye başlayabilirsiniz. Böylece hem müşteri portfolyonuzu büyütmeye fırsat kazanacak hem de dilediğiniz lokasyonda çalışma şansını elde edeceksiniz.